En Trend Kısa Saç Modelleri 2024-2025 | Yüz Tipine Göre

26.12.2023
530
En Trend Kısa Saç Modelleri 2024-2025 | Yüz Tipine Göre

Yeni moda kısa saç modelleri 2024 stilleri tüm saç tiplerini içermektedir. Yani kıvırcık saçlardan düz saçlara kadar tüm saç tiplerinde kadın saç modelleri kısa saç stilleri kullanabilirsiniz. Aslında en moda kısa saç modelleri kadın stilleri uygulanmadan önce yüz şekli belirlenmelidir. Ardından yüz şekline yakışan kisa saç modelleri bayan stilleri arasından seçim yapılmalıdır.  Böylece size daha çok yakışan ve daha güzel görünmenizi sağlayan saç modeline sahip olabilirsiniz. İşte bu senenin kısa saç modelleri ve renkleri, üstelik yüz şekline göre uyum ile…

Yeni Moda Kısa Saç Modelleri 2024 Stilleri

En trend kısa saç modelleri 2024 hakkında merak edilen ayrıntılar… Aslında son yıllarda kadınlar ve erkekler tarafından sıkça tercih edilen saç stilleri öne çıkmaktadır. Bu saç stilleri arasında kısa saç rengi ve modelleri öne çıkmaktadır. Çünkü kısa saçlar pratikliği nedeniyle avantajlı olduğu kadar modern de bir görünüme sahiptir. Üstelik kısa saç kesimi ve kısa saç kadın modelleri tüm yüz tipleri için seçenekler sunmaktadır. Ayrıca kişisel zevklere ve saç tipine göre de farklı stillerde kesimler ve renkler uygulanmaktadır.

Bu senenin kısa saç modelleri ve renkleri

Bu senenin kısa saç modelleri ve renkleri

Bugünkü konunun detaylarında kısa saç kesimleri nelerdir ve kimlere yakışmaktadır?

Modern saç kesimleri kısa olur mu?

Kadın trend kısa saç modelleri nelerdir?

Spor kısa saç bayan modelleri kimlere yakışır, kimler kullanmalıdır?

Öğrenci şekli kısa saç kesimleri bu sene de moda mı?

Yüz şekli ve yüz şekline uygun saç kesimi ile modelleri başlıklarını bulabilirsiniz.

Peki bu senenin kısa saç renkleri ve modelleri arasında en popüler olanlar hangileridir.

Pixie Kesimler-Hangi Yaş Grubuna Uygundur?

Aslında en trend kısa saç modelleri 2024 kadın stilleri arasında pixie kesim listenin başını çekmektedir. Bu modeldi saçlar arkadan ve yandan tıraşlanabilir. Ayrıca saçların arka ve yan tarafı çok kısa kesilerek tepe noktası uzun bırakılabilir. Yüz şeklini tamamen öne çıkardığı için biraz riskli bir model. Ancak doğru yüz tipi ile eşleştirildiği zaman iddialı bir görünüm sunmamızı sağlamaktadır.

Peki, pixie saçlar hangi yüz tipine ve kimlere yakışır?

Özellikle oval ve üçgen yüz tipine sahip kişileri mükemmel göstermektedir. Üstelik tüm yaş grubundaki bayanlar rahatlıkla kullanabilir.

Bob Kesim Kadın Stili

Yepyeni kısa saç modelleri bayan stilleri arasında çene hizasında çok saç modeli de vardır. Ancak bob saç kesiminin boyunu yüz şekline göre kesmek daha doğrudur. Ayrıca dalgalı, düz ve kıvırcık saçlarda farklı boylardan kesilebilir. Bu da tamamen kişinin yüz şekliyle şekliyle alakalıdır

Bu senenin pixie saç kesimi

Bu senenin pixie saç kesimi

Hemen hemen her sezon bayan kısa saç modelleri arasında kendisine yer bulan bob kesim her yıl farklı boylarda karşımıza çıkmaktadır. Bu sene çene hizasında veya çene hizasından biraz daha uzun kesilen stil dikkatleri çekmektedir.

Peki sizce bob kesim kimlere yakışmaktadır? Oval, kare ve yuvarlak yüzlü kişilerde muhteşem görünüm sunmaktadır. Bob kesim de her yaşta bayanda kısa saç olarak kullanılmaktadır. Saçları seyrek olanlar kısa katlı bob kullanabilirler. Diğer kategorideki bayanlar ise tüm seçeneklerini düşünebilirler.

Lob Kesim Saç Bayan

Köprücük kemiği hizasında kesilen saçlardan olan lob kesim, bob kesimin uzun versiyonudur. Bob kesimden biraz daha uzun bir stil olduğu için tüm saç tiplerinde hacimli ve doğal görünüm sunmaktadır. Ayrıca her yaştan bayana çok yakışmaktadır. Ten rengine göre saç boyası ile eşleştirerek tüm yaş gruplarında kullanabilirsiniz.

Peki, kadın lob kesim kimlere yakışmaktadır? Tüm yüz tipine sahip bayanlar lob kesim saçları rahatlıkla kullanabilirler. Uzun yüze sahip olanlar kahküllü, yuvarlak yüze sahip olanlar ise katlı perçemli seçenekleri kullanmalıdır. Böylece çok daha güzel ve tarz görünebilirler.

Asimetrik Kesim Kadının Saçı

Özellikle düz saçlarda kullanılan asimetrik kesim de saçların bir tarafı diğer taraftan uzun bırakılmaktadır. Bu tarz da yüzü daha orantılı ve estetik göstermektedir.  Özellikle kare, yuvarlak ve oval yüz şekline sahip olanlar kullanabilirler. Çünkü asimetrik kesim, bu yüz tiplerinde kusursuz görünüm sunmaktadır.

Perçemli Ve Kahküllü Kesimler

Saçların ön kısmında uzun veya kısa bırakılan saç tellerine perçem veya kakül denilmektedir. Perçemli veya kahküllü saçlar kullanıcısına daha genç ve dinamik göstermektedir. Özellikle uzun yüze ve geniş alana sahip bayanlara daha çok yakışmaktadır. Genç kızlar, genç bayanlar ve genç görünmek isteyenler perçemli ve kaküllü saç kullanabilirler.

En modern kısa bayan saçı

En modern kısa bayan saçı

Spor Kısa Saç Bayan Modelleri

Bu senenin en trend kısa saç modelleri bayan stilleri arasında spor kesimler de saçlar da vardır. Bor saç kesim olarak kullanılabilecek saçlar arasında yer alan saç kazıtma modelleri öne çıkmaktadır. Özellikle enseden saç kazıtma modelleri, enseden ve yanlardan saç kazıtma modelleri kullanılmaktadır.

Sıra dışı ve farklı görünmek istiyorsanız saç kazıtma modelleri kullanabilirsiniz. Bu saç modelleri daha çok gençlere yakışmaktadır.

Kısa Katlı Saç Modelleri Kadın

Aslında kat kat kadın saçları farklı seçenekler içermektedir. Tüm saç tiplerinde kat kat saç hissini uygulayabilirsiniz. Yani dalgalı düz ve kıvırcık saçlarda katlı kesim yapabilirsiniz. Aslında bu senenin en çok kullanılan katlı saç kesimi ense hizasında pixie saç kesimdir. Katlı saç modellerini de tüm yaş grubundaki bayanlar kullanabilirler.

Yüz Tipi Ve Yüz Tipine Göre En Güzel Kısa Saç Modelleri

Tüm saç modelleri ve saç kesimlerinde olduğu gibi kısa saç kesimlerinde de yüz tipine göre kesimler uygulanmalıdır. Çünkü bir başka yüz şekline yakışan kısa kadın saç modeli, sizin yüz tipinize yakışmayabilir. Bu nedenle öncelikle yüz tipini öğrenmeye ardından üst tipine uygun kısa saç kadın modeli kestirmelisiniz.

Oval Yüz İçin Kadın Kısa Saç Stilleri

Hemen hemen tüm saç tipleri ile güzel görünüm sunan yüz tipi oval yüz şekli olarak karşımıza çıkmaktadır. Oval yüz şekline sahip olanlar tüm saç modelleri rahatlıkla kullanabilirler. Ancak burada kullanıcıların dikkat etmesi gereken nokta yüz hattının hangi bölgesini ortaya çıkaracağı konusudur.

Bob kısa saç 2024 modeli

Bob kısa saç 2024 modeli

Örneğin, tombul yanakların öne çıkmasını mı istiyorsunuz? O halde çok kısa saç modelleri yerine çene hizasından biraz uzun perçemsiz klasik kesim küt saç düşünebilirsiniz. Bob kesim ve diğer kısa saç modellerinde de bu detaya dikkat ederek saç kesimleri yapabilirsiniz. Yani oval yüz şekline sahip olan bayanlar öne çıkarmak istedikleri yüz hatlarına etkisini yapmalıdır.

Oval yüz şekline perçemli-perçemsiz, kaküllü-kakülsüz saç modelleri ve kullanılmaktadır.

Kare Yüz Şekli İçin Bu Senenin Saç Modelleri Kısa

Kısa katlı saç kesimleri sizin için daha uygun olacaktır. 2024 saç seçenekleri arasında yer alan ile daha orantılı yüz hattına sahip olacaksınız. Katlı saç kesimi uygularken kafirlerin daha kısa arka kısımdaki saçların izi daha uzun bırakıldığı modeller kullanılmalıdır. Böylece daha yumuşak ve estetik yüz ifadesine sahip olabilirsiniz.

Kalp Yüz Şekli İçin Kısa Kadın Saçı Hangisi?

Her yüz tipi için farklı seçenekler sunan kısa saç kadın modelleri kalp yüz cepli içinde uygun modeller sunmaktadır. Özellikle geniş alına sahip olan kalp yüz tipi, keskin ayrımları daha çok kullanmalıdır. Ayrıca alanı kapatan kakül veya perçem modelleri kullanabilirsiniz. Böylece daha estetik bir yüz ifadesi ile daha güzel görünebilirsiniz.

Kalp yüz şekline giden kısa saç kesim modelleri

Kalp yüz şekline giden kısa saç kesim modelleri

Yuvarlak Ve Tombul Yüzlü Kadınlar İçin Hangi Kısa Saç

Özellikle tombul yuvarlak yüzlü kadınlar ortadan ayrılan kısa saç modelleri kullanabilirler. Yanakları kapatacak şekilde kahkül veya perçem kullanarak da daha güzel görünebilirler. Örneğin asimetrik saç kesimi, veya yana taranarak yanakları kapatan saç kesimi kullanabilirsiniz. Ayrıca ortadan ikiye ayırarak kullanılan perçemlerde daha estetik görünüm sunmayı sağlayacaktır. Kısacası geniş veya tombul yanaklarınızı kapatacak kısa saç kesme modelleri kullanmalısınız.

Üçgen kadın yüzü için kısa saç modelleri de var elbette. Özellikle kahküllü ve perçemli saç modelleri üçgen yüze çok yakışmaktadır. Kaküllü bob kesim, uzun perçemli uzun pixie kesim kullanabilirsiniz. Ayrıca saç uçları dalgalı lob kesim ile hacimli saçlar yüzünüzü daha estetik gösterecektir.

En Trend Saç Örgülü Kısa Saç Modelleri

2024 kadın kısa saç modelleri arasında saç örgülerini de görüyoruz. Özellikle bölgesel örgü kullanılarak yapılan saç örgüleri öne çıkmaktadır. Bölgesel örgülerde balık sırtı örgü, kılçık örgü, şelale örgü, hollanda örgüsü kullanabilirsiniz. Ayrıca ters saç örgüsü ile kısa saç modeli eşleştirmesi yapabilirsiniz.

Bayan kısa saç örgü modelleri

Bayan kısa saç örgü modelleri

Özellikle aşırı kıvırcık, kabarık veya yoğun dalgalı saçlar için bölgesel örgüler önerilmektedir. Böylece daha sakin ve doğal görünümlü saçlara sahip, örgülü kısa saç modelleri tüm kombinlerle eşleştirebilirsiniz.

Kısa saçlara ikili örgü veya çok ağır bir de yapabilirsiniz.

Modern Kısa Saçlar Ve Modelleri

Aslında modern saç kesimleri denilince kısa saçlar öne çıkmaktadır. Ancak aşırı cüretkar kısa saç kesimleri ve renkleri yerine daha doğal ve sade modeller kullanılmaktadır.

Örneğin perçemli kızıl saç modelleri, simetrik veya asimetrik kısa saç, çene hizasında pixie kesim öne çıkmaktadır. Ayrıca katlı bob, be katlı küt saçları da modern kısa bayan saçları arasında görüyoruz.

Kısa Kullanışlı Saç Stilleri

Günümüzde uzun çalışma saatleri, tempolu iş ortamı veya hareketli ortamlarda rahatlık öne çıkmaktadır. Saçlarda rahatlığın ve pratikliğin adresi de kısa saçlardır. Özellikle küt kesim, lop kesim ve bob en kullanışlı bayan saçlarıdır. Çünkü bu modelleriyle hem açık hem de toplu saç modelleri yapabilirsiniz.

Saç modelleri kısa 2024-2025

Saç modelleri kısa 2024-2025

Ayrıca şekillendirme konusunda da sorun yaşamadan estetik görünümü sunabilirsiniz. Tüm saç renklerinde hoş görünüm sunar modellerini sizler de düşünebilirsiniz. Ancak yüz şekline uygunluk testi yaptıktan sonra kullanmanızı öneriyoruz. Böylece daha güzel ve orantılı bir yüze sahip olabilirsiniz.

Bu Senenin Yepyeni Kısa Saç Stilleri

2024 2025 sezonu kısa kadın saçları arasında yepyeni modeller öne çıkmaktadır. Örneğin öğrenci saçı gibiyim aşırı kısa saçlar, daha uzun saç boyu ile karşımıza çıkma çıkmaktadır.

Örneğin geçtiğimiz sezon kısacık pixie saç kesimi daha çok kullanılırken bu sezon daha uzun seçeneği öne çıkmaktadır. Böylece tüm saç renkleri de tüm kısa saç kesimlerinde daha güzel ve estetik görünmektedir.

Cilt tonuna göre saç rengi, yüz tipine göre saç modelleri kısa stilleri kullanabilirsiniz. Bu sezonun en trend kadın saç renklerini merak ediyor musunuz? O halde 2024 Saç Renkleri: Tüm Ten Rengi Seçenekleriyle başlıklı yazınızı inceleyebilirsiniz.

Uçuk, Kaçık Çılgın Kısa Saç Kadın Modelleri

Aslında çılgın kısa saç modelleri, marjinal saç renkleri ile eşleştirilerek kullanılmalıdır. Yani saçlara çılgın görünümü veren daha çok saç renkleri ve bu renklerin uygulama şeklidir. Örneğin bob kesim saçları mavi pembe veya yeşil pembe boyayarak çılgın görünüme kavuşabilirsiniz.

Cesur Kısa Saç Modelleri Mohawk Kısa Saç

Mohawk saç modelinde saçların belli kısmının kazıtıldığı görülmektedir. Cesur ve sıra dışı saç modelleri arasında yer mohawk alan saçlar genelde genç kesim tarafından kullanılmaktadır.

Asi Saç Modeli Punk Kesim

2024’ün en trend kadını saç modelleri arasında punk kesim saçları da görüyoruz. Moda olduğu kadar tarzda görünen punk saç kesimi benzersiz ve cesur bir stildir. Ayrıca punk saç modelleri kullanırken farklı renklerde kullanabilirsiniz. Ancak sade renklerde kullanıldığı da dikkatlerden kaçmamaktadır.

kazıtılmış kısa saç modeli kadın stili

kazıtılmış kısa saç modeli kadın stili

Asi yaşam tarzı ve görünümü ifade eden punk saçlarla kendinize özgü saç modeline sahip olabilirsiniz. Çünkü bu saç stilinde neon renklere boyanan kısa ve dikilmiş saçları görüyoruz. 70 ve 80’lerde popüler olan bu modeller günümüzde de kullanılmaktadır. Ancak şeklinde ve renginde revizyona gidilerek daha doğal kesimler ve renkler öne çıkmaktadır.

Örneğin pembe, mor, mavi ve yeşil saçlarla bu ikili yakalayabilirsiniz.

Punk kesimler arasında punk pixie kesin mi, kabarık punk updo, punk örgüler, mohawk punk vardır. Üstelik tüm saç tipleri için farklı ve şık seçenekler sunmaktadır. Asi ve sıra dışı özgün kısa saç stilleri için bu tarzı deneyebilirsiniz.

Kısa Küt Kesim-Asla Modası Geçmeyen Kıs Saç

Kısa küt kesim saç 2024 modelleri arasında çene hizası veya köprücük kemiği hizası vardır. Aslında kısa kadın saçları arasında yer alan küt kesimi tüm saç tiplerinde uygulayabilirsiniz. Yani kıvırcık, düz ve dalgalı saçlarla küt kesim kullanabilirsiniz.

Küt kısa saç kesimleri hakkında daha fazla detay mı arıyorsunuz? O halde bu yazımız tam size göre. Kısa Küt Saç Modelleri 2024 | Dalgalı, Düz Ve Kıvırcık Saç

Kısa Aslan Yelesi

Son dönemlerde aslan yelesi saç kesimi veya kurt kesim saçlar da kullanılmaktadır. Özellikle dağınık stilde kullanılan kısa aslan yelesi saç kesimi uzun yüz şekline ve oval yüz şekline yakışmaktadır.

Aslan yelesi saç modelini ortadan ikiye ayırarak tatlı perçem eşleştirmesi ile kullanabilirsiniz. Ayrıca tepedeki kısa saçları dağınık veya uçları dalgalı formda tercih edebilirsiniz. Dilerseniz kahverengi ve siyah saç rengi ile eşleştirebilirsiniz. Özellikle çilli yüze sahip kadınlarda daha estetik görünüm sunmaktadır.

Bu Senenin Kısa Saç Modelleri Ve Renkleri

2024 saç renkleri, yine 2024 kısa saç modelleri ve eşleştirildiği zaman muhteşem görünüm ortaya çıkmaktadır. Ancak bu senenin modası saç renkleri arasından seçim yaparken de ten rengi ve göz rengi dikkate alınmalıdır.

Yuvarlak yüze hangi kısa saç yakışır

Yuvarlak yüze hangi kısa saç yakışır

Çünkü bu detaylar hem saç modelini hem de yüz hatlarını öne çıkarmaktadır. Böylece daha estetik bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Bu senenin saç renkleri arasında siyah, kahverengi, kızıl, renkli saçlar, sarı sarı ve karamel tonları vardır. Bu renkler arasından seçim yapabilirsiniz. Ancak mor, mavi ve yeşil gibi marjinal saç renkleri ile de kısa saç kadın modellerini eşleştirebilirsiniz.

Kısa Saç Boyu Ne Kadar Olmalıdır?

Aslında kısa saç boyu belirlenirken boyun uzunluğu ve yüz şekline göre tercihler yapılmalıdır. Çünkü kişisel tercihler ve eşleştirmeler daha etkili sonuçlar vermektedir.

Aslında kısa saç boyu belirlemede genel kural 5.7 santim kuralıdır. Bu kuralın detaylarında kulak hizasından çene ucuna kadar olan mesafe dikkate alınmaktadır. İşte bu mesafe en az 5.7 ise kısa saçlarla kusursuz görünebilirsiniz. Özellikle çok kısa bot kesim, kısa asimetrik kesim, örgülü kısa saçlar kullan.

Okurlarımız buna da baktı > Kısa Saç Topuz Modelleri Ve Yapılışları

Ancak kulak hizası ile çene ucumuz arasındaki mesafe 5.7 santimden fazla ise uzun saç kullanmanız gerekmektedir. Ancak “ben kısa saç kullanmak istiyorum” diyorsanız lob hiç kesimi boyu sizin için ideal olacaktır. Burada katlı lob kesim veya orta uzunlukta aslan yelesi saç kesimi kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde en güzel, en havalı ve en trend kısa saç modellerinin görsellerini sunuyoruz. Görselleri inceleyerek saç modelinizi belirleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Kısa Saç Kadın

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Lili dedi ki:

  Turuncu saç rengine bob kesim mükemmel olmuş. Yüz tipi ve cilt uyumunu bu görselde daha iyi anladım. Kısa saçı çok seviyorum. Hem pratik hem de modern duruyor. Yuvarlak yüz tipine sahibim. Sorum şu en trend kısa saç modelleri 2024 stillerinden olan turuncu renk bob kesim bana yakışır mı

  1. sedef dedi ki:

   Merhaba lili kısa saç sevmene çok sevindim. Yuvarlak yüze kısa saç modelleri olarak bahsettiğin modeli kullanabilirsin. Ancak https://www.tarzkadin.com/2020-kisa-katli-sac-modelleri başlıklı yazıyı da incelemeni öneririm. 2024 de güncellenen bir içeriktir.
   Turuncu saç rengi bu sene moda saç renkleri arasında yer almaktadır. Sultan kızılı ten rengin ile uyum sağlıyorsa neden olmasın:)
   Mutlu ve sağlıklı günler.

Tarz Kadın Blogu