Modern Saç Kesimleri 2024

01.10.2023
562
Modern Saç Kesimleri 2024

Modern saç kesimleri, her yıl değişen trendlere ve kişisel zevklere göre farklılık göstermektedir. Modern saç kesim modelleri erkek ve kadınların görünümlerini değiştirmek ve güzelleştirmek için tercih ettikleri saç stilleridir. Aslında modern saç kesimleri arasında kısa, orta ve uzun boylu saçlar için birçok seçenek bulunmaktadır. Kıvırcık modern saç kesimleri, düz ve dalgalı saç modern kesimleri bulunmaktadır. İşte bu senenin modern saç kesimleri kadın stilleri detayları…

Modern Saç Kesimleri Nelerdir?

Aslında modern saç kesimi denilince akla kısa saçlarda uzun saçlara kadar pek çok seçenek gelmektedir. Özellikle kullanışlı ve pratik saçlar öne çıkmaktadır. Bu bağlamda da kısa saçlar daha çok tercih edilmektedir. Ancak yüz tipi ile orantılı saç modelleri olmak koşuluyla tabi ki…

modern saç kesim modelleri

modern saç kesim modelleri

Pixie kesim: kısa saç modellerinin en popülerlerinden biri olan pixie kesimdir. Pikie kesimde saçların enseden ve kulaklardan kısa, üstten ise biraz daha uzun bırakıldığı görülmektedir. Ancak yüz tipine göre daha kısa veya çene hizasında kesilebilir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Modern Kısa Saç Modelleri

Pixie kesim, yüz hatlarını ortaya çıkaran, cesur ve modern bir görünüm sağlamaktadır. Bu sene pixie kesim yaptırmak isteyenler, yüz şekillerine uygun olarak kahkül veya perçem ekleyebilirler. Böylece daha tarz bir ifadeye kavuşabilirler.

Bob kesim: orta boy saç modellerinin en sevilenlerinden biri de bob kesim modelidir. Bu modelde saçlar çene hizasında veya omuzlara kadar düz veya hafif katlı kesilmektedir.

Katlı modern saç kesimleri denilince akla ilk gelen kadın saç modelleridir. Aslında bob kesim, tüm yüz şekline uyum sağlayan, pratik bir modeldir. Bob kesim yaptıranlar, yüz tipine göre saçlarını düz veya dalgalı fönleyebilirler. Ek olarak kombine uygun aksesuarlarla süsleyebilir veya renklendirebilirler.

dalgalı katlı modern saç kesimi

dalgalı katlı modern saç kesimi

Lob kesim: uzun bob anlamına gelen lob kesimde, saçlar omuzlardan biraz daha uzun bırakılmaktadır. Aslında lob kesim, uzun saçlara göre daha kolay şekil almaktadır. Üstelik modern ve feminen saç modeldir. Lob kesim yaptıranlar, saçlarını düz veya dalgalı fönleyebilirler. Ayrıca kahkül veya perçem ekleyebilir veya balyaj gibi renklendirme teknikleriyle renklendirebilirler. Ek olarak ombre, saç önünü boyama ile yüzü çerçeveleyebilirler. Böylece daha estetik ve orantılı yüz ifadesine kavuşabilirler.

Undercut saç kesimi nasıl yapılır? Saç arkasının kısa, üstlerin ise uzun bırakıldığı bu saç modelidir. Undercut saç kesimi, modern, sıra dışı ve havalı bir tarz yaratmak isteyen kadınların seçimidir. Bu sene undercut saç kesimi yaptıranlar, saçlarını jöle veya sprey ile şekillendirebilirler. Undercut saç, aşırı kıvırcık saçlarda kıvırcık modern saç kesimleri arasındadır.

Aslında modern saç kesimleri, yüz şekline uygunluk doğrultusunda yapılmalıdır. Yüz şekline uymayan saç modelini asla kullanmamalısınız. Hem yüz tipine uymayan saç ile hem olduğunuzdan daha yaşlı hem de negatif görünürsünüz.

Resim Galerisi: Modern Saç

Aşağıda bu senenin modern saç kesim modelleri görselleri sunuyoruz. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ En Trend Kısa Saç Modelleri Kadın 2024 (100+fikir)

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu