Yeşil Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

13.03.2021
20.412
Yeşil Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Yeşil elbisenin altına ne renk ayakkabı diye söze girmek istiyoruz. Hemen hemen her bayanın dolabında yeşil veya yeşilin tonlarında bir elbise mutlaka vardır. Bu yeşil rengin neredeyse bütün ten renkleri ile uyumlu olmasından geçmektedir. Bugün sizlere yeşil elbisenin altına ne renk ayakkabı giyeceğiniz konusunda fikirler paylaşmak istiyoruz.

Gelin şimdi günlük yeşil elbise kombinlerinden abiyeye kadar geniş bir yelpazesi olan yeşil elbiseye ne renk ayakkabı araştırmamızı inceleyelim.

Yeşil elbiseye ne renk ayakkabı olur

Yeşil elbiseye uygun ayakkabı sorusunun cevabı ayakkabı elbiseyi nerede giyeceğinize bağlıdır. Eğer katılacağınız parti veya özel bir davette koyu yeşil elbise veya koyu yeşil abiye giymek istiyorsanız yeni sezonun şık modelleri arasından siyah ayakkabı modelleri arasından seçimler yapmalısınız.

Yeşil elbise kombinleri arasından özellikle koyu yeşil elbise, ördek başı yeşili elbise için siyah ve gri topuklu ayakkabı olması gerektiğini de unutmayın.

Yeşil Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Detayları…

Aşağıda yeşilin hemen hemen her tonunun altına giyeceğiniz ayakkabı hakkında geniş bilgiler vereceğiz. Sizde yeşil elbise altına ayakkabı kombinlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz:)

Haki Yeşil Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Asker yeşili olarak da bilinen bu rengi hemen hemen her sezon kullanırız. Yeşil renk kıyafet seçerken en çok dikkat edeceğiniz nokta ten renginiz ile uyumlu tonu seçmektir. Yeşilin her tonu her ten rengine gitmez. Bu nedenle bunun analizini iyi yaptıktan sonra giyeceğiniz yeşil renk tonuna karar vermelisiniz.

Haki yeşil elbise altına ayakkabı

Haki yeşilin altına ne renk ayakkabı giyilir? sorusuna ilk cevabımız krem rengi bir ayakkabı olacaktır. Sadece bu renkle kalmıyor tabi ki. Haki yeşil elbisenin altına beyaz ve saman sarısı ayakkabı da oldukça şık duracaktır. Özellikle asker yeşil elbise spor ve yeşil spor elbiselerde beyaz ayakkabı beğenileri toplamanızı sağlayacaktır.

Haki yeşili abiye altına ne renk ayakkabı sorusunda ise ilk cevabımız siyah, füme rengi ve nude renk olarak karşımıza çıkmaktadır.

asker yeşili elbise

asker yeşili elbise

Haki elbiseye ne renk ayakkabı sorusunun cevapları ise şöyle:

 • Kahverengi
 • Cüretkar ve göz alıcı bir kombin yapmak için kırmızı çanta ile kırmızı ayakkabı
 • Siyah
 • Ten rengi
 • Camel renkler
 • Bej
 • Ekru
 • Vizon rengi
 • Krem
 • Beyaz
 • Lame olarak karşımıza çıkmaktadır

Koyu Yeşil Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

 

Koyu yeşil elbise kombinleri dört mevsim kullanılan elbise modelleri arasında yer almakta ve her yaştan, her kesimden, her tarzdan kullanıcı bulmaktadır.

Bu senenin koyu yeşil elbise modelleri ve koyu yeşil elbise kombinleri hakkında merak ettiğiniz soruların cevabını Koyu Yeşil Elbise Kombinleri başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

koyu yeşil elbise

koyu yeşil elbise

Koyu yeşil gibi tonlar mizaçları gereği soğuktur. Bu nedenle kırmızı gibi soğuk renklerde ayakkabı ile kombin etmekten sakınmalısınız. Koyu yeşil elbisenin günlük kullanımda en kurtarıcı rengi siyahtır.

Koyu yeşil elbise altına ne renk ayakkabı olur

Koyu yeşil elbisenin altına ayakkabı seçerken sıcak renk tonlarından seçmeye dikkat etmelisiniz. Koyu yeşil elbiseye kendi renginden açık tonda bir ayakkabı tercihi tam bir fiyasko olacaktır. Yani koyu yeşil elbise altına seçeceğiniz ayakkabının şık durması için rengi elbiseden bir ton daha koyu olmalıdır. Bu nedenle siyahtan şaşmayın deriz:))

Zümrüt Yeşili Elbiseye Hangi Renk Ayakkabı Giyilir?

Zümrüt yeşili birçoğu için en asil renklerden biridir. Özellikle gece kıyafetlerinde etrafındakileri kendisine hayran bırakmak ve yıldız gibi parlamak için zümrüt yeşili elbise tercih etmektedir. Yeşil Abiyeler Nasıl Kullanılabilir? başlıklı yazımızda şık abiye detayları verilmiştir.

Zümrüt yeşili yazlık bir elbise giyecekseniz saman sarısı ve ekru kullanabilirsiniz. Zümrüt yeşili bir abiye kullanacaksanız dore ilk seçiminiz olmalı. Açık havada düzenlenen bir davette iseniz krem renginde bir ayakkabı da kullanabilirsiniz.

Bu sene kına gecelerinde zümrüt yeşili kına elbisesi de sık sık karşımıza çıkacak gibi duruyor. Eğer yeşilin en güzel renk tonu arasında yer alan zümrüt yeşili ile kına gecesi kombini yapmak istiyorsanız zümrüt yeşili abiye  kullanarak şık kına gecesi kombinleri yapabilirsiniz. Zümrüt yeşili kına gecesi kıyafetleri ile zümrüt yeşili stiletto kullanabileceğiniz gibi dore veya lame renk ayakkabılar da kullanabilirsiniz. Zümrüt yeşili abiye ile gecenin yıldızı siz olabilirsiniz.

Zümrüt yeşili elbisenin altına ne renk ayakkabı giyilir

Zümrüt Yeşili Elbiseye Ne Renk Ayakkabı

Zümrüt yeşili elbise kombinleri: Zümrüt yeşili tutkunları vardır. Hemen hemen her sezon dolabında bir iki kombin bulunur. Zümrüt yeşili sevenler ve ten renkleri zümrüt yeşili ile uyumlu olanlar çok şanslılar.

Zümrüt yeşili renk tonları hemen her renkle uyum sağlamaktadır. İnancın ve umudun sembolü olan zümrüt taşı, mücevherlere kattığı ışıltıyı, asaleti, gösterişi ve ihtişamı kıyafet kombinlerine de katmaktadır. Bu bağlamda da zümrüt yeşili elbiseye hangi renk ayakkabı giyilir?

zümrüt yeşili elbiseye ne renk ayakkabı giyilir

Renk kombini yapmak bambaşka bir sanattır. Renkler konusundaki uyum bilinmezse rastgele bir kombin yapılmış olunur. Profesyonel bir yeşil elbise ayakkabı kombinleri için uyum tonlarını bilmeniz gerekmektedir.

Zümrüt yeşili elbiseye hangi renk ayakkabı giyilir diyenler için

 • Nötr renk tonları
 • Hardal
 • Metalik tonlar
 • Kraliyet mavisi
 • Bordo
 • Ekru
 • Dore
 • Saman sarısı ve siyah renkte ayakkabılar kullanabilirsiniz diyebiliriz.

Bu renk tonlarındaki ayakkabılar zümrüt yeşili abiye elbiseleri ve zümrüt yeşili günlük elbiseler ile hemen hemen hemen her mevsim mükemmel bir uyum yakalanmaktadır.

Hatta zümrüt yeşili gömlek ile siyah beyaz çizgili bir etek veya beyaz bir pantolon altına zümrüt yeşili topuklu ayakkabı oldukça şık duracaktır. Zümrüt yeşili topuklu ayakkabı kombinlerinde üst kıyafetin zümrüt yeşili, alt kıyafetin ise zümrüt yeşili ile uyumlu renkler arasından seçilmiş bir renkte olmasına dikkat etmelisiniz.

Zümrüt yeşili gece elbisenin altına ne renk ayakkabı

Özellikle zümrüt yeşili gece elbiselerinde göz kamaştırıcı bir kombin yapmak ve bütün beğenileri toplamak istiyorsanız, kesinlikle dore çanta ve ayakkabı kullanmalısınız.

Su Yeşili Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Su yeşili elbise hem günlük kullanımda, hem de abiye kıyafetlerde oldukça sık kullanılmaktadır. Sakin ve duru görüntüsü ile zarif bir görünüm sergilemenizi sağlayan su yeşili elbiseler doğru ayakkabı kombinleri ile şıklığınıza şıklık katacaktır.

Su yeşilini diğer tondaki ayakkabılarda olduğu gibi siyah ayakkabı ile kombin edebilirsiniz. Ancak siyah ayakkabı her yere giyilmez ve biraz ağır kaçabilir. Üzerinizde su yeşili mini bir elbiseyi taşıyorsanız siyah stiletto ayakkabı kullanmanız, eğer bacak bölgeniz uzunsa, yani uzun boyluysanız şık duracaktır. Aksi durumda doğru bir tercih olmayacaktır.

Su yeşili elbisenin altına ne renk ayakkabı giyilir sorusunun şık cevaplarından biri olarak dolgu topuk kahverengi ayakkabı karşımıza çıkmaktadır. Bu kombinle uyum içinde olan bir makyaj ile günlük kullanımda bile etrafınızdakilere ışığınızı yansıtabilirsiniz.

Su Yeşili Elbiseye Uygun Ayakkabı

Su yeşili büyüleyici bir renktir. Özellikle abiyede mükemmel bir görünüm sunarsınız. Su yeşili elbise ayakkabı kombinleri için moda otoritelerinin belirlediği ayakkabı renkleri şöyledir;

Su yeşili elbisenin altına ne renk ayakkabı son derece kullanışlıdır

 • Pudra pembesi
 • Açık lila
 • Krem
 • Kırık beyaz
 • Ekru
 • Bej
 • Beyaz
 • Soft sarı
 • Kahverenginin açık tonları
 • Buz mavisi
 • Saks mavisi
 • Toz pembe
 • Bebe mavisi
 • Lame (gümüş) olarak karşımıza çıkmaktadır.

Özellikle yaz renkleri arasında yer alan su yeşili soft renklerin en sevilenidir. Su yeşili elbise ayakkabı kombinleri arasında göze çarpan kombin ekru ve beyazla olan kombinlerdir.

Naif, gösterişsiz ve etkin bir şıklık yakalamak istiyorsanız su yeşili ayakkabı elbise kombini renk uyumuna dikkat etmelisiniz. Güçlü ve şık bir duruş için su yeşili elbise ayakkabı kombinini mutlaka öneriyoruz.

Yeşil Kadife Elbise Altına Ayakkabı

Kadife elbise altına kadife ayakkabı geçmişte kullanılırdı, ancak son birkaç sezondur çok fazla tercih edilmemektedir. Yeşil kadife elbiseye ne renk ayakkabı olur sorusunda cevap olarak yeşil ile uyumlu renkler doğrultusunda mat ve deri ayakkabılar kullanılmalıdır. Süet ayakkabı da bir alternatif olabilir. Ancak siz deri ayakkabı veya bot modellerinden şaşmayın deriz:)

Yeşil kadife elbise altına ayakkabı

Yeşil kadife elbise altına ayakkabı

Yeşil kadife elbise üstüne takı kullanacaksanız ayakkabı rengi ile uyumlu takı seçmelisiniz. Bu şekilde elbisenize enerji ve hareket katacağınızı unutmayın.

Yeşil Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı resim galerisini inceleyerek daha fazla fikir bulabilirsiniz. Beğendiğiniz yeşil tondaki elbisenin üzerine tıklayarak uygun ayakkabıyı görebilirsiniz.

Resim Galerisi: Yeşil Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Örnekleri Resim Galerisi:

 

 

Bir önceki makalemiz olan 70 li Yılların Kıyafetleri | 70 ler Modası başlıklı yazımızda 70'li Yılların Kıyafetleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Kaygısız dedi ki:

  Yeşil Elbìse altına ayakkabı olarak bence en güzelì ten rengi:)

  1. Emine dedi ki:

   Cevabınız için teşekkür ederim, sitemizde görmek istediğiniz konuları yorum bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz. TAKİPTE KALIN:))

 2. Esin dedi ki:

  Öncelikle ne tarz elbise giydiğine göre değişir fakat abiye giyecekssen kesinlikle gold zarif bir topuklu çok yakışacaktır ve gold yeşilin zarif,zengin, havalı durmasını sağlayarak kaldırıır.
  ☘️?

  1. sedef dedi ki:

   Merhaba Esin,
   Yeşil elbise altına ne renk ayakkabı başlıklı içeriğimize yorumunuzla kattığınız zenginlik için teşekkür ederiz. Sevgiler…

Tarz Kadın Blogu