Yeşil elbisenin altına ne renk ayakkabı
Yeşil elbisenin altına ne renk ayakkabı

Yeşil elbise altına ne renk ayakkabı diye söze girmek istiyoruz. Hemen hemen her bayanın dolabında yeşil veya yeşilin tonlarında bir elbise mutlaka vardır. Bu yeşil rengin neredeyse bütün ten renkleri ile uyumlu olmasından geçmektedir. Bugün sizlere yeşil elbisenin altına ne renk ayakkabı giyeceğiniz konusunda fikirler paylaşmak istiyoruz.

Gelin şimdi gündelik yeşil elbiseden abiyeye kadar geniş bir yelpazesi olan yeşil elbiseye ne renk ayakkabı araştırmamızı inceleyelim.

Yeşil elbisenin altına giyeceğiniz ayakkabı elbiseyi nerede giyeceğinize bağlıdır. Eğer katılacağınız parti veya özel bir davette koyu yeşil elbise giymek istiyorsanız yeni sezonun şık modelleri arasından siyah olanı seçmelisiniz. Bu ayakkabının yüksek topuklu olması gerektiğini de unutmayın.

Haki Yeşil Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Asker yeşili olarak da bilinen bu rengi hemen hemen her sezon kullanırız. Yeşil renk kıyafet seçerken en çok dikkat edeceğiniz nokta ten renginiz ile uyumlu tonu seçmektir. Yeşilin her tonu her ten rengine gitmez. Bu nedenle bunun analizini iyi yaptıktan sonra giyeceğiniz yeşil renk tonuna karar vermelisiniz.

Haki yeşilin altına krem rengi bir ayakkabı kullanabilirsiniz. Sadece bu renkle kalmıyor tabiki. Haki yeşil elbisenin altına beyaz ve saman sarısı ayakkabı da oldukça şık duracaktır. Özellikle yeşil spor elbiselerde beyaz ayakkabı beğenileri toplamanızı sağlayacaktır.

Haki yeşil elbise altına giyebileceğiniz bir diğer ayakkabı rengi ise kahve tonlarıdır. Cüretkar ve göz alıcı bir kombin yapmak istiyorsanız kırmızı çanta ile kırmızı bir ayakkabı da sizi oldukça cool gösterecektir.

Koyu Yeşil Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Koyu yeşil gibi tonlar mizaçları gereği soğuktur. Bu nedenle kırmızı gibi soğuk renklerde ayakkabı ile kombin etmekten sakınmalısınız. Koyu yeşil elbisenin günlük kullanımda en kurtarıcı rengi siyahtır.

Koyu yeşil elbiseye ayakkabı seçerken kendi renginden açık tonda bir ayakkabı tercihi tam bir fiyasko olacaktır. Yani koyu yeşil elbise altına seçeceğiniz ayakkabının şık durması için rengi elbiseden bir ton daha koyu olmalıdır.

Zümrüt Yeşili Elbiseye Hangi Renk Ayakkabı Giyilir?

Zümrüt yeşili birçoğu için en asil renklerden biridir. Özellikle gece kıyafetlerinde etrafındakileri kendisine hayran bırakmak ve yıldız gibi parlamak için zümrüt yeşili elbise tercih etmektedir.  Yeşil Abiyeler Nasıl Kullanılabilir? başlıklı yazımızda şık abiye detayları verilmiştir.

Zümrüt yeşili yazlık bir elbise giyecekseniz saman sarısı ve ekru kullanabilirsiniz. Zümrüt yeşili bir abiye kullanacaksanız dore ilk seçiminiz olmalı. Açık havada düzenlenen bir davette iseniz krem renginde bir ayakkabı da kullanabilirsiniz.

Zümrüt Yeşili Elbiseye Ne Renk Ayakkabı

Zümrüt yeşili tutkunları vardır. Hemen hemen her sezon dolabında bir iki kombin bulunur. Zümrüt yeşili sevenler ve ten renkleri zümrüt yeşili ile uyumlu olanlar çok şanslılar. Her mevsim rahatlıkla kombin yapacakları zümrüt yeşili elbise altına ekru, dore, saman sarısı ve siyah renkte ayakkabılar kullanılabilir.

Özellikle zümrüt yeşili gece elbiselerinde göz kamaştırıcı bir kombin yapmak ve bütün beğenileri toplamak istiyorsanız, kesinlikle dore çanta ve ayakkabı kullanmalısınız.

Su Yeşili Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

 

Su yeşili elbise hem günlük kullanımda, hem de abiye kıyafetlerde oldukça sık kullanılmaktadır. Sakin ve duru görüntüsü ile zarif bir görünüm sergilemenizi sağlayan su yeşili elbiseler doğru ayakkabı kombinleri ile şıklığınıza şıklık katacaktır.

Su yeşilini diğer tondaki ayakkabılarda olduğu gibi siyah ayakkabı ile kombin edebiliriniz. Üzerinizde su yeşili mini bir elbiseyi taşıyorsanız siyah stiletto ayakkabı kullanmanız doğru bir tercih olacaktır.

Su yeşili elbisenin altına dolgu topuk kahverengi bir ayakkabı kullanarak günlük kullanımda etrafınızdakilere ışığınızı yansıtabilirsiniz.

Pembe, bebe mavi, ekru, lila, soft sarı ve turuncu gibi renkleri de su yeşili elbise ile rahatlıkla kombin ederek romantik bir stil oluşturabilirsiniz.

GALERİ: Yeşil Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı resim galersini inceleyerek daha fazla fikir bulabilirsiniz. Beğendiğiniz yeşil tondaki elbisenin üzerine tıklayarak uygun ayakkabıyı görebilirsiniz.

 

 

Bir önceki makalemiz olan Damat Bohçasında Neler Olur? Kim Ne Yapmalıdır? başlıklı yazımızda damat bohçası nasıl hazırlanır ve damat bohçasına neler konur hakkında bilgiler vermekteyiz.


CEVAP VER