Yeşil elbisenin altına ne renk ayakkabı
Yeşil elbisenin altına ne renk ayakkabı

Yeşil elbise altına ne renk ayakkabı diye söze girmek istiyoruz. Hemen hemen her bayanın dolabında yeşil veya yeşilin tonlarında bir elbise mutlaka vardır. Bu yeşil rengin neredeyse bütün ten renkleri ile uyumlu olmasından geçmektedir. Bugün sizlere yeşil elbisenin altına ne renk ayakkabı giyeceğiniz konusunda fikirler paylaşmak istiyoruz.

Gelin şimdi gündelik yeşil elbiseden abiyeye kadar geniş bir yelpazesi olan yeşil elbiseye ne renk ayakkabı araştırmamızı inceleyelim.

Yeşil elbisenye uygun ayakkabı sorusunun cevabı ayakkabı elbiseyi nerede giyeceğinize bağlıdır. Eğer katılacağınız parti veya özel bir davette koyu yeşil elbise giymek istiyorsanız yeni sezonun şık modelleri arasından siyah olanı seçmelisiniz. Bu ayakkabının yüksek topuklu olması gerektiğini de unutmayın.

Yeşil Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Detayları…

Aşağıda yeşilin hemen hemen her tonunun altına giyeceğiniz ayakkabı hakkında geniş bilgiler vereceğiz. Sizde yeşil elbise altına ayakkabı kombinlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz:)

Haki Yeşil Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Asker yeşili olarak da bilinen bu rengi hemen hemen her sezon kullanırız. Yeşil renk kıyafet seçerken en çok dikkat edeceğiniz nokta ten renginiz ile uyumlu tonu seçmektir. Yeşilin her tonu her ten rengine gitmez. Bu nedenle bunun analizini iyi yaptıktan sonra giyeceğiniz yeşil renk tonuna karar vermelisiniz.

Kıyafet kombin ederken renk oldukça önemlidir. Uyum içerisinde giyinmek kişiyi hem şık gösterir, hem de beğenildiğini düşündürerek huzur verir. Her sezon farklı renkler öne çıkmaktadır. Bu sezonun en favori renklerinden biri de haki yeşildir. Şimdi h...

Haki yeşilin altına ne renk ayakkabı giyilir? sorusuna ilk cevabımız krem rengi bir ayakkabı olacaktır. Sadece bu renkle kalmıyor tabiki. Haki yeşil elbisenin altına beyaz ve saman sarısı ayakkabı da oldukça şık duracaktır. Özellikle yeşil spor elbiselerde beyaz ayakkabı beğenileri toplamanızı sağlayacaktır.

Haki elbiseye ne renk ayakkabı sorusunun cevapları ise şöyle:

 • Kahverengi
 • Cüretkar ve göz alıcı bir kombin yapmak için kırmızı çanta ile kırmızı ayakkabı
 • Siyah
 • Krem
 • Beyaz
 • Lame olarak karşımıza çıkmaktadır

Koyu Yeşil Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Koyu yeşil gibi tonlar mizaçları gereği soğuktur. Bu nedenle kırmızı gibi soğuk renklerde ayakkabı ile kombin etmekten sakınmalısınız. Koyu yeşil elbisenin günlük kullanımda en kurtarıcı rengi siyahtır.

Koyu yeşil elbisenin altına ayakkabı seçerken sıcak renk tonlarından seçmeye dikkat etmelisiniz. Koyu yeşil elbiseye kendi renginden açık tonda bir ayakkabı tercihi tam bir fiyasko olacaktır. Yani koyu yeşil elbise altına seçeceğiniz ayakkabının şık durması için rengi elbiseden bir ton daha koyu olmalıdır. Bu nedenle siyahtan şaşmayın deriz:))

Zümrüt Yeşili Elbiseye Hangi Renk Ayakkabı Giyilir?

Zümrüt yeşili birçoğu için en asil renklerden biridir. Özellikle gece kıyafetlerinde etrafındakileri kendisine hayran bırakmak ve yıldız gibi parlamak için zümrüt yeşili elbise tercih etmektedir.  Yeşil Abiyeler Nasıl Kullanılabilir? başlıklı yazımızda şık abiye detayları verilmiştir.

Zümrüt yeşili yazlık bir elbise giyecekseniz saman sarısı ve ekru kullanabilirsiniz. Zümrüt yeşili bir abiye kullanacaksanız dore ilk seçiminiz olmalı. Açık havada düzenlenen bir davette iseniz krem renginde bir ayakkabı da kullanabilirsiniz.

Zümrüt Yeşili Elbiseye Ne Renk Ayakkabı

Zümrüt yeşili tutkunları vardır. Hemen hemen her sezon dolabında bir iki kombin bulunur. Zümrüt yeşili sevenler ve ten renkleri zümrüt yeşili ile uyumlu olanlar çok şanslılar.

Yeşil abiyeler nasıl kullanılabilir? başlıklı yazımızda özel gecelerde güzelliğinize güzellik katacak kombinler bulacaksınız. Abiye kıyafetlerin kadınların hayatındaki önemi oldukça fazladır. Bayanlar abiye kıyafet seçerken kesimine, kumaşına, modeli...

Zümrüt yeşili renk tonları hemen her renkle uyum sağlamaktadır. İnancın ve umudun sembolü olan zümrüt taşı, mücevherlere kattığı ışıltıyı, asaleti, gösterişi ve ihtişamı kıyafet kombinlerine de katmaktadır. Bu bağlamda da zümrüt yeşili elbiseye hangi renk ayakkabı giyilir?  

Renk kombini yapmak bambaşka bir sanattır. Renkler konusundaki uyum bilinmezse rastgele bir kombin yapılmış olunur. Profesyonel bir yeşil elbise ayakkabı kombinleri için uyum tonlarını bilmeniz gerekmektedir.

Zümrüt yeşili elbiseye hangi renk ayakkabı giyilir diyenler için

 • Nötr renk tonları
 • Hardal
 • Metalik tonlar
 • Kraliyet mavisi
 • Bordo
 • Ekru
 • Dore
 • Saman sarısı ve siyah renkte ayakkabılar kullanılabilirsiniz diyebiliriz.

Bu renk tonlarındaki ayakkabılar zümrüt yeşili abiye elbiseleri ve zümrüt yeşili günlük elbiseler ile hemen hemen hemen her mevsim mükemmel bir uyum yakalanmaktadır.

Hatta zümrüt yeşili gömlek ile siyah beyaz çizgili bir etek veya beyaz bir pantolon altına zümrüt yeşili topuklu ayakkabı oldukça şık duracaktır. Zümrüt yeşili topuklu ayakkabı kombinlerinde üst kıyafetin zümrüt yeşili, alt kıyafetin ise zümrüt yeşili ile uyumlu renkler arasından seçilmiş bir renkte olmasına dikkat etmelisiniz.

Özellikle zümrüt yeşili gece elbiselerinde göz kamaştırıcı bir kombin yapmak ve bütün beğenileri toplamak istiyorsanız, kesinlikle dore çanta ve ayakkabı kullanmalısınız.

Su Yeşili Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

 

Su yeşili elbise hem günlük kullanımda, hem de abiye kıyafetlerde oldukça sık kullanılmaktadır. Sakin ve duru görüntüsü ile zarif bir görünüm sergilemenizi sağlayan su yeşili elbiseler doğru ayakkabı kombinleri ile şıklığınıza şıklık katacaktır.

Su yeşilini diğer tondaki ayakkabılarda olduğu gibi siyah ayakkabı ile kombin edebiliriniz. Ancak siyah ayakkabı her yere giyilmez ve biraz ağır kaçabilir. Üzerinizde su yeşili mini bir elbiseyi taşıyorsanız siyah stiletto ayakkabı kullanmanız, eğer bacak bölgeniz uzunsa, yani uzun boyluysanız şık duracaktır. Aksi durumda doğru bir tercih olmayacaktır.

Su yeşili elbisenin altına ne renk ayakkabı giyilir sorusunun şık cevaplarından biri olarak dolgu topuk kahverengi ayakkabı karşımıza çıkmaktadır. Bu kombinle uyum içinde olan bir makyaj ile günlük kullanımda bile etrafınızdakilere ışığınızı yansıtabilirsiniz.

Su Yeşili Elbiseye Uygun Ayakkabı

Su yeşili büyüleyici bir renktir. Özellikle abiyede mükemmel bir görünüm sunarsınız. Su yeşili elbise ayakkabı kombinleri için moda otoritelerinin belirlediği ayakkabı renkleri şöyledir;

 • Pudra pembesi
 • Açık lila
 • Krem
 • Kırık beyaz
 • Ekru
 • Bej
 • Beyaz
 • Soft sarı
 • Kahverenginin açık tonları
 • Buz mavisi
 • Saks mavisi
 • Toz pembe
 • Bebe mavisi
 • Lame (gümüş) olarak karşımıza çıkmaktadır.

Özellikle yaz renkleri arasında yer alan su yeşili soft renklerin en sevilenidir. Su yeşili elbise ayakkabı kombinleri arasında göze çarpan kombin ekru ve beyazla olan kombinlerdir. Naif, gösterişsiz ve etkin bir şıklık yakalamak istiyorsanız su yeşili ayakkabı elbise kombini renk uyumuna dikkat etmelisiniz. Güçlü ve şık bir duruş için su yeşili elbise ayakkabı kombinini mutlaka öneriyoruz.

Yeşil Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Örnekleri Resim Galerisi:

 

 

Bir önceki makalemiz olan Gri Renk Kıyafet Kombinasyonları başlıklı yazımızda gri kombin, gri renk kıyafet kombinleri ve gri renk kıyafetler hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER