Yeşil Abiye Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1
1096

Geçmişten günümüze moda algısı sürekli değişmiştir. İnsanların hayatındaki kültürel, sosyal ve ekonomik değişimler de modadaki değişimin temel unsurlarındandır. Örneğin 19. yy kadar kadınlar daha kapalı giyinirken, 19. yy da artık kadınların özgürleşmesi ile eteklerin boyu kısalmaya başlamıştır. Hatta bir erkek giysisi olarak tasarlanan pantolon bir kadın giysisine dönüşmüştür. Modadaki değişim sadece şekillerle ve giyim tarzıyla değil aynı zamanda renklerle de kendini göstermiştir. 80’li yıllarda pembe, mor, kırmızı gibi göz alıcı renkler modayken günümüzde daha çok yeşil ve kahverengi tonlarla toprağa dönüş başlamıştır. Modadaki bu değişim gece kıyafetlerine de yansımıştır. Mesela günümüzde yeşil abiye oldukça fazla tercih edilmektedir.

Yeşilin aynı zamanda doğallığın rengi olması insanların yeşil abiyelere yönlenmesindeki en büyük etkilerden bir tanesidir. Son yıllarda insanların yeşil rengine yönlenmesi aslında bir doğaya kaçış olarak görülebilmektedir. Özellikle ünlü kadınların katılacakları davetler için kıyafet seçimlerinde yeşil abiyelere yönlendikleri gözden kaçırılamaz bir tespittir. Yeşil abiye ve kıyafetlerin modası belli bir döneme ait değildir. İnsanlar her zaman doğallığın ve huzurun rengi olan yeşili tercih etmişlerdir. Bu yüzden yeşil her dönem modanın vazgeçilmez renklerinden olmayı başarmıştır. Yaz aylarının da yaklaşması ile düğünler artmaya başlamış ve herkes yavaş yavaş düğün için abiyeler aramaya başlamıştır. Peki bu elbiseler nasıl seçilir ve nasıl kombinlenir?yeşil abiye modelleri

Yeşil Abiye Nasıl Kombinlenir?

Yeşil abiyeler dendiğinde kişilerin karşısına milyonlarca abiye seçeneği çıkmaktadır. Ancak önemli olan kişilerin kendine en uygun modeli ve renk tonunu bulmasıdır. Örneğin mint yeşili gibi açık tonlar daha çok koyu tenli kadınlarda kendini ortaya çıkaracaktır. Açık tenli kadınlar için ise mint yeşili tonları kaçınılması gereken renklerdendir. Çünkü bu tip açık tonlar zaten açık renkli olan kadınları daha da açık renkte gösterecektir. Bu yüzden beyaz tenli kadınlar yeşilin daha koyu tonlarına yönlenmelidirler. Yeşil abiyelerde tonlamayı tutturduktan sonra kumaşın kalitesine ve elbise modelinin vücuda uygun olup olmadığına dikkat edilmelidir. Örneğin uzun boylu ve kavisli vücut hatlarına sahip olan kadınlar vücudu saran ve dikkati bel bölgesine çeken abiyeler tercih etmelidir.

Elma vücut tipine sahip olan kadınlar ise dikkati göğüs bölgesinde toparlayacak olan abiyeler tercih etmelidirler. Vücuda uygun abiye şekli bulunduktan sonra bu senenin modası olan yeşil renk kişinin cilt rengine en uygun olacak şekilde seçilmelidir. Bunlar tamamlandığında çok zarif ve şık bir görünüm yakalanabilecektir. Ayrıca yeşil sadece tek renk olarak değil, farklı renklerle de kullanılarak uyum yakalanabilmektedir. Böylelikle yeşil rengin zarafeti farklı renklerle daha çok ortaya çıkartılabilmektedir. Örneğin koyu renk yeşil abiye altına krem rengi topuklu bir ayakkabı tercih edilebilir ve bu uyum çanta gibi farklı aksesuarlarla tamamlanabilir.

Yeşil renk kıyafet ve abiye tercihi kadınları olduğundan daha genç gösterecektir ve kişilerin duruşlarına özgüven katacaktır. Çünkü yeşil renk doğayı simgelemektedir ve doğa her zaman kendini yenilemektedirler. Bu yüzden yeşil abiye ve kıyafetler kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedirler.yeşil abiyeler

Bir önceki makalemiz olan Straplez Gelinlik Modelleri başlıklı yazımızda 2017 Straplez Gelinlik modelleri, Straplez Gelinlik trendleri ve Straplez Gelinlikler hakkında bilgiler vermekteyiz.


1 YORUM

  1. yeşil abiye alırken eğer boyunuz uzun değilse kesinlikle askılı modelleri tercih etmeyin.kalçanız güzelse dar modeller hatta pileli dar modelleri seçebilirsiniz.bu senenin modası ise pileli, koyu yeşil ve straplez kesimlerin bir arada olduğu modeller.

CEVAP VER