Tarz Kadın

Koyu Yeşil Elbise Kombinleri

12.11.2022
1.605
Koyu Yeşil Elbise Kombinleri

Koyu yeşil elbise kombinleri, koyu yeşil kombin denilince ilk akla gelen kombin parçası arasındadır. Yeşil kombinler çerçevesinde en çok kullanılan elbise kombini açık yeşil elbise kombin ve koyu yeşil elbise kombinleri şeklindedir.

Günümüzde ilkbahar yaz kombini renkleri ile sonbahar kış kombin renkleri farklılık göstermektedir. Oysa ki koyu yeşil elbise kombinleri ise yazlık kışlık kombinler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Koyu Yeşil Elbise Kombinleri

Koyu yeşil elbise kombinleri ile stil sahibi kombinler için koyu yeşil elbise altına ne renk ayakkabı sorusunun cevabını bilmek gerekir.

Ayrıca koyu yeşil elbise makyajı, ve koyu yeşil elbiseye ne renk kemer konularını da bilmelisiniz. Böylece stil sahibi kombinler sizinle olacaktır.

Koyu yeşil elbiseler kilolu bayanlar için elbise renkleri arasında da yer almaktadır. Siyah ve lacivertten sıkılanlara koyu yeşil elbise kombinleri öneriyoruz.

Kadın ve erkekler tarafından yeşilin hemen hemen tüm tonları sevilerek kullanılmaktadır.

Ancak yeşil elbise kombinleri denilince akla yeşilin birçok tonu gelmektedir. En çok da zümrüt yeşili elbise kombinleri, haki yeşil elbise kombinleri, koyu yeşil elbise kombinleri gelmektedir.

Huzuru, sakinliği ve doğallığı anlatan yeşil kombinler ile çok daha tarz ve şık olmak için koyu yeşil ile uyumlu renkleri bilmek gerekir.

Koyu yeşile yakışan renkler, giyimde renk uyumu kuralları doğrultusunda kullanıldığı zaman çok daha tarz ve şık olunacaktır.

Koyu yeşil elbise kombin

Tek omuzlu koyu yeşil elbise kombin

Koyu yeşil elbise modelleri her tarzda, her yaşta ve her ortamda kullanılmaktadır. Yeşil renk elbise kombin, doğru ten rengi ve doğru aksesuar renkleri ile eşleştirildiğinde kusursuzu sunmaktadır.

Koyu yeşil elbiseler nasıl kombin edilir?

En Güzel Koyu yeşil elbise üzerine ne renk şal olur?

Koyu yeşil elbise altına ne renk ayakkabı giyilir?

Bu soruların cevaplarını biliyor musunuz? İşte cevapları…

Koyu Yeşil Elbise Ayakkabı Kombini

Koyu yeşili elbisenin altına ayakkabı olarak siyah ilk seçenektir. Ayrıca nude renk, füme rengi, koyu metalik gri, vizon renginde seçenekler arasındadır.

Koyu yeşil elbise altına ayakkabı kombinleri sırasında diğer elbiselerde olduğu gibi işleme rengi detayları vardır. Elbise işlemesi minimum ise ayakkabı renkleri de bu doğrultu da seçilmelidir.

Koyu yeşil abiye kombini mi yapıyorsunuz? O halde koyu yeşil abiye ayakkabı kombini için metalik gri, siyah ve koyu yeşil ayakkabı tercih edebilirsiniz.

Koyu yeşil elbise ayakkabı kombin

Koyu yeşil elbise ayakkabı kombin

Koyu yeşil elbise günlük kombinlerde kullanılacaksa en doğru seçim spor ayakkabılar olacaktır.

Aslında koyu yeşil günlük elbise altına ayakkabı olarak beyaz spor ayakkabı kullanabileceğiniz gibi farklı modeller de kullanılmaktadır. Ayrıca blok topuk, babet ayakkabı, terlik ve stiletto da kullanabilirsiniz.

Yeşil renk elbise altına ayakkabı kombini için renk olarak ise bej, kahverengi, taba rengi, siyah ve gri kullanabilirsiniz.

Koyu Yeşil Elbisenin Üzerine Hangi Renk Şal Gider?

Bu sezon koyu yeşil elbise kombinleri tesettür stili bünyesinde en önemli parça olarak karşımıza çıkmaktadır. Koyu yeşil elbise şal kombini için şal kemer, şal ayakkabı, şal çanta ve şal aksesuar uyumuna da dikkat edilmelidir.

Aslında koyu yeşil elbiseye şal olarak beyaz, krem rengi, pudra, vizon rengi şal kullanılmaktadır. Ayrıca kahverengi şal, fuşya şal, siyah şal, altın renklerinde şal, gri şal kombinleri de yapılmaktadır.

Koyu yeşil elbise üstüne ne renk şal olur

Koyu yeşil elbise üstüne ne renk şal olur

Tüm bunları etkili ve dikkat çekici bir şekilde yapmak için de koyu yeşil ile uyumlu renkleri bilmek gerekir.

Koyu Yeşil İle Uyumlu Renkler

 • Siyah
 • Lacivert
 • Fuşya rengi
 • Saman sarısı
 • Beyaz
 • Bej rengi
 • Hardal sarısı
 • Ekru renk
 • Pudra rengi
 • Krem rengi
 • Taba rengi
 • Camel renkler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu renkleri kullanarak dikkat çekici ve gösterişli koyu yeşil elbise kombini yapabilirsiniz.

En Güzel Koyu Yeşil Elbise Makyajı

Koyu yeşil elbise için makyaj nasıl yapılmalıdır?

En doğru makyaj rengi kişinin ten rengine göre seçilendir. Ancak koyu yeşil elbiseye uyumlu makyaj renkleri kahverengi tonları, toprak tonları, açık , sütlü ve acı kahve tonlarıdır.

Ayrıca şeftali, mercan, altın, bej ve bakır tonlarında ten rengi ile uyum doğrultusunda kullanılmaktadır.

Koyu Yeşil Elbiseye Hangi Renk Kemer Gider?

Ayakkabı, çanta, aksesuar ve şal rengi ile aynı veya uyumlu şal kullanılmalıdır. En çok kullanılan keme renkleri ise yeşil, siyah, kahve, altın tonlarındadır.

Koyu yeşil elbiseler ile kombin yapımı hakkında daha fazla detay arıyorsanız aşağıdaki görselleri inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Koyu Yeşil Elbise Nasıl Kombine Edilir?

 

Bir önceki makalemiz olan Haki Yeşil Elbise Kombinleri Tesettür başlıklı yazımızda Haki Yeşil Elbise Kombinleri Tesettür 2020 Modası hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu