Tarz Kadın

Koyu Yeşil Elbise Kombinleri

03.12.2020
34
Koyu Yeşil Elbise Kombinleri

Koyu yeşil elbise kombinleri, yeşil elbise kombinleri arasında en sık kullanılan kombin olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde ilkbahar yaz kombini renkleri ile sonbahar kış kombin renkleri farklılık göstermektedir. Koyu yeşil elbise kombinleri ise yazlık kışlık kombinler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Koyu yeşil elbiseler kilolu bayanlar için elbise renkleri arasında da yer almaktadır.

Yeşilin hemen hemen tüm tonları seminere kullanılmaktadır. Ancak yeşil elbise kombinleri denilince akla  zümrüt yeşili elbise kombinleri, haki yeşil elbise kombinleri, koyu yeşil elbise kombinleri gelmektedir.

Koyu Yeşil Elbise Kombinleri

Huzuru, sakinliği ve doğallığı anlatan yeşil kombinler ile çok daha tarz ve şık olmak için koyu yeşil ile uyumlu renkleri bilmek gerekir. Koyu yeşile yakışan renkler, giyimde renk uyumu kuralları doğrultusunda kullanıldığı zaman çok daha tarz ve şık olunacaktır.

Koyu yeşil elbise kombin

Koyu yeşil elbise kombin

Koyu yeşil elbise modelleri her tarzda, her yaşta ve her ortamda kullanılan yeşil renk elbise kombin olarak karşımıza çıkmaktadır.

Peki, koyu yeşil elbiseler nasıl kombin edilir? Koyu yeşil elbise üzerine ne renk şal olur? Koyu yeşil elbise altına ne renk ayakkabı giyilir gibi soruların cevaplarını biliyor musunuz?

Koyu Yeşil Elbise Ayakkabı Kombini

Koyu yeşili elbisenin altına ayakkabı olarak siyah, nude renk, füme rengi, koyu metalik gri, vizon renginde tercihler yapılabilir. Koyu yeşil elbise altına ayakkabı kombinleri sırasında diğer elbiselerde olduğu gibi işleme detayları varsa tercih edilecek ayakkabı renkleri de bu doğrultusunda seçilmelidir.

Koyu yeşil abiye kombini yapıyorsanız koyu yeşil abiye ayakkabı kombini için metalik gri siyah ve koyu yeşil ayakkabı tercih edebilirsiniz.

Koyu yeşil elbise ayakkabı kombin

Koyu yeşil elbise ayakkabı kombin

Koyu yeşil elbise günlük kombinlerde kullanılacaksa en doğru seçim spor ayakkabılar olacaktır. Koyu yeşil günlük elbise altına ayakkabı olarak beyaz spor ayakkabı kullanabileceğiniz gibi blok topuk, babet ayakkabı, terlik ve stiletto da kullanabilirsiniz. Yeşil renk elbise altına ayakkabı kombini için renk olarak ise bej, kahverengi, taba rengi, siyah ve gri kullanabilirsiniz.

Koyu Yeşil Elbisenin Üzerine Hangi Renk Şal Gider?

Koyu yeşil tesettür elbise kombinleri bünyesinde en önemli parça olarak karşımıza çıkmaktadır. Koyu yeşil elbise şal kombini sırasında şal kemer, şal ayakkabı, şal çanta ve şal aksesuar uyumuna da dikkat edilmelidir.

Koyu yeşil elbiseye şal olarak beyaz şal, krem rengi şal, pudra şal, vizon rengi şal, kahverengi şal, fuşya şal, siyah şal, altın renklerinde şal, gri şal kombinleri yapılmaktadır.

Koyu yeşil elbise üstüne ne renk şal olur

Koyu yeşil elbise üstüne ne renk şal olur

Tüm bunları etkili ve dikkat çekici bir şekilde yapmak için de koyu yeşil ile uyumlu renkleri bilmek gerekir.

Koyu Yeşil İle Uyumlu Renkler

 • Siyah
 • Lacivert
 • Fuşya rengi
 • Saman sarısı
 • Beyaz
 • Bej rengi
 • Hardal sarısı
 • Ekru renk
 • Pudra rengi
 • Krem rengi
 • Taba rengi
 • Camel renkler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu renkleri kullanarak dikkat çekici ve gösterişli koyu yeşil elbise kombini yapabilirsiniz.

Koyu yeşil elbiseler ile kombin yapımı hakkında daha fazla detay arıyorsanız aşağıdaki görselleri inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Koyu Yeşil Elbise Nasıl Kombine Edilir?

 

Bir önceki makalemiz olan Ceket Nasıl Kombinlenir? Ceket Kombinleri başlıklı yazımızda Ceket Kombinleri ve Ceket Nasıl Kombinlenir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu