lacivert hangi renkle kombinlenir
lacivert hangi renkle kombinlenir

Lacivert ile uyumlu renkler veya lacivert renk kombini şeklinde bir araştırma yaptığımızda mavinin koyu bir türevi olan bu renkle ilgili geniş bir kartela ile karşılaştık.

Lacivert hangi renkle kombinlenir konusundan önce genel olarak belirtiğimiz kartela renklerini incelemek isteriz.

Lacivert renk kıyafetler genel olarak iş dünyasının ve özel davetlerin olmazsa olmazıdır. Şöyle ki hiç bir iş kadını yoktur ki lacivert bir giyeceğe sahip olmasın.

Lacivert Renk Kimlere Yakışır?

Özellikle açık tenli kişilere olağanüstü bir şıklık getirir.  Günümüzde lacivert renk kombinleri hemen hemen her sezon kullanılır hale gelmiştir. Peki, iş dünyası ve özel davetler harici  her mevsimde ve her mekanda rahatlıkla kullanılan ideal kombin renklerinden olan lacivert hangi renkle kombinlenir?

Lacivert Hangi Renkle Kombinlenir?

Lacivert koyu bir renk olduğu için kombini sırasında çok da fazla zorlanılmaz. Lacivert kombinler denilince akla ilk gelen renkler beyaz ve bej tonlarıdır. Bu renklerle beyazı öne çıkartarak mükemmel kombinler yapabilirsiniz.  Gelin şimdi birlikte lacivert renk kombini hakkında detaylarını inceleyelim.

Lacivert Siyah Uyumu

Kombin renkler arasında mutlaka lacivert ve siyaha rahatlıkla yer verebiliriz. Bunun nedeni iki rengin neredeyse birbirine türev olmasından kaynaklanmaktadır. Şöyle ki lacivert siyahın bir türevidir. İçinde siyah rengi de barındırması nedeni ile rahatlıkla uyum sağlanabilir. Genellikle iş dünyasının öne çıkan renk kombini olsa da lacivert kot üzerine siyah bir kazak, tişort veya bluz da spor bir giyim tarzları olarak pozitif anlamda dikkat çekecektir.

Lacivert Beyaz Uyumu

Beyaz, hemen hemen bütün renklerin kombinidir şeklinde bir yorum yapmak çok abes bir kavram olmayacaktır. Ancak beyazın bir kıyafet üzerinde tamamen patlamasını istiyorsanız, siyah, lacivert, kırmızı, bordo gibi koyu renkler üzerinde kullanmanızı tavsiye ederiz.

Lacivert hangi renkle kombinlenir sorusuna ikinci renk seçeneğimizi bu yüzden beyazdan yana kullanmak istedik.

Lacivert Sarı Uyumu

Lacivert Hangi renkle kombinlenir sorusuna bir alternatif renk seçeneği de sarıdır diyebiliriz. Çünkü bu renk lacivert rengin aynı beyaz gibi zıt rengini oluşturur.

Lacivert ve sarı uyumu genel olarak spor giyim tarzı içerisinde dikkat çeken renk karışımları arasında yer almaktadır. Nadiren de olsa iş dünyasında kullanılabilmektedir.

Tüyo : Bu rengi kombinlemeden önce dikkat edilmesi gereken husus lacivertin etek veya pantolon gibi ögelerde, sarının ise aksesuar veya bluz gibi üst ögelerde kullanılmasını tavsiye ederiz.

Lacivert İle Uyumlu Diğer Renkler ve Uyumlu Aksesuarlar

 

Beyaz ve bej gibi açık renk üst kıyafetleri lacivert alt kıyafetlerle sade kombinler yapabilirsiniz. Bu kombini lacivert kemer ve lacivert fular ile detaylandırabilirsiniz.

Lacivert beyaz çizgilerden oluşan şık bir elbise ile beyaz ceket ve ayakkabı kullanarak kıskanılacak bir şıklık yakalayabilirsiniz. Bu kombinde çanta ve kemer renginizin sarı, ayakkabı renginizin de lacivert olması gerekmektedir.

Lacivert siyahtan sonra en çok kullanılan renktir. Lacivert ile uyumlu renk yelpazesini birlikte incelemeye başlayalım.

Lacivert kombin yaparken uyum yakalayabileceğiniz renkler arasında ilk sırada camel renkler gelmektedir. Camel renkli üstlerin altına lacivert renkli pantolon ve etek kullanılabilir. Camel rengi ile lacivert kombininde kullanacağınız ayakkabı ise tahta tabanlı olmalıdır.

İlkbahara başlangıç yaptığımız şu günlerde lacivert ile pudra, bej, beyaz kombinler yapabilirsiniz. Bu ton kombinlerin altına soft tonlarda mavi ayakkabı kullanabilirsiniz.

Lacivert ile uyumlu renkler arasında dore de vardır. Örneğin yakın arkadaşınızın nişan veya düğününe katılırken lacivert elbise altına dore ayakkabı giyerek şıklığınızı üst seviyelere taşıyabilirsiniz.

Lacivert renge uyan renkler arasında siyah da vardır. Lacivert gri, lacivert taba kombinlerini de düşünün derim. Gri Renk Kıyafet Kombinasyonları başlıklı yazımızda cool bir görüntü yakalamanızı sağlayacak şık kombin detaylarına yer verilmiştir.

Lacivert hangi renkle kombinlenir sorusunun cevaplarını aramaya devam ediyoruz. Lacivert alt parçaların üzerine pudra ve pembe üstler kullanarak lacivertin ağırlığını yumuşatabilirsiniz.

Açık renk üstlerle lacivert altlar ilkbahar ve yaz aylarında daha çok tercih edilmektedir. Bu renk kombinlerini yaparken üçüncü bir renge de ihtiyaç duyabilirsiniz.

İşte tam da buradaki en önemli detay üçüncü rengin pastel tonlarda olmasıdır. Zira üçüncü kombin rengi olarak baskın bir renk tercih ederseniz karmaşık bir kombin yapmış olursunuz. Bu tür kombinlerde açık ve pastel renklerde aksesuar, kemer ve şapka kullanabilirsiniz.

Lacivert Kombin Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Lacivert ayakkabı ve dış mekan kıyafetlerinde de oldukça sık kullanılır.

Yapacağınız kombinde sadece laciverti kullanacaksanız mutlaka gümüş ya da altın tonlarında aksesuar kullanmalısınız. Takip ettiğiniz bu yol size daha güvenilir bir hava ile ciddiyet sunacaktır.

En acil zamanlarda bile şıklığı lacivert kombinlerle yakalayabilirsiniz. Lacivert ile ekru, açık gri ve mint renkleri rahatlıkla kombin edebilirsiniz.

Eğer ciddi bir ortamda bulunacaksanız lacivert ile beyaz kombini yapmalısınız. Bu kombinde kullanacağınız beyaz zarifliğinizi lacivert ise vakarlığınızı ortaya çıkartacaktır. İş toplantısı gibi ofis ortamlarında laciverti kombinlerinizde tek başına da kullanabilirsiniz.

Lacivert tek başına kullanıldığı zaman asil ve vakar bir şıklık yakalanmış olur. Tek başına kullanılan lacivert kombinlerde mint yeşili, krem, kahverengi ve bordo detaylar yapabilirsiniz. Bu renkleri kemer, çanta şal ve ayakkabı rengi olarak belirleyebilirsiniz.

Lacivert asla modası geçmeyen bir renktir. Lacivert kombin yapacaksanız, lacivert deri kombinini mutlaka düşünmelisiniz. Deri kombin parçalar lacivert ile mükemmel bir uyum yakalamaktadır.

Lacivert hangi renkle kombinlenir? sorusunun cevabını ararken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Lacivertle göz alıcı bir şıklık için lacivert rengini alt kıyafetlerde kullanmanız daha mantıklı olur. Bu tercihinizle alt kısımlardaki fazlalıklarınızı da kamufle etmiş olursunuz.

Lacivert kombinlerde yüksek bel pantolon veya kalem etekler ile oversize kazak veya kısacık üstleri rahatlıkla kombin edebilirisiniz.

RESİM GALERİSİ 

Bir önceki makalemiz olan Damat Bohçasında Neler Olur? Kim Ne Yapmalıdır? başlıklı yazımızda damat bohçası nasıl hazırlanır ve damat bohçasına neler konur hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER