Lacivert Hangi Renkle Kombinlenir?

12.02.2021
18.439
Lacivert Hangi Renkle Kombinlenir?

Lacivert hangi renkle kombinlenir veya Lacivert ile uyumlu renkler nelerdir?şeklinde bir araştırma yaptığımızda mavinin koyu bir türevi olan bu renkle ilgili geniş bir kartela ile karşılaştık.

Lacivert renk kombini konusundan önce genel olarak belirtiğimiz kartela renklerini incelemek isteriz. Lacivert renk kıyafetler genel olarak iş dünyasının ve özel davetlerin olmazsa olmazıdır. Şöyle ki hiç bir iş kadını yoktur ki lacivert bir giyeceğe sahip olmasın.

Lacivert Hangi Renkle Kombinlenir?laciverte hangi renk uyar

 • Beyaz
 • Sarı
 • Taba
 • Camel renkler
 • Kırmızı
 • Siyah
 • Mint yeşili
 • Pudra
 • Krem
 • Gri
 • Pembe
 • Bordo
 • Mor
 • Lila gibi renkler lacivert ile mükemmel bir uyum yakalamaktadır.

Lacivert Renk Kimlere Yakışır?

Özellikle açık tenli kişilere olağanüstü bir şıklık getirir.  Günümüzde lacivert renk kombinleri hemen hemen her sezon kullanılır hale gelmiştir.

 • Peki, iş dünyası ve özel davetler harici  her mevsimde ve her mekanda rahatlıkla kullanılan ideal kombin renklerinden olan lacivert hangi renkle kombinlenir?
 • Lacivert ile uyumlu renkler giyim alanında nedir?
 • Lacivert renk kombinleri nelerdir? gibi soruların cevaplarını görmeye hazır mısınız? İşte cevaplar…

 

lacivertle uyumlu renkler

lacivertle uyumlu renkler

Laciverte yakışan renkler kombin yapılırken ten rengi ile de uyum mutlaka gözetilmelidir. İçinde bulunacağınız ortama ve  mevsime göre renk uyumları yapılmalıdır. Zira lacivert renge uyumlu renkler tüm renkleri kapsıyor desek abartmış olmayız, ancak ten her ten rengi laciverti kaldırmayabilir.

Bu nedenle laciverte ne renk gider sorusunun cevabındaki renkler doğru kullanıldığı zaman çok daha etkili ve dikkat çekici kombinler ortaya çıkacaktır.

Lacivert Hangi Renkle Kombinlenir?

Lacivert koyu bir renk olduğu için lacivert hangi renkle uyumlu sorusunun cevabı gibi kombini sırasında çok da fazla zorlanılmaz. Lacivert kombinler denilince akla ilk gelen ve lacivert renge uyan renkler beyaz ve bej tonlarıdır. Bu renklerle beyazı öne çıkartarak mükemmel kombinler yapabilirsiniz.  Gelin şimdi birlikte lacivert renk kombini hakkında detaylarını inceleyelim.

Lacivert Siyah Uyumu

Laciverte uyan renkler arasında siyahı duydunuz mu? Evet, evet lacivert siyah uyumu mükemmel derinlik sunan şık ve tarz kombinler arasında yer almaktadır.  Kombin renkler arasında mutlaka lacivert ve siyaha rahatlıkla yer verebiliriz. Bunun nedeni iki rengin neredeyse birbirine türev olmasından kaynaklanmaktadır.

Şöyle ki lacivert siyahın bir türevidir. İçinde siyah rengi de barındırması nedeni ile rahatlıkla uyum sağlanabilir.

Genellikle iş dünyasının öne çıkan renk kombini olsa da lacivert kot üzerine siyah bir kazak, tişort veya bluz da spor bir giyim tarzları olarak pozitif anlamda dikkat çekecektir.

Lacivert Renk Kombini-Lacivert Beyaz Uyumu

Beyaz, hemen hemen bütün renklerin kombinidir şeklinde bir yorum yapmak çok abes bir kavram olmayacaktır. Ancak beyazın bir kıyafet üzerinde tamamen patlamasını istiyorsanız, siyah, lacivert, kırmızı, bordo gibi koyu renkler üzerinde kullanmanızı tavsiye ederiz.

Lacivert hangi renkle kombinlenir sorusuna ikinci renk seçeneğimizi bu yüzden beyazdan yana kullanmak istedik.

Galeri: Lacivert Beyaz Uyumu-Lacivert Renk Uyumu

Lacivert Sarı Uyumu (Laciverte Ne Renk Gider)

Lacivert Hangi renkle kombinlenir sorusuna bir alternatif renk seçeneği de sarıdır diyebiliriz. Çünkü bu renk lacivert rengin aynı beyaz gibi zıt rengini oluşturur.

Lacivert ve sarı uyumu genel olarak spor giyim tarzı içerisinde dikkat çeken renk karışımları arasında yer almaktadır. Nadiren de olsa iş dünyasında kullanılabilmektedir.

Tüyo : Bu rengi kombinlemeden önce dikkat edilmesi gereken husus lacivertin etek veya pantolon gibi ögelerde, sarının ise çanta, fular gibi aksesuar aksesuar veya bluz gibi üst ögelerde kullanılmasını tavsiye ederiz.

Görseller: Lacivert Sarı Uyumu

Lacivert İle Uyumlu Renkler  Giyim ve Uyumlu Aksesuarlar

Lacivert neyle kombinlenir sorusunun cevabı olan beyaz ile kombin örneği püf noktası; Beyaz ve bej gibi açık renk üst kıyafetleri lacivert alt kıyafetlerle sade kombinler yapabilirsiniz. Bu kombini lacivert kemer ve lacivert fular ile detaylandırabilirsiniz.

Lacivert beyaz çizgilerden oluşan şık bir elbise ile beyaz ceket ve ayakkabı kullanarak kıskanılacak bir şıklık yakalayabilirsiniz. Bu kombinde çanta ve kemer renginizin sarı, ayakkabı renginizin de lacivert olması gerekmektedir.

Lacivert siyahtan sonra en çok kullanılan renktir. Lacivert ile uyumlu renk yelpazesini birlikte incelemeye başlayalım.

Lacivert kombin yaparken uyum yakalayabileceğiniz renkler arasında ilk sırada camel renkler gelmektedir. Camel renkli üstlerin altına lacivert renkli pantolon ve etek kullanılabilir. Camel rengi ile lacivert kombininde kullanacağınız ayakkabı ise tahta tabanlı olmalıdır.

laciverte uyumlu renkler-lacivertin üstüne hangi renk gider

laciverte uyumlu renkler-lacivertin üstüne hangi renk gider

İlkbahara başlangıç yaptığımız şu günlerde lacivert ile pudra, bej, beyaz kombinler yapabilirsiniz. Bu ton kombinlerin altına soft tonlarda mavi ayakkabı kullanabilirsiniz.

Laciverte uyan renkler arasında dore de vardır. Örneğin yakın arkadaşınızın nişan veya düğününe katılırken lacivert elbise altına dore ayakkabı giyerek şıklığınızı üst seviyelere taşıyabilirsiniz.

Lacivert renge uyan renkler arasında siyah da vardır. Lacivert gri, lacivert taba kombinlerini de düşünün derim. Gri Renk Kıyafet Kombinasyonları başlıklı yazımızda cool bir görüntü yakalamanızı sağlayacak şık kombin detaylarına yer verilmiştir.

Laciverte hangi renk uyar

Laciverte hangi renk uyar

Lacivert hangi renkle kombinlenir sorusunun cevaplarını aramaya devam ediyoruz. Lacivert alt parçaların üzerine pudra ve pembe üstler kullanarak lacivertin ağırlığını yumuşatabilirsiniz.

Açık renk üs kıyafetlerle lacivert alt kıyafetler ilkbahar ve yaz aylarında daha çok tercih edilmektedir. Ancak bu renk kombinlerini yaparken üçüncü bir renge de ihtiyaç duyabilirsiniz.

İşte tam da buradaki en önemli detay üçüncü rengin pastel tonlarda olmasıdır. Zira üçüncü lacivert ile uyumlu renk, yani kombin rengi olarak baskın bir renk tercih ederseniz karmaşık bir kombin yapmış olursunuz. Bu tür kombinlerde açık ve pastel renklerde aksesuar, kemer ve şapka kullanabilirsiniz.

Lacivert Kombin Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Lacivert ile uyumlu renkler belirlenirken bu renklerin hangi kıyafetlerde kullanılacağını da belirlemeniz gerekmektedir. Örneğin; Lacivert ayakkabı kombinleri dış mekan kıyafetlerinde de oldukça sık kullanılır.

lacivert blazer ceket kullanımı-lacivert hangi renklerle uyumlu

lacivert blazer ceket kullanımı-lacivert hangi renklerle uyumlu

⇒ Yapacağınız kombinde sadece laciverti kullanacaksanız mutlaka gümüş ya da altın tonlarında aksesuar kullanmalısınız. Takip ettiğiniz bu yol size daha güvenilir bir hava ile ciddiyet sunacaktır.

⇒ En acil zamanlarda bile şıklığı lacivert renk kombinleri ile yakalayabilirsiniz. Lacivert ile ekru, açık gri ve mint renkleri rahatlıkla kombin edebilirsiniz.

⇒ Eğer ciddi bir ortamda bulunacaksanız lacivert ile beyaz kombini yapmalısınız. Bu kombinde kullanacağınız beyaz zarifliğinizi, lacivert ise vakarlığınızı ortaya çıkartacaktır. İş toplantısı gibi ofis ortamlarında laciverti kombinlerinizde tek başına da kullanabilirsiniz.

⇒ Lacivert tek başına kullanıldığı zaman asil ve vakar bir şıklık yakalanmış olur.

⇒ Tek başına kullanılan lacivert kombinlerde mint yeşili, krem, kahverengi ve bordo detaylar yapabilirsiniz. Bu renkleri kemer, çanta şal ve ayakkabı rengi olarak belirleyebilirsiniz.

Lacivert ve gri uyumu

⇒ Lacivert asla modası geçmeyen bir renktir. Lacivert kombin yapacaksanız, lacivert deri kombinini mutlaka düşünmelisiniz. Deri kombin parçalar lacivert ile mükemmel bir uyum yakalamaktadır.

Bugün sizlere hangi renk hangi renkle kombinlenir sorusunun bir parçası olan Lacivert hangi renkle kombinlenir? sorusunun cevabını ararken dikkat edilmesi gereken püf noktalarından bahsettik. Lacivertle göz alıcı bir şıklık için lacivert rengini alt kıyafetlerde kullanmanız daha mantıklı olur. Bu tercihinizle alt kısımlardaki fazlalıklarınızı da kamufle etmiş olursunuz.

lacivertle uyumlu renkler nelerdir

lacivertle uyumlu renkler nelerdir-lacivertin üstüne ne renk gider

Ancak açık tenli bir cildiniz varsa  laciverti kesinlikle üst kıyafetlerde kullanmalısınız. Bu hem ten renginizin sadeliğini ve parlaklığını ortaya çıkartacak, hem de şıklıkta bir adım öne geçmenizi sağlayacaktır.

Lacivert kombinlerde yüksek bel pantolon veya kalem etekler ile oversize kazak veya kısacık üstleri rahatlıkla kombin edebilirsiniz.

Resim Galerisi: Lacivert Hangi Renkle Kombinlenir?

Bir önceki makalemiz olan En Güzel Düğün Elbiseleri 2024 başlıklı yazımızda Abiye Düğün Elbisesi ve düğünde ne giyilir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tarz Kadın Blogu