lacivert hangi renkle kombinlenir
lacivert hangi renkle kombinlenir

Lacivert renk kıyafetler gardıropların olmazsa olmazıdır. Özellikle açık tenli kişilere olağanüstü bir şıklık getirir.  Günümüzde lacivert kıyafetler hemen hemen her sezon kullanılır hale gelmiştir. Peki, her mevsimde ve her mekanda rahatlıkla kullanılan ideal kombin renklerinden olan lacivert hangi renkle kombinlenir?

Lacivert koyu bir renk olduğu için kombini sırasında çok da fazla zorlanılmaz. Lacivert kombinler denilince akla ilk gelen renkler beyaz ve bej tonlarıdır. Bu renklerle beyazı öne çıkartarak mükemmel kombinler yapabilirsiniz.  Gelin şimdi birlikte lacivert kombin detaylarını inceleyelim.

Lacivert Hangi Renkle Kombinlenir?

Lacivert hangi renkle kombinlenir? sorusunun cevabını ararken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Lacivertle göz alıcı bir şıklık için lacivert rengini alt kıyafetlerde kullanmanız daha mantıklı olur. Bu tercihinizle alt kısımlardaki fazlalıklarınızı da kamufle etmiş olursunuz.

Lacivert ayakkabı ve dış mekan kıyafetlerinde de oldukça sık kullanılır.

Beyaz ve bej gibi açık renk üst kıyafetleri lacivert alt kıyafetlerle sade kombinler yapabilirsiniz. Bu kombini lacivert kemer ve lacivert fular ile detaylandırabilirsiniz.

Lacivert beyaz çizgilerden oluşan şık bir elbise ile beyaz ceket ve ayakkabı kullanarak kıskanılacak bir şıklık yakalayabilirsiniz. Bu kombinde çanta ve kemer renginizin sarı, ayakkabı renginizin de lacivert olması gerekmektedir.

Lacivert siyahtan sonra en çok kullanılan renktir. Lacivert ile uyumlu renk yelpazesini birlikte incelemeye başlayalım.

Lacivert kombin yaparken uyum yakalayabileceğiniz renkler arasında ilk sırada camel renkler gelmektedir. Camel renkli üstlerin altına lacivert renkli pantolon ve etek kullanılabilir. Camel rengi ile lacivert kombininde kullanacağınız ayakkabı ise tahta tabanlı olmalıdır.

İlkbahara başlangıç yaptığımız şu günlerde lacivert ile pudra, bej, beyaz kombinler yapabilirsiniz. Bu ton kombinlerin altına soft tonlarda mavi ayakkabı kullanabilirsiniz.

Lacivert ile uyumlu renkler arasında dore de vardır. Örneğin yakın arkadaşınızın nişan veya düğününe katılırken lacivert elbise altına dore ayakkabı giyerek şıklığınızı üst seviyelere taşıyabilirsiniz.

Lacivert renge uyan renkler arasında siyah da vardır. Lacivert gri, lacivert taba kombinlerini de düşünün derim. Gri Renk Kıyafet Kombinasyonları başlıklı yazımızda cool bir görüntü yakalamanızı sağlayacak şık kombin detaylarına yer verilmiştir.

Lacivert hangi renkle kombinlenir sorusunun cevaplarını aramaya devam ediyoruz. Lacivert alt parçaların üzerine pudra ve pembe üstler kullanarak lacivertin ağırlığını yumuşatabilirsiniz.

Açık renk üstlerle lacivert altlar ilkbahar ve yaz aylarında daha çok tercih edilmektedir. Bu renk kombinlerini yaparken üçüncü bir renge de ihtiyaç duyabilirsiniz.

İşte tam da buradaki en önemli detay üçüncü rengin pastel tonlarda olmasıdır. Zira üçüncü kombin rengi olarak baskın bir renk tercih ederseniz karmaşık bir kombin yapmış olursunuz. Bu tür kombinlerde açık ve pastel renklerde aksesuar, kemer ve şapka kullanabilirsiniz.

Lacivert Kombin Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Yapacağınız kombinde sadece laciverti kullanacaksanız mutlaka gümüş ya da altın tonlarında aksesuar kullanmalısınız. Takip ettiğiniz bu yol size daha güvenilir bir hava ile ciddiyet sunacaktır.

En acil zamanlarda bile şıklığı lacivert kombinlerle yakalayabilirsiniz. Lacivert ile ekru, açık gri ve mint renkleri rahatlıkla kombin edebilirsiniz.

Eğer ciddi bir ortamda bulunacaksanız lacivert ile beyaz kombini yapmalısınız. Bu kombinde kullanacağınız beyaz zarifliğinizi lacivert ise vakarlığınızı ortaya çıkartacaktır. İş toplantısı gibi ofis ortamlarında laciverti kombinlerinizde tek başına da kullanabilirsiniz.

Lacivert tek başına kullanıldığı zaman asil ve vakar bir şıklık yakalanmış olur. Tek başına kullanılan lacivert kombinlerde mint yeşili, krem, kahverengi ve bordo detaylar yapabilirsiniz. Bu renkleri kemer, çanta şal ve ayakkabı rengi olarak belirleyebilirsiniz.

Lacivert asla modası geçmeyen bir renktir. Lacivert kombin yapacaksanız, lacivert deri kombinini mutlaka düşünmelisiniz. Deri kombin parçalar lacivert ile mükemmel bir uyum yakalamaktadır.

Lacivert kombinlerde yüksek bel pantolon veya kalem etekler ile oversize kazak veya kısacık üstleri rahatlıkla kombin edebilirisiniz.

GALERİ:

Bir önceki makalemiz olan Renk Kombini Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızda renk kombini nasıl yapılır hakkında bilgiler vermekteyiz.


CEVAP VER