Tarz Kadın

Giyim Tarzları Nelerdir? Tüm Detayları

14.03.2019
217
Giyim Tarzları Nelerdir? Tüm Detayları

Moda ve giyimde birçok giyim tarzları bulunmaktadır. Herkesin kendine göre bir stili vardır. Önemli olan kendini en iyi yansıtan ve en uygun stili yakalayabilmektir. Giyim tarzları, stilleri bizim kim olduğumuzu yansıtır. Bir kişi birisinin giyinişine baktığında onun hakkında kolayca yorum yapıp kişiliğiyle ilgili tahminlerde bulunabilir. Günümüzde tarz giyinme bayan içinde erkek içinde önemli hale gelmiştir. Bu yüzden kendimizi yansıtan stili yakalamak çok önemlidir.

giyim tarzları

Giyim tarzları, bayanların iç dünyasını yansıtır. Modaya uygun giyinmek istiyorsanız, kendinize yakışan kıyafeti renkleri kullanmalısınız.

Bazı insanlar her zaman düzenli, temiz, ütülü kıyafetler giymeye dikkat ederler. Bu kişiler genelde takımlar giymektedirler ve bulundukları yere uygun giymeye de oldukça özen gösterirler.  Bazıları ise oldukça renkli cıvıl cıvıl kıyafetler giyerler. Bu tür giyinenler çekici gözükmeye çalışanlardır.

[related_article id=”9249″]

Renksiz ve sönük kalmak istemezler, bu yüzden bulundukları ortamda en çok dikkat çeken kişi olmak isterler. Bunu da dikkat çekici renkler, tüylü kıyafetler, çiçekli kıyafetler ve pırıltılı ışıl ışıl kıyafet seçerek sağlarlar. Erkekler de aynı şekilde renkli ve çekici olmaya çalışırlar. Gözlük ve atkı onların vazgeçilmezleridir.

Gelin Şimdi Giyim Tarzları Nelerdir? Birlikte İnceleyelim

İşte giyim tarzları isimleri

Bazı Giyim Tarzları;

Askeri Giyim Tarzı

Askeri giyim tarzı denince akla ilk gelen kamuflaj desenli kıyafetler ve asker yeşili renkler gelmektedir. özellikle genç kesimin kullandığı kombin parçalarıdır.

Pantolon, tişört gibi parçalarda üst ve alt parçalarda kadın  giyim tarzları, erkek giyim tarzları diye ayrım yoktur.

Avantgart Giyim Tarzı

Sıra dışı malzemeler kullanılarak tasarlanmış farklı ve sanatsal kıyafetlerdir. Gündelik yaşamda çok fazla kullanılmaz.avangart giyim tarzı

Yazımızı Ziyaret İçin :   En Güzel Nişan Elbiseleri 2019 Detayları

Ödül törenleri gibi tüm gözlerin üzerinizde olduğu bir geceye katılacaksanız avangart giyim tarzı kullanabilirsiniz.

[related_article id=”9260″]

Androjen Giyim Tarzı

Bayanların erkek kıyafetleri kullanmasıdır. Maskülen giyim tarzının yerini androjen giyim tazı almış gibi görünüyor. Ancak bu tarzda da kadınalrın bazı tabuları yıkması lazım.

androjen giyim tarzıMaskülen giyim tarzında kombinde kadın izi talıyan detaylar vardı. Androjen giyim tarzında ise ful erkek giyim parçaları yer almaktadır. Güçlü ve cesur kadınalrın stili diyebileceğimiz androjen giyim tarzı bu gidişle saçlara da sıçrar. Demedi demeyin:)

giyim tarzları

Bohem giyim tarzı, 2016 ile birlikte, her dönem bayanların vazgeçemediği tarzlardandır. Kendini eski dönemlere yakın hissedenler, bu tarz ile fark yaratabilirler.

Ton Sür Ton Giyim Tarzı

Fransızcadan gelen bu terim; “ton üzerine ton” demektir. Baştan aşağı tek renk tonları kullanılarak yapılan kombinlerdir. Torsinton giyimde açıktan koyuya doğru ilerlemelisiniz. Bunu pastel renklerde uygulayabileceğiniz gibi canlı renklerde de uygulayabilirsiniz. Ton Sür Ton Giyim Tarzı

Aynı renk tonlarını kullanarak yapılan bu kombinelerde pantolon, gömlek ya da buluz aynı renkte olarak kombinlenir. Eğer bu kombin dikkatli yapılmazsa kötü sonuçlar ortaya çıkabilir.

Bohem Giyim Tarzı

Güzel görünmekten çok rahatlığını düşünen kişilerin giydiği salaş kıyafetlerdir. Kadife, kürk, şifon, deri, pamuk, keten, ipek, denim gibi doğal malzemelerin kullanıldığı giyim tarzıdır. Çok katmanlı dokulara sahip kıyafetler giyerler.

Bohem Giyim Tarzı
Saç bantları, platform topuklar, güneş gözlüğü, bilezikler, kemer, abartılı küpeler, inciler ve kolyeler tam da bohem giyim tarzı kullanıcılarına göredir.

Hip-Hop Giyim Tarzı

Los Anglese, San Fransisco, Detroil, Afrika, Amerika New York gençliğinin bulunduğu bölgelerde ortaya çıkmış olan bir moda akımıdır.

Salaş giyimi şapkaları, zincirleri, bol kıyafetleri, spor giyimi ifade eden bir giyim tarzı olarak bilinmektedir.

Göz Alıcı Giyim Tarzı

70’li yıllarda ortaya çıkmış bir giyim tarzıdır. Gösterişli, göz alıcı ve dikkat çekici bir giyim tarzını temsil etmektedir.

Eklektik Giyim Tarzı

 Birbirinden uyumsuz parçaların bir arada ve zıt renkler kullanılarak oluşturulan karma bir stildir. Farklı kombin parçaların bir arada kullanarak yapılan kombinlerde zıt renklerdeki kazaklar, etekler, pantolonlar, bluzlar gömlekler kullanılır.

Yazımızı Ziyaret İçin :   Sofistike Giyim Tarzı İle Büyülemeye Hazır Olun

Farklı tarz parçaları göze hoş görünecek şekilde birleştirmek kolay da değildir aslında. Bir tarzın deri parçasıyla, diğer tarzın dantelini ustaca birleştirmek gibi…

giyim tarzları

Feminen giyim tarzı, iddialı bayanların tercihidir. Siz de hem rahat hem de şık olmak ve biraz da erkeksi görünmek istiyorsanız, bu tarzı mutlaka denemelisiniz.

Feminen Giyim Tarzı

Kadınsı anlamına gelen feminel giyim, kadınsı hatların vurgulandığı bir giyim tarzıdır. Şık ve dekoltenin ağırlıklı olduğu hatları belli eden kıyafetlerin tercih edildiği bir giyim tarzıdır. Mesela bel hatlarını belli eden kloş etek, kalem etek, dar pantolon…

Kısaca; kadınların günlük yaşamda ve iş hayatında hanım hanımcık, her şeyiyle kadın gibi görünmesini sağlayan kombin parçalarıdır.

Preppy Giyim Tarzı

Genellikle 15-25 yaş arasındaki gençlere hitap etmesi ve tamamıyla sportif kıyafet türlerinin bir arada kullanılması diyebiliriz.

Retro Giyim Tarzı

Bayan giyim tarzları arasında yer alan retro giyim geçmiş yıllara ait moda olan kıyafetlerin tekrardan moda olmasıdır.

Fırfırlı elbise ve etekler, yüksek bel pantolon ve şortlar, puantiyeli kombinler, kolaj tarz mont, piliseli, pileli hatta balon etekler ve tabi ki fötr şapkalar. Bu kıyafetleri çok fazla abartmadan uygun bir şekilde kombin etmelisiniz.

Spor Giyim Tarzı

Tarz çeşitleri arasında en çok kullanılan ve beğenilen kombin diyebiliriz. Spor tarz giyim kıyafetleri genellikle sadelik ve rahatlığın daha önde olduğu bu stil daha çok günlük kıyafetlerdir.

Spor giyim tarzı bayan ve erkek komöbinlerinde ayakkabıdan aksesuara kadar kullandığınız tüm parçalar aktivitelerinizi kısıtlamayacak nitelikte olmalıdır.

giyim tarzları

Sofistik giyim tarzı ile farklı ve muhteşem görünebilir, aynı zamanda rahatlığı da elden bırakmayabilirsiniz.

Sofistik Giyim Tarzı

 Şık, seçkin ve farklı anlamına gelen sofistlik giyim tarzı ince bir zevki göstermektedir. B u konu ile ilgili tüm detayları ve püf noktalarını Sofistike Giyim Tarzı başlıklı içeriğimizde bulabilirsiniz.

Vintage Giyim Tarzı

 Son dönemlerde oldukça çok kullanılan veya konuşulan vintage giyim tarzı, belli bir tasarımcıya ve döneme ait olan, üretilmiş olduğu dönemin bazı izlerini taşıyan ve ikonlaşmış kıyafetlere denir.

Kısacası 1920’li yıllardan itibaren üretilen tüm kıyafetler günümüz için vintage giyim tarzı olarak nitelendirilir. Günümüz modern giyim kombinlerinde vintage parçalardan bir tane bile hissettirmeden kullanarak farklı bir şıklık yakalayabilirisniz.

giyim tarzları

Eski zamanların fırfırlı etekleri, 2019’la birlikte yeniden gündemde. Siz de bu takımlardan vazgeçemediyseniz, vintage giyim modasını mutlaka denemelisiniz.

2019 Giyim Tarzları Resim Galerisi:

Bir önceki makalemiz olan Tesettür Abiye Modelleri 2019 Ve Fiyatları başlıklı yazımızda abiye kombinleri, Tesettür Abiye Modelleri 2019 Ve Fiyatları ve tesettürlü abiyeler hakkında bilgiler vermekteyiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. yeşim çakır dedi ki:

    ben tarzı marzı bilmem kadın dediğin elbise – etek ve onun kombinlerini uygulamalı.artık her yer kot pantolunlu tarzlarla dolu.

Tarz Kadın Blogu