Giyim Tarzları Nelerdir?

1
58483

Moda ve giyimde birçok giyim stili bulunmaktadır. Herkesin kendine göre bir stili vardır. Önemli olan kendini en iyi yansıtan ve en uygun stili yakalayabilmektir. Giyim tarzları bizim kim olduğumuzu yansıtır. Bir kişi birisinin giyinişine baktığında onun hakkında kolayca yorum yapıp kişiliğiyle ilgili tahminlerde bulunabilir. Bu yüzden kendimizi yansıtan stili yakalamak çok önemlidir.

giyim tarzları
Giyim tarzları, bayanların iç dünyasını yansıtır. Modaya uygun giyinmek istiyorsanız, kendinize yakışan kıyafeti renkleri kullanmalısınız.

Bazı insanlar her zaman düzenli, temiz, ütülü kıyafetler giymeye dikkat ederler. Bu kişiler genelde takımlar giymektedirler ve bulundukları yere uygun giymeye de oldukça özen gösterirler.  Bazıları ise oldukça renkli cıvıl cıvıl kıyafetler giyerler. Bu tür giyinenler çekici gözükmeye çalışanlardır. Renksiz ve sönük kalmak istemezler, bu yüzden bulundukları ortamda en çok dikkat çeken kişi olmak isterler. Bunu da dikkat çekici renkler, tüylü kıyafetler, çiçekli kıyafetler ve pırıltılı ışıl ışıl kıyafet seçerek sağlarlar. Erkekler de aynı şekilde renkli ve çekici olmaya çalışırlar. Gözlük ve atkı onların vazgeçilmezleridir.

Bazı Giyim Tarzları;

Askeri Giyim Tarzı: Askeri giyim tarzı denince akla ilk gelen kamuflaj desenli kıyafetler ve asker yeşili renklerdir.

Avantgart Giyim Tarzı: Sıra dışı malzemeler kullanılarak tasarlanmış farklı ve sanatsal kıyafetlerdir.

Androjen Giyim Tarzı: Bayanların erkek kıyafetleri kullanmasıdır.

giyim tarzları
Bohem giyim tarzı, 2016 ile birlikte, her dönem bayanların vazgeçemediği tarzlardandır. Kendini eski dönemlere yakın hissedenler, bu tarz ile fark yaratabilirler.

Bohem giyim tarzı: Güzel görünmekten çok rahatlığını düşünen kişilerin giydiği salaş kıyafetlerdir.

Hip-Hop Giyim Tarzı: Los Anglese, San Fransisco, Detroil, Afrika, Amerika New York gençliğinin bulunduğu bölgelerde ortaya çıkmış olan bir moda akımıdır. Salaş giyimi şapkaları, zincirleri, bol kıyafetleri, spor giyimi ifade eden bir giyim tarzı olarak bilinmektedir.

Göz Alıcı Giyim Tarzı: 70’li yıllarda ortaya çıkmış bir giyim tarzıdır. Gösterişli, göz alıcı ve dikkat çekici bir giyim tarzını temsil etmektedir.

Eklektik Giyim Tarzı: Birbirinden uyumsuz parçaların bir arada ve zıt renkler kullanılarak oluşturulan karma bir stildir.

giyim tarzları
Feminen giyim tarzı, iddialı bayanların tercihidir. Siz de hem rahat hem de şık olmak ve biraz da erkeksi görünmek istiyorsanız, bu tarzı mutlaka denemelisiniz.

Feminel Giyim Tarzı: Kadınsı anlamına gelen feminel giyim, kadınsı hatların vurgulandığı bir giyim tarzıdır. Şık ve dekoltenin ağırlıklı olduğu hatları belli eden kıyafetlerin tercih edildiği bir giyim tarzıdır.

Preppy Giyim Tarzı: Genellikle 15-25 yaş arasındaki gençlere hitap etmesi ve tamamıyla sportif kıyafet türlerinin bir arada kullanılması diyebiliriz.

Retro Giyim Tarzı: Geçmiş yıllara ait moda olan kıyafetlerin tekrardan moda olmasıdır.

Spor Giyim Tarzı: Genellikle sadelik ve rahatlığın daha önde olduğu bu stil daha çok günlük kıyafetlerdir.

giyim tarzları
Sofistik giyim tarzı ile farklı ve muhteşem görünebilir, aynı zamanda rahatlığı da elden bırakmayabilirsiniz.

Sofistik Giyim Tarzı: Şık, seçkin ve farklı anlamına gelen sofistlik giyim tarzı ince bir zevki göstermektedir.

Ton Sür Giyim Tarzı: Aynı renk tonlarını kullanarak yapılan kombinelere denir. Pantolon, gömlek ya da buluz aynı renkte olarak kombinlenir. Eğer bu kombin dikkatli yapılmazsa kötü sonuçlar ortaya çıkabilir.

Vintage Giyim Tarzı: Belli bir tasarımcıya ve döneme ait olan, üretilmiş olduğu dönemin bazı izlerini taşıyan ve ikonlaşmış kıyafetlere denir.

giyim tarzları
Eski zamanların fırfırlı etekleri, 2016 ile birlikte yeniden gündemde. Siz de bu takımlardan vazgeçemediyseniz, vintage giyim modasını mutlaka denemelisiniz.

Bir önceki makalemiz olan Tarz Sahibi Olmanın Yolları başlıklı yazımızda nasıl tarz görünülür, nasıl tarz olunur ve tarz olma yöntemleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

1 YORUM

  1. ben tarzı marzı bilmem kadın dediğin elbise – etek ve onun kombinlerini uygulamalı.artık her yer kot pantolunlu tarzlarla dolu.

CEVAP VER