Tarz Kadın

Giyim Tarzları Nelerdir? Tüm Detayları

07.05.2023
7.259
Giyim Tarzları Nelerdir? Tüm Detayları

Günümüzde giyim tarzları ve tarz isimleri kendi içinde şekillenmekte ve moda kıyafetler ortaya çıkmaktadır. Birçok kişi tarzlar ve isimleri konusunda yetersizdir. Oysaki herkesin kendisine ait bir giyim tarzı vardır. Salaş giyim, zarif giyim tarzı, sofistike giyim, avangard giyim, maskülen giyim bunlardan sadece bazılarıdır.

Giyim tarzları, stilleri, az çok kişinin kişiliği hakkında bilgi vermektedir. Günümüzde tarz giyinme bayan içinde erkek içinde önemli hale gelmiştir. Bu yüzden kendimizi yansıtan stili yakalamak çok önemlidir.

Gelin Şimdi Giyim Tarzları ve isimleri Nelerdir? Birlikte İnceleyelim

Giyim tarzları…

giyim tarzları

Giyim tarzları, Modaya uygun giyinmek

Bazı insanlar her zaman düzenli, temiz, ütülü kıyafetler giymeye dikkat ederler.

Bazıları ise oldukça renkli cıvıl cıvıl kıyafetler giyerler. Renksiz ve sönük kalmak istemezler, bu yüzden bulundukları ortamda en çok dikkat çeken kişi olmak isterler. Bunu da dikkat çekici renkler, tüylü kıyafetler, çiçekli kıyafetler ve pırıltılı ışıl ışıl kıyafet seçerek sağlarlar.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Tarz Kıyafetler Nelerdir?

Giyim Tarzları

Güzel giyim tarzları her zaman rahatlığı sunmaz. Ancak kullanıcılar, özellikle son dönemlerde tüm tarzlar için rahatlığı seçmektedir. Bu nedenle tüm tarzlarda rahat bayan giyim araştırılmaktadır. Aslında tarz giyim kadın için de erkek için de son derece önemlidir.

Askeri Giyim

Askeri giyim tarzı erkek için de kadın içinde dinamik kombinin adresidir. Özellikle kamuflaj desenli kıyafetler ve asker yeşili renkler kullanılmaktadır.

askeri kamuflaj giyim tarzı

Askeri giyim tarzında pantolon, tişört gibi parçalar aynı özelliklere sahiptir. Giyim için üst ve alt parçalarda kadın  giyim tarzları, erkek giyim tarzları desenleri aynıdır.

Avantgart Giyim

Avangart giyim, sıra dışı malzemeler kullanılarak tasarlanmış farklı ve sanatsal kıyafetlerdir. Aslında gündelik yaşamda çok fazla kullanılmaz.

avangart giyim tarzı

avangart giyim tarzı

Ödül törenleri gibi tüm gözlerin üzerinizde olduğu bir geceye katılacaksanız avangart giyim tarzı kullanabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Avangart Giyim-Avangart Ne Demek?

Erkeksi Giyim Tarzı | Maskülen Tarzı

Maskülen tarzı da denilen erkeksi giyim tarzı özellikle genç kuşağın son dönemlerdeki tercihleri arasındadır. Peki erkeksi giyim tarzı adı nedir?

Erkeksi giyim tarzı, androjen giyim tarzı ve maskülen giyim olarak ikiye ayrılır.

Androjen Giyim Tarzı

Bayanların erkek kıyafetleri kullanmasıdır. Aslında maskülen giyim tarzının yerini androjen giyim tarzı almış gibi görünüyor. Ancak bu tarzda da kadınların bazı tabuları yıkması lazım.

Androjen giyim tarzında erkek kıyafetlerinde sadece kalıpların kadınlara uyarlanması yeterlidir. Yani erkek ile kadının giydiği kıyafetler bire bir aynıdır.

Aslında androjen giyimde kadınsı görünümden uzaklaşılarak sert ve erkeksi bir görünüm sunulur. Maskülen giyimde ortaya çıkan feminen görünüm, androjen giyim tarzında asla yoktur. Androjen giyim tarzı saç modeli de daha kısa ve erkeksidir.

androjen giyim tarzı

androjen giyim tarzı

Maskülen giyim tarzında kombinde kadın izi taşıyan detaylar vardır. Androjen giyim tarzında ise ful erkek giyim parçaları yer almaktadır.

Maskülen Giyim

Erkek kıyafetlerinin kadın kombinlerine ve kıyafetlerine yansımış halidir. Zengin renklerin ve modellerin kendisine yer bulmuş halidir. Aslında erkek kıyafetleri ile uygulanan kadınsı giyim tarzı da denilmektedir.

Kombinlerde kadınsılığı kaybetmeden çarpıcı ve şık giyinme şekli olarak da adlandırabiliriz. Örneğin victoria beckham maskülen tarzı kombinlerine yansıtarak çekici olmayı başarmış ünlüler arasındadır.

giyim tarzları

Bohem giyim tarzı, 2016 yılından bu güne kadar gelen ve her dönem bayanların vazgeçemediği tarzlardandır. Kendini eski dönemlere yakın hissedenler, bu tarz ile fark yaratabilirler.

Ton Sür Ton

Fransızcadan gelen bu terim; “ton üzerine ton” demektir. Baştan aşağı tek renk tonları kullanılarak yapılan kombinlerdir. Ton sür ton giyimde açıktan koyuya doğru ilerlemelisiniz. Bunu pastel renklerde uygulayabileceğiniz gibi canlı renklerde de uygulayabilirsiniz.

Ton Sür Ton Giyim Tarzı

Ton Sür Ton Giyim Tarzı

Aynı renk tonlarını kullanarak yapılan bu kombinelerde pantolon, gömlek ya da buluz aynı renk tonlarında kombinlenir. Ancak bu kombin dikkatli yapılmazsa kötü sonuçlar ortaya çıkabilir.

Bohem Giyim Tarzı

Kadın giyim tarzları arasında bohem giyim tarzı da bulunmaktadır. Bohem giyim, güzel görünmekten çok rahatlığını düşünen kişilerin giydiği salaş kıyafetlerdir.

Bohem Giyim Tarzı

Bohem Giyim Tarzı -Giyim tarzı isimleri

Kadife, kürk, şifon, deri, pamuk, keten, ipek, denim gibi doğal malzemelerin kullanıldığı giyim tarzıdır. Çok katmanlı dokulara sahip kıyafetler giyerler.

Saç bantları, platform topuklar, güneş gözlüğü, bilezikler, kemer, abartılı küpeler kullanılmaktadır. Ayrıca inciler ve kolyeler tam da bohem giyim tarzı kullanıcılarına göredir.

Hip-Hop Giyim Tarzı

Hip-Hop Giyim

Hp hop giyim, Los Anglese, San Fransisco, Detroil, Afrika, Amerika New York gençliğinin giyim tarzıdır. Yani bu bölgelerde bulunduğu bölgelerde ortaya çıkan moda akımıdır.

Farklı giyim tarzları kadın kombinleri arasında hip hop giyim tarzı ilk sıralarda yer almaktadır.

Salaş giyim, şapkaları, zincirleri, bol kıyafetleri, klasik ve spor giyimi ifade eden bir giyim tarzıdır.

Göz Alıcı Giyim Tarzı-tarz adları

Eklektik Tarz Giyim

Birbirinden uyumsuz parçaların bir arada ancak zıt renkler kullanılarak oluşturulan karma giyim tarzlarıdır.

Farklı kombin parçaların bir arada kullanarak yapılan kombinlerde zıt renklerdeki kazaklar, etekler, pantolonlar, bluzlar gömlekler kullanılır.

Eklektik Giyim Tarzı

Aslında farklı giyim tarzları kadın kombinlerinde farklı tarzlardaki parçaları göze hoş görünecek şekilde birleştirmekdir. Ancak bu çok da kolay değildir. Mesela, bir tarzın deri parçasıyla, diğer tarzın dantelini ustaca birleştirmek gibi…

giyim tarzları

Feminen giyim tarzı, iddialı bayanların tercihidir. Siz de hem rahat hem de şık olmak ve biraz da erkeksi görünmek istiyorsanız, bu tarzı mutlaka denemelisiniz.

Feminen Giyim

Kadınsı anlamına gelen feminel giyim, kadınsı hatların vurgulandığı kadınsı giyim tarzı olarak kendisini göstermektedir.

Şık ve dekoltenin ağırlıklı olduğu hatları belli eden kıyafetlerin tercih edildiği bir giyim tarzıdır. Mesela bel hatlarını belli eden kloş etek, kalem etek, dar pantolon…

Feminen Giyim Tarzı-kadınsı giyim tarzı

Kadınların günlük yaşamda ve iş hayatında hanım hanımcık giyinme şeklidir. Aslında her şeyiyle kadın gibi görünmesini sağlayan kombin parçalarıdır.

Preppy Giyim Tarzı

Preppy Giyim Tarzı

Özellikle 15-25 yaş arasındaki gençlere hitap etmektedir. Aslında tamamıyla sportif kıyafet türlerinin bir arada kullanılması diyebiliriz.

Retro Giyim Tarzı

Bayan giyim tarzları arasında yer alan retro giyim tarzi geçmiş yıllara ait moda olan kıyafetlerin tekrardan moda olmasıdır.

Retro Giyim Tarzı

Fırfırlı elbise ve etekler, yüksek bel pantolon ve şortlar, puantiyeli kombinler şeklindedir. Ayrıca kolaj tarz mont, piliseli, pileli hatta balon etekler ve tabi ki fötr şapkalar. Bu kıyafetleri çok fazla abartmadan uygun bir şekilde kombin etmelisiniz.

Spor Giyim Tarzı

Tarz çeşitleri arasında en çok kullanılan ve beğenilen kombin diyebiliriz. Spor tarz giyim kıyafetleri genellikle sadelik ve rahatlığın daha önde olduğu bu stil daha çok günlük kıyafetlerdir.

Spor giyim

Genç spor giyim-genç giyim tarzları

Spor giyim tarzı bayan ve erkek kombinlerinde ayakkabıdan aksesuara kadardır. Ancak kullandığınız tüm parçalar aktivitelerinizi kısıtlamayacak nitelikte olmalıdır.

giyim tarzları

Sofistik giyim tarzı ile farklı ve muhteşem görünebilirsiniz

Sofistik Giyim Tarzı

Şık, seçkin ve farklı anlamına gelen sofistlik giyim tarzı ince bir zevki göstermektedir. Bu konu ile ilgili tüm detayları ve püf noktalarını Sofistike Giyim Tarzı başlıklı içeriğimizde bulabilirsiniz.

Vintage Giyim Tarzı

Son dönemlerde oldukça çok kullanılan veya konuşulan vintage giyim tarzıdır. Vintage giyim nedir? Belli bir tasarımcıya ve döneme ait olandır. Ayrıca üretilmiş olduğu dönemin bazı izlerini taşıyan ve ikonlaşmış kıyafetlere denir.

Vintage Giyim Tarzı

Alında 1920’li yıllardan itibaren üretilen tüm kıyafetler günümüz için vintage giyim tarzı olarak nitelendirilmektedir. Günümüz modern giyim kombinlerinde vintage parçalardan hissettirmeden kullanarak farklı bir şıklık yakalayabilirsiniz.

giyim tarzları

Eski zamanların fırfırlı etekleri, bu senenin etek modası olarak yeniden gündemde.

Sade Giyim Tarzı Kadın

Aslında sade giyim tarzında karmaşık olmayan minimal stilde sade ama şık kombin parçaları bir aradadır.

Sade kombin denilince akla sadece klasik kombin gelse de tüm tarzlarında seçenekler bulmak mümkündür. Genelde nötr renklerin kullanıldığı sade giyim parçaları ile abartısız şıklığı yakalayabilirsiniz.

Giyim Tarzı bayan tarz giyim kombinleri ile şekillenmektedir. Siz de kıyafet tarzları ile ilgileniyorsanız zengin duruşlu kombinler için görselleri izleyebilirsiniz.

Giyim Tarzları İsimleri

Aslında tarz isimleri çerçevesinde tarz giyim kadın kombinleri için kullanabileceğiniz birçok seçenek bulunmaktadır. En çok kullanılan giyim tarzı ve isimleri denilince karşımıza salaş giyim tarzı, bol giyim tarzı çıkmaktadır.

Ayrıca country giyim tarzı, amerikan giyim tarzı, sade giyim tarzı, urban giyim tarzı da vardır. Grunge giyim tarzı, layer giyim tarzı, vamp giyim tarzı, punk giyim tarzı da vardır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Salaş Giyim Tarzı

Ek olarak holografik giyim tarzı, fütüristik giyim tarzı, kovboy (western) giyim tarzı, gotik giyim tarzıdır.

Marjinal giyim tarzı, sofistike giyim tarzı, monokrom giyim tarzı, hip hop giyim tarzı da kullanılmaktadır. Ayrıca maskülen giyim tarzı, hippi giyim tarzı da bulunmaktadır.

Sade Giyim Tarzı

Sade Giyim Tarzı

Bunlara ek olarak elegant giyim tarzı, androjen giyim tarzı, feminen giyim tarzı vardır. Pen up giyim tarzı, minimalist giyim tarzı, gezgin giyim tarzı, bohem giyim tarzı özel seçeneklerdir. Smart casula giyim tarzı, retro giyim tarzı da bulunmaktadır.

Günlük giyim tarzları, spor giyim tarzı, klasik giyim tarzı, tesettür giyim tarzı en şık seçeneklerdendir. Ayrıca sokak stili giyim tarzı, genç kız erkek giyim tarzı da herkes tarafından bilinen tarzlar arasındadır.

Kadın giyim tarzlari hakkında kapsamlı bilgiler vermeye çalıştık. Giyim hakkında daha fazla detay için resim galerimizi incelemeye ne dersiniz?

Resim Galerisi: Giyim Tarzları

Bir önceki makalemiz olan Abiye Modelleri Tesettür 2023-2024 başlıklı yazımızda Abiye Modelleri Tesettür, Tesettür Abiye Modelleri ve tesettür abiyeler hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. yeşim çakır dedi ki:

    ben tarzı marzı bilmem kadın dediğin elbise – etek ve onun kombinlerini uygulamalı.artık her yer kot pantolunlu tarzlarla dolu.

Tarz Kadın Blogu