Sofistike Giyim Tarzı İle Büyülemeye Hazır Olun

27.03.2022
4.998
Sofistike Giyim Tarzı İle Büyülemeye Hazır Olun

Sofistike giyim tarzı, giyinme tarzları kadın stilleri çerçevesinde önemli bir yere sahiptir. Tarz giyinmek kadın için de erkek için de önemlidir. Tarz bayan giyim, denilince giydiği ne olursa olsun kendisine yakıştıran kişi akla gelmelidir. Sofistike giyim, kişiye göre kombinlenmiş, kişinin zevkine göre uyum, renk ve desen düşünülmeksizin giyilen kıyafetlerdir. Sofistike giyim tarzı olan kadınlar, kendilerini yansıttıkları gibi, herhangi bir kumaş parçasını bile kıyafette aksesuar olarak kullanabilirler.

Giyim tarzları arasında Sofistike giyim tarzı, tamamen hayal gücünüze kalmış bir durumdur. Her sene modayı takip etmek yerine, gardıropta bulunan kıyafetleri, zevkine göre giyenlerin tercih ettiği bir tarzdır.

Sofistik Giyim Tarzı

Sofistik Giyim Tarzı

Sofistike Giyim Tarzı Detayları

  • Sofistike Kadın Ne  Demek?
  • Sofistike Ne Demek?
  • Sofistiek Giyim Tarzı Ne Demek

Sofistike giyim, uyum ve renk konusunda biraz karışıktır. Mesela, çiçekli bir etek üzerine, çizgili bir bluz, kemer, bilekte bir çizme ve üzerine salaş bir ceket, elde klasik bir çanta, renk uyumuna ve desenine bakılmaksızın giyilebilir. Aslında bu tarz tamamen sizin kendinizin oluşturduğu bir tarzdır.

Sofistike giyimde modanın tek tip kombin dayatmasına karşıt olarak farklı çok renkli ve desenli elbiseler, ekose pantolonlar, renkli çiçekli gömlekler ve tişörtler gibi kural tanımayan kıyafetler vardır. Sofistike kombin yapan kişi için etrafındaki her şey kombine dahil edilebilmektedir.

 

sofistike tarz giyim

Sofistik Ne Demek?

TDK’da sofistik anlam detayı arasında; Sofistike, kelime anlamı olarak yapmacık ve yanıltıcı gibi olumsuz anlamlar ifade etmekle birlikte, bilgin, kültürlü, çok yönlü, seçkin, yaratıcı ve zengin yönlü gibi olumlu ifadelere de gelmektedir..

Sofistike görünmek ne demektir? Kökeni Fransızca olan “sofistike” kelimesi birçok şekilde anlamlandırılmaktadır. Sofistike’nin moda terimi olarak karşılığını incelediğimiz zaman ise karşımıza ince, naif, çok yönlü, seçkin ve zevk sahibi olan kişi olarak çıkıyor.

Sofistike kadın ne demek? Bayan tarz giyim şekillerinden biri olan sofistike giyim ve sofistike kadın modayı takip etmeden bile özgürce ve hayal gücü ile şık ve zevkli giyinen kadın demektir.

Sofistike kadın modadan ayrı bağımsız kombin yapabilen kadındır. Sofistike kadınlar vücudunu tanır ve bu doğrultuda da kendisine yakışanı çok iyi bilir.

Sofistike tarz’da kişi, dolaptaki kıyafetlerini kullanarak bir modacı gibi şık kombinler yapmasından geçer. Sofistike tarz giyim kadın kombinlerinde kombine farklılık katmak adına bazen bilekte bir kumaş parçası kullanır, bazen minik bir oyuncağı kombinine dahil ederek farklı bir detay oluşturulur.

Sofistike Giyim Tarzı Ne Demek?

  • Sofistike giyim tarzı için kısaca;o günkü ruh halinize göre, istediğiniz aksesuar ve rengi kullanarak oluşturduğunuz, size özel kombinlerdir diyebiliriz.
Sofistike Giyim Tarzı

Sofistike Giyim Tarzı

  • Moda dünyasında her yıl düzenli olarak trend renk ve trend giyim tarzları dişmektedir.
  • Modaya ayak uydurmaya çalışan insanlar kadar, her sene modaya ayak uydurmadan sofistike giyim tarzı ile, kendi modasını belirleyen kişilerde bulunmaktadır.
  • Sofistike giyim, tamamen kadının kendi zevkini, kişiliğini ve yaratıcılığını yansıtan bir giyim tarzıdır.

Sofistike Kadın Giyim Örnekleri

Sofistik giyim tarzı oluşturmak istiyorsanız, moda olan renk ve desenleri aklınızdan çıkarmalısınız.

⇒ Bazen bir parça kıyafet satın alırız ve o parçaya uyumlu kıyafet veya aksesuar bulamadığımız için gardıropta yıllarca giyilmek için bekler. İşte sofistike kadın o giyim parçasını asla bekletmez. Sofistike giyim tarzını benimseyen kişiler, uyum, renk, moda veya “başkaları ne düşünür” diye düşünmeksizin, alır ve giyer.

Sofistike giyim benimsemek istiyorsanız, birkaç kombin ile sofistike giyim tarzı örnekleri verelim. Öncelikle, bu tarzda hayal gücü tamamen size kalmış. İstediğiniz uyumu yapabilirsiniz.

⇒ Modası geçmiş bir kumaş pantolonun paçalarını kıvırarak, üzerine kemer takarak, bluzla kombinleyebilirsiniz. Altına düz bir spor ayakkabısı giyerek, klasik bir el çantası ile kombininizi tamamlayabilirsiniz.

sofistik giyim tarzı ne demek

sofistik giyim tarzı ne demek

Dilerseniz üzerine şapka veya gözlük aksesuarını da ekleyerek, modadan uzak, rahatlıktan ödün vermeyen, insanların ne düşündüğünü umursamadan, sofistike giyim tarzınızı oluşturabilirsiniz.

⇒ Sonbaharın kışa döndüğü aylarda, penye diz altı elbiseniz varsa, üzerine boğazlı kazak ve altına spor ayakkabısı giyerek hem rahat hem şık olabilirsiniz. Rahatlığınızın yansıdığı bu tarza minik bir çanta aksesuarı ekleyerek, kendinizi yansıtabilirsiniz. Bütün bu kombinlerde Sofistike giyim tarzı kadın için bir nevi geri dönüşüm olduğunu görüyoruz.

Sofistike Giyim Kombin Parçaları Nelerdir?

Giyinme tarzları kadın stilleri arasında yer alan sofistike tarz oluşturmada en iyi püf noktaları olarak karşımıza kendinize özgü giyim tarzı ile hem zarif hem de şık görünmek çıkmaktadır.

Özgün olmak isteyen kadınların tercihi olan, sofistike tarz avantajlarından biri de, gardırobunuzda ne varsa şık bir şekilde kombin ederek giyebilmenizdir.

Modaya uymak ve uyumlu kıyafetleri kombinlemek zorunda kalmaktan kurtularak hayranlık uyandıran kombinlere imza atabilirsiniz.

Kumaş ve renk konusunda sınırsız olan sofistike tarz ile uyum sorunundan kurtulabilirsiniz. Camel renkli bir çizme giydiyseniz, çantanızı lacivert seçebilirsiniz. Çünkü sofistike kadın olarak özgürsünüz:)

sofistik giyim tarzi

sofistik giyim tarzi

Çiçek desenli bir elbise giymek istiyorsanız, kırmızı bir çanta ve ayak bileklerine kadar uzun hırka giyebilirsiniz.

Deri, tül, saten veya örgü türlerini birbirine istediğiniz gibi kombinleyebilirsiniz. Kimi zaman fular yerine, kullanılmayan kumaşları boynunuza aksesuar olarak da takabilirsiniz.

Sofistik giyim tarzı tutkunuysanız, kıyafet olmadan da sadece kumaşlarla da tarzınızı oluşturabilirsiniz.

sofistik tarz genç

sofistik tarz genç

Sofistik giyim kombini yaparken en önemli detay; vücudunuzu tanıyarak vücut tipine uygun modeller yanında, vücut tipine uygun olmayan kombin parçaları ile de şıklığı yakalamaktır.

Aşağıda sofistike kadın kombinleri hakkında 2022-2023 sezonundan derlediğimiz görselleri daha fazla detay için sizlere sunuyoruz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Bohem Giyim Tarzı Elbise ve Kıyafet Modası 

Resim Galerisi: Sofistike Giyim

Bir önceki makalemiz olan Kız Çocukları İçin Elbise Modelleri Nasıl Seçilir? başlıklı yazımızda Çocuklar için elbise modelleri ve Çocuklar İçin Elbise Modelleri Nasıl Seçilir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu