Tarz Kadın

Tarz Sahibi Olmanın Yolları Nelerdir?

03.05.2019
447
Tarz Sahibi Olmanın Yolları Nelerdir?

Tarz sahibi olmanın yolları bilindiği zaman en basit kıyafetlerle bile şıklığı yakalamanız mümkündür. Nasıl tarz sahibi olunur diyorsanız işte başlıyoruz. İlk adımı kendini iyi tanımaktan geçer.

 • Maceracı bir kişilik misiniz yoksa dingil mi?
 • Hayalperest misiniz, yoksa bohem mi?
 • Romantik misiniz yoksa mantıkcı mı? Bu ve buna benzer detaylar göre tarzınız belirlemelisiniz. Aslında kişiliğinz sizi buna doğru iter.

Mesela;

 1. Ruhunda bohem izler taşıyan birisi için simsiyah giyinmek, deri bileklikler takmak bohem kişilikler için oldukça sekil durabilir. Ruhuna ve kişiliğine uygun giyinen kişiler genel olarak etrafındaki kişiler tarafından da oldukça tarz görünürler.
 2. Tüm bunların yanı sıra tarz sahibi olmanın yolları sadece kendini tanımaktan geçmez, giyim kuşamdan önce insanın kendine duyduğu güven de oldukça önemlidir.
 3. Kişinin kendine duyduğu özgüven sayesinde hem kendine hem de dışarıdaki kişilere karşı farkındalığı artar. Tarz sahibi olmanın olmazsa olmazlarından biri ise kişisel bakımdır.
tarz sahibi olmanın yolları

Tarz sahibi olmanın yolları oldukça basittir. Kendinize uygun olan tarzı bulabilmek için öncelikle kendinizi tanımalısınız.

Tarz Sahibi Olmanın Yolları Erkek-Kadın

                 Aksesuarlar

                Nasıl tarz sahibi olunur kadın ve erkek için önemli bir sorudur. Özellikle giyimde en çok dikkat çeken ve kıyafeti tamamlayan çoğunlukla aksesuarlardır. Seçtiğiniz aksesuarlar karşınızdaki kişinin sizi tanımasını bile sağlayabilir, yeter ki siz tarzınıza uygun parçaları tercih edin.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Bordo Elbisenin Altına Hangi Renk Ayakkabı Giyilir?

                Davranış

               Nasıl tarz sahibi olunur?  Karizmatik ve tarz insanların çoğuna baktığınızda gördüğünüz tek şey kendilerine duydukları güvendir. Kendine güvenen biri daha rahat giyinir ve karşısında ki kişiler tarafından tarz sahibi olarak görünür. Her zaman kibar ve iyi davranışlı olan kişiler toplum tarafından saygı duyulan ve daha çok kabul gören kişiliklerdir.

                Kişisel Bakım

tarz sahibi olmanın yolları

Tarz sahibi olabilmek için kişisel bakımınıza oldukça fazla önem vermelisiniz. Dış görünüş, iyi bir tarzın vazgeçilmez unsurudur.

                İstediğiniz kadar tarz sahibi olabilirsiniz yalnız, bakımlı yüzünüzün ve harika makyajınızın altında gülümsediğinizde sapsarı dişlerinizin olması, güzel yapılı saçlarınızın yağlı görünmesi ve parfüm tercihlerinizde son derece ağır kullanılan kokular ile tarz sahibi olmak yerine itici olabilirsiniz. Bu yüzden kişisel bakımınız oldukça önemlidir.

                Peki,

Nasıl Tarz Sahibi Olunur?

 1. Nasıl tarz sahibi olunur mu diyorsunuz? Tarz olmanın yolları için ilk yolu ister kadın olsun ister erkek kibar ve zarif olmaktan geçer.
 2. Kişinin özgüveni kendini daha iyi ifade etmesini sağlar. İnsanın özgüveni olduğunda üzerindeki kıyafet bile daha başka görünür. Kendine güvenen kişi girdiği her ortamda dikkatleri üzerine çeker.
 3. Bir kıyafet güzel ya da moda diye giyilmemelidir. Üzerinde duruşu da oldukça önemlidir. Klasik parçaları kullanabilirsiniz. Tercih ettiğiniz ürünleri yeni trend ürünler ile karşılaştırıp kullanabilirsiniz. Tarz sahibi olmanın yolları yeri geldiğinde bayan için dekolte parçalar tercih etmektir.
Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Kabarık Gelinlik Modelleri 2019 İncelemesi

Bayanların aksesuar kullanımı da oldukça önemlidir. Kıyafeti tamamlayan en önemli parçalar aksesuarlardır. Kullandığınız aksesuarı giyiminize uygun bir şekilde kullandığınızda tarz sahibi görünmemeniz mümkün değildir. Kullandığınız aksesuarların az, kaliteli ve göz yormamasına dikkat edin. Aynı yöntemi kıyafet seçimleriniz içinde uygulayabilirsiniz.

 1. Tarz sahibi olmanın yolları erkek için sosyalleşmekten geçer. Gündemdeki olaylardan haberdar olun ve karşınızdakini her zaman dinlemesini bilin.
 2. Erkek ya da bayanın kendi arkadaşları ile vakit geçirmesi kendine ait bir tarzının olduğunu gösterir.
 3. Cilt temizliği oldukça önemlidir. Temiz olmayan bir cildin üzerine ne yaparsanız yapın güzel görünmeyecektir. Cilt temizliği tarz sahibi olmak için en önemli adımlardan bir tanesidir, bu konuda oldukça dikkatli davranmayı unutmayın.

  tarz sahibi olmanın yolları

  Kıyafet, temizlik ve dış görüşünün yanında pozitif olmak ve sosyal ortam içerisinde sürekli olarak bulunmak da, tarz sahibi olmanın önemli adımlarındandır.

 4. Dişlerinizin bakımlı olmasına dikkat edin. Gün içerisinde gülümsemek sürekli yaptığınız davranış biçiminiz olsun. Bunu yaparken de dişlerinizin sapsarı görünmesine sebep verecek durumlardan uzak durun. Bu yüzden dişlerinizin bakımına büyük ölçüde dikkat etmeniz gerekmektedir.
 5. Pozitif olmak hayat felsefeniz olsun, herkese gülümseyin, kimseye yüksekten bakmayın. Bu davranışlarınız sayesinde tarz sahibi olduğunuzu ve insanlar tarafından her zaman iyi karşılandığınızı göreceksiniz.
 6. Parfüm kullanımı da oldukça önemlidir. Kişinin parfümü, kişiyi tanıtan ilk şeydir. Bu yüzden çok ağır parfümler tercih etmeyin. Kendinize ait bir kokuyu sürekli kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bu sayede size ait bir kokunuz olacaktır.
tarz sahibi olmanın yolları

Her bayan kendi tarzını yansıtır. Kendinize uygun olan ve zevkiniz doğrultusunda bir dış görünüşe sahip olmanız, tarz sahibi olduğunuz anlamına gelir.

Tarz Sahibi Olmanın Yolları Resim Galerisi:

Bir önceki makalemiz olan Tesettür Abiye Modelleri 2019 Ve Fiyatları başlıklı yazımızda abiye kombinleri, Tesettür Abiye Modelleri 2019 Ve Fiyatları ve tesettürlü abiyeler hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. zeynep çakmak dedi ki:

  tarz sahibi olmanın yolları..hmmm.. vallahi uzun bacaklı ve güzel bir kalçanız varsa ve göbeğinizde yok denecek kadar azsa bence her tarz uyar.ama en güzeli etekli kombinlerle iyi olur diye düşünüyorum

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu