Tarz Kadın

Bohem Giyim Tarzı Elbise ve Kıyafet Modası

20.06.2020
2.957
Bohem Giyim Tarzı Elbise ve Kıyafet Modası

Bohem giyim tarzı, 1960’lı ve 1970’li yıllardaki yaşam tarzı sonucu ortaya çıkarak, günümüze kadar gelen bir giyim tarzları türlerinden biridir. Bohem kelimesinin anlamı Çingenelerden geliyor.

Çingeneler kadar rahat ve özgür olmayı simgeliyor. Ayrıca, bohem giyim kadın ve bohem giyim erkek, günümüzde gezgin ruhlu olanların giyim tarzı olarak da kullanılıyor.

Bohem Giyim Tarzı

Bohem Giyim Tarzı

Bohem Giyim Tarzı Detayları

 ⇒ Etnik bohem giyim tarzının doğasında olan en temel unsur, ihtişam ve pahalı ürünlerden uzak, uygun bütçelerdeki kıyafetleri kombinleyerek, bir stil oluşturmaktır. Bohem giyim tarzı, modayı takip etmeden, uygun bütçelerde kendi stilini oluşturuyor.

Bohem Yazlık Elbise

Bohem giyim tarzında en çok kullanılan renk tonlarını inceleyecek olursak, baharat tonlarının ağırlıkla kullanıldığını görürüz.

⇒ Ayrıca bohem tarz giyimin kendine özgü, desenleri de bulunuyor. Bohem elbise veya bohem etek modellerinde çiçekli desenler, batik kumaşlar ve şal desenleri ağırlıklı olarak kullanılan desenler arasında yer alıyor.

Bohem Elbise

Bohem Elbise-Bohem giyim

Bohem giyim tarz örnekleri arasında olan uzun elbise ve etekler bu sezonda çok dikkat çekiyor.

⇒ Bohem kıyafetlerde süet aksesuarlar en çok kullanılan ürünler arasında yer alıyor. Baharat renk tonlarıyla beraber, tarzı bütünleştiren tüm unsurlar bir arada bulunuyor.

⇒ Bohem giyim stili oluştururken, tüm parçaların, bohem olmamasına dikkat ediniz. Günümüzde uyumlu parçalar kullanılarak, bohem giyim tarzını oluşturabilirsiniz. Bohem tarz giyim de bohem ayakkabı modelinden bohem takıya kadar bütünlük arz eden bohem kombinler yapmalısınız.

Bohem Tarzı Giyim Modelleri

Bohem tarzı kıyafetler doğru renklerle doğru kombin parçaları ile doğru şekilde kombin edildiği zaman etkili ve dikkat çekici bohem kombinler ortaya çıkmaktadır. Etnik bohem giyim renk tonu olarak, pastel ve baharat tonlarında oluyor. Bohem etek ve  bohem yazlık elbise, bohem giyim tarzı oluşturmada en temel parçalar olarak karşımıza çıkmaktadır.

⇒ Bohem etek ve elbise boyları, uzun ve maxi uzun olarak görülebiliyor. Bohem püsküllü etek, püsküllü bohem çanta veya püsküllü çizme bohem tarzının en çok göze çarpan parçaları arasında yer alıyor. El işçiliği olan bohem tarz elbise, etek ve pantolon modelleri büyülüyor diyebiliriz.

Kumaş seçimi olarak rahat, serinletici kumaşlar tercih edilerek, bohem tarzının o gezgin ruhu yansıtılmaya çalışılıyor. Desen ve renklere bakıldığında, etnik havadaki ürünler ile modern ürünler birlikte kullanılarak, bohem giyim kadın ve bohem giyim erkek kombinleri oluşturuluyor.

Bohem Giyim Modası

Bohem Giyim Modası

Etnik Bohem Giyim Modası

Bohem giyim, 1960’lı ve 1970’li yıllarında ortaya çıkarak günümüze kadar moda olarak gelmiştir demiştik.

⇒O yıllarda yaşanan kaos ortamında, özellikle gençlerin etkilenerek, özgürce yaşama isteği, istediği müziği dinleyip, kaos ortamından uzaklaşma isteğinden doğan bir akım olarak karşımıza çıkıyor.

⇒Tamamen yaşantıdan kaynaklı olarak ortaya çıkan etnik bohem giyim günümüze gelene kadar değişime uğramadan tarzını korumayı başarmıştır.

etnik bohem giyim

Modacılar, etnik unsurları kaybetmeyecek şekilde, bohem giyim stili ve modern giyimi birleştirerek, farklı tasarım seçenekleri sunuyor.

⇒Bohem tarzı giyim oluşturmada en önemli noktalardan birisi, uyumlu şekilde farklı parçaların birleştirilmesidir.

⇒ Bohem giyim tarz kesinlikle modayı takip etmeyen, kendi tarzında, rahatlığı simgeleyen unsurları içeriyor. Çok yüksek bütçelere gerek kalmadan, bohem tarzı oluşturabilirsiniz.

Bohem Giyim Tarz Nasıl Olur- Bohem Giyim Oluşumu

1970’li yıllar giyim tarzı değişimin ortaya çıkmaya başladığı yıllardır. 70’lerin sonuna doğru sanatçı, asi, vatansever ve barışçıl bir genç nesil çoğalıyordu. O yıllarda hippi akımı da mevcutken, hippiler de bohem giyim tarzını benimsiyordu.

Bohem Giyim Tarzının Oluşumu

Bohem Giyim Tarzının Oluşumu

Kadınlar bohem felsefesi benimseyerek, vücutlarının açık kalmasını önemsemeyerek, en rahat oldukları şekilde giyiniyorlardı.

Özgürlük, barış ve aşkı simgeleyen unsurları sıklıkla kullanıyorlardı. Günümüz modacıları, bohem tarzının geçmişinden etkilenerek, kullanılan bu etnik bohem giyim parçaları, modern kıyafetlerle kombinleyerek, bohem havasını yeniden yaşatıyorlar.

Yaşam felsefesi olan bohem giyim tarzı, rahatlık ve özgürlüğü simgeliyor.

Gezgin ruhlu kişilerin en çok benimsediği bu tarz, uygulama konusunda dikkat istiyor. Tüm bohem parçalarını bir arada kullanırsanız, gözü rahatsız edici bir görüntü oluşturabilirsiniz.

bohem yazlık elbise

Bohem kumaş ve desenleri göz önünde bulundurarak, uyumlu renklerde kombin yapabiliyorsunuz. Bohem giyim tarzı, moda unsurunu benimsemediği için, modayı düşünmeden rahatlıkla, bohem giyim tarzınızı oluşturabilirsiniz.

İçerisinde kendinizi en rahat hissettiğiniz elbise veya eteği, süet bir ayakkabı ve deri aksesuarlarla birleştirerek, üzerine de püsküllü bir ceket ile bohem tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Günümüzde bohem elbise modelleri, bohem çanta, bohem kolye, bohem küpe, bohem ayakkabı, bohem bileklik hatta bohem abiye gibi etnik esintilerin olduğu kombinler çok tercih edilmeye başlandı.

Bohem elbiseler

Günümüzde bohem elbise modelleri, bohem çanta, bohem kolye, bohem küpe, bohem ayakkabı, bohem bileklik hatta bohem abiye gibi etnik esintilerin olduğu kombinler çok tercih edilmeye başlandı.

Bu yönde ünlü bohem giyim markaları ortaya çıktı. Bu bağlamda da bohem giyim siteleri ve bohem online satış mağazaları oluşturularak giyimde sağlanan bohem rahatlığı, bohem giyim alışveriş siteleri için de sağlanmış oldu.

Aşağıda sizler için derlediğimiz bohem giyim örnekleri resim galerisini inceleyerek yeni sezon bohem giyim bayan modelleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Bohem Giyim Tarzı

Bir önceki makalemiz olan Abiye Ayakkabı Modelleri Nelerdir? başlıklı yazımızda abiye altına nasıl ayakkabı giyilir, abiye ayakkabı kombinleri ve Abiye Ayakkabı Modelleri Nelerdir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu