2017 Nişan Elbiseleri

0
5689

Evlilik kararı alıp bu yönde ilerlemeye gösterdiğiniz günler arasında en önemlilerinden biri nişan yapılacak gündür. İster dış mekanda ister ev içinde yapılacak olsun nişan; evlilik öncesi daha bir resmiyet kazanıldığı, aile, akraba ve arkadaşlarla evlilik kararının bir organizasyonla paylaşıldığı nişan için her detay oldukça önemlidir. Düğün günü ve nikahım küçük bir provası niteliğinde olan nişan için bir çok hazırlık organizasyonun yeri ve şekline göre yapılırken nişanlık seçimi de gelinlik seçimi kadar kritik bir konudur. Hem göz alıcı, hem klasik abiyelerden ayrı bir görün isteyen gelin adayları için 2017 nişan elbiseleri, modanın yakın takipçisi olarak çeşitlendirilmiştir.

Moda Her Yerde

Nişan elbiseleri yılın gelinlik trendleri ile paralel bir doğrultuda tasarlanarak gelin adaylarının beğenisine sunulmuş durumda. Önce ki yılların ağır abiye, taşlı, kabarık ve yoğun renklerin kullanıldığı modellerin yerini 2017 nişan elbiseleri daha zarif ve sade bir görünüme bırakmış durumda. Balık formunun nişanlıklarda da ön planda olması tesadüf değildir. Yılın trend gelinliklerinin de bu şekilde tasarlanmış olması benzer havanın nişan içinde oluşturulmasını sağlar. Pembe ve pudra tonlarının ağırlıkla kullanıldığı nişanlıklar için, abartıdan kaçınılmış bir zarafet ile tasarlanan modeller karşımıza çıkmakta. Kilo durumuna göre drapeli bir model seçimiyle de daha ince bir görünüm elde etmek mümkün.

Nişan günü, özenle hazırlanılmış düğün arifesinde ki son organizasyonlardan biridir. Kına gecesi de ebetteki ayrı bir meşakkatle hazırlansa da daha çok kadınlar arasında yapılması ve bir ritüel doğrultusunda gerçekleştiriliyor olması açısından nişandan ve düğünden farklılık gösterir. Oysa nişan gelinin düğün günü yaşayacaklarının küçük bir provası, hazırlığı niteliğindedir. Nişan elbisenizin pembe, pudara tonları ile açık pastel tonlarında ki renk seçimi sizi modern bir görünüme kavuşturacak; balık form elbise tercihinizle de moda takipçisi olduğunuzu gösterebilirsiniz. Elbisede ki sadeliği saç ve makyajda da devam ettirmek son derece önemli. Modern ve fresh bir görünüm için aşırı detay ve yoğun bir makyajdan kaçınılmalı; duru bir güzellik ön plana çıkartılmalıdır. 2017 yılı için karşımıza çıkan trendleri kendi vücut tipinize ve tabi ki özel zevklerinize göre şekillendirmek; sizi birçok gelin adayından ayıran ve daha özel hale getiren püf noktalarınız olacaktır.

 

Bir önceki makalemiz olan Nişanlık Abiye Modelleri başlıklı yazımızda 2017 nişan abiyeleri, nişan kıyafetleri ve nişanlık abiyeler hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER