Tarz Kadın

Tesettür Gelin Başı Modelleri 2022-2023

25.11.2021
3.323
Tesettür Gelin Başı Modelleri 2022-2023

Tesettür gelin başı modelleri 2022-2023 sezonunda kusursuz tasarımları ile öne çıkmaktadır. Yüz tipine göre tesettür gelin başı çerçevesine yuvarlak yüze gelin başı, uzun yüze gelin başı modelleri basit illüzyonlarla daha da kusursuz olmaktadır. Eğer yüz tipinizi tam olarak bilmiyorsanız, tesettürlü gelin başları için mutlaka kuaförünüzden yüz tipiniz konusunda yardım almalısınız.

Kapalı gelinlik başı modelleri gelinlik modeli ve yüz tipi ile uyumlu olduğu zaman mükemmeli sunacaktır. Günümüzde gelin türban modelleri hazır konseptte olduğu gibi kuaförün başarılı çalışması sonucu da olmaktadır. Bizim önerimiz hazır gelin başı türban modelleri yerine kuaförün tesettür gelin başı modelini ortaya çıkarmasıdır.

Kapalı gelin başları için gelinlik modeline karar veren gelin adayları aylar öncesinden gelinlik türban modellerini de araştırmaya başlarlar. Özellikle tesettür gelin başları arasından tercih yapacak olan gelin adayları fazlasıyla zorlanmaktadır. Bugünkü yazımızda 2022-2023 gelin başı tesettür modellerinden  bahsedeceğiz.

Tesettür Gelin Başı Modelleri

Gösterişli Tesettür Gelinlik modelleri İçin kapalı Gelin Başı Seçimi: Gelinliğine karar veren gelin adayı en güzel tesettür gelin başı için de kolları sıvar. Tam da bu noktada gelin adaylarına bir önerimiz olacak. Gösterişli gelinlik tesettür modelleri ile sade tesettür başı modelleri kullanmaları daha doğru olacaktır.

tesettür gelin başı modelleri nelerdir

tesettür gelin başı modelleri nelerdir

Sade tesettür gelin baş modelleri gelin başı aksesuarları tesettür konseptinde kullanılmalıdır. Sade gelin başı tesettür modelleri de yüz tipine uygun yapılmalıdır.  Gelin başı aksesuarları, gelinlik aksesuarları ile uyum yakalamalıdır.

gösterişli tesettür gelin başları

gösterişli tesettür gelin başları

Sade Gelin Başı Tesettür

Gösterişli gelinlik modeli kullanıyorsanız gelin başınız fazla abartılı olmamalıdır. Sade ama şık bir şekilde tasarlanmış gelin başı ile çok daha naif ve şık görünüm sergileyeceğinizi garanti ederiz. Çok sade gelin başı tesettür modelleri olsun istemiyorsanız alın kısmında minik taşlar bulundurabilirsiniz.

Bu yazımıza da bakabilirsiniz ⇒ Türbanlı Gelinlik Modelleri

Eğer gelin adayı gelinlikte seçimini sadelikten yana kullandıysa gelin başını biraz daha gösterişli yaptırabilir. Gelin başı süslemesinde taşlar ya da gelin çiçeğine uygun çiçekler kullanılabilir.

sade tesettür gelin başları

sade tesettür gelin başları

Yüz Tipine Göre Tesettür Gelin Başı

Gelin türban başı modelleri arasından tercih yapılacak ise dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan birisi yüz şeklidir.

Gelin baş seçiminin yüz şekline göre yapılması hem gelinliği daha ön plana çıkmasını, hem de gelin adayının kusursuz görünmesini sağlayan en önemli detaydır.

Gelin adayı gündelik hayatta da kapalı olduğu için yüz şekline en uygun tesettür türban modelini zaten biliyordur. Bunu gelin başı yapımında kuaförüne bildirmesi daha olumlu sonuçlar almasını sağlayacaktır.

tesettür gelin başı nasıl yapılır

tesettür gelin başı nasıl yapılır

Kuaförün daha önce yaptığı tesettürlü gelin başları fotoğraflarını mutlaka inceleyin. Bu uzun uğraşlar sonucunda ortaya çıkan sonuçtan memnun kalmama olasılığını ortadan kaldıracaktır.

Yuvarlak Yüze Tesettür Gelin Başı

Yuvarlak tombul yüze gelin başı tesettür modelleri, dolgun yüz hattını öne çıkaracak şekilde yüzü sımsıkı saran tasarımlarda olmamalıdır.

Bu yazımıza da bakabilirsiniz ⇒ Tesettür Gelinlik Modelleri Ve Fiyatları 2022

Yuvarlak tesettür gelin baş modelleri için yüzü daraltarak yüz hatlarını daha oval gösterecek gelin tesettür başı yapılmalıdır. Bunu yaparken uygun tesettür gelin baş aksesuarlarından yardım alınabilir. Yuvarlak yüze gelin baş aksesuarı olarak oval veya uzun formda seçimler yapılmalıdır.

Yuvarlak Yüze Tesettür Gelin Başı nasıl yapılır

Yuvarlak Yüze Tesettür Gelin Başı nasıl yapılır

Tesettür gelin başı aksesuarları nereden alınır? takı tasarım mağazalarından gelinlik modeline ve yüz tipine uygun gelinlik aksesuarları temin edebileceğiniz gibi gelinlik mağazasından da temin edebilirsiniz.

 Uzun Yüze Tesettür Gelin Başı Modelleri

Uzun yüz tesettür gelin başı yapımında alnınızı kapatacak model uygulaması ile yüzünüzü daha oval gösterebilirsiniz. Uzun yüz gelinlik başı modelleri sıkı şekilde tasarlanabileceği gibi esnek formda da olabilir.

Aşağıda tesettür gelin başı modelleri 2022-2023 hakkında derlediğimiz görselleri inceleyerek daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Gelin başı tesettür

Bir önceki makalemiz olan Gelin Duvağı Modelleri (yeni çıkan) başlıklı yazımızda Gelin Duvağı Modelleri 2021 hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. şerife narin dedi ki:

  En güzeli en alttaki bence.taşlarla ve boncuklarla gelin başı süslenmiş üstelik gelinliğe de hem taş hem de boncuklarla desen yapılarak motiflenmiş. Bu motiflerin dikey olması da iyi. Yatay olsa gelini daha kısa boylu gösterirdi. Gelinin sardığı baş kısmı da saten bu daha da hareketlendirmiş.

  1. sedef dedi ki:

   Merhaba Şerife,
   Değerli görüşleriniz için teşekkür ederiz.

 2. yaprak davutoğlu dedi ki:

  ikinci gelin başı ne güzel olmuş. Gelinlikte şahane duvakta mükemmel.Tesettür gelin başlarının bu kadar güzel olduğunu görmemiştim hiç.Taşlarla harika bir uyum olmuş doğrusu.

  1. sedef dedi ki:

   Merhaba,
   Gelin başı hakkındaki samimi geri dönüşünüz için teşekkür ederiz.

 3. sevgi cançakar dedi ki:

  Taşlarla aşırı bir canlandırma yapılmış. Tesettürde bu kadar şatafatın ne işi var ki ? Sade olmalı bence. Geleneklerimiz dinimiz bu şekilde abartıları sevmez. Yeni gelinler neden böyle yapıyor anlamış değilim. Şuna bak bir ton çekecek kadar taş kullanılmış bu tesettür gelin başlarında. Moda bu mu yani?

Tarz Kadın Blogu