Tarz Kadın

Kapalı Gelin Başları

07.02.2020
1.148
Kapalı Gelin Başları

Kapalı gelin başları; Gelinlik giymek ve tıpkı masallardaki gibi bir düğün yapmak her genç kızın hayalidir. Bayanlar bu en özel günü sadece düşünürken bile oldukça heyecanlanırlar. Birde mutlu beraberliklerini evliliğe taşımak için adım atan ve düğün günleri yaklaşan bayanları düşünün. Yüz tipine göre tesettür gelin başı modelini bulmak en önemli ayrıntıdır. Bu nedenle tesettürlü gelin başları için mutlaka kuaförünüzden yüz tipiniz konusunda yardım almalısınız.

Kapalı Gelin Başları

Düğün hazırlıkları hızla devam ederken gelinliklerine karar veren bayanlar aylar öncesinden saç ve gelinlik türban modellerini de araştırmaya başlarlar. Özellikle tesettür gelin başları arasından tercih yapacak olan bayanlar fazlasıyla zorlanmaktadır.

Çünkü tesettür normalde de zor olan ve titizlik isteyen bir konudur. Birde bu konu gelinlikte olunca işin içinden çıkamaz olurlar. Bu sebeple sizlere fikir oluşturması açısından yazımızda tesettür gelin başlarından bahsedeceğiz.

Gösterişli Tesettür Gelinlik modelleri İçin kapalı Gelin Başı Seçimi: Gelinliğine karar veren gelin adayının diğer büyük sıkıntısı gelin başı seçimidir. Tesettürlü gelinlik için uygun bir gelin başı seçmekte fazlasıyla zorlanan gelin adayları düğünden aylar öncesinde detaylı bir araştırma yaparlar.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Nişan İçin Saç Modelleri 2020

Bu noktada gelin adaylarına bir önerimiz olacak ki da gelinliklerini gösterişli seçtilerse tesettür gelin baş modelleri arasından sade gelin başı tesettür olanlarından seçim yapmalarıdır. Gelinliğinde aksesuarlar varsa onlarda küçük bir parça gelin başınızda da kullanabilirsiniz.

gösterişli tesettür gelin başları

gösterişli tesettür gelin başları

Sade Gelin Başı Tesettür

Gösterişli gelinlik modeli kullanıyorsanız gelin başınız fazla abartılı olmamalıdır. Sade ama şık bir şekilde tasarlanmış gelin başı ile çok daha naif ve şık görüneceğinizi garanti ederiz. Çok da  sade olsun istemiyorsanız alın kısmında minik taşlar bulundurabilirsiniz.

Eğer gelin adayı gelinlikte seçimini sadelikten yana kullandıysa gelin başını biraz daha gösterişli yaptırabilir. Gelin başı süslemesinde taşlar ya da gelin çiçeğine uygun çiçekler kullanılabilir.

Bu şekilde gelin başı ile bir bütünlük sağlanmış olur. Gelinliğiniz de bu bütünlük ile çok sade bir görüntü yerine daha göz alıcı ve şık bir görüntüye kavuşur.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Tarlatansız Gelinlik Modelleri Denilince...

sade tesettür gelin başları

Yüz Tipine Göre Tesettür Gelin Başı

Tesettür gelin başları arasından tercih yapılacak ise dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan birisi yüz şeklidir.

Gelin baş seçiminin yüz şekline göre yapılması gelinliği daha ön plana çıkaran önemli bir detaydır.

Gelin adayı gündelik hayatta da kapalı olduğu için yüz şekline en uygun tesettür modelini zaten biliyordur.

Bunu gelin başı yapımında kuaförüne bildirmesi daha olumlu sonuçlar almasını sağlayacaktır. Kuaför seçimi de daha önce yapılan tesettür gelinlerin fotoğrafları göz önünde bulundurularak yapılabilir.

tesettür gelin başları nelerdir

Kuaförünüzün daha önce tesettürlü gelin başları hakkında bilgisi olup olmadığını, ve daha önce yaptığı tesettürlü gelin başları fotoğraflarını mutlaka inceleyin. Bu uzun uğraşlar sonucunda ortaya çıkan sonuçtan memnun kalmama olasılığını ortadan kaldıracaktır.

Aşağıda tesettür gelin başı modelleri hakkında derlediğimiz görselleri inceleyerek daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Gelin başı tesettür

Bir önceki makalemiz olan 2021 Düğün Davetiye Modelleri Nelerdir? başlıklı yazımızda 2016 nikah Davetiyeleri, 2016 nikah Davetiyesi Modelleri ve bağış davetiye örnekleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. şerife narin dedi ki:

    en güzeli en alttaki bence.taşlarla ve boncuklarla gelin başı süslenmiş üstelik gelinliğe de hem taş hem de boncuklarla desen yapılarak motiflenmiş.bu motiflerin dikey olması da iyi.yatay olsa gelini daha kısa boylu gösterirdi. gelinin sardığı baş kısmı da saten bu daha da hareketlendirmiş.

  2. yaprak davutoğlu dedi ki:

    ikinci gelin başı ne güzel olmuş.gelinlikte şahane duvakta mükemmel.tesettür gelin başlarının bu kadar güzel olduğunu görmemiştim hiç.taşlarla harika bir uyum olmuş doğrusu.

  3. sevgi cançakar dedi ki:

    taşlarla aşırı bir canlandırma yapılmış. tesettürde bu kadar şatafatın ne işi var ki ? sade olmalı bence.geleneklerimiz dinimiz bu şekilde abartıları sevmez.yeni gelinler neden böyle yapıyor anlamış değilim.şuna bak bir ton çekecek kadar taş kullanılmış bu tesettür gelin başlarında.moda bu mu yani?

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu