2016 Tesettürlü Gelinlik Modelleri

0
2799

2016 tesettürlü gelinlik modelleri arasında birbirinden farklı ve şık gelinlikleri görmek mümkündür. Kapalı bayanların tercih edebileceği gelinlikler 2016 yılında son trend seçenekleri ile sunulmaktadır. Modanın son hızla devam ettiği ülkemizde, tesettürlü bayanlarda düşünülmüş ve birbirinden farklı seçeneklerde modeller hazırlanmıştır. Hatta modacılar tesettürlü gelin adaylarına özel olarak gelinlikler tasarlamaktadır. Eskiye nazaran kapalı bayanlar modayı daha yakından takip etmektedir. Daha önceki yıllarda kapalı bayanlar için kalıplaşmış standart gelinlikler kullanılırken, günümüzde en az açık gelinlikler kadar bol seçenekler sunulmaktadır. Mağazaların vitrinlerinde açık gelinlikleri gördüğümüz kadar kapalı gelinlikleri de görmek mümkündür. Tesettür gelinliklerde zengin seçeneğin olması tabi ki de gelin adaylarının seçim yapma konusunda zorlanmasını sağlamaktadır.

2016 tesettürlü gelinlik modelleri nelerdir2016 tesettürlü gelinlik modelleri arasında trend olan gelinlikler;

 • 2016 tesettürlü gelinlik modelleri arasında en çok karşılaşılan detaylar; dantel, tül ve boncuk işlemedir.
 • Bunun yanında Fransız dantellerinin kullanımı, bu sezonda oldukça fazla karşılaşacağımız modeller içerisinde yer almaktadır.
 • 2016 tesettür gelinlik modelleri arasında ağırlıklı olarak dantel ve taş işlemeler ağırlıklı olarak görülmektedir.

en moda tesettürlü gelinlik modelleri

 • Çok fazla abartıyı sevmeyen gelin adayları için 2016 sade tesettür gelinlik modelleri de yer almaktadır.
 • Sade tesettür gelinlikleri, orijinal kesimleri ve kumaş kalitesi ile oldukça şık modeller olarak tasarlanmıştır.
 • Kapalı gelinlik modelleri arasında en çok tercih edilen renk tabi ki de beyazdır. Bunun yanı sıra kırık beyaz gelinlikler de bu sezonda oldukça fazla kullanılmaktadır.
 • 2016 tesettürlü gelinlik modelleri içerisinde bulunan renkleri, kırık beyaz ve beyaz rengin yanı sıra ekru ve tozpembe renkleri takip etmektedir.

tesettürlü gelinlik modelleri

 • Tesettür gelinlerin diğer gelinlere oranla seçim yapma şansı daha zordur. Çünkü tesettür gelinliklerin birçok ayrıntısı olmaktadır. Eşarbı, takıları ve buna benzer birçok özelliği olmaktadır.
 • Tesettür gelinlerin ayakkabı seçimi de oldukça önemlidir. Ayakkabı seçimlerinde, şıklığı ve rahatlığı düşünerek ayakkabı almanız gerekir. Gelinliği tamamlayan önemli aksesuarlardan biri de ayakkabıdır.
 • 2016 yılında tesettür gelinler içinde prenses gelinlik modelleri tasarlanmıştır. Bu sezonda oldukça çok tercih edilen prenses gelinlikler, tesettürlü bayanlarında düğünlerinde kendilerini prenses gibi hissetme şansı verecektir.

2016 moda tesettür gelinlik modelleri

 • Gelinlik tercihi yaparken giydiğiniz gelinliğin içerisinde rahat olmanız çok önemlidir. Beğendiğiniz gelinlik modelinin içerisinde rahatsanız aradığınız gelinliği bulmuşsunuz demektir.
 • Tesettür gelinlikleri moda evlerinden, gelinlik mağazalarından ve Türk tasarımcıların hazırladığı modellerden tercih edebilirsiniz.

 

Bir önceki makalemiz olan Tarz Kıyafetler Nelerdir? başlıklı yazımızda tarz elbise seçimi ve tarz giyim stilleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER