Gelin Duvağı Modelleri (yeni çıkan)

06.11.2022
2.875
Gelin Duvağı Modelleri (yeni çıkan)

Gelin Duvağı Modelleri için duvak gelinlik, duvak ve taç modelleri bir bütün olmalıdır. Gelin duaklari, uzun duvak, kısa duvak, kabarık duvak, sade duvak, gösterişli duvak, dantelli duvak modelleri şeklindedir.

Yeni sezonun gelin duvağı modelleri büyüleyici tasarımlardan oluşmaktadır. Şimdiden belli olan önümüzdeki sezon gelin duvakları modelleri de çok şık tasarımları ile büyülüyor.

Duvak gelinlik ile uyumlu olmalı mıdır?

Duvak, gelinlik, gelinlik saç modeli hatta düğünün yapılacağı mekan ile uyumlu olmalıdır. Böylece daha gelin adayı daha kusursuz ve güzel görünür. Çünkü gelinlikler duvak ile daha gösterişli hale gelir.

Sade gelinlik için duvak da sade olmalıdır. Sade bir gelinlik üstünde abartı bir duvak gelinlik modelini baskılayacaktır.

Gelin Duvağı Modelleri  (yeni sezon)

Gelin duvağı modelleri seçerken mutlaka saç boyuna dikkat etmelisiniz. Çünkü bazı duvaklar uzun saçlarla, bazıları da kısa saçlarla kusursuz görünür.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Gelinlik Modelleri Ve Fiyatları (Bu Senenin)

Krem ve beyaz olan gelinlik duvakları modelleri klasik duvak renkleridir.

Yeni sezon duvak modasında alışılmış renklerin dışında kırmızı, bordo gibi renkler karşımıza çıkmaktadır. Model olarak tül duvaklar ön plana çıkarken, dantel işlemeli sade duvaklar, yeni sezon duvak modelleri arasındadır.

yeni yılın Duvak modelleri

yeni yılın Duvak modelleri

Gelinlik Duvağı Renkleri

Gelin Duvağı Modelleri İncelemesinde bu sezon renkli gelin çiçekleri yanında renkli gelin duvakları dikkat çekmektedir.

Geçtiğimiz sezon makyaj ve gelinlik modasının son dönemlerde sadelik ön plandaydı. Bu sezon kabarık  duvaklar, uzun duvaklar yanında renkli duvaklar da göze çarpmaktadır.   Artık beyaz gelinlik, beyaz duvak yerine, beyaz gelinlik renkli duvak da kullanılmaktadır.

Bordo duvak

bordo duvak

Yani bu sezon gelin duvağı bordo, gelin duvağı kırmızı, gelin duvağı beyaz gibi renklerdedir.

Beyaz gelinliğe kırmızı duvak olur mu?

Elbette olur. Renkli duvaklar, beyaz, krem rengi, kırık beyaz, bal köpüğü rengi gelinliklerle rahatlıkla kullanılmaktadır.

Yeni duvak modelleri içinde yer alan taç duvak modeli de bu sezonda oldukça fazla görülecektir. Gelin duvağı çiçeği modası içinde, gelin adaylarına sunulan modeller farklı ve çok çeşitlidir.

Çoğu gelin, duvak seçiminde yanlış kararlar vermekte veya yanlış tercihlerde bulunmaktadır.

Bu sezon en trend duvak modelleri içinde; dantelli duvak, işlemeli duvak öne çıkmaktadır. Ayrıca kapali gelinlik duvak modelleri, tül duvak, kabarık duvak ve uzun duvak yer almaktadır.

 Kabarık Duvak Modelleri

Gelin duvağı modelleri arasında kabarık duvaklar, bu sezonda tüm vitrinlerde karşımıza çıkmaktadır.

Kabarık duvak modeline kabarık duvak saç modeli topuz mu olmalıdır?

Açık saç modelleri de kabarık duvaklar kullanılır. Ancak kabarık gelin duvakları topuz modelleri le daha kusursuz görünür.

gelin duvağı modası

Gelin duvağı modasında, gelinlik modelleri, son trend gelin duvak modelleri-uzun duvak modelleridir. Çünkü gelinin daha büyüleyici ve zarif görünmesini sağlar.

Çevrenizde kabarık duvak kullanacağınızı duyanlar, saçınızın veya yüzünüzün kapanacağını söyleyebilir. Ancak doğru saç modeli ve doğru gelinlik modeli ile kusursuz görüneceğinize emin olabilirsiniz.

Kabarık duvak seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı, duvağın sade olmasıdır.

Yapı itibari ile kabarık ve gösterişli görünen bu duvakların abartı motiflerle süslenmesi kötü görüntülere neden olmaktadır.

Kapalı Gelinler İçin Duvak Modelleri

Gelin duvağı modelleri arasında kapalı gelin duvakları da önemli yere sahiptir. Çok fazla model seçeneği ile büyüleyen tesettürlü gelinlik ve duvak modelleri güzelliğe güzellik katacak şekildedir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Yeni Çıkan Tesettür Gelinlik Modelleri Ve Fiyatları

Dikkat çekici gelin duvaklarında, duvak uçlarından başlayarak yanaklara ve alına doğru inen süslemeleri de görüyoruz.

kapali gelinlik duvak modelleri

kapali gelinlik duvak modelleri

Ayrıca tasarımcıların hazır tesettür gelin başları ve duvak modelleri de gelin adaylarının seçenekleri arasındadır.

 Duvak Boyu Nasıl Belirlenir?

Gelin duvağı modelleri seçilirken duvak boyuna dikkat edilmelidir. Duvak boyu etkileyen en önemli faktörlerden biri boy ölçüsüdür.

Kısa boylu geline hangi duvak olur?

Gelin duvağı modası içinde yer alan sade uzun duvak modelleri kullanılmalıdır. Ancak duvak boyu gelinlik boyunu geçmemelidir. Gösterişli uzun duvaklar sizi daha kısa gösterir.

Aslında orta uzunlukta ve kısa duvaklar kısa boylu gelinler için daha uygundur.

duvak modelleri

duvak modelleri

Uzun boylular için duvak boyu nedir?

Boyunuz ne kadar uzun olursa olsun uzun duvak kullanmalısınız. Çünkü uzun duvak ile daha da zarif görünürsünüz.

Aslında uzun boylu gelinler kısa ve uzun duvakları da tercih edebilir. Çünkü kısa duvaklar tüm vücut tiplerine uyumludur.

Duvak gelinliği tamamlayan bir aksesuardır.

Bu nedenle duvak boyunun gelinliğin zarafetini bozmayacak ölçüde olması gerekir.

Duvak boyunu belirlerken vücut tipinizden de yardım alabilirsiniz.

Örneğin, çok uzun duvaklar kısa boylu kişilerde yanlış tercihtir. Diz boyundaki duvaklar da uzun gelinlere uygun değildir.

Çünkü bu boydaki duvaklar boyu kestiği için daha kısa görünmeye sebep olacaktır. Bunun yerine kısa veya dirsek boy duvakları kullanarak boyunuzu avantaja çevirebilirsiniz.

 

gelinlik duvakları modelleri

gelinlik duvakları modelleri-Gelin Duvağı Modelleri

Duvaklı Gelin Saçı Modelleri

Gelin Duvağı Modelleri ile doğru saç modelleri seçilmelidir. çünkü gelin için duvak ve saç modeli çok önemlidir. Seçilen duvak modeline göre saç modeli uygulanır.

Uzun bir duvak modelinde salık bir saç modeli çok da hoş görünmeyecektir. Bu nedenle topuz modelleri arasından seçim yapmalısınız.

Aşağıdaki görselleri inceleyerek yeni çıkan duvak modelleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Resim Galerisi: En Güzel Duvak Modeli

 

Bir önceki makalemiz olan Bindallı Fiyatları 2024 başlıklı yazımızda bindallı fiyatları ve Bindallı Modeli Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu