Tarz Kadın

Gelin Duvağı 2020 Modelleri Modası

16.11.2019
800
Gelin Duvağı 2020 Modelleri Modası

Gelin Duvağı 2020 Modelleri; Gelinlik denince kuşkusuz bir şekilde akla ilk gelen kavram duvaktır. Gelinlik ile uyum içerisinde olan ve manevi bir anlamı olan duvakların seçimi en az gelinlik seçimi kadar zor ve önemlidir.

Sade gelinlik için duvak da sade olmalıdır. Sade bir gelinlik üstünde abartı bir duvak göze hoş görünmeyebilir. Gelin duvağı 2020 trendi tam da bu konuda karşımıza bomba gibi çıktı.

Krem ve beyaz olan duvaklar yeni sezon duvak modasında alışılmış renklerin dışında karşımıza çıkabilmektedir. Model olarak tül duvaklar ön plana çıkarken, dantel işlemeli sade duvaklar ise yeni sezon duvak modelleri arasında sıkça rastlayacağımız modeller içinde yer almaktadır.

Duvak modelleri

Duvak modelleri

Gelin Duvağı 2020 Modelleri İncelemesi

Makyaj ve gelinlik modasının son dönemlerde sadelik yönünden önem kazanması duvak modellerinde de etkili olmuştur. Son dönemlerden bu döneme kadar tercih edilen duvakların tek renk ve sade olduğu görülmüştür.

Ancak bu sezon gelin duvağı bordo, gelin duvağı kırmızı, gelin duvağı beyaz gibi renklerde karşımıza çıkmaktadır.

Bordo duvak

Bordo duvak

Bir diğer duvak modelleri içinde yer alan taç duvak modeli de bu sezonda oldukça fazla tercih edilmektedir. Gelin duvağı çiçek modası içinde, gelin adaylarına sunulan modeller farklı ve çok çeşitlidir. Çoğu gelin duvak seçiminde yanlış kararlar vermekte veya yanlış tercihlerde bulunmaktadır. Bu sezon en trend duvak modelleri içinde; dantel detaylar, boncuk işlemeli duvak, kabarık duvak ve uzun duvak yer almaktadır.

 Kabarık Duvak Modelleri

Kabarık duvaklar bu sezonda birçok gelinde ve vitrinde karşımıza çıkmaktadır. Kabarık duvak modeli bünyesinde kabarık duvak saç modelleri bünyesinde kullanılan saç modeli toplu bir saç olmalıdır.

gelin duvağı modası

Gelinlik modelleri için son trend gelin duvak modelleri

Çevrenizde kabarık duvak kullanacağınızı duyanlar, saçınızın veya yüzünüzün kapanacağını söyleyebilir. Fakat yüzünüzün güzelliğine ve gelinlik ile uyumuna inanıyorsanız, kabarık duvaklar prenses gibi görünmenizi sağlayabilir.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   En Güzel Nişan Elbiseleri Ve Fiyatları

Kabarık duvak seçerken dikkat etmeniz gereken önemli bir ayrıntı da, duvağın sade olmasıdır.

Yapı itibari ile kabarık ve gösterişli görünen bu duvakların abartı motiflerle süslenmesi kötü görüntülere neden olabilmektedir.

Kapalı Gelinler İçin Duvak Modelleri

Kapalı duvak modelleri de son dönemde oldukça artmış ve fazlasıyla tercih edilir bir hale gelmiştir. Oldukça şık ve yoğun işlem görmüş tesettürlü gelinlik ve duvak modelleri birçok seçenek ile karşımıza çıkmaktadır.

ve çarpıcı gelin olmak için duvak uçlarından başlayarak yanaklara ve alına doğru inen süslemeleri ile göz kamaştıran duvakları tercih edebilirsiniz.

gelin duvağı 2016 modası tesettür

Bunun yanı sıra tasarımcıların gelinlik tasarlarken tasarladıkları hazır tesettür başları ve duvak modelleri de gelin adayları tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Gelin duvağı modası içinde yer alan tesettür duvak modelleri günümüzde kapalı bayanların birçoğuna hitap etmekte ve göz kamaştırıcı güzellikte görünmektedir.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Gelin Duvak Modelleri Seçerken Aman Dikkat!

 Duvak Boyu Nasıl Belirlenir?

Duvak boyu etkileyen en önemli faktörlerden biri boy ölçüsüdür. Eğer boyunuz standartların altında ise kısa boylu gelin duvağı modası içinde yer alan uzun duvak modellerinden uzak durmalısınız.

gelin duvağı 2016 modası işlemeli

Bunun yanı sıra boyunuz ne kadar uzun olursa olsun duvak boyunun gelinlik boyunu geçmemesi gerekir.

Duvak gelinliği tamamlayan bir aksesuardır.

Bu nedenle duvak boyunun gelinliğin zarafetini bozmayacak ölçüde olması gerekir.

Duvak boyunu belirlerken vücut tipinizden de yardım alabilirsiniz.

Örneğin, uzun duvaklar kısa boylu kişilerde yanlış tercihse, diz boyundaki duvaklar da onlar için uygun değildir.

Çünkü bu boydaki duvaklar boyu kestiği için daha kısa görünmeye sebep olacaktır. Bunun yerine kısa ve dirsek boyundaki duvakları kullanarak boyunuzu avantaja çevirebilirsiniz.

 

gelin duvağı 2016 modası kısa

Saç İle Uyumlu Duvak Seçimi

Gelin Duvağı 2020 Modelleri; Bir gelin için duvak saç modeli çok önemlidir. Seçilen duvak modeline göre saç modeli uygulanır.

Uzun bir duvak modelinde salık bir saç modeli hiç hoş görünmeyecektir.

Bu nedenle saç modeli ile duvak arasındaki uyum oldukça önemlidir.

Aşağıdaki görselleri inceleyerek 2020 duvak modelleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Resim Galerisi: En Güzel Duvak Modeli

 

Bir önceki makalemiz olan En Güzel Nişan Elbiseleri 2020-2021 başlıklı yazımızda 2016 nişanlıklar, Nişan Elbiseleri 2019-2020 ve nişan kıyafetleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu