Gelinlik Fiyatları Nasıl Belirlenir

0
1193

Gelinlik, tarihten bu güne kadar bayanların gözünde saflığı, temizliği, mutluluğu, sevinci, sevdiği insanla birlikteliği ve sonsuzluğu simgelemektedir. Bu nedenle bayanların en çok değer verdiği simgelerden bir tanesidir. Her bayan gelinliğinin muhteşem olmasını ister. Sevdiği kişi ile evleneceği gün kendini peri kızı gibi hissetmek ister.  Günümüzde birçok tasarımlar ile karşımıza çıkan gelinlik fiyatları ise oldukça pahalı olmaktadır. Güzel ve bayanlar için özel olduğundan dolayı düğünde en çok bütçeyi gelinlik fiyatları almaktadır. Gelinlik alabilmek için üç ayrı yere gitmeniz mümkündür. Bunlar; özel dikim evleri, bu sektörde becerisi ve tecrübesi olan Türkiye’deki gelinlik tasarımcıları ve son olarak da ünlü markaların bulunduğu gelinlik mağazaları.

gelinlik modelleri nelerdirModa Evleri

Moda evlerine gittiğiniz zaman hazır da olan modelleri deniyorsunuz. Ölçüleriniz alınır ve kalıp sizin vücudunuza göre ayarlanır. Gelinliğin astarından başlayarak sıfırdan dikilen gelinlik, sizin hayal ettiğiniz ve tercih ettiğiniz bütün özelliklere göre ve size göre tasarlanmaktadır. Moda evlerindeki gelinlik fiyatları 1500-2000TL den başlamaktadır. Gelinliğin fiyatını belirleyen en önemli özellik malzemesi ve işçiliğidir. Seçmiş olduğunuz gelinliğin kalitesi ve maliyeti arttıkça gelinliğin fiyatı da artmaktadır.

en güzel gelinlik fiyatlarıÜnlü Türk Tasarımı Gelinlikler

Yıllarını bu işe adamış, yeteneği ve kalitesi sayesinde adını Türkiye’ye duyurmuş ünlü Türk tasarımcıları, moda evlerinden farklı olarak, dünya modasını yakından takip ettikleri ve her sene çıkan yeni modellerden ve trendlerden haberdar oldukları için her sene buna göre koleksiyon hazırlarlar. Bu koleksiyon içerisinden beğendiğin bir model senin vücut ölçülerine göre tasarlanır ve dikilir. Tabii ki de düğünün yeri, teman ve diğer kişisel isteklerine göre gelinliğin tasarlanır. Bolero, eldiven ve korset gibi kullanılan aksesuarlara göre gelinlik fiyatları değişir. 4500-1500 TL arasında sahip olmak istediğiniz gelinliğe ünlü Türk tasarımcılarının ellerinden sahip olabilirsiniz.

straplez gelinlik modelleriGelinlik Kalitesi Ve İşçilik

Gelinlik fiyatlarını doğrudan etkileyen malzemeler arasında en çok tercih edilen ve kullanılan malzemeler ve yöntemler; Fransız danteli, boncuk, hayal tül, taş işlemeleri, dantel uygulamasını kaplama ve aplike etmedir. Gelinlik kumaşları ise genel olarak sentetik karışımlı ipek kumaşlar olmaktadır. Gelinliğinizi satın alırken kullanılan dantel, gipür ve malzemeler gelinlik fiyatlarını doğrudan etkilemektedir. Örneğin yerli dantel işlemesine sahip olan bir gelinlik modeli, Fransız dantel işlemesine sahip olan bir gelinlik modelinden daha uygundur. Gelinlik fiyatları için diğer etkili faktör işçiliktir. İşçiliği fazla olan bir gelinliğin fiyatı da oldukça pahalı olmaktadır.

 

Bir önceki makalemiz olan Tarz Kıyafetler Nelerdir? başlıklı yazımızda tarz elbise seçimi ve tarz giyim stilleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER