Gelin Bohçasına Ne Konur? Gelin Bohçası Listesi, Ucuz ve Güzel

03.06.2023
5.912
Gelin Bohçasına Ne Konur? Gelin Bohçası Listesi, Ucuz ve Güzel

Gelin bohçasına ne konur, başlıklı yazımızda gelin bohçası listesi ve kaynana gelin bohçasına ne koyar sorularının cevaplarını vereceğiz. Gelin bohça seti, damat bohçası seti, nişan bohçası gelin seti detaylarını sizler için araştırdık. Ayrıca damat bohça listesi ve gelin bohça listesi nelermiş sizin için araştırdık. Bohça örnekleri denilince akla söz bohçası, nişan bohçası ve bunların akabinde bohça listesi gelmektedir. Damat ve gelin bohçası listesi kadar damat ve gelin bohçası süslemeleri de de merak edilmektedir.

Çeyizlik bohça modelleri, kız ve erkek tarafının birbirine hediye göndermesi olarak tanımlanmaktadır. Klasik bohça modelleri yanında günümüzde farklı gelin bohcasi modelleri de kullanılmaktadır. İşte detaylar…

Gelin Bohçası: Kaynana Gelin Bohçasına Ne Koyar?

Gelin bohçasına ne konur konusu düğü hazırlığındaki kayınvalidelerin merak konusudurAslında gelin nişan bohçası örnekleri sepet, sandık veya bohça şeklinde olabilmektedir. Kız tarafı için gelin bohça seti, oğlan tarafı için damat bohça seti hazırlanmaktadır. Bohçaya koyulacak kıyafet, ayakkabı ve diğer hediyeler için gelin ve damat adayının fikri alınmalıdır.

gelin bohçaları-Gelinin bohçasında ne olur

Gelin Bohçası İçindekiler

Aslında gelin bohça modelleri süslemeleri ile özel hale gelmektedir. Çünkü hazır gelin bohça modelleri her yerde satılmaktadır. Bohça içine neler konur, gelin bohçasında ne olur, damat bohçasında olması gerekenler nelerdir? Alışverişe çıkmadan önce alınacaklar listesi yapılması gerekmektedir. Ayrıca gelin bohçası süslemeleri de en özenlisinden olmalıdır.

Bohça alışverişi için kimler gider? Yöreden yöreye değişmektedir. Ancak genelde gelin, gelinin arkadaşı, damadın annesi ve varsa damadın kız kardeşi birlikte çıkmaktadır.

Gelin bohçası modelleri kesinlikle süslü, şık ve gösterişli olmalıdır. Özellikle gelin bohçası süslemesi için tül veya saten kumaşlar tercih edilmektedir. Ayrıca taş, inci ve boncukta kullanılmaktadır.

Gelin bohçası modelleri seçilirken ve süslenirken bohçaların içeriğine de dikkat edilmesi gerekmektedir.

Bu senenin nişan bohçası süsleme

Gelin Bohçasında Neler Olur? Kaynana Gelin bohçasına Ne Koyar?

Gelin bohçası listesi; Aslında gelin bohçası denilince akla romantik, şık ve süslü püslü ürünler gelir. Bohça modelleri içinde bulunanlar, verilme zamanı ve verilme şekli bölgeden bölgeye farklılık göstermektedir. Ancak birçok bölgede içinde bulunması gereken sabit hediyeler vardır. Aslında kaynana, bohça olarak geline minik çeyiz seti hazırlar.

Gelin bohçasına ne olur?

 • Gecelik
 • Çikolata tepsisi
 • Terlik
 • Makyaj malzemeleri
 • Çeyizlik havlu
 • Ayna tarak seti
 • Ayakkabı
 • Çanta
 • İç çamaşırı
 • Pijama takımı
 • Bu eşyalar nişan bohçası listesi içinde de gönderildi ise de gelin bohçası içine konulmamalıdır.
farklı bohça modelleri kırmızı

farklı bohça modelleri kırmızı- Kırmızı Tüllü bohça

Ancak nişan bohçasına koyulmayan eşyalar gelin bohçasına ilave edilir. Bu liste bölgeden bölgeye artmakta ve eksilmektedir. Bazı yörelerde aynı eşyalar hem nişan bohçası, hem de gelin bohçası içine konulmaktadır.

Değişik Bohça Modelleri

Gelin nişan bohçası; Günümüzde değişen moda akımları, yeni bulunan kumaş türleri ve süsleme ögeleri vardır. Ek olarak gelin bohçası süslemelerinin ve bohça modellerinin de farklılaşmaya başladığı görülmektedir.

farklı bohça modelleri nelerdir

farklı bohça modelleri nelerdir

 • Peki nişan bohçası süsleme ve hazırlama fiyatları nedir?
 • Nişan bohçası fiyatları hangi aralıklardadır?
 • Gelin bohçası listesi ne kadar tutar?
 • Bohça modelleri ve fiyatları neye göre belirlenir? Bu soruların cevabı ise bohçanın içeriği, ürünlerin kalitesi ve süslenmesi için kullanılan malzemelerin farklılığına göre değişmektedir.

Bohça alışverişi genellikle alışveriş merkezlerinden yapılmaktadır. Bunun dışında büyük şehirlerde mağazalardan da yapılmaktadır.

Gelin Bohçasına Ne Konur?

Gelin bohçasında neler var? Bohça farklı olsa da içerisinde mutlaka bulunması gereken eşyalar vardır. Gelin bohçası ne konur? İşte öne çıkanlar…

 

Değişik bohça modelleri gelin

bohça modelleri gelin

Geline hazırlanan gelin nişan bohçası içinde neler varmış birlikte görelim.

Nişan Bohçasında Ne Olur

Nişan bohçasına ne konur? En güzel gelin bohça modelleri
 1. Saten gecelik
 2. Pijama takımı
 3. Çorap
 4. Terlik
 5. Parfüm-deodorant
 6. Cilt bakım seti
 7. Gelin iç çamaşırı
 8. Makyaj seti
 9. Ayna tarak fırça seti
 10. Sandık içine fantezi işlemeli ya da nakışlı bohça ve havlu
 11. Bavul ve valiz seti
 12. Nişan yüzük tepsisi, yastığı ve nişan bohçasına ne konur sorusunun cevapları arasında yer almaktadır.

<yoastmark class=

Damat Bohçası

Damat bohçasında ne olur? İşte damat Bohça Listesi;
 • Saten veya pamuklu pijama takımı
 • Parfüm-deodorant
 • Askılı Traş seti
 • İç çamaşır seti
 • Sandık içine bohça ve havlu
 • Kemer-cüzdan ve anahtarlık seti
 • Mendil
 • Ayakkabı
 • Damatlık papyon ve kuşak
 • Tıraş makinesi gibi eşyalar damat bohçası örnekleri arasında yer almaktadır. Hazır gelin bohçası, hazır damat bohçası da piyasada bulunmaktadır. Hazır gelin bohçası fiyatları da içindeki malzemelere ve kaliteye göre değişmektedir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Damat Bohçasına Ne Konur? Damat Bohçası Örnekleri

Birçok düğün sahibi gelin bohçası listesi veya damat bohçası listesini kendisi hazırlamaktadır. Böylece beğenilmeyen ve kullanılmayacak ürünler için gereksi harcama yapılmamaktadır.

nişan bohçasında ne olur

nişan bohçasında ne olur

Gelin Bohçası Süslemeleri

Aslında bohça süslemesi tarafların  zevkini ve özenini göstermektedir. Günümüzde gelin bohçası süslemeleri olarak tül, inci, değerli taş, altın ve gümüş işlemeler kullanılmaktadır. Ayrıca güpür, dantel, kurdele, canlı veya yapak çiçek, iğne oyası gibi ögeler kullanılmaktadır. Taraflar maddi imkanları ve zevkleri doğrultusunda gelin bohça seti veya erkek bohça seti alarak süslemektedir.

Aşağıdaki resim galerisinde gelin ve damat bohçası örnekleri hakkında derlediğimiz görselleri sunuyoruz. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz. Gelin bohçasına ne konur konusunun görsel kaynağı; Pinterest

Mutlu bir evlilik için karşılıklı saygı ve sevginizin hiç bitmemesi temennisiyle:))

 Resim Galerisi: Gelin Bohçası Nasıl Hazırlanır?

 

Bir önceki makalemiz olan Düğün Davetiyesi Modelleri 2025 başlıklı yazımızda Düğün Davetiye Modelleri Nelerdir? ve Düğün davetiyesi hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. melisa toprak dedi ki:

  dantel işlemeli saten bohçalara bayılıyorum ben. dikdörtgenden ziyade farklı şekilleri de var.sütüne de bir kaç pul ya da inci işlemeleri de eklenmiş. evlenirsem kesin ondan yapacağım 🙂 tabi önce uygun bir aday bulmam lazım demi 🙂

  1. Emine dedi ki:

   Merhaba Sevgili melisa; Gelin bohça modelleri hakkında son trendlerden olan bohça süsleri, bohça hazırlama, bohça süsleme, gelin bohçası ve damat bohçası konusundaki detayları takip ederek bohça hazırlamanız mümkün. Her Zevke Uygun bilgiler paylaşarak sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Tarz Kadın Blogu