Tarz Kadın

Gelin Bohça Modelleri Ve İçindekiler

22.08.2021
2.959
Gelin Bohça Modelleri Ve İçindekiler

En Güzel Gelin bohça modelleri ve içindekiler bünyesinde detaylı bilgi arıyorsanız doğru yerdesiniz:)) Bohça örnekleri denilince akla gelen söz bohçası, nişan bohçası, ardından nikah, düğün derken yeni bir yuva kurmak isteyen çiftler birçok ihtiyaçla karşılaşmaktadır. Özellikle nişanın adetlere uygun olarak gerçekleştirilmesini isteyen çiftleri en çok zorlayan nişan bohçası olmaktadır.

Zorlu ama hazırlaması gelin ve damat adayı ve aileleri için bir o kadar zevkli olan bohçalarda yalnızca gelin ve damat için değil ailenin diğer üyeleri içinde hediyeler bulundurmaktadır.

Çeyizlik bohça modelleri, kız ve erkek tarafının birbirine hediye göndermesi olarak tanımlanmaktadır. Klasik bohça modelleri yanında günümüzde farklı gelin bohcasi modelleri de kullanılmaktadır.

Gelin nişan bohçası örnekleri sepet, sandık veya bohça şeklinde olabilmektedir. Kız tarafı için bohça hazırlanacak, bohçaya koyulacak kıyafet, ayakkabı ve diğer hediyeler için gelin adayının fikrinin alınması daha sağlıklı tercihler yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Gelin Bohça Modelleri Ve İçindekiler

Bohça içine neler konur, gelin bohçasında ne olur, damat bohçasında olması gerekenler nelerdir? sorularının cevabını ve alışverişe çıkmadan önce alınacaklar için liste yapılması, eksiksiz ve güzel bir bohça toparlanmasına olanak sağlamaktadır.

gelin bohçaları-Gelin bohçasında ne olur

Bohça alışverişine kimler gider de önemlidir. Yöreden yöreye değişmekle birlikte alışverişe gelin, gelinin bir arkadaşı, damadın annesi ve varsa damadın kız kardeşi birlikte çıkmaktadır.

Gelin bohçası modelleri kesinlikle süslü, şık ve gösterişli olmalıdır. Gelin bohçası süslemesi için tül veya saten kumaşlar tercih edilmektedir.

Gelin bohça modelleri seçilirken ve süslenirken karşı tarafın beğenisine sunulacağı için sunumun yanında bohçaların içeriğine de dikkat edilmesi gerekmektedir.

nişan bohçası süsleme 2020-2021

Gelin Bohçasında Neler Olur?

Gelin bohçası listesi; Gelin bohçası denilince akla eğlenceli, romantik, şık ve süslü püslü ürünler gelir. Bohça modelleri içinde bulunanlar, verilme zamanı ve verilme şekli bölgeden bölgeye farklılık göstermesine rağmen içinde bulunması gereken sabit hediyeler vardır.

Gelin bohçasına ne olur?

 • Gecelik
 • Çikolata tepsisi
 • Terlik
 • Makyaj malzemeleri
 • Çeyizlik havlu
 • Ayna tarak seti
 • Ayakkabı
 • Çanta
 • İç çamaşırı
 • Pijama takımı
 • Bu eşyalar nişan bohçası listesi içinde de gönderildi ise de gelin bohçası içine konulmamalıdır. Ancak nişan bohçasına koyulmayan eşyalar gelin bohçasına ilave edilir. Bu liste bölgeden bölgeye artar veya eksilir:) Bazı yörelerde aynı eşyalar hem nişan bohçası, hem de gelin bohçası içine koyulur.
farklı bohça modelleri kırmızı

farklı bohça modelleri kırmızı-Tülü kırmızı bohça

Değişik Bohça Modelleri

Gelin nişan bohçası; Günümüzde değişen moda akımları, yeni bulunan kumaş türleri ve süsleme eşyalarının etkisiyle bohça modellerinin de farklılaşmaya başladığı görülmektedir.

Farklı bohça modelleri hazırlanırken bu konu hakkında birçok kişiden fikir alınmakta ve son karar gelin ya da damadın ailesi tarafından verilmektedir.

Her şeyin adım adım planlanması hem bohça hazırlama aşamasında hem de düğün ya da nişanın diğer aşamalarında kolaylık sağlamaktadır.

farklı bohça modelleri nelerdir

farklı bohça modelleri nelerdir

Peki nişan bohçası hazırlama fiyatları nedir? Nişan bohçası fiyatları hangi aralıklardadır? Gelin bohçası listesi ne kadar tutar? Bohça modelleri ve fiyatları neye göre belirlenir? Bu soruların cevabı ise bohçanın içeriği, ürünlerin kalitesi ve süslenmesi için kullanılan malzemelerin farklılığına göre değişebilmektedir.

Bohça alışverişi genellikle alışveriş merkezlerinden yapılmaktadır. Bunun dışında büyük şehirlerde mağazalardan da yapılmaktadır.

Gelin Bohçasında Neler Var

Gelin bohçasına ne konur? Bohça farklı olsa da içerisinde mutlaka bulunması gereken eşyalar vardır. Bunlardan öne çıkanlar…

 

Değişik bohça modelleri gelin

bohça modelleri gelin

Geline hazırlanan gelin nişan bohçası içinde neler varmış birlikte görelim.

En güzel gelin bohça modelleri

 1. Saten gecelik
 2. Pijama takımı
 3. Çorap
 4. Terlik
 5. Parfüm-deodorant
 6. Cilt bakım seti
 7. Gelin iç çamaşırı
 8. Makyaj set
 9. Ayna tarak fırça seti
 10. Sandık içine fantezi işlemeli ya da nakışlı bohça ve havlu
 11. Bavul ve valiz seti
 12. Nişan yüzük tepsisi ve yastığı nişan bohçasına ne koyulur sorusunun cevapları arasında yer almaktadır.
Damat bohça modelleri

Damat bohça modelleri-damat bohçası listesi

Damat Bohçasında Neler Olur?

 • Saten veya pamuklu pijama takımı
 • Parfüm-deodorant
 • Askılı Traş seti
 • İç çamaşır seti
 • Sandık içine bohça ve havlu
 • Kemer-cüzdan ve anahtarlık seti
 • Mendil
 • Ayakkabı
 • Damatlık papyon ve kuşak
 • Tıraş makinesi gibi eşyalar damat bohçası örnekleri arasında yer almaktadır. Hazır gelin bohçası, hazır damat bohçası da piyasada bulunmaktadır. Hazır gelin bohçası fiyatları da içindeki malzemelere ve kaliteye göre değişmektedir.

Birçok düğün sahibi gelin bohçası listesi veya damat bohçası listesini kendisi hazırlayarak beğenilmeyen ve kullanılmayacak ürünlere ücret ödememektedir.

nişan bohçasında ne olur

nişan bohçasında ne olur

Aşağıdaki resim galerisinde gelin ve damat bohçası örnekleri hakkında derlediğimiz görselleri daha fazla fikir için sizlere sunuyoruz. Mutlu bir evlilik için karşılıklı saygı ve sevginizin hiç bitmemesi temennisiyle:))

 Resim Galerisi: Gelin Bohçası Nasıl Hazırlanır?

 

Bir önceki makalemiz olan Sade Gelinlik Modelleri Seçimi Hakkında Dev Rehber başlıklı yazımızda Sade Gelinlik Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. melisa toprak dedi ki:

  dantel işlemeli saten bohçalara bayılıyorum ben. dikdörtgenden ziyade farklı şekilleri de var.sütüne de bir kaç pul ya da inci işlemeleri de eklenmiş. evlenirsem kesin ondan yapacağım 🙂 tabi önce uygun bir aday bulmam lazım demi 🙂

  1. Emine dedi ki:

   Merhaba Sevgili melisa; Gelin bohça modelleri hakkında son trendlerden olan bohça süsleri, bohça hazırlama, bohça süsleme, gelin bohçası ve damat bohçası konusundaki detayları takip ederek bohça hazırlamanız mümkün. Her Zevke Uygun bilgiler paylaşarak sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Tarz Kadın Blogu