Damat Bohçasına Ne Konur? Bu Senenin En Güzel Damat Bohçası Örnekleri

06.11.2023
6.159
Damat Bohçasına Ne Konur? Bu Senenin En Güzel Damat Bohçası Örnekleri

Damat bohçasına ne konur? Erkek bohçası olarak da bilinen damat bohçası örnekleri ve damat bohçası listesi ile mükemmel bir damat bohcasi yapmaya var mısınız?

O halde gelin şimdi birlikte modern damat bohçası modellerini göz önünde bulundurarak erkek nişan bohçası ve damat bohçasında neler olur diyelim. Damat bohçası nasıl hazırlanır sorularının cevaplarını görelim. Ardından damat bohçası içindekiler nelermiş birlikte bakalım. Son olarak ise damat bohçası çiçeği ile damat bohçası tamamlayalım.

Damat Bohçasına Ne Konur?

Damat bohçasında neler var, konusuna istinaden damat bohça listesi paylaşacağız. Ancak erkek bohçası listesi, geleneklere göre bölgeden bölgeye değişebilir. Biz genel erkek bohçası listesi paylaşacağız. Bu listeye eklemeler veya listeden çıkarmalar kişilerin zevkine ve gereksinimlerine göre değişmektedir.

Hadi sevgili gelin adayları birlikte damat bohçası hazırlıyoruz:)

damat bohcasinda neler olur

Damat Bohçası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • Erkek bohçasında neler olur?
 • Damat bohçası ne zaman hazırlanır?
 • Damat bohçası ne zaman verilir?
 • Nişan bohçası içinde neler olur?
 • Gelin bohçası nasıl hazırlanır? gibi soruların cevabını görelim.

Gelin şimdi erkek bohçasında ne olur sorusunun cevabına bakalım…

Damat Bohçasında Neler Olur?

Damat bohçasında neler var? Nişan töreni sonrası damat bohçasına ne konur telaşı başlar. Endişeye Gerek yok! Özellikle damat bohçası nasıl hazırlanır? Damat bohçası seti içindekiler nelerdir gibi soruların cevaplarını sizler için araştırdık.

damat valizi hazırlama

damat valizi hazırlama

Sözden sonraki ve düğünden hemen önceki aşama, bilindiği gibi nişandır. Bu aşama da çiftlerin en çok aklına gelen sorulardan bir tanesi kız tarafıysa nişan bohçasında neler olur? Erkek tarafıysa gelin bohçasında neler olur sorusudur.

Geleneklerin unutulmadığı modern nişan töreni sonrasında evlilik hazırlıkları sürecinde sizi en çok heyecanlandıracak şey nişan bohçasıdır. Çünkü nişan bohçası bir nevi kız ve erkek tarafında birbirine hediye göndermesi olayıdır.

Yöreden yöreye değişiklik gösterse de hazırlanan gelin ve damat bohçasında gelin veya damat dışında aile bireyleri için de hediyeler bulunur.

damat bohçasında neler olmalı

Alışverişe çıkmadan önce bohça setinde neler olacağını belirlemelisiniz. Ardından fiyatları karşılaştırmalı ve alışverişi yapmalısınız. Gördüğünüz gibi bohça hazırlamak çok da zor değil:)

Aslında damat bohçası içindekiler için bohça dışında alternatifler de vardır. Damat bohça kutusu, damat sandığı, damat valizi gibi ise seçenekler vardır. Ancak bize sorarsanız damat bohçasını bu malzemelere koyarak sunmak daha estetik ve modern olacaktır.

damat bohçasında neler olur

damat bohçasında neler olur

Erkek Bohçasında Neler Olur?

Erkek bohçasında neler olur? damat nişan bohçasında neler olur? Nelerin Konulması Gerekir?

 1. Damatlık;  Düğün teması ve gelinlik tarzı ile uyumlu damatlık en güzelidir.
 2. Damat ayakkabısı; Damat ayakkabısı, tabi ki damat beyin zevkine göre olmalıdır.
 3. Damat gömleği ve pantolonu; Eş adayınızın bedenine ve elbette damatlığın rengine uygun bir gömlek. Dilerseniz günlük hayatta kullanacağı bir gömlek ve pantolon da koyabilirsiniz.
 4. Damat kravatı; Damatlıkla beraber alınan ya da damatlığa uygun alınan kravat
 5. Cüzdan ve kemer ve kol düğmesi takımı; Bunu da damat beyin zevkine göre almayı unutmayın.
 6. Damat tıraş seti; İçinde Jilet, Tıraş jeli, Tıraş takımı, Tıraş köpüğü, Tıraş kolonyası olan traş ve traş sonrası bakım seti.
 7. Temizlik ve bakım ürünleri; Rollon, parfüm veya deodorant, duş jeli, diş fırçası, diş macunu, diş ipi, normal kolonya, tarak, lif veya kese olan setlerden.
 8. Damat havlusu ve çorabı; Geçmişte dantelli havlular konurdu, ancak günümüzde şık ve sade havlular tercih ediliyor. Bence diğer eşyalarda olduğu gibi burada da ilerde kullanacağınnız bir havlu koyun. Birkaç boy çorap.
 9. İç çamaşır takımı (Alt ve üst takım olarak aldığınız bir adet ya da yine durumunuza bağlı olarak fazla sayıda çamaşır takımı. Birde damatlık için bir çamaşır takımı)
 10. Damat terliği; Genelde deri baba terliği konulur ama siz trend terliklerden koyun bence.
 11. Damat Seccade takımı; Damat nişan bohçası içinde olmazsa olmaz eşyalar arasındadır.
 12. Damat Pijama seti; Yazlık ve kışlık iki takım koyabileceğin gibi, hazır satılan ve 5 parçadan oluşan damat pijama seti de koyabilirsin.
 13. Tesbih; Şık ve değerli taş tesbih koyabilirsiniz.
 14. Havlu takımı ve bornoz; Bunu alırken kendinize de beğenmeyi unutmayın.
 15. Kol düğmesi: kol düğmeleri de damat bohçası içinde bulunmalıdır. Ancak damat adayı kol düğmesi kullanıyorsa.
 16. Damat bohçası lifi; Kişisel bakım ürünlerinden el örgüsü veya hazır damat kesesi koyabilirsiniz.
 17. Damat bohçası çikolatası. En tatlı, en güzel ve olmazsa olmaz hediyelerden biri olan damat çikolatasını unutmayın!
 18. Damat bohçası çiçeği: bohçayı hazırladıktan sonra damat bohçası çiçeği ile bohçayı süslemelisiniz. bohça çiçeği ile bohca süslemenin  zevkinizi yansıtacağını unutmayın!
damat bohçasında neler olur giyim

damat bohçasında neler olur giyim

Kayınpeder ve Kaynana Bohçasına Ne konur?

Damadın ailesi için de üç dört parçadan meydana gelen bohçalar hazırlayabilirsiniz.

Aslında kayınpeder kaynana bohçası çok kabarık değildir. Havlu, gömlek, bluz, tişört, lif, gömlek, çorap minik hediyelerden oluşan bohçalar hazırlayabilirsiniz. Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kaynana Bohçası İçindekiler Listesi

damat bohçasinda neler olur

damadın bohçasinda neler olur

Damat Bohçası Ne Zaman Verilir?

Damat bohçasının verilme zamanı gelin bohçasının gelmesinden sonradır. Gelin bohçası ne zaman verilir?  Düğün tarihinden önce belirlenen bir günde karşılıklı haberleşilerek verilmektedir.

İlk olarak gelin bohçası kız tarafına getirilmektedir, ardından damat bohçası gider.

Nişan töreni sonrası kız tarafından erkek tarafına akrabalarla birlikte ziyarete giderek bohçayı götürür ve kayınvalideye verilmektedir.

Siz telaşeye kapılmak istemiyorsanız söz kesmeden sonra bohça alışverişini de yapabilirsiniz. Bu saatten sonra damat bohçasını da hazırlayarak sunabilirsiniz.

damat bohçasında ne olur-Erkek bohçası ne zaman verilir?

Damat Bohçası Süsleme-Damat Bohçasına Ne Konur?

Aslında damat bohçası süslemesi birkaç şekilde olur. Klasik bohça hazırlayarak bohçayı tüllerle, boncuklarla, kurdelelerle, minik gelin damat figürleri ile süsleyebilirsiniz.

Günümüzde süslü sepetlerin içine minik bohçalar içine koyarak sepeti süsleyebilirsiniz. Bütün bunların dışında damat valizi de alarak hazırlayabilirsiniz.

Ek olarak damat bohçası kutusu da günümüzün en şık damat bohçası sunma şeklinden biridir. Özellikle modern damat bohçası düşünenler damat bohçası kutusu incelemesi yapmalıdır.

2023-2024 damat bohçasında neler koyulur

Damat Bohçası

Aslında damat bohçası hazırlama sırasında alacağın eşyaları ayrı ayrı yerlerden alabileceğin gibi set halinde de alabilirsiniz.

Bohça alışverişi geleneksel olarak ailelerle birlikte yapılmaktadır. Ancak aşağıdaki damat bohçası örnekleri incelemesi sonrasında bu alışverişi online da yapabilirsiniz. Bu şekilde kampanyalardan yararlanma şansınızda olur.

damat valizi hazırlaması

Gelin Bohçasında Neler Olur?

Gelin bohçası da damat bohçası kadar heyecanlı hazırlanır. Damat bohçası detayının gelin bohçasında da olduğu bilinmektedir. Gelin bohça modelleri tıpkı gelin gibi süslü ve gösterişlidir. Aslında gelin bohçasında olması gerekenler gelinin isteklerine göre değişir.

gelinin bohçasında olması gerekenler

Gelin bohçası süsleme ve gelin bohçası malzemeleri bölgeden bölgeye değişiklik göstermektedir. Gelin bohçasında neler olur?

Özellikle gelin bohçası ne zaman verilir gibi gelin bohçası hakkında merak edilen tüm soruların cevaplarını ⇒ Gelin Bohçasına Ne Konur? Gelin Bohçası Listesi, Ucuz ve Güzel başlıklı yazımızda güncel haliyle bulabilirsiniz.

damat bohçasında olması gerekenler

damat bohçasında olması gerekenler

Yazımızda Damat bohçasına ne konur, Damat bohçasında neler olmalı gibi sorulara cevap vermeye çalıştık.

Okurlarımız buna da baktı  ⇒ Nişan bohçası nasıl hazırlanır?

Resim Galerisi: Damat Bohçası Örnekleri- Bu Senenin

Bir önceki makalemiz olan Bindallı Fiyatları 2024 başlıklı yazımızda bindallı fiyatları ve Bindallı Modeli Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. meltem kılınç dedi ki:

  damat bohçasıymış.o bohçadan bize de geldi ama içinden hava gazı çıktı başka bişey değil 🙂 ne özenilmiş ne bişey. 100 tl harcanılmıl gibi resmen.insan iki yüz harcar bari 🙂

 2. Emine dedi ki:

  Merhaba, damat bohçası hazırlama ve süsleme yöreden yöreye değişmektedir. Umarım damat bohçası hazırlama özensiz olsa da mutluluğunuz özenli ve sevgi dolu olur.

Tarz Kadın Blogu