Gri Renk Kıyafet Kombinasyonları

0
882

Sonbahar ve kış mevsimine yaklaştıkça, gri rengin hakim olduğu kıyafetler ortaya çıkmaya başlıyor. Her kadının gardrobunda mutlaka olması gereken gri renkte ceket, tayt, kaban, kot veya kazak seçenekleri, kış mevsiminin habercisi olarak karşımıza çıkıyor. Gri renk kıyafet kombinasyonları, diğer tüm renklerle rahatlıkla uyum sağlayabiliyor.

Kırmızı, siyah veya beyaz renkler, gri renk kıyafet kombinasyonları için gayet uyumlu renkler olarak karşımıza çıkıyor. Kış mevsiminin moda rengi olan gri renk kıyafetlerle; gece, gündüz veya sokak modası olarak, farklı kombinler oluşturabiliyorsunuz. Bu senenin gri kazak modasıyla birlikte, kot pantolonlarla farklı uyumlar yakalayabiliyorsunuz. Gri kazak içerisinde çizgili bir gömlek, mavi yırtık bir kot ve gri süet topuklu bir ayakkabıyla, harika bir kombin oluşturabiliyorsunuz.

Griye En Çok Yakışan Renkte Kıyafet Kombinleri

Gri rengi siyahın tonundan gelen bir renk olarak, diğer renklerle uyumlu olarak kullanılabilmesi için belli dozda kullanılması gereken bir renktir. Gri renk kıyafet kombinasyonları yaparken, sarı renk ile zıtlıklar oluşturarak gri renkle uyumlu kombinler yakalayabiliyorsunuz. Sarı sıcak bir renk olarak, baharın habercisi bir renktir. Gri ile kombin yaparken, etek veya flar parçaları gri renkte seçilebilir. Pudra pembesi, özellikle gri renk ile en çok yakışan ve kullanılan renkler arasında yer alıyor.

Griye en çok yakışan renk ve günümüzde moda olan mavi renk,gri renk kıyafet kombinasyonları olarak kullanılıyor. Pembe ve sarı renklerle, gri renk kıyafet kombinasyonları yaparken, griyi daha yoğun kullanmanız gerekiyor. Mavi renk ile gri renk kıyafet kombinasyonları yaparken, mavi renkte parçaları gri renkteki parçalarla eşit şekilde kullanabiliyorsunuz. Bu renkler en çok kullanılan renkler arasında yer alırken; kırmızı, yeşil, mor,kahve ve diğer renkler de gri renk kıyafet kombinasyonları için çok uyumlu renkler olabiliyor.

Gri İle Kombin

Sonbahar ve kış mevsiminin sönük,cansız ve soğuk renkleri arasında, canlı ve renkli uyumlar yakalayabiliyorsunuz. Özellikle gri renk kıyafet komninasyonları için uyum sağlayacak, canlı bir çok renk bulunuyor.

Gri ile kombin yapmak için diğer canı renkleri daha az, griyi daha yoğun kullanmak gerekiyor. Gri renk kıyafet kombinasyonları uygulamada, canlı rengin tek parça veya küçük parçalardan oluşması gerekiyor.

Gri İle Uyumlu Renklerde Giyim Stili

Gri renk kıyafet kombinasyonları için gardrobunuzdaki farklı renkteli parçaları kullanarak, uyum sağlayabiliyorsunuz. Gri renkte bir eteğiniz varsa, gri ile uyumlu renkler giyim tarzı oluşturmanız gayet kolaylaşıyor. Eteğinizin altına siyah bir ayakkabı ve üzerine beyaz bir kazak ile şık görünebilirsiniz.

Gri renk kıyafet kombinasyonları için kahve tonları kullanılarak çok güzel kombinler oluşturulabiliyor. Özellikle mavi kotların altına kahve tonlarında bir ayakkabı üzerine, gri bir kazak ile kombin yapabiliyorsunuz.

Gri Renk Elbise Kombinleri

Gri renk kıyafet kombinasyonları yaparken, elbise kombinini çeşitlendirebiliyorsunuz. Gri ile uyumlu diğer renkler gibi özellikle bordo rengi, gri elbiselerle çok şık kombinler oluşturuyor. Burada bordo rengin hangi parçalardan oluştuğuna dikkat edilmesi gerekiyor. Gri renk kıyafet kombinasyonları yaparken, griyi yoğun olarak kullanarak, bordo gibi koyu tonların daha küçük parçalardan oluşmasına dikkat edilmesi gerekiyor.

Bu şekilde gözü yormayan, gayet şık kombinler ortaya çıkıyor. Elbise seçiminde ister düz gri, ister geometrik şekillerden oluşmuş olsun, gri renk kıyafet kombinasyonları için gerekli püf noktalara dikkat ettikten sonra çok farklı ve şık uyumlar yakalayabiliyorsunuz

Bir önceki makalemiz olan Bohem Giyim Tarzı Elbise ve Kıyafet Modası başlıklı yazımızda bohem giyim tarzı hakkında bilgiler vermekteyiz.


CEVAP VER