Gri Renk Kıyafet Kombinasyonları-Gri İle Uyumlu Renkler Giyim

08.04.2022
6.140
Gri Renk Kıyafet Kombinasyonları-Gri İle Uyumlu Renkler Giyim

Gri Renk Kıyafet Kombinasyonları-Gri İle Uyumlu Renkler Giyim; Gri renk kıyafet kombin her ne kadar sonbahar ve kış aylarında kullanılıyor gibi görünse de aslında dört mevsim kullanılabilen bir renk tonudur.

Her kadının gardırobunda mutlaka gri renkte ceket, tayt, kaban, kot, tişört, gömlek gibi şeylerden en az üç tanesi vardır. Gri renk kıyafet kombinasyonları, diğer tüm renklerle rahatlıkla uyum sağlama avantajına sahiptir.

Gri renk kıyafet kombinleri

Gri renk kıyafet kombinleri

Gri Renk Kıyafet Kombinasyonları

Gri renk tonlari ile sıcak renkleri ve soğuk renkleri bir arada kullanabilirsiniz. Hemen hemen tüm ten renkleri ile uyumlu olan gri renk kadın ve erkek için joker kombin rengidir.

Gri İle Uyumlu Renkler Giyim

Kırmızı, siyah, lacivert veya beyaz renkler, gri renk kıyafet kombinasyonları için en çok tercih edilen gayet uyumlu renkler olarak karşımıza çıkıyor. Yaz ve kış mevsiminin moda rengi olan gri renk kombinleri, gece, gündüz kombinleri, abiye kombinleri veya sokak modası kombinleri olarak, farklı kombinler oluşturabiliyorsunuz.

Gri  renk kombini modasıyla birlikte, kot pantolonlarla farklı uyumlar yakalayabiliyorsunuz.

Gri bluz altına ne renk giyilir? Gri bluz altına siyah pantolon siyah ayakkabı kullanabilirsiniz.

Gri kazak altına ne giyilir?  Kıyafette griye yakışan renkler doğrultusunda etek, pantolon kullanabileceğiniz gibi elbise üstüne kazak kombin de yapabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Gri Pantolon Üstüne Ne Giyilir Bayan

Lacivert kazak içerisinde gri çizgili bir gömlek, mavi bir kot ve koyu gri ayakkabıyla, harika bir kombin oluşturabiliyorsunuz. Bu kombinde yırtık kot kullanabileceğiniz gibi bol paça kot, bol kesim kot, boyfriend kot, skinny kot kullanabilirsiniz. Vücut tipine göre pantolon kullanmayı unutmayın.

Gri kırmızı uyumu

Kıyafette griye yakışan renkler giyim alanında çok seçeneklidir. Gri renk kombinleri yapılırken gri ile uyumlu renkler doğru oranda ve doğru tonda kullanılmalıdır.

Gri İle Uyumlu Renkler Kıyafet-Gri Renk Kıyafet Kombinasyonları

 • Kırmızı gri uyumu
 • Sarı gri uyumu
 • Yeşil gri uyumu
 • Turkuaz gri uyumu
 • Pembe gri uyumu
 • Beyaz gri uyumu
 • Bordo gri uyumu
 • Mavi gri uyumu
 • Pudra gri uyumu
 • Hardal sarısı gri uyumu
 • Turuncu gri uyumu
 • Mercan gri uyumu
 • Kahverengi gri uyumu
 • Gri beyaz uyumu
 • Siyah gri uyumu kullanılarak şık kombinler yapabilirsiniz.

Griye uygun renkler kıyafet üzerinde uygulanırken abartılmamalıdır.Yeşil, kırmızı, siyah gibi renk tonları gri renk ile kombin edilirken beyaz gibi üçüncü bir renkle kullanılmalıdır.

NOT: Gri beyaz uyumu kıyafet kombinlerinde koyu renklerin kasvetini (koyu gri, koyu kırmızı kombini gibi) ortadan kaldırarak ışıltı katan kurtarıcı renktir.

Griye yakışan renkler giyim

Gri Renk Kıyafet Kombinasyonları; Gri kombin her ortamda ve tarzda rahatlıkla kullanılmaktadır. gri etek, gri pantolon, gri elbise, gri tişört, gri gömlek, gri elbise yani bütün giyim parçaları gri renkte tasarlanmakta ve gri uyumlu renkler kullanılarak mükemmel gri kıyafet kombinleri yapılmaktadır.

Griye En Çok Yakışan Renk İle Kıyafet Kombinleri

Gri ile uyumlu kombinler dikkatli yapılmadığı zaman soğuk bir görünüm sergilemektedir. Gri, siyahın tonundan gelen bir renk olarak, diğer renklerle uyumlu olarak kullanılabilmesi için belli dozda kullanılması gereken bir renktir.

⇒ Gri renk kıyafet kombinasyonları yaparken, sarı gibi renklerle zıtlıklar oluşturarak gri renkle uyumlu kombinler yakalayabiliyorsunuz.

Gri sarı kombin

⇒ Sarı, sıcak bir renk ve baharın habercisi bir renktir. Gri kıyafet kombin yaparken, etek veya fular parçaları gri renklerde kullanılabilir. Sarı, gri kombininde sarıyı abartmamalısınız. Mesela sarı fermuar detayı bile griye ışıltı katmaya yetecektir.

⇒ Pudra pembesi, özellikle gri renk ile en çok yakışan ve kullanılan renkler arasında yer alıyor.

Griye yakışan renkler arasında olan ve hemen hemen her sezon gri ile kombin edilen renkler arasında yer alan mavi renk, gri renk kıyafet kombinasyonlarında sıkça kullanılır.

⇒ Pembe ve sarı renklerle, gri renk kıyafet kombinasyonları yaparken, griyi daha yoğun kullanmanız gerekiyor.

⇒ Mavi renk ile gri renk kıyafet kombinasyonları yaparken, mavi renkte parçaları gri renkteki parçalarla eşit şekilde kullanabiliyorsunuz. Bu renkler en çok kullanılan renkler arasında yer alırken, kırmızı, yeşil, mor, kahve ve diğer renkler de gri renk kıyafet kombinasyonları için çok uyumlu renkler arasında yer alıyor.

Gri Renk Kıyafet Kombinasyonları

Gri Renk Kıyafet Kombinasyonları

Gri Renkle Kombin Şıklığı-Gri Renk Kıyafet Kombinasyonları

Sonbahar ve kış mevsiminin sönük, cansız ve soğuk renkleri arasında, canlı ve renkli uyumlar yakalayabiliyorsunuz. Özellikle gri renk kıyafet komninasyonları için uyum sağlayacak, canlı bir gri renk kıyafet kombinasyonu yaratabilecek pek çok renk bulunuyor.

Gri ile kombin yapmak için diğer canı renkleri daha az, griyi daha yoğun kullanmak gerekiyor. Gri renk kıyafet kombinasyonları uygulamada, canlı rengin tek parça veya küçük parçalardan oluşması gerekiyor.

Gri İle Uyumlu Renkler Kıyafet Bayan

Gri renk kıyafet kombinasyonları için gardırobunuzdaki farklı renkteki parçaları kullanarak, uyum sağlayabiliyorsunuz.

Örneğin; Gri renk etek ile gri ile uyumlu renkler doğrultusunda şık giyim tarzı oluşturmanız gayet kolaylaşıyor. Gri etek altına siyah ayakkabı ve üzerine beyaz bir kazak ile şık görünebilirsiniz.

gri renk kıyafet kombinasyonları

gri renk kıyafet kombinasyonları

Gri kıyafet kombini için kahve tonları kullanılarak da çok güzel kombinler oluşturabilirsiniz. Özellikle mavi kotların altına kahve tonlarında bir ayakkabı üzerine, gri bir kazak ile kombin yapabiliyorsunuz.

Gri Renk Elbise Kombinleri

Gri ile uyumlu renkler kıyafet tesettür kombininden tutunda klasik kombinlere kadar önem arz etmektedir. gri ile uyumlu renkler kıyafet tesettür kombinlerinde de yukarıda bahsettiğimiz renkler ile kombin yapılabilir.  Çok göze batan kombinler yapılmak isteniyorsa pudra, bej, bebe mavisi, pudra, bordo, siyah gibi renklerle kombin edilmelidir.

gri elbise kombini-gri renk kombinleri

gri elbise kombini-gri renk kombinleri

Gri elbise kombini yaparken biraz daha şanslısınız. Çünkü elbise kombinini sandığınızdan çok çeşitlendirebiliyorsunuz.

Gri renk kombini püf Noktaları; Gri ile uyumlu renkler arasında olan bordo rengi, gri elbiselerle çok şık kombinler oluşturuyor. Burada bordo rengin hangi parçalardan oluştuğuna dikkat edilmesi gerekiyor.

Gri kıyafet kombinasyonları yaparken, griyi yoğun olarak kullanarak, bordo gibi koyu tonların daha küçük parçalardan oluşmasına dikkat edilmesi gerekiyor.

Bu şekilde gözü yormayan, gayet şık kombinler ortaya çıkıyor. Elbise seçiminde ister düz gri, ister geometrik şekillerden oluşmuş olsun, gri kıyafet kombin için gerekli püf noktalara dikkat ettikten sonra çok farklı ve şık uyumlar yakalayabiliyorsunuz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Gri Elbisenin Altına Hangi Renk Ayakkabı Olur?

Gri Renk Kıyafet Kombinasyonları-Gri İle Uyumlu Renkler Giyim Erkek

Erkek kombin renkleri arasında siyahtan sonra en çok kullanılan renk gridir. Bu bağlamda gri erkek pantolon kombinleri, gri erkek gömlek kombinleri, gri erkek kazak kombinleri, gri erkek tişört kombinleri yaparak şıklığınızı daha da artırabilirsiniz.

Gri erkek kombin yaparken gri ile uyumlu renkler giyimde renk uyumu kuralları doğrultusunda kullanılırken ten rengi uyumu da unutulmamalıdır.

gri ile uyumlu renkler kıyafet erkek-Gri kazak altına ne giyilir erkek

gri ile uyumlu renkler kıyafet erkek-Gri kazak altına ne giyilir erkek

Gri Erkek kombin rengi diyebiliriz. Çünkü erkek tarz kombinleri içinde griye daha çok rastlamaktayız. Bu bağlamda da erkekler Griye hangi renk kombinlenir sorusunu daha çok sorar. Aslında gri erkek kombinlerinde modası hiçbir zaman geçmeyen gri kombini; gri, siyah ve beyaz kombinidir. Burada beyaz ve siyahla gücüne güç katan gri komple bir bütünlük ile birlikte asil bir duruş sergilemenizi sağlayacaktır.

Gri erkek kombinlerinde en çok kullanılan renkler, siyah, sarı, lacivert, mavi, kahverengi, bordo ve beyaz olarak karşımıza çıkmaktadır.

Gri ile uyumlu renkler kıyafet erkek; Kendinizi yormadan sade bir şıklık yakalamak için lacivert kot, açık mavi tonlarında bir gömlek, siyah pantolon ve gri tshirt ile kendinize güveninizi artıracak bir şıklık yakalayabilirsiniz. Aile kombini, eş kombini ve sevgili kombini için gri en ideal renk olarak karşımıza çıkmaktadır.

gri pembe kombini-Gri kombinleri

gri pembe kombini-Gri kombinleri

Gördüğünüz gibi gri renk kombin erkek içinde kadın içinde son derece şık tasarımlar ortaya çıkarmaktadır. Bu bağlamda gri ile her türlü kombin yapabileceğinizi belirtmek isteriz.

Resim Galerisi: Kıyafette Griye Yakışan Renkler

Bir önceki makalemiz olan 70 li Yılların Kıyafetleri | 70 ler Modası başlıklı yazımızda 70'li Yılların Kıyafetleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu