Gri Renk Kıyafet Kombinasyonları

0
1187

Gri renk kıyafet kombin her ne kadar sonbahar ve kış aylarında kullanılıyor gibi görünse de aslında dört mevsim kullanılabilen bir renk tonudur. Her kadının gardrobunda mutlaka gri renkte ceket, tayt, kaban, kot, tişört, gömlek gibi şeylerden en az üç tanesi vardır. Gri renk kıyafet kombinasyonları, diğer tüm renklerle rahatlıkla uyum sağlayabiliyor.

Gri renk kıyafet kombinleri

Kırmızı, siyah veya beyaz renkler, gri renk kıyafet kombinasyonları için gayet uyumlu renkler olarak karşımıza çıkıyor. Yaz ve kış mevsiminin moda rengi olan gri renk kombin kıyafetlerle; gece, gündüz veya sokak modası olarak, farklı kombinler oluşturabiliyorsunuz.

Mevsimin kış olması nedeniyle kış kombini verelim;  Gri  renk kombini modasıyla birlikte, kot pantolonlarla farklı uyumlar yakalayabiliyorsunuz. Örneğim, lacivert kazak içerisinde gri çizgili bir gömlek, mavi bir kot ve gri süet topuklu bir ayakkabıyla, harika bir kombin oluşturabiliyorsunuz. Burada kot yırtık olursa daha şık bir gri renk kombini elde edilmiş olunur.

kırmızı gri uyumu kıyafetGri kıyafete Uyan renkler nelerdir?

  • Kırmızı
  • Sarı
  • Yeşil
  • Turkuaz
  • Pembe
  • Beyaz
  • Turuncu
  • Kahverengi
  • Siyah gibi renklerle kolaylıkla kombin edilebilir. Griye uygun renkler kıyafet üzerinde uygulanırken abartılmamalıdır.Yeşil, kırmızı, siyah gibi renk tonları gri renk ile kombin edilirken beyaz gibi üçüncü bir renkle kullanılmalıdır.
Her zaman şık ve hayranlık uyandıracak şıklığı yakalamak için kombinlerde renk uyumuna dikkat etmek gerekir. Renk uyumuna dikkat edildiğinde hiç moda olmayan kıyafetlerle bile göz alıcı şıklığı yakalayabilirsiniz. Peki, renk kombini nasıl yapılır? Ge...

NOT: Gri beyaz uyumu kıyafet kombinlerinde koyu renklerin kasvetini ortadan kaldırarak ışıltı katan kurtarıcı renktir.griye yakışan renkler giyim

Gri Renk Kıyafet Kombinasyonları

Griye En Çok Yakışan Renkte Kıyafet Kombinleri

⇒ Gri ile uyumlu kombinler dikkatli yapılmadığı zaman soğuk bir görünüm sergilemektedir. Gri, siyahın tonundan gelen bir renk olarak, diğer renklerle uyumlu olarak kullanılabilmesi için belli dozda kullanılması gereken bir renktir.

⇒ Gri renk kıyafet kombinasyonları yaparken, sarı gibi renklerle zıtlıklar oluşturarak gri renkle uyumlu kombinler yakalayabiliyorsunuz.gri sarı kombin

⇒ Sarı, sıcak bir renk ve baharın habercisi bir renktir. Gri ile kombin yaparken, etek veya fular parçaları gri renklerde kullanılabilir. Sarı, gri kombininde sarıyı abartmamalısınız. Mesela sarı fermuar detayı bile griye ışıltı katmaya yetecektir.

⇒ Pudra pembesi, özellikle gri renk ile en çok yakışan ve kullanılan renkler arasında yer alıyor.

Kıyafette Krem Rengine Uyumlu Renkler en çok merak edilen renkler arasında yer almaktadır. Oysaki krem rengi, hemen hemen her renkle mükemmel bir uyum yakalayabilmektedir. Kadınlar 7 gün 24 saat şık olmak isterler. Ancak bu bazen kişiyi çıkmaza sokar...

⇒ Griye yakışan renkler arasında olan ve hemen hemen her sezon gri ile kombin edilen renkler arasında yer alan mavi renk, gri renk kıyafet kombinasyonlarında sıkça kullanılır.

⇒ Pembe ve sarı renklerle, gri renk kıyafet kombinasyonları yaparken, griyi daha yoğun kullanmanız gerekiyor.

⇒ Mavi renk ile gri renk kıyafet kombinasyonları yaparken, mavi renkte parçaları gri renkteki parçalarla eşit şekilde kullanabiliyorsunuz. Bu renkler en çok kullanılan renkler arasında yer alırken, kırmızı, yeşil, mor, kahve ve diğer renkler de gri renk kıyafet kombinasyonları için çok uyumlu renkler arasında yer alıyor.

Gri İle Kombin

Sonbahar ve kış mevsiminin sönük,cansız ve soğuk renkleri arasında, canlı ve renkli uyumlar yakalayabiliyorsunuz. Özellikle gri renk kıyafet komninasyonları için uyum sağlayacak, canlı bir gri renk kıyafet kombinasyonu yaratabilecek pek çok renk bulunuyor.

Gri ile kombin yapmak için diğer canı renkleri daha az, griyi daha yoğun kullanmak gerekiyor. Gri renk kıyafet kombinasyonları uygulamada, canlı rengin tek parça veya küçük parçalardan oluşması gerekiyor.

Gri İle Uyumlu Renklerde Giyim Stili

Gri renk kıyafet kombinasyonları için gardrobunuzdaki farklı renkteki parçaları kullanarak, uyum sağlayabiliyorsunuz.

Örneğin;

Gri renkte bir eteğiniz varsa, gri ile uyumlu renkler giyim tarzı oluşturmanız gayet kolaylaşıyor. Eteğinizin altına siyah bir ayakkabı ve üzerine beyaz bir kazak ile şık görünebilirsiniz.

Gri kıyafet kombini için kahve tonları kullanılarak da çok güzel kombinler oluşturabilirsiniz. Özellikle mavi kotların altına kahve tonlarında bir ayakkabı üzerine, gri bir kazak ile kombin yapabiliyorsunuz.

Gri Renk Elbise Kombinleri

Gri elbise kombini yaparken biraz daha şanslısınız. Çünkü elbise kombinini sandığınızdan çok çeşitlendirebiliyorsunuz.gri elbise kombini

Gri renk kombini püf Noktaları; Gri ile uyumlu renkler arasında olan bordo rengi, gri elbiselerle çok şık kombinler oluşturuyor. Burada bordo rengin hangi parçalardan oluştuğuna dikkat edilmesi gerekiyor. Gri kıyafet kombinasyonları yaparken, griyi yoğun olarak kullanarak, bordo gibi koyu tonların daha küçük parçalardan oluşmasına dikkat edilmesi gerekiyor.

Bu şekilde gözü yormayan, gayet şık kombinler ortaya çıkıyor. Elbise seçiminde ister düz gri, ister geometrik şekillerden oluşmuş olsun, gri kıyafet kombinasyonları için gerekli püf noktalara dikkat ettikten sonra çok farklı ve şık uyumlar yakalayabiliyorsunuz.

Gri İle Uyumlu Renkler Giyim Erkekgri ile uyumlu renkler kıyafet erkek

Erkek kombinlerinde griye daha çok rastlamaktayız. Bu bağlamda da erkekler Griye hangi renk kombinlenir sorusunu daha çok sorar. Aslında gri erkek kombinlerinde modası hiçbir zaman geçmeyen gri kombini; gri, siyah ve beyaz kombinidir. Burada beyaz ve siyahla gücüne güç katan gri komple bir bütünlük ile birlikte asil bir duruş sergilemenizi sağlayacaktır.

Gri ile uyumlu renkler kıyafet erkek; Kendinizi yormadan sade bir şıklık yakalamak için lacivert kot, açık mavi tonlarında bir gömlek, siyah pantolon ve gri tshirt ile kendinize güveninizi artıracak bir şıklık yakalayabilirsiniz.

Gri İle Uyumlu renkler Giyim Resim Galerisi:

gri pembe kombini

Bir önceki makalemiz olan Damat Bohçasında Neler Olur? Kim Ne Yapmalıdır? başlıklı yazımızda damat bohçası nasıl hazırlanır ve damat bohçasına neler konur hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER