Modern Kısa Saç Modelleri | Tüm Saç Tipi Seçenekleriyle

17.04.2023
2.338
Modern Kısa Saç Modelleri | Tüm Saç Tipi Seçenekleriyle

Modern kısa saç modelleri kataloğu çerçevesinde modern dalgalı kısa saç modelleri yanında diğer saç tiplerine ve modellere yer vereceğiz. Kısa modern saç kesimi bir çok stilde karşımıza çıkmaktadır. Modern saç kesim modelleri arasında pixie saç modelleri en kısa saç kesimi olarak ilk sırada yer almaktadır. Kısa modern saç kesimi hakkında merak edilen tüm detayları ve modern saç kesimi bayan stilleri nelermiş birlikte görelim.

Modern Kısa Saç Modelleri Nelerdir?

Modern saç kesimleri ve kısa modern saç modelleri çok kısa ve orta uzunlukta karşımıza çıkmaktadır  Çağdaş kısa saç modelleri de denilen modern kısa saç kesimleri hemen hemen her yaşta bayan kullanmaktadır. Yani kadın kısa saç modeli modern stillerinin yaş, tarz ve kullanıcı sınıflandırması yoktur. Çünkü hemen hemen herkes kullanmaktadır.

Modern saç kesimi kadın

Modern saç kesimi kadın

Kısa saç  kadın kesimleri birçok bayan tarafından cesaret edilemeyen saç olarak düşünülür. Oysaki yüz şekline göre kısa saç kesimi yaparak çok daha tarz ve modern bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Bu senenin saç modası kolay kullanımından mıdır bilinmez kısa saçlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Uzun, gösterişli ve görkemli saçlar her zaman modadır. Ancak bu senenin kesim saç modası arasında kısa saçların da öne çıktığını görmekteyiz.

Çok kısa saç modelleri arasında en modern kısa saç modelleri arıyorsanız katmanlı kısa saç kesimi aradığınız saç modeli olabilir. Özellikle elmacık kemiklerinizin öne çıkmasını ve dikkat çekmesini istiyorsanız katmanlı kısa saç kesimi deneyebilirsiniz. Özellikle pixie saç modelleri katlı kesimiyle birçok yüz şekline sahip kadının yüzünü güldürmektedir.

Dalgalı Kısa Saç Kesimleri

Modern dalgalı kısa saç modelleri, en çık kullanılan kısa saç kesimleridir. Kısa modern saç kesimleri arasında 7’den 77’ye hemen hemen herkesin kullanabileceği dalgalı kısa saçlar size göre diyebiliriz. Çünkü tüm yüz tipleri için farklı seçimler sunulmaktadır. Bu da kısa saç modellerini her yaşa hitap eder hale getirmektedir.

Modern kısa saç

Modern kısa saç

Dalgalı kısa saç kesimi boyu modern kısa saç stilleri ile birleştiği zaman omuz hizasında saç veya kulak hizasında saç olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kısa bob saç, katlı pixie kesim özellikle ince saçlarda ve çok dökülen saçlarda kullanılmaktadır. 12 numara saç kesimi de en kısa modern saç kesimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Aslında yüz şekline uygun kısa sac kesim stilini bulduğunuz zaman tüm saç kesimlerini kullanabilirsiniz.

Pixie Saç Tarzınız Olsun

Kısa modern saç modelleri denilince akla gelen pixie saç kesimi, uygun kombin parçaları ile birleştirildiği zaman kusursuzu sunmaktadiır. Geniş kitleler tarafından beğenilmek ve takdir edilmek istiyorsanız en modern saç kesimleri arasında yer alan pixie saç kesimi deneyebilirsiniz.

En modern saç modelleri

En modern saç 

Modern kısa saç stilleri arasındaki pixie saç dağınık saç stili ile birleştirildiğinde daha dikkat çekici görünmenizi sağlayacaktır.

Dalgalı ve Düz Bob Saç Kesimi Denemelisin

Modern kısa saç,her saç şekli için farklı modeller öne çıkarmaktadır. Saç için kısa modern saç kesimleri olarak karşımıza sempatik bob saç kesimi öne çıkmaktadır. Özellikle çene hizasında saç kesimi düşünüyorsunuz, mutlaka bob saç kesimi denemelisiniz. Dağınık bob saç kesimi ise kısa ve orta uzunlukta saçlarda harika durmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ En Trend Kısa Saç Modelleri Kadın 2024 (100+fikir)

Dalgalı saçlarda iki katlı bob kesim daha güzeldir. Ancak özellikle düz saçlarda kat kat bob kesim sizi daha güzel gösterecektir.

Çok Kısa Saç Modelleri

Çağdaş ve modern saç kesimleri için çok kısa saç modellerini düşünmenizi tavsiye ediyoruz. Modern kadın saç modeli arasında yer alan  çok kısa saç kesimi ve kalın kaş modeli ile yüzünüz ve gözleriniz daha dikkat çekici olacaktır. Yüzünüzün kusursuzluğunu ortaya çıkarmak istiyorsanız çok kısa saç kesimleri düşünebilirsiniz.

En modern kısa saç modelleri nelerdir

En modern kısa saç modelleri kataloğu

Uzun saçlardan sıkılıp da kısa modern saç kesimi mi denemek istiyorsunuz? Bob ve pixie saç dışında kısa küt saç, undercut saç, 12 numara saç deneyebilirsiniz. Ayrıca kadın subay saç kesimi de düşünebilirsiniz.

Ancak modern kısa saç modellerini seçerken yüz şeklinize uygun saç kesimi yapmayı unutmamalısınız!

Kıvırcık Kısa Modern Saç Kesimleri

Modern çok kısa saç modeli kıvırcık saç stili mi arıyorsunuz. O halde sizin için pixie saç kesimi ve yanları kısa üstü uzun saç modeli öneriyoruz. Özellikle çok kıvırcık kabarık saçlar, kısa modern saç kesimlerinden yanları kısa üstü uzun saç kullanmalıdır.

Ayrıca kulak hizası küt saç, aralarına kat atılarak kat kat kısa küt kesim olarak kullanılmaktadır. Kıvırcık saçlar, rahat kullanım için çok kısa, orta uzunlukta veya uzun kullanılmaktadır. Ancak çok kısa saç kesimleri kıvırcık saçlarda hem modern görünüm sunmakta, hem de etkili görünüm yakalamaktadır.

Kısa saç modern stilleri arasında kıvırcık kısa saç kesimi kadın stilleri mi arıyorsunuz? O halde Kıvırcık Kısa Saç Modelleri Kadın başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde kısa modern saç kesimleri arasından derlediğimiz görselleri daha fazla detay ve ayrıntı için sizlere sunuyoruz.

Resim Galerisi: Modern Kısa Saç

 

Bir önceki makalemiz olan Kısa Saç Toplama Modelleri Nelerdir? başlıklı yazımızda Kısa saç toplama ve Kısa saç toplama modelleri nelerdir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu