Tarz Kadın

Kıvırcık Kısa Saç Modelleri Kadın

13.08.2020
147
Kıvırcık Kısa Saç Modelleri Kadın

Kıvırcık kısa saç modelleri Kadın için son dönemlerde daha da önem kazanmaya başlayan ve sıklıkla tercih edilen modern kısa saçlar arasında yer almaktadır. 2020 kıvırcık kısa saç modelleri en çok kullanılan kısa saç modeli arasında olduğunu görüyoruz.

Kıvırcık kısa saç modelleri kadın tasarımları 2021 sezonunda da etkin bir şekilde kullanılacak gibi duruyor. Kıvırcık saç kısa kesim modelleri hakkında merak edilen soruların cevaplarını içeriğinizin devamında bulabilirsiniz.

Kıvırcık Kısa Saç Modelleri Kadın

Kıvırcık saç bakımı diğer saçlardan biraz daha zahmetlidir. Özellikle kabaran ve elektriklenen  hacimli ve gür kıvırcık saçlara sahipseniz işiniz biraz daha zor demektir.

2020-2021 kıvırcık kısa saç modelleri

İşte tam da bu noktada söz dinlemeyen kıvırcık saçlar için kıvırcık kısa saç kesimleri öne çıkmaktadır. Kısa kıvırcık saç modelleri 2021 sezonu için güncel bilgiler nelermiş görelim.

Kıvırcık kısa saç modeli ile etrafınızdakiler tarafından kıvırcık uzun saç modelinden daha çok fark edileceğize emin olabilirsiniz.

Doğal kıvırcık saçlara sahipseniz kıvırcık kısa saç kesimleri ile mutlaka tanışmalısınız. Zira kıvırcık kısa saç kesimi size eskisinden daha farklı bir uçarılık, pozitif enerji ve marjinal bir hava katacaktır. Kıvırcık saçlara sahipseniz kendinizi diğer saç yapısına sahip kadınlardan daha şanslı görebilirsiniz.

İşte sizi çok daha havalı, çok daha alımlı ve güzel gösterecek kıvırcık kısa saç kesim modelleri…

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   2020 Kısa Katlı Saç Modelleri

Kıvırcık Kısa Saç Kesim Modelleri

Kısa kıvırcık saç kesimleri ile saçlarınızı şekillendirebilirsiniz. Özellikle yüz şekline yakışan kısa saç modeli kullanılırsa  bir daha kısa saçlara asla veda edemezsiniz.

Kısa Kıvırcık Bob Saç Modelleri

Bob saç kesimi, dalgalı saçlarda, düz saçlarda ve kıvırcık saçlarda kullanılabilen bir saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kıvırcık kısa saç kesimleri-bob kesim

Özellikle ilkbahar yaz dönemleri için kıvırcık saçlarınızı kısa bob kesim ile buluşturursanız çok rahat edeceğinize bu bağlamda da kendini çok enerjik hissedeceğinize eminiz.

Çok Kısa Saç Modelleri Kıvırcık

Kıvırcık çok kısa saç modelleri, erkek saç boyu tarzında rahatlıkla kullanılabilir. Kıvırcık saçlar her daim hacimli ve gösterişli olacağı için erkek boyu saçlar ile de oldukça alımlı görünebilirsiniz.

Çok kısa saç modelleri kullanımında saçlar  saça turuncu ışıltı, mavi saç, mor sac gibi çılgın renklerle boyanabileceği gibi kısa kıvırcık siyah saç, kısa kıvırcık kahverengi saç veya kısa kıvırcık kumral saç şeklinde de kullanılabilir.

Kıvırcık kısa saç modelleri abiye

Kısa Kıvırcık Asimetrik Saç Modelleri

Asimetrik saç kesimi kıvırcık saçlarda oldukça havalı tarz görünmektedir. Uzun yüzlerde asimetrik kıvırcık saç kesimi ile yüz hatlarınız daha orantılı görünecektir.

Asimetrik siyah saç kıvırcık saçlarda oldukça tarz görünmektedir. Beyaz tenli veya kumral iseniz asimetrik saç kesiminde siyah saç rengini mutlaka kullanmalısınız.

kısa asimetrik saç kıvırcık

Kıvırcık Gür Saçlar İçin Kısa Saç Kesimi

Kıvırcık gür saçlara sahipseniz saçlarınızı dilediğiniz kadar kısa kestirebilirsiniz. Hatta saçların ense kısmı amerikan saç kesimi tarzında iyice kısaltılmalı geride kalan kısımlar ise orantılı bir şekilde uzun bırakılmalıdır. Bu modelde saçların ön kısmındaki uzunluğun şakak hizasında olması yeterlidir.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   2020 Küt Saç Modelleri

Kıvırcık Küt Saç

Bayanların en çok kullandığı kıvırcık kısa saç modelleri arasında yer alan kıvırcık küt saç modelleri hemen hemen her yüz şekline yakışmaktadır.

Kısa kıvırcık saç kesimleri

Yüzüne yakışıp yakışmayacağını endişesini taşımayan kadınlar kıvırcık saç kesim modelleri olarak küt kıvırcık saç modellerini sıklıkla tercih etmektedir. Yuvarlak ve tombul yüze saç olarak küt saç deneyebilirsiniz. tombul yanaklara sahipseniz omuz hizasında kısa küt saç modelini mutlaka düşünmelisiniz.

Aşağıda 2021 sezonu kısa kıvırcık saç kesim modelleri arasından derlediğimiz görselleri daha fazla ayrıntı için sizlere sunuyoruz. Sizlerin de kıvırcık kısa saç hakkındaki görüşlerini yorum bölümünden bekliyoruz.

Resim Galerisi: Kadın Kıvırcık Kısa Saç Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Doğal Saç Modelleri 2021 başlıklı yazımızda doğal saç çeşitleri, doğal saç kesimleri ve doğal saç modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu