Tarz Kadın

Kısa Küt Saç Modelleri 2022-2023

13.10.2021
2.566
Kısa Küt Saç Modelleri 2022-2023

Kısa küt saç modelleri 2022-2023 kesimleri kadınların en çok kullandığı kısa saç modelleri arasında yer almaktadır. Siyah küt saç modeli, sarı küt saç modeli en çok tercih edilen küt saç renkleri olurken, ombreli küt saç modeli ve balyaj küt saç modeli de öne çıkmaktadır. Ünlülerin saç modelleri arasına girmeyi de başaran kısa küt saç modeli, doğru yüz şeklinde, doğru küt saç kesimi ile kullanıldığı zaman hayranlık uyandıran sonuçlar vermektedir.

Son dönemlerde modern saç kesim modelleri arasında yer alan kısa küt saç modelleri hakkında merak edilen soruların cevaplarını sizler için araştırdık.

Kısa Küt Saç Modelleri 2022-2023

Saç modelleri denilince bayanların yüz şekline göre kriterleri vardır. Bazı bayanlar çok kısa saç modelleri tercih ederken, bazıları biraz uzun olan bob saç kesimi veya lob saç kesimi modelleri tercih etmektedir. Birçok bayanın tercihleri arasında da kısa küt saç modelleri ve kesimleri, vazgeçilmez saç modelleri olarak yerini almaktadır.

kısa küt saç modelleri 2022

Küt saç modelleri de kendi arasında boyun hizasında küt saç modeli ince telli saçlara küt saç modeli, orta boy küt saç, dalgalı küt saç modeli, kıvırcık küt saç modeli şeklinde ayrılmaktadır.

Küt Saç Modeli Kimlere Yakışır?

Küt saç modeli kesimi kimlere yakışır sorusunun cevabında karşımıza çıkan ilk yüz şekli oval yüz şeklidir.

Küçük yüzlü kadınlara yakışan saç modelleri arasında yer alan kısa küt saç modeli  küçük yüz hatlarının daha belirgin olması sağlanarak havalı bir duruş yakalanmaktadır. Küçük yüz hatlarına sahip kadınlar kısa küt saç modelini yandan perçemli saç şeklinde veya ortadan ayrılmış saç modeli olarak kullanabilir.

Küçük yüz hatlarının yanında geniş alınlı saç modeli olarak kullanılan kısa küt saç modelinde kakül kullanılmalıdır. Düz küt saç modeli, orta boy küt saç modeli şeklinde tasarlanarak saçların doğal güzelliği ve görkem’i göz önüne serilmiş olunur.

Kısa dalgalı küt saç modelleri kadın

İnce telli saçlara yakışan küt saç kesimi ince telli saça yakışan saç modeli ile kalın telli saça yakışan saç modeli farklılık arz etmektedir. İnce telli saçlar cansız, hacimsiz ve bakımsız göründüğü için katlı küt saç modelleri tercih edilmelidir.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz⇒ İnce Telli Seyrek Saçlar İçin Saç Modelleri Kadın

Peki katlı küt saç nasıl olur?  Katlı küt saç modellerinde saçların alt kısmına katlar atılarak saçların daha hacimli ve kabarık görünmesi sağlanmaktadır. Sizde ince telli saçlarınızın daha hacimli ve bakımlı görünmesini istiyorsanız katlı küt saç modeli ile bunu sağlayabilirsiniz.

Dalgalı Küt Saç-Kısa Küt Saç Modelleri

Orta boy saç modelleri arasında küt saç kesimleri de bulunmaktadır. Sizde küt saç kesim ile havalı saçlara kavuşmak istiyorsanız, küt saçları dalgalı saç modeli ile kullanabilirsiniz. Dalgalı saçta küt modelleri birçok kişiye göre çok dikkat çekici durmayacağı şeklindedir. Oysa ki dalgalı sa küt kesimleri ile yüz şeklini daha dikkat çekici bir görünüm kazanmaktadır.

Dalgalı küt saç kesimi

Küt dalgalı saç modellerini kolay şekil alan saç modelleri haline getirmek için jöle veya saç spreyi kullanabilirsiniz. Dalgalı küt saç modelleri abiye saç modeli, günlük saç modeli,  okul saç modeli, ofis saç modeli olarak rahatlıkla kullanılabilir.

Kıvırcık Küt Saç

Kıvırcık küt saç modelleri 2021 yılında çok kullanıldı. Öyle görünüyor ki kıvırcık saç küt kesim modelleri 2022-2023 sezonunda da sıklıkla kullanılacak. Bu senenin saç modası saç kesimleri çerçevesinde de kıvırcık küt saç modelleri perçemli ve kahküllü modellerini görmekteyiz.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz⇒ Kıvırcık Kısa Saç Modelleri Kadın

Kıvırcık saçlar kabaran ve zor şekil alan saçlar olduğu için küt saç modeli olarak çok fazla tercih edilmese de birçok bayan kıvırcık saçlarda da küt kıvırcık saç kesimi kullanmaktadır. Kıvırcık kabarık saçlarda küt saç kesimi sırasında ara makas atma işlemi yapılarak saçlar daha da söz dinler hale getirilmekte ve kabarması önlenmektedir.

Küt kıvırcık saç

Kıvırcık saçlar, kut sac modeli kullanımında saçlar saç şekillendirici krem ile mutlaka sakinleştirilmelidir.

Kısa Küt Saç Nasıl Yapılır?

Kisa küt saç modelleri yeni sezon seçenekler arasında küt saç örgü modelinin çok kullanıldığını görmekteyiz. Özellikle yüzü ve gözleri rahatsız eden ön kısımdaki saçlar balıksırtı örgü modeli ile daha da güzel hale getirilebilir. Balıksırtı örgü saç modeli küt saç modeli ile birlikte kullanıldığı zaman saç stili ile tüm dikkatleri üzerinize çekeceksiniz.

Kadın küt saç modelleri arasında yarım topuz saç modellerinde sıklıkla kullanıldığını görmekteyiz. Özellikle yuvarlak yüze sahip kişiler yarım topuz saç küt kesim saç modelleri ile yüzlerini daha şekilli gösterebilirler.

Küt saç yarım topuz

Yuvarlak yüz saç modelleri ile kullanılan saç modeli olarak ise karşımıza burgulu küt saç modeli çıkmaktadır. Saçların her iki yan kısmından minik burgular yapılarak arkaya doğru gitmekte ve arka ortasında toplanmaktadır. Burgulu saç modeli orta boy küt saç ve uzun küt saç modelleri ile sıklıkla tercih edilmektedir.

Boyun hizasında saç modelleri olarak bilinen küt saçlar dalgalı, kıvırcık ve kısa modelleri yanında kaküllü ve perçemli modelleri ile de kullanılmaktadır.

Hacimsiz ve seyrek kadın saç kesimlerinde katlı küt saç kesimi ile saçlar daha hacimli ve dolgun görünmektedir.

Küt Saç Renkleri-Küt Saçlara Yakışan Renkler

Küt saç modeli için en çok kullanılan ve küt saç kesimine yakışan saç renkleri olarak karşımıza platin sarı, kahve köpüğü saç, bal köpüğü saç, açık kahverengi saç, küt saç ombre ve küt saç balyaj olarak karşımıza çıkmaktadır.

Küt saç renkleri-Küt saç ombre

Evde Küt Saç Kesimi-Kısa Küt Saç Modelleri

Evde kolay saç kesim modelleri arasında kut saç modeli de bulunmaktadır. Düz saç veya dalgalı saç sahibi iseniz evde kolaylıkla küt saç kesimi yapabilirsiniz. Evde küt saç kesimi işlemini kendiniz yapabileceğiniz gibi bir arkadaşınızın veya yakınımızın yardımı ile de yapabilirsiniz. Aşağıdaki videoyu inceleyerek  evde küt saç kesimi hakkında daha fazla fikre sahip olabilirsiniz

Kısa küt saç modelleri hakkında daha fazla detaylı ayrıntı için derlediğimiz görselleri inceleyebilirsiniz sizin de kısa küt saç kesimleri ile ilgili görüş ve fikirleriniz varsa yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Resim: Kadın Küt Saç  Kesime Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Topuz Modelleri 2023 (Denemeye Değer) başlıklı yazımızda Düz topuz modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu