İnce Telli Seyrek Saçlar İçin Saç Kesimi Modelleri Kadın

11.03.2022
3.678
İnce Telli Seyrek Saçlar İçin Saç Kesimi Modelleri Kadın

İnce telli seyrek saçlar için saç kesimi modelleri kadın başlıklı yazımızda saçı az olan kadınlar için saç modelleri hakkında bilgiler verecek ve seyrek saç kesim modelleri  bayan stillerini paylaşacağız. İnce telli saçlar genelde sönük saçlardır. İnce telli ve seyrek saçlara sahip olan kişiler saçlarını hacimli göstermek için saçı hacimli gösteren kesimler ile birlikte saçı çok gösteren modeller kullanmaya çalışır. İnce saçlar için saç modelleri hakkındaki detayları birlikte görelim.

İnce Telli Seyrek Saçlar İçin Saç Kesimi Modelleri Kadın

Seyrek saçlar için saç modelleri bayan tasarımları arasında yer alan kolay saç modelleri ile saçı gür gösteren kesimler yaptırabilirsiniz. “Saçlarım çok seyrek ve ince telli ne yapmalıyım” diyenlere ince telli saç kesimi ve seyrek saç modelleri kadın stilleri öneriyoruz.

Cansız Saçlar İçin Saç Modelleri

Cansız Saçlar İçin Saç Modelleri

İnce telli saç modelleri kadın stilleri önerilerimizi dikkate alarak ve bu yönde saç kesimleri ve modelleri yaptırarak saçı gür göstermek için gereken her şeyi yapmış olacaksınız. yapmanızı öneririz.

Az ve ince telli saçlar için saç modelleri arasında dalgalı küt saç modelleri yer almaktadır. Dalgalı saç küt kesildiği ve doğru yerde doğru dalgalar kat kat uygulandığı zaman çok daha hacimli ve dolgun saçlara sahip olabilirsiniz.

Eğer saçlarınız düz ise düz ve ince saç kesim modelleri arasında yer alan katlı saç kesimi öneriyoruz. Dümdüz saçlara ne kadar çok kat atılırsa o kadar dolgun ve hacimli görünecektir. Kulak hizasında, çene hizasında veya omuz hizasında küt kesimlere saç uçlarına veya saçın tamamına katlı saç kesimi öneriyoruz.

İnce telli saclar saçlar katlı saç saç kesim modelleri ise en çok kullanılan ince telli saçlar için kesim modelleridir.

Seyrek Saclar İcin Sac Modelleri (Asimetrik Bob Saç Kesimi)

İnce telli ve seyrek saçlı ünlülerin saçlarını asimetrik bob kesim ile daha hacimli ve kabarık gösterdiklerine şahit oluyoruz.

Seyrek saçlı kadınlar saçlarını nasıl kestirmeli sorusunun cevabında  eğer yüz şekliniz ile uyumlu ise rahatlıkla asimetrik bob kesim diyebiliriz. Özellikle düz saçlara sahipseniz asimetrik bob kesim saç modelini denemenizi öneriyoruz.

Seyrek Saçlılar İçin Saç Modelleri

Seyrek Saçlılar İçin Saç Modelleri

İnce Telli Dalgalı Saçlar Nasıl Kesilmeli?

Dalgalı saçlar hacimli olur diye bir tez yoktur. Zira dalgalı saçlarda hacimsiz ve ince telli olabilir. Tam da bu noktada dalgalı saçı dolgun gösteren saç kesimleri arasında omuz hizasında katlı saç kesimleri ile saçlarınıza istediğiniz hacmi ve dolgunluğu kazandırabileceğinizi bilmenizi isteriz. .

Dalgalı saçlara çok daha hacimli ve bir görüntü istiyorsanız yan kahkül kullanımı ile bunu sağlayabilirsiniz.

İnce Telli Düz Saçlar İçin Kesim (Açılı Lob Saç Kesimi)

Düz saçlar ince telli ve seyrek saçlar için saç modelleri; Seyrek saçlı kadınlar ince telli saçlar için kısa saç kesim modelleri hakkında araştırma yapmakta ve bu yönde saç kesimleri kullanmaktadır. Açılı lop saç kesimi de  seyrek saçlar için modeller arasında yer almaktadır.

Saçı Hacimli Gösteren Kesimler

Saçı Hacimli Gösteren Kesimler

Açılı lob saç kesimlerinde saçların ense bölgesi çok daha hacimli olduğu için saçlarınız olduğundan çok daha dolgun ve hacimli görünecektir.

Saçlarınızı öne atarak alttan taradıktan sonra saçlarınızı geriye atmalı ve bir kere taradıktan sonra saçlarınızı saç köpüğü ile sabitlemelisiniz. Bu şekilde saçlarınız inanılmaz derecede hacimli görünecektir.

Seyrek uzun saç modelleri ve kesimlerinde daha dikkatli olunmalıdır. Uzun cansız saçlar için saç modelleri arasında  katlı saç kesimini ilk sıralarda görmekteyiz. Katlı saç kesimi yaptıktan sonra saç diplerinize saç spreyi sıkarak saça krepe yaparsanız  dolgun saçlara merhaba diyebilirsiniz.

Uzun ince telli ve seyrek saçlar için saç modelleri ise kabarık formlarda olmalıdır. Bunun için ince telli saça dalga, ince telli saça perma ve ince telli saça maşa öneriyoruz.

Saçı Seyrek Olanlar Nasıl Kestirmeli Bayan

Seyrek saçlı kadınlar saç kesimi öncesi saçımı nasıl kestirmeliyim sorusunu kendisine sıklıkla sormaktadır. Eğer seyrek saçlı kısa saç modelleri istiyorsanız yukarıda bahsettiğimiz bob saç kesimi, lop saç kesimi, pixie saç kesimi, düz saçlarda düz volümlü küt saç kesimi ile birlikte saç ucuna kat atmayı öneriyoruz.

İnce Telli Seyrek Saçlar İçin Kesim Modelleri

İnce Telli Seyrek Saçlar İçin Kesim Modelleri

Dalgalı saçlarda ise katlı saç kesimi  ile saçların çok daha hacimli ve dolgun göründüğüne şahit oluyoruz. İnce telli saçlar için kesim yapılırken de mutlaka yüz şekline uygun kesimler yapılmalıdır.

İnce Telli Saç Modelleri (Uzun & Kısa)

İnce telli ve seyrek saçlar nasıl kesilmeli sorusunun cevabını bulduktan sonra zayıf saçlar için saç modelleri öne çıkmaktadır. Kısa saç ince telli ve seyrek saçlar için saç modelleri yanında uzun ince telli seyrek saç modelleri mevcuttur.

İnce telli uzun saç modelleri arasında dağınık topuz kullanımının ilk sıralarda olduğunu gör görüyoruz. Dağınık topuz ile saçlarınızı hacimli ve dolgun gösterebilirsiniz.

İnce telli saçlar asla ortadan ayrılmamalı. Bunun yerine kenardan ayırma yani yandan ayırma kullanmalısınız. Saçları yandan ayırma yaparken saçlarınızda katlı saç kesimi ile kesildiyse çok daha hacimli ve dolgun bir görünüm kazanmaktadır.

Seyrek Saçlar İçin Saç Modelleri Bayan

Seyrek Saçlar İçin Saç Modelleri Bayan

Az saçlar için saç modelleri arasında perçemli at kuyruğu saç modelini görmekteyiz. Hacimsiz seyrek ve ince telli saç modelleri arasında yüksek at kuyruğu saç modeli ile saçlarınızı daha dolgun gösterebilirsiniz.

Yüksek at kuyruğu saç modeli yaparken saçınızın normal at kuyruğundan daha yukarıda topladıktan sonra saçın bir tutamını alarak bağladığınız yere  sararak sabitlerseniz saçlarınız daha hacimli görünecektir.

Az saçlı kadınlar için saç modelleri arasında perma, maşa ve saça dalganın önemini görüyoruz. Orta uzunlukta veya uzun saçlarda maşa, dalga veya permalı saç modelleri kullanabilirsiniz.

İnce Telli Kısa Saç Modelleri

Seyrek saç modelleri kadın stilleri arasında pixie saç, katlı kısa saç, asimetrik bob kesim, kısa katlı bob kesim, kaküllü kesim ve perçemli saç kesimi kullanabilirsiniz.

saçı seyrek olanlar nasıl kestirmeli bayan

saçı seyrek olanlar nasıl kestirmeli bayan

Kısa seyrek saç modelleri kadın stilleri uygulaması sırasında yüz tipine uygun ince telli kısa saç modelleri kullanımı yapılmalıdır. Bu nedenle ince telli seyrek saç yapısına sahip olan kadınlar, ilk olarak yüz tipini sonrasında ise  saç modelini belirlemelidir.

Aşağıdaki resim galerisinde seyrek saç modelleri arasından derlediğimiz görselleri daha fazla detay bir ayrıntı için sizlere sunuyoruz. Resim galerisini inceleyerek ince telli saçlar nasıl kesilmeli sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

Resim Galerisi: Seyrek Ve İnce Telli Saçlar İçin Saç Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu