Tarz Kadın

İnce Telli Seyrek Saçlar İçin Saç Modelleri Kadın

06.03.2021
1.063
İnce Telli Seyrek Saçlar İçin Saç Modelleri Kadın

İnce telli seyrek saçlar için saç modelleri kadın başlıklı yazımızda saçı az olan kadınlar için saç modelleri hakkında bilgiler verecek ve seyrek saç kesim modelleri  bayan stillerini paylaşacağız. İnce telli saçlar genelde sönük saçlardır. İnce telli ve seyrek saçlara sahip olan kişiler saçlarını hacimli göstermek için saçı hacimli gösteren kesimler ile birlikte çok gösteren modeller kullanmaya çalışır. İnce saçlar için saç modelleri hakkındaki detayları birlikte görelim.

İnce Telli Seyrek Saçlar İçin Saç Modelleri Kadın

Seyrek saçlar için saç modelleri bayan tasarımları arasında öyle modeller var ki saçlarınız çok daha dolgun ve hacimli görünecektir.

Cansız Saçlar İçin Saç Modelleri

Cansız Saçlar İçin Saç Modelleri

İnce telli saç modelleri kadın stilleri için önerilerimizi dikkate almanızı ve bu yönde saç kesimleri yapmanızı öneririz.

Az ve ince telli saçlar için saç modelleri arasında dalgalı küt saç modelleri yer almaktadır. Dalgalı saç küt kesildiği ve doğru yerde doğru dalgalar kat kat uygulandığı zaman çok daha hacimli ve dolgun saçlara sahip olabilirsiniz.

Eğer saçlarınız düz ise düz ve ince saç kesim modelleri arasında dalgaları çok fazla önermiyoruz. Çünkü dümdüz saçlara ne kadar dalga verilirse verilsin hacim kazanmayacaktır. Bunun yerine saçlar kulak hizasında, çene hizasında veya omuz hizasında küt kesilmeli sadece saç uçlarına kat verilmelidir.

Seyrek Saclar İcin Sac Modelleri (Asimetrik Bob Saç Kesimi)

İnce telli ve seyrek saçlı ünlülerin saçlarını asimetrik bob kesim ile daha hacimli ve kabarık gösterdiklerine şahit oluyoruz. Seyrek saçlı kadınlar saçlarını nasıl kestirmeli sorusunun cevabında  eğer yüz şekliniz ile uyumlu ise rahatlıkla asimetrik bob kesim diyebiliriz. Özellikle düz saçlara sahipseniz asimetrik bob kesim saç modelini denemenizi öneriyoruz.

Seyrek Saçlılar İçin Saç Modelleri

Seyrek Saçlılar İçin Saç Modelleri

İnce Telli Dalgalı Saçlar Nasıl Kesilmeli?

Dalgalı saçlar hacimli olur diye bir tez yoktur. Zira dalgalı saçlarda hacimsiz ve ince telli olabilir. Tam da bu noktada dalgalı saçı dolgun gösteren saç kesimleri arasında omuz hizasında saç kesimleri, saçlara iki kat atılması saçlarınıza istediğiniz hacmi ve dolgunluğu kazandırabilir.

Eğer dalgalı saçlarınız çok daha hacimli ve bir görüntü istiyorsanız yan kahkül kullanımı ile bunu sağlayabilirsiniz.

İnce Telli Düz Saçlar İçin Kesim (Açılı Lob Saç Kesimi)

Seyrek saçlı kadınlar ince telli saçlar için kısa saç kesim modelleri hakkında araştırma yapmakta ve bu yönde saç kesimleri kullanmaktadır. Açılı lop saç kesimi de  seyrek saçlar için modeller arasında yer almaktadır.

Saçı Hacimli Gösteren Kesimler

Saçı Hacimli Gösteren Kesimler

Açılı lob saç kesimlerinde saçların ense bölgesi çok daha hacimli olduğu için saçlarınız olduğundan çok daha dolgun ve hacimli görünecektir. Saçlarınızı öne atarak alttan taradıktan sonra saçlarınızı geriye atmalı ve bir kere taradıktan sonra saçlarınızı saç köpüğü ile sabitlemelisiniz. Bu şekilde saçlarınız inanılmaz derecede hacimli görünecektir.

Seyrek uzun saç modelleri  daha dikkatli saç kesimleri demektedir. Uzun cansız saçlar için saç modelleri arasında  katlı saç kesimini ilk sıralarda görmekteyiz. Katlı saç kesimi yaptıktan sonra saç diplerinize saç spreyi sıkarak saça krepe yaparsanız  dolgun saçlara merhaba diyebilirsiniz.

Saçı Seyrek Olanlar Nasıl Kestirmeli?

Seyrek saçlı kadınlar saç kesimi öncesi saçımı nasıl kestirmeliyim sorusunu kendisine sıklıkla sormaktadır. Eğer seyrek saçlı kısa saç modelleri istiyorsanız yukarıda bahsettiğimiz bob saç kesimi, lop saç kesimi, düz saçlarda düz küt saç kesimi ile birlikte saç ucuna kat atmayı öneriyoruz.

İnce Telli Seyrek Saçlar İçin Kesim Modelleri

İnce Telli Seyrek Saçlar İçin Kesim Modelleri

Dalgalı saçlarda ise katlı saç kesimi  ile saçların çok daha hacimli ve dolgun göründüğüne şahit oluyoruz.

İnce Telli Saç Modelleri

İnce telli ve seyrek saçlar nasıl kesilmeli sorusunun cevabını bulduktan sonra zayıf saçlar için saç modelleri öne çıkmaktadır.

İnce telli saç modelleri arasında dağınık topuz kullanımının ilk sıralarda olduğunu gör görüyoruz. Dağınık topuz ile saçlarınızı hacimli ve dolgun gösterebilirsiniz.

İnce telli saçlar asla ortadan ayrılmamalı. Bunun yerine kenardan ayırma yani yandan ayırma kullanmalısınız. Saçları yandan ayırma yaparken saçlarınızda katlı saç kesimi ile kesildiyse çok daha hacimli ve dolgun bir görünüm kazanmaktadır.

Seyrek Saçlar İçin Saç Modelleri Bayan

Seyrek Saçlar İçin Saç Modelleri Bayan

Az saçlar için saç modelleri arasında at kuyruğu saç modelini görmekteyiz. Hacimsiz seyrek ve ince telli saç modelleri arasında yüksek at kuyruğu saç modeli ile saçlarınızı daha dolgun gösterebilirsiniz.

Yüksek at kuyruğu saç modeli yaparken saçınızın normal at kuyruğundan daha yukarıda topladıktan sonra saçın bir tutamını alarak bağladığınız yere  sararak sabitlerseniz saçlarınız daha hacimli görünecektir.

Aşağıdaki resim galerisinde seyrek saç modelleri arasından derlediğimiz görselleri daha fazla detay bir ayrıntı için sizlere sunuyoruz. Resim galerisini inceleyerek ince telli saçlar nasıl kesilmeli sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

Resim Galerisi: Seyrek Ve İnce Telli Saçlar İçin Saç Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Koyu Balköpüğü Saç Rengi İle Yıldız Gibi Parlayın başlıklı yazımızda Bal rengi saç, balköpüğü ve Koyu Balköpüğü Saç Rengi hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu