Tarz Kadın

Uzun Saç Modelleri 2023 Trendleri

17.06.2022
1.198
Uzun Saç Modelleri 2023 Trendleri

Uzun saç modelleri 2023 trendleri göz dolduran tasarımlardan oluşmaktadır. özellikle uzun dalgalı saç tüm dikkatleri çekmektedir. Uzun saçlı kadınlar için saç modelleri ve farklı uzun saç yapılışları son dönemlerde öne çıkmaktadır.

Kadınsı nasıl sağlanır sorusunun ilk cevabı arasında uzun saçlar geldiğini hemen hemen herkes biliyor. Bu nedenle uzun saçlar için saç  kesim modelleri modelleri, uzun saçlar için saç renkleri, uzun saçlar için saç bakımı gibi konular araştırılmaktadır.

Uzun Saç Modelleri 2023 Trendleri

Geçtiğimiz sezon kısa saçların yanında uzun saçlarında trend olduğunu görüyoruz. Özellikle uzun dalgalı saç ve kıvırcık uzun saç güzelliği ile öne çıkmaktadır.

Uzun saçlar renk ve model seçiminin doğru yapılması ile kullanıcısına inanılmaz hava katmaktadır.

Ancak ister uzun kıvırcık, ister uzun düz saçlara sahip uzun kadın uzun saç modelleri ile kusursuz görünebilirsiniz.doğru renk ve sa modeli seçiminde güzel sonuçlar sizinle demektir.

Bayan uzun saç modelleri

Bayan uzun saç modelleri

Uzun saçlarda saça ombre uygulaması veya uzun saça saça balyaj uygulaması yapabilirsiniz. Ayrıca günlük uzun saç plaj dalgası, uzun saça kahkül kesimi gibi vurgular da uygulanmaktadır.

Düz Uzun Saç Modelleri

Saç modelleri bayan uzun stilleri çerçevesinde düz uzun saç modelleri ve uzun katlı saç modelleri ilk seçenekler arasındadır.

Ayrıca uzun örgülü saç modelleri, uzun fönlü saç modelleri gibi modeller de öne çıkmaktadır.

Ek olarak bu saç modelleri 2022 de trend olduğu gibi 2023’de de uzun saç kadın stilleri arasında yer almaktadır.

Düz uzun saçlar ile saç örgü, yarım topuz, örgülü topuz, açık saç veya helen örgü kullanabilirsiniz.

Uzun Kıvırcık Saç Modelleri

Geçmişten gelen klasik kıvırcık saç modellerinin bırakmanın zamanı geldi. Çünkü günümüzde uzun saçlar için gösterişli ve süslü saç modelleri dikkat çekmektedir.

Özellikle doğal kıvırcık uzun saç modelleri ile çok daha cool görüneceksiniz.

uzun kıvırcık saç modelleri

uzun kıvırcık saç modelleri

Kıvırcık uzun saça ombre, balyaj ve ışıltı attırarak üst düzeyde canlılık ve parlaklık kazandırabilirsiniz.

Kıvırcık uzun saç modelleri arasında tüm topuz modelleri yer almaktadır. Ayrıca uzun yarım topuz saç ve açık uzun saç modelleri dikkat çekmektedir.

Uzun Sarı Saç Modelleri

Her şeyden önce sarı uzun saçlar için farklı tonları bir arada kullanabileceğiniz belirtelim. Uzun sarı saça özellikle koyu sarı kökler, altın ışıltılar, gümüş çizgiler attırabilirsiniz.

Ayrıca uzun saç ombre ve balyaj ve uygulamaları ile de dikkat çekici saç stillerine kavuşabilirsiniz. Böylece çok daha etkileyici ve  kusursuz görünebilirsiniz.

2022-2023 uzun sarı saç saç trendleri arasında sarı saç uçlarına bal sarısı saç boyası renk attırabilirsiniz. Ayrıca sarı saç uçlarına mor  veya pembe de seçenekler arasındadır.

Dalgalı Uzun Saç Modelleri

Gür ve hacimli uzun saçlara sahipseniz zarif tasarımlı saç modelleri ile dikkat çekici saçlara sahip olabilirsiniz. Bu noktada uzun dalgalı saç ve uzun saç fön modelleri dikkatli incelenmelidir. Çünkü doğru saç modeli, doğru kombin ile bütünleşirse komple şıklık sağlamış olursunuz.

"<yoastmark

En güzel uzun dalgalı saç modelleri arasında gevşek örgü, kurdeleli saç bağlama, uzun saça at kuyruğu saç modellerini görüyoruz. Ayrıca helen saç modelleri, uzun saça yarım topuz, uzun saç taç örgüde kullanılmaktadır.

Özellikle örgülü topuz uzun saçlarda sıklıkla tercih edilmektedir.  Özellikle uzun saça örgülü topuzda dalgalı saçlarda düğün saçından günlük saç modellerine kadar seçenekler sunmaktadır.

Uzun Saç Fön Modelleri

Fön modelleri hangi boyda saç olursa olsun kusursuz görünüm demektir. Ancak uzun saçlarda daha da muhteşem görünmektedir. Özellikle gür uzun dalgali sac stillerinde dört mevsim kullanılmaktadır.

Ancak yaz döneminde sıcaklardan dolayı atkuyruğu sonrası fön şeklinde daha çok tercih edilmektedir. Çünkü uzun saçlıların sıcaklarla baş etmesi ancak bu şekilde mümkündür.

Tüm bunlara ek olarak uzun saç kimlere yakışır? Özellikle yuvarlak yüze çok yakışmaktadır. Ancak oval yüz tipinde de diğer saç modellerinde olduğu gibi adeta büyülemektedir. Ek olarak uzun yüz tipine sahip olanlara ise perçem kullanmalarını öneriyoruz.Böylece yüzler daha oranlı  ve estetik görünecektir.

Aşağıdaki resim galerisinde uzun saça uygulanabilen sofistike dalgalar, geriye taranan ıslak görünümlü saçlar, doğal bukleler görüyoruz. Özellikle düz fönlü saçlar ve boho örgüsü gibi seçenekleri görsellerde inceleyebilirsiniz. Böylece uzun saçlarla çok daha kusursuz görüneceksiniz.

Resim Galerisi: Uzun Saçlar İçin Saç Modelleri Ve Yapımı Nelerdir?

 

Bir önceki makalemiz olan En Yeni Gelin Saçı Modelleri 2023 başlıklı yazımızda En Güzel Gelin Saçı hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu