Tarz Kadın

Ombre Modelleri, Renkleri Ve Fiyatları-Dev İnceleme

27.09.2021
10.899
Ombre Modelleri, Renkleri Ve Fiyatları-Dev İnceleme

Ombre Modelleri, Renkleri Ve Fiyatları; Ombre Saç Nasıl Yapılır? Ombre Ne Kadar? konularını da ele aldığımız kapsamlı yazımızda ombre sac modelleri hakkında tüm detayları ve merak ettiğiniz her şeyi bulabilirsiniz. Saça yapılan boya işlemleri içinde en çok beğenilen ve kullanılan işlem ombre desek abartmış olmayız sanırım.

Ombre Modelleri 2022-2023 Renkleri Ve Fiyatları

Saça yapılan boya işlemleri nelerdir?

En çok beğenilen boya işlemlerini şöyle sıralayabiliriz

 • Ombre
 • Röfle
 • Balyaj

Saç boya trendleri arasından olan ve zirveyi ele geçiren, bir türlü bırakmayan, hatta uzun yıllar da bırakmayacak gibi duran ombre hakkında bilgi mi almak istiyorsunuz?

O halde

Doğru yerdesiniz.

İşte kısa saç ombre, uzun saç ombre, dalgalı saç ombre, kıvırcık saç ombre, düz saç ombre, siyah saça ombre, kumral saça ombre, kısacası omre renkleri hakkında merak ettiğiniz her şey…

Ombre Modeli-Saç ombre

 • Konumuzun detaylarında neler mi bulacaksınız?
 • Ombre nedir?
 • Ombre saç renkleri
 • kısa saç ombre fiyatları
 • saç ışıltı fiyatları
 • ombre boya fiyatları

Ombre Boya Renkleri

 • Bu senenin ombre saç modelleri
 • Ombre kime yakışır
 • Ombre çeşitleri
 • Hangi saça hangi ombre gibi konulara detaylı bir şekilde değinerek püf noktaları vereceğiz.

Ombre Nedir?

Omre, somre, ömre veya ombre, halk ağzıyla saça gölge uygulaması işlemidir. Omre yaptırmak denilince akla renkli saç uçları gelir. Bir nevi doğrudur aslında.

Ombre, saç uçlarınızın kendi saç renginizden birkaç ton açık renge boyama işlemidir.

Saçta ombre neden bu kadar çok beğenilir?

Ombre nedir-ombre çeşitleri

Ombre Saç Nasıl Yapılır?

> Ombre saç boyama işleminde saçların uç kısmı keskin bir şekilde boyanmaz.

> Ombre saç boyama işleminde boya saçların ucuna doğru gittikçe azalır ve en uçta yok olur. Bu nedenle de oldukça doğal durur.

> Ombre saç modelleri sadece kendi saç renginizin birkaç ton açığı değildir. Alışılagelmiş bu kullanımın dışında farklı renk tonlarında da ombre saç boyama işlemi yapılmaktadır.

O halde gelin şimdi de bu konuyu inceleyelim:)

Ombre Çeşitleri

Ombre çeşitleri sınırsızdır diyebiliriz. Siz yeter ki ombre yapımı için karar verin mutlaka kendinize yakışan ombre modeli bulacaksınız.

Klasik Ombre Modeli

Bayanların en çok kullandığı ombre çeşitleri arasında yer almaktadır.

Ombre Modelleri, Bu Senenin Ombre Renkleri Ve Fiyatları;

Klasik ombre-saça ombre

Klasik ombre saçlarda dipten uca doğru azalan hatta uçta yok olan boyama tekniğidir. Saçlarında aşırılığa kaçmak istemeyenler dipten ombre yerine saç uçlarına boya veya ışıltı attırarak kullanmaktadır. SAç uçları boyama fiyatları, genel ombre fiyatlarına göre biraz daha uygundur.

Ters Ombre Modeli

⇒ Klasik ombre bana göre değil diyorsanız, ters ombreyi deneyebilirsiniz. Klasik ombre modelinde saçlar dipten koyu başlayarak uçlara doğru tamamen açılır.

Ters ombre-ombre renkleri

⇒ Ters ombre ise adından da anlaşılacağı gibi saç diplerinden açık renk ile başlayarak uç kısımlarında iyice koyulaşır. Marjinal saç renkleri ile ters omre modelleri yaptırarak farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

Eriyen Ombre Modelleri

Yeni nesil ombre modelleri arasında yer alan eriyen ombre nedir? Yeni bir ombre tekniği olan ve diğer adıyla “melted ombre” denilen eriyen ombre, saç renginin erimiş bir görünüme kavuşturulma şeklidir.

Eriyen ombre nasıl yapılır diyelim şimdi de; Klasik ombre modelinde koyu renkten açığa geçiş yapılıyor, ancak eriyen ombre modelinde bir renkten diğer renge geçme işlemi o kadar yumuşak ki boya olduğu fark edilmiyor bile. Oldukça natürel olan eriyen ombre bu nedenle yeni nesil ombre modelleri arasında yer almaktadır.

Eriyen omre hangi saça yapılır? Eriyen ombre her renk saça uygulanmaktadır. Ancak küllü saç rengi tonlarında çok daha havalı ve göz alıcı olmaktadır.

Eriyen ombre-saç ombre modelleri

Ombre Fiyatları 2022-2023 Listesi

Omre fiyatları bölgeden bölgeye değişmektedir. Ancak biz yine de bazı illerdeki kuaförlerin online yayınladığı fiyat listesi ve kuaför adresi vereceğiz. En doğru ombre saç fiyatları listesini kuaförünüzden alabileceğinizi unutmayın.

Eriyen omre fiyat seçenekleri her şehirde farklı olmaktadır. Ombre fiyatı; ombrede kullanılan ombre saç boyası ve markası, işçilik, saçın daha önceden işlenmiş veya işlenmemiş olması gibi birçok etken ombre fiyatları arasında farklılık yaratmaktadır.

Ombre fiyatları ülke genelinde 250 ile 950 tl arasında değişmektedir. Net bir fiyat için en doğru bilgiyi kuaförünüzle görüşerek alabilirsiniz.

Aşağıdaki liste 2021 Ekim fiyat listesidir. Ombre saç ne kadar diyenlere bu listenin her an değişebileceğini belirtmeden geçemeyeceğiz. 

İStanbul ombre fiyatı: Tayfun Bakırhan Kadın & Erkek Kuaförü  Ombre Fiyatı 400-600TL ⇒ ⇒Adres: Erol Kaya Cad. Batı Mah. Rafet Tek Apt. No:61 Dükkan.9 Pendik İstanbul

Ankara Ombre fiyatı: Hasan Millet Saç Atölyesi Kampanyalı Omre Fiyatı 200-400TL (kampanyalı fiyat) ⇒ Adres: Şenlik mah. Aşıkpaşa cad. 50/1 Keçiören Ankara

Ankara ombre fiyatı: H&M Kuaför & Güzellik Salonu Omre Fiyatı 450-700 TL⇒  Adres: Turgut Özal Mah 2209. Cadde No:13/7 Çakırlar Ankara

İstanbul ombre fiyatı. Massimo Kuaför  Ombre Fiyatı 600-800 TL ⇒ Adres: Altunizade Mahallesi, Ord. Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay Cd. No:13, 34662 Üsküdar İstanbul

Isparta ombre fiyatı: Lady Care Saloon  Ombre fiyatları 250-450TL ⇒ Adres: Yedi Şehitler Mah. 2922 Sok. No:27 Isparta Merkez Isparta

İzmir Ombre fiyatı: Salon Ebru Ombre fiyatı 270-400 TL⇒  Adres: 1636 Sk. No:14/A Bayraklı İzmir

Antalya ombre fiyatları: Hüsnü Yüksel Kuaför 450-750 TL ⇒ Adres: Kadıpaşa Mah. Şevket Tokuş Caddesi Hacıince Aprt. No:59/14 Alanya Antalya

Fire Ombre Hair (Saç)

Bu ombre çeşidinde saçlara alev almış görünümü veriliyor. Açık sarı ombre, kızıl ve tonlarındaki ombre, fire ombre modellerinde mükemmel görünümler kazandırmaktadır. Saçlarınızda olağanüstü değişikliler yapmak ve ilgi odağı olmak istiyorsanız fire ombre modelini kesinlikle denemelisiniz.

Canlı renklerle yapılan fire ombre-omre fiyatları

Fire Ombre Kimlere Yakışır?

Fire ombre katlı ve uzun saçlarda daha etkili sonuçlar vermektedir.

Ombre Saç Renkleri

Her renk tonunda ombre yaptırmanız mümkün. Ombre renkleri seçerken mutlaka , göz rengi ve ten rengi uyumu dikkate almalısınız.

Kahverengi Ombre

Kahverengi ombre uygulamasında açıktan koyuya veya koyudan açığa doğru kahverenginin tüm tonlarını deneyebilirsiniz. Kahverengi saça sarı ombre modeli en çok kullanılan ombre modelleri arasında yer almaktadır.

 • Kahverengi saça mavi ombre
 • Kahverengi saça kızıl ombre
 • Kahverengi saça yeşil ombre
 • Kahverengi saça gri ombre
 • Kahverengi saça mor ombre
 • Kahverengi saça pembe ombre
 • Kahverengi saça sarı ombre modelleri arasında seçim yapabileceğiniz gibi kahverengi saça ışıltı şeklinde ombre de yapabilirsiniz.
 • Kahverengi ombre-kısa saçta ombre kaç tl

Koyu kestane saça ombre modelleri olarak da yukarıda bahsettiğimiz bu modelleri kullanabilirsiniz.

Siyah Saça Ombre

Siyah saça ışıltı ve güzellik katan pek çok ombre renkleri vardır. Siyah saç, ombre modellerini ve renklerini en iyi taşıyan ve sergileyen renktir.

Bu yazımızda işinize yarayabilir⇒Siyah Saç Üzerine Ombre Modelleri

Siyah saça ombre nasıl yapılır? Siyah saça ombre yapmadan önce saç rengini oksidanla açmanız gerektiğini sakın unutmayın. Ombre işlemi saçın boy ve uç kısımlarına uygulanacağı için saçın tamamını açmayın sakın. Bu iş için lütfen bir uzmandan yardım alın.

Siyah saça ombre-siyah saça ombre nasıl yapılır

Siyah Saça En Çok Yakışan Ombre Modelleri

 • Siyah saça kızıl ombre
 • Siyah saça kahverengi ombre
 • Siyah saça pembe ombre
 • Siyah saça gri ombre
 • Siyah saça karamel ombre
 • Siyah saça koyu sarı ombre
 • Siyah saça mor ombre
 • Siyah saça küllü ombre
 • Siyah saça platin ombre
 • Siyah saça mavi ombre modelleri siyah saçı ışıltılı ve olağan sütü gösteren ombre modelleri arasında yer almaktadır.

Kısa siyah saça gri ombre en çok kullanılan ombre olsa da siyah kısa saça ombre işlemlerinde de bu renkleri kullanabilirsiniz.

⇒ Siyah saça koyu renk ombre modelleri uygulayabileceğiniz gibi açık renk ombre modelleri de kullanabilirsiniz.

Kumral Saça Ombre Modası

> Kumral saç ombre modelleri ünlülerin ombre saç modeli arasında yer almaktadır. Kumral saç rengi bütün ombre renklerini kullanabilirsiniz diyemiyoruz. Kısa kumral saç ombre de uzun kumral saç ombre de kusursuz görünüm sunmaktadır.

> Renk tonlarını daha güzel taşıyan ombrede en çok balyajlı ombre modeli kullanılmaktadır.

> Kumrallara tek önerimiz kendi ten renklerinin çok uzağında ombre yaptırmamaları olacaktır. Doğal ombre modelleri arasında kumral saça uygulanan ombre modelleri vardır.

Kumral saça ombre modelleri-kumral saça ombre nasıl yapılır

Siyah saça ombre, kahverengi saça ombre gibi koyu renk ombre modellerinde işçilik çok uzun sürer. Ancak kumral saç böyle değildir. Özellikle balyaj ve ombre de sarı saç kullanacaksanız bu yarışa bir sıfır önde başlıyorsunuz. Çünkü sarı saça ombre, kumral saça ombre işlemlerinde başarı oranı %100dür.

Ombre Modelleri

Bu senenin ombre modelleri seçenekleri kısa saça ombre, uzun saça ombre, kıvırcık saça ombre, düz saça ombre ve dalgalı saça ombre şeklindedir. buda bize her saça ombre yapılabileceğini göstermektedir.

Kısa Saç Ombre Modelleri 2022-2023

Ombre  modelleri denilince akla sadece uzun saçlar gelmemelidir. Günümüzde kısa saçlara da çok başarılı ombre yapıldığını görmekteyiz.

Küt saça ombre, bob saça ombre, lob saça ombre ve omuzda ombreli saç modeli sıklıkla kullanılmaktadır.

Kısa saça ombre-kısa saç ombre modelleri 

Kısa saç renkleri ombre ile şekillenirken büyüleyici bir görüme kavuşmaktadır. Sanırım bu açıklamamız kısa saça ombre yakışır mı sorularına cevap olmuştur.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz⇒ En Trend Kısa Saç Modelleri 2022-60+Fikir

Kısa Saça Ombre Modelleri –En Çok Beğenilen Kısa Saç Ombre

En çok beğenilen kısa saç boyama seçenekleri arasında yer alan kısa saç ombre modelleri arasında yer almaktadır. Rahat kullanımı ve modern görünümü nedeni ile çok tercih edilmektedir.

Gri Ombre Kısa Saç Modeli

Işıltısını canlılığını kaybetmiş kısa saçlara da ombre yaparak büyüleyici görünüme sahip olabilirsiniz.

Gri ombre kısa saç-gri ombre modelleri

Kısa saç ombre modeli arasında en çok tercih edilen renk gri ombre kısa saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır.

Gri ombre fiyatları da bölgeden bölgeye ve  saça yapılan işlemlere ve süreye göre değişmektedir. Ortalama ombre fiyatları kuaför paketleri; 400-800TL arasıdır.

Bu yazımızda detaylar bulabilirsiniz⇒Gri Ombre 2022 Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Mor Ombre Kısa Saç

Kısa saçlarla fark yaratmak ve sıra dışı olmak istiyorsan mor ombre denemelisin. Mor ombre yaptıracaksan ten rengine uyumu asla unutma.

Mor ombre kısa saç-kısa saçta ombre

Esmer tenliler için ombre modeli arasından moru seçtiyseniz pastel tonlar yerine patlıcan moru denilen renk tonunu seçmelisin.

Açık tenliler için ombre renkleri arasından moru seçtiysen ten renginin göz alıcı bir şekilde ortaya çıkması için pastel mor renk tonlarını seçmelisin.

Ombre Nedir? Nasıl Yapılır? Bu Senenin Modelleri Ve Fiyatları

En Trend Ombre Modelleri

Yeni nesi ombre modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Platin Ombre Modeli-Beyaz Platin Ombre

Ombre Nedir-Nasıl Yapılır- Bu Senenin Modelleri Ve Fiyatlar nelerdir? Ombre Ne Kadar yazımızın devamında platin ombre modeline de değinmeden geçemedik.

Platin ombre-ombre modelleri platin

Platin ombre saç son dönemlerin favori saç renkleri arasında yer almaktadır. Siyah saçlarında farklılık yaratmak istiyorsanız platin ombreyi mutlaka denemelisiniz.

Karamel Ombre Modelleri

Ombre, kadınların güzelliğine bu kadar çok artı katmaya devam ettiği sürece modası geçmeyecek gibi duruyor.

En çok beğenilen ve tercih edilen ombre rengi hiç şüphesiz karamel ombredir. Karamel ombre kısa saç ve uzun saç için mükemmel sonuçlar vermektedir.

Karamel ombre, siyah saça-karamel ombre nasıl yapılır

Ombre sarı renkte doğal dursa da karamelde daha doğal olduğu bir gerçek. Özellikle saç uçlarında farklılık yaratmak ve bunu yaparken de göz alıcı olmak isteyen esmer bayanların ilk tercihi olan karamel ombreyi mutlaka denemelisiniz.

Karamel Rengi Ombre Kimlere Yakışır?

Doğal duran ombre arayanlar karamel ombre saç yaptırabilir. Karamel Rengi ombre her ten rengine olağanüstü bir güzellik kattığı bilinse de esmerlerde daha bir mükemmel durmakta olduğunu herkes bilir:)

Sarı Ombre Modelleri (bu senenin)

Küllü sarı ombre modelleri, sarı ombre modeli arasında en çok tercih edilen renk tonudur. Doğal, modern ve özel görünmek istiyorsanız sarı ombre modellerini incelemelisiniz.

Gri Ombre Modeli

Son dönemlerde ünlülerde ve sokaklarda sıkça karşılaştığımız gri ombre modeli cesur ev iddialı bir saç rengi olarak karşımıza çıkmaktadır. Uygun cilt rengine sahip kişilerde fazlasıyla karizmatik durduğunu belirtmek istiyoruz.

Bu senenin gri Ombre Modelleri-Siyah saça gri ombre

Gri Ombre Saç Kimlere Yakışır?

Esmer ve buğday cilt rengine sahip kişiler gönül rahatlığı içinde gri ombre yaptırabilirler. Siyah saça gri ombre beyaz tenlilerde de şık durmaktadır.

Kızıl Ombre Saç Modeli

Saç trendleri ve saç renkleri sık sık değişirken bu akıma ayak uydurmak zor diyorsanız zamansız saç renklerini tercih etmelisiniz.

Kızıl ombre modelleri-siyah saça kızıl ombre

Son dönemlerin en çok tercih edilen ombre renkleri arasında yer alan kızıl ombre saç modeli bir süre daha zirvede kalacak gibi duruyor.

Bakır Ombre Modelleri

Seksi ve kadınsı ombre saç rengi arıyorsanız bakır ombre modellerini düşünmelisiniz. Bakır ombre de kızıl ombre gibi karamel ve altın renk tonları ile mükemmel uyumu yakalamaktadır.

Bakır ombre Fiyatları ve Fikirleri

Saç diplerinizden koyu başlayan ve uçlara doğru bakır tonu alan ombre modeli.

Parlak bakır tonlarına ışıltı attırma işlemi uygulanana ombre modeli.

Parlak bakır saçlarda açık renk bukle attırma işlemi yapılan ombre.

Balyajlı ombre modeli uygulaması ile işlenen saça kızıl bakır ombre yaptırabilirsiniz.

Bakır, altın ve karamel tonlarından oluşan ombre modelini denemeye ne dersiniz? Kızıl ombre geçmişte Sonbahar-kış ombre renkleri arasında gibi görünse de günümüzde her mevsimde kullanılmaktadır.

Bakır ombre modelleri-bakır ombre

Bakır ombre fiyatları bölgeden bölgeye değişmektedir.

Bakır ombre fiyatları şudur diyemiyoruz maalesef. Kuaförün semtinden, saç renginize kadar değişen etkenler ombre fiyatlarını etkilemektedir. Biz yine de sizlere birkaç şehrin fiyatlarını verelim. Ancak bu fiyatlarda saça yapılacak işlemlere, saç uzunluğuna ve saçlarınızın işlenmiş olup olmadığına göre değişir. Fiyat listemiz sadece fikir amaçlıdır.

Ombre Modeli Yeni Sezon Fiyatları

 • Ombre Fiyatları 2022-2023 listesi

Ombre fiyatları 2021 döneminde diğer dönemlerde olduğu gibi kısa saça ombre fiyatları ve uzun saça ombre fiyatları olmak üzere farklılık göstermektedir. Saçlarınıza ombre sırasında yapılacak işlemlerin çokluğuve ombre boya  fiyatları da ombre fiyatlarını etkilemektedir.

 • Konya ombre fiyatları: Kısa saç ombre 300-600 arası, uzun saç ombre  400-850 TL arası
 • İstanbul ombre fiyatları: Kısa saç ombre 280- 350 arası, uzun saç ombre  550-1500 TL arası İstanbul ombre fiyatları semte göre çok farklılık göstermektedir. Kampanya düzenleyen kuaförler de bulunmaktadır. Ancak en kadar ucuz ombre o kadar az kaliteli malzeme kullanımı olabilir, buna dikkat edin. Ucuz ombre yapılan yerlerdeki kullanılan malzemeleri sorgulayın lütfen:)
 • İzmir ombre fiyatları: Kısa saç ombre 270-350 arası, uzun saç ombre 400-1075 TL arası
 • Adana ombre fiyatları: Kısa saç ombre 250-400 arası, uzun saç ombre 450-1200 TL arası
 • Aydın ombre fiyatları: Kısa saç ombre 250-400 arası, uzun saç ombre 500-1075 TL arası
 • Bursa ombre fiyatları: Kısa saç ombre 300-450 arası, uzun saç ombre 500-1050 TL arası
 • Gaziantep ombre fiyatları: Kısa saç ombre 300-400 arası, uzun saç ombre 500-850 TL arası
 • Erzurum ombre fiyatları: Kısa saç ombre 300-400 arası, uzun saç ombre 450-800 TL arası
 • Antalya ombre fiyatları: Kısa saç ombre 400-500 arası, uzun saç ombre 655-1000 TL arası
 • Trabzon ombre fiyatları: Kısa saç ombre 300-400 arası, uzun saç ombre 550-950 TL arası
 • Samsun ombre fiyatları: Kısa saç ombre 300-400 arası, uzun saç ombre 550-800 TL arası
 • Kayseri ombre fiyatları:Kısa saç ombre 290-400 arası, uzun saç ombre  500-950 TL arası
 • Eskişehir ombre fiyatları: Kısa saç ombre 375-470 arası, uzun saç ombre 500-900 TL arası
 • Diyarbakır ombre fiyatları: Kısa saç ombre 350-470 arası, uzun saç ombre 450-900 TL arası

Bu fiyatlarda kent merkezleri ile ilçelerde değişiklik göstermektedir. En net bilgiyi kuaförünüzle konuşarak alacağınızı belirtelim. Bazı bölgelerde yapılan kampanyalarla uzun ombre 450-500’e kadar düşmektedir. Bazı lüks semtlerde ise ombre fiyatları 2000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Bizim belirttiğimiz fiyatlar ortalama fiyat listesidir.

Bal Köpüğü Ombre Modeli

Saç uçlarınızın tatlımı tatlı ve belirgin bir hal almasını istiyorsanız bal köpüğü ombre tam size göre. Özellikle sağlıklı saç uçlarında mükemmel sonuçlar vermektedir.

Bal köpüğü ombre kimlere yakışır-bal köpüğü ombre

Esmerlere Yakışan Ombre Modeli

 • Gri ombre
 • Karamel ombre

  Esmerlere Yakışan Ombre Modeli-esmerlere ombre 

Koyu saç renklerinin saç uçlarına dore, kızıl, bakır tonlarında ombre yaptırarak daha enerjik ve göz alıcı olabilirsiniz.

Buğday Tenliler İçin Ombre Modelleri

Kumral ombre modeli buğday tenli kişilerde harika sonuçlar yaratacaktır.

Ayrıca, fındık kabuğu, karamel ve kızıl ombre de oldukça başarılı sonuçlar verecektir.

Beyaz Tenlilerde Ombre

 • Bakır ombre
 • Karamel ombre
 • Kahverengi ombre
 • Siyah saça ombre
 • Mor ombre kısacası ombrenin her tonu doğru oranda ve tonda kullanıldığı zaman beyaz tenli kişilere yakışmaktadır. Beyaz tenlilere ombre esmere göre daha çok seçeneklidir.
 • Beyaz Tenlilerde Ombre-Ombre Nedir? Nasıl Yapılır? Ombre Modelleri Ve Fiyatları

Ombre Nedir-Nasıl Yapılır 2022-2023 Modelleri Ve Fiyatları ,başlıklı yazımızda bizlere en çok yönelttiğiniz sorulara cevap vermeye çalıştık.

Ombre Ne Kadar ve bu senenin ombre renkleri resim galerisini inceleyerek daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Ombre Modeli-Ombre Çeşitleri

 

 

Bir önceki makalemiz olan Açık Saç Modelleri 2024: Her Yaşa uygun Seçeneklerle 30 + Model başlıklı yazımızda Açık Saç Modelleri ve Açık Saç Modelleri-Günlük-Abiye hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
Tarz Kadın Blogu