Tarz Kadın

Ombre Modelleri, Renkleri Ve Fiyatları-Dev İnceleme

24.08.2019
157
Ombre Modelleri, Renkleri Ve Fiyatları-Dev İnceleme

Ombre Modelleri, Renkleri Ve Fiyatları; Ombre Saç Nasıl Yapılır? Ombre Ne Kadar? konularını da ele aldığımız kapsamlı yazımızda ombre sac modelleri hakkında tüm detayları ve merak ettiğiniz her şeyi bulabilirsiniz. Saça yapılan boya işlemleri içinde en çok beğenilen ve kullanılan işlem ombre desek abartmış olmayız sanırım.

Ombre Modelleri 2019-2020 Renkleri Ve Fiyatları

Saça yapılan boya işlemleri nelerdir?

En çok beğenilen boya işlemlerini şöyle sıralayabiliriz

 • Ombre
 • Röfle
 • Balyaj

Saç boya trendleri arasından olan ve zirveyi ele geçiren, bir türlü bırakmayan, hatta uzun yıllar da bırakmayacak gibi duran ombre hakkında bilgi mi almak istiyorsunuz?

O halde

Doğru yerdesiniz.

İşte ombre hakkında merak ettiğiniz her şey…

Ombre Modeli

 • Konumuzun detaylarında neler mi bulacaksınız?
 • Ombre nedir?
 • Ombre saç renkleri
 • Ombre boya renkleri
 • Ombre saç modelleri 2019
 • Ombre kime yakışır
 • Ombre çeşitleri
 • Hangi saça hangi ombre gibi konulara detaylı bir şekilde değinerek püf noktaları vereceğiz.

Ombre Nedir?

Omre veya halk ağzıyla saça gölge uygulaması işlemidir. Omre yaptırmak denilince akla renkli saç uçları gelir. Bir nevi doğrudur aslında.

Ombre, saç uçlarınızın kendi saç renginizden birkaç ton açık renge boyama işlemidir.

Saçta ombre neden bu kadar çok beğenilir?

Ombre nedir

Ombre Saç Nasıl Yapılır?

> Ombre saç boyama işleminde saçların uç kısmı keskin bir şekilde boyanmaz.

> Ombre saç boyama işleminde boya saçların ucuna doğru gittikçe azalır ve en uçta yok olur. Bu nedenle de oldukça doğal durur.

> Ombre saç modelleri sadece kendi saç renginizin birkaç ton açığı değildir. Alışılagelmiş bu kullanımın dışında farklı renk tonlarında da ombre saç boyama işlemi yapılmaktadır.

O halde gelin şimdi de bu konuyu inceleyelim:)

Ombre Çeşitleri

Klasik Ombre Modeli

Ombre Modelleri, 2019-2020 Renkleri Ve Fiyatları;

Klasik ombre

Klasik ombre saçlarda dipten uca doğru azalan hatta uçta yok olan boyama tekniğidir.

Ters Ombre Modeli

⇒ Klasik ombre bana göre değil diyorsan, ters ombreyi deneyebilirsiniz. Klasik ombre modelinde saçlar dipten koyu başlayarak uçlara doğru tamamen açılır.

Ters ombre

⇒ Ters ombre ise adından da anlaşılacağı gibi saç diplerinden açık renk ile başlayarak uç kısımlarında iyice koyulaşır.

Eriyen Ombre Modelleri

Yeni nesil ombre modelleri arasında yer alan eriyen ombre nedir? Yeni bir ombre tekniği olan ve diğer adıyla “melted ombre” denileneriyen ombre, saç renginin erimiş bir görünüme kavuşturulma şeklidir.

Eriyen ombre nasıl yapılır diyelim şimdi de; Klasik ombre modelinde koyu renkten açığa geçiş yapılıyor, ancak eriyen ombre modelinde bir renkten diğer renge geçme işlemi o kadar yumuşak ki boya olduğu fark edilmiyor bile. Oldukça natürel olan eriyen ombre bu nedenle yeni nesil ombre modelleri arasında yer almaktadır.

Eriyen ombre

Eriyen omre fiyat seçenekleri her şehirde farklı olmaktadır. Ombre fiyatı; ombrede kullanılan ombre saç boyası ve markası, işçilik, saçın daha önceden işlenmiş veya işlenmemiş olması gibi birçok etken ombre fiyatları arasında farklılık yaratmaktadır.

Ombre fiyatları ülke genelinde 150 ile 1400 tl arasında değişmektedir. Net bir fiyat için en doğru bilgiyi kuaförünüzle görüşerek alabilirsiniz.

Eriyen omre hangi saça yapılır? Eriyen ombre her renk saça uygulanmaktadır. Ancak küllü saç rengi tonlarında çok daha havalı ve göz alıcı olmaktadır.

Fire Ombre Hair (Saç)

Bu ombre çeşidinde saçlara alev almış görünümü veriliyor. Açık sarı ombre, kızıl ve tonlarındaki ombre, fire ombre modellerinde mükemmel görünümler kazandırmaktadır. Saçlarınızda olağanüstü değişikliler yapmak ve ilgi odağı olmak istiyorsanız fire ombre modelini kesinlikle denemelisiniz.

Canlı renklerle yapılan fire ombre

Fire Ombre Kimlere Yakışır?

Yazımızı Okumak İçin :   Dağınık Topuz Modelleri İncelemesi

Fire ombre kaltı ve uzun saçlarda daha etkili sonuçlar vermektedir.

Ombre Saç Renkleri

Kahverengi Ombre

Kahverengi ombre uygulamasında açıktan koyuya veya koyudan açığa doğru kahverenginin tüm tonlarını deneyebilirsiniz. Kahverengi saça sarı ombre modeli en çok kullanılan ombre modelleri arasında yer almaktadır.

 • Kahverengi saça mavi ombre
 • Kahverengi saça kızıl ombre
 • Kahverengi saça yeşil ombre
 • Kahverengi saça gri ombre
 • Kahverengi saça mor ombre modelleri arasında seçim yapabileceğiniz gibi kahverengi saça ışıltı şeklinde ombre de yapabilirsiniz.

  Kahverengi ombre

Koyu kestane saça ombre modelleri olarak da yukarıda bahsettiğimiz bu modelleri kullanabilirsiniz.

Siyah Saça Ombre 

Siyah saça ışıltı ve güzellik katan pek çok ombre renkleri vardır. Siyah saç, ombre modellerini ve renklerini en iyi taşıyan ve sergileyen renktir.

Siyah saça ombre nasıl yapılır? Siyah saça ombre yapmadan önce saç rengini oksidanla açmanız gerektiğini sakın unutmayın. Ombre işlemi saçın boy ve uç kısımlarına uygulanacağı için saçın tamamını açmayın sakın. Bu iş için lütfen bir uzmandan yardım alın.

Siyah saça ombre

Siyah Saça En Çok Yakışan Ombre Modelleri

 • Siyah saça kızıl ombre
 • Siyah saça kahverengi ombre
 • Siyah saça pembe ombre
 • Siyah saça gri ombre
 • Siyah saça karamel ombre
 • Siyah saça koyu sarı ombre
 • Siyah saça mor ombre
 • Siyah saça küllü ombre
 • Siyah saça platin ombre
 • Siyah saça mavi ombre modelleri siyah saçı ışıltılı ve olağan sütü gösteren ombre modelleri arasında yer almaktadır.

⇒ Kısa siyah saça gri ombre en çok kullanılan ombre olsa da siyah kısa saça ombre işlemlerinde de bu renkleri kullanabilirsiniz.

⇒ Siyah saça koyu renk ombre modelleri uygulayabileceğiniz gibi açık renk ombre modelleri de kullanabilirsiniz.

Kumral Saça Ombre

> Kumral saç ombre modelleri ünlülerin ombre saç modeli arasında yer almaktadır. Kumral saç rengi bütün ombre renklerini kullanabilirsiniz diyemiyoruz.

> Renk tonlarını daha güzel taşıyan ombrede en çok balyajlı ombre modeli kullanılmaktadır.

> Kumrallara tek önerimiz kendi ten renklerinin çok uzağında ombre yaptırmamaları olacaktır. Doğal ombre modelleri arasında kumral saça uygulanan ombre modelleri vardır.

Kumral saça ombre modelleri

> Siyah saça ombre, kahverengi saça ombre gibi koyu renk ombre modellerinde işçilik çok uzun sürer. Ancak kumral saç böyle değildir. Özellikle balyaj ve ombre de sarı saç kullanacaksanız bu yarışa bir sıfır önde başlıyorsunuz. Çünkü sarı saça ombre, kumral saça ombre işlemlerinde başarı oranı %100dür.

Kısa Saç Ombre Modelleri 2019-2020

Ombre denilince akla sadece uzun saçlar gelmemelidir. Günümüzde kısa saçlara da çok başarılı ombre yapıldığını görmekteyiz.

Küt saça ombre, bob saça ombre, lob saça ombre ve omuzda ombreli saç modeli sıklıkla kullanılmaktadır.

Kısa saça ombre

Kısa saç renkleri ombre ile şekillenirken büyüleyici bir görüme kavuşmaktadır. Sanırım bu açıklamamız kısa saça ombre yakışır mı sorularına cevap olmuştur.

Kısa Saça Ombre 2019-2020 Modeleri –En Çok Beğenilen Kısa Saç Ombre

Gri Ombre Kısa Saç Modeli

Işıltısını canlılığını kaybetmiş kısa saçlara da ombre yaparak büyüleyici görünüme sahip olabilirsiniz.

Gri ombre kısa saç

Kısa saç ombre modeli arasında en çok tercih edilen renk gri ombre kısa saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır.

Mor Ombre Kısa Saç

Kısa saçlarla fark yaratmak ve sıra dışı olmak istiyorsan mor ombre denemelisin. Mor ombre yaptıracaksan ten rengine uyumu asla unutma.

Mor ombre kısa saç

Esmer tenliler için ombre modeli arasından moru seçtiyseniz pastel tonlar yerine patlıcan moru denilen renk tonunu seçmelisin.

Açık tenliler için ombre renkleri arasından moru seçtiysen ten renginin göz alıcı bir şekilde ortaya çıkması için pastel mor renk tonlarını seçmelisin.

Ombre Nedir? Nasıl Yapılır? 2019-2020 Modelleri Ve Fiyatları

En Trend Ombre Modelleri

Platin Ombre Modeli

Ombre Nedir-Nasıl Yapılır-2019-2020 Modelleri Ve Fiyatlar nelerdir? Ombre Ne Kadar yazımızın devamında platin ombre modeline de değinmeden geçemedik.

Platin ombre

Platin ombre saç son dönemlerin favori saç renkleri arasında yer almaktadır. Siyah saçlarında farklılık yaratmak istiyorsanız platin ombreyi mutlaka denemelisiniz.

Karamel Ombre Modelleri

Ombre, kadınların güzelliğine bu kadar çok artı katmaya devam ettiği sürece modası geçmeyecek gibi duruyor.

En çok beğenilen ve tercih edilen ombre rengi hiç şüphesiz karamel ombredir.

Karamel ombre, siyah saça

Ombre sarı renkte doğal dursa da karamelde daha doğal olduğu bir gerçek. Özellikle saç uçlarında farklılık yaratmak ve bunu yaparken de göz alıcı olmak isteyen esmer bayanların ilk tercihi olan karamel ombreyi mutlaka denemelisiniz.

Karamel Rengi Ombre Kimlere Yakışır?

Her ten rengine olağanüstü bir güzellik kattığı bilinse de esmerlerde daha bir mükemmel durmakta olduğunu herkes bilir:)

Sarı Ombre Modelleri 2019-2020

Küllü sarı ombre modelleri, sarı ombre modeli arasında en çok tercih edilen renk tonudur. Doğal, modern ve özel görünmek istiyorsanız sarı ombre modellerini incelemelisiniz.

Gri Ombre Modeli

Son dönemlerde ünlülerde ve sokaklarda sıkça karşılaştığımız gri ombre modeli cesur ev iddialı bir saç rengi olarak karşımıza çıkmaktadır. Uygun cilt rengine sahip kişilerde fazlasıyla karizmatik durduğunu belirtmek istiyoruz.

Gri Ombre Modelleri

Peki

Gri Ombre Saç Kimlere Yakışır?

Esmer ve buğday cilt rengine sahip kişiler gönül rahatlığı içinde gri ombre yaptırabilirler. Siyah saça gri ombre beyaz tenlilerde de şık durmaktadır.

Kızıl Ombre Saç Modeli

Saç trendleri ve saç renkleri sık sık değişirken bu akıma ayak uydurmak zor diyorsanız zamansız saç renklerini tercih etmelisiniz.

Kızıl ombre modelleri

Son dönemlerin en çok tercih edilen ombre renkleri arasında yer alan kızıl ombre saç modeli bir süre daha zirvede kalacak gibi duruyor.

Bakır Ombre Modelleri

Seksi ve kadınsı ombre saç rengi arıyorsanız bakır ombre modellerini düşünmelisiniz. Bakır ombre de kızıl ombre gibi karamel ve altın renk tonları ile mükemmel uyumu yakalamaktadır.

Bakır ombre Fiyatları ve Fikirleri

Saç diplerinizden koyu başlayan ve uçlara doğru bakır tonu alan ombre modeli.

Parlak bakır tonlarına ışıltı attırma işlemi uygulanana ombre modeli.

Parlak bakır saçlarda açık renk bukle attırma işlemi yapılan ombre.

Balyajlı ombre modeli uygulaması ile işlenen saça kızıl bakır ombre yaptırabilirsiniz.

Bakır, altın ve karamel tonlarından oluşan ombre modelini denemeye ne dersiniz? Kızıl ombre geçmişte Sonbahar-kış ombre renkleri arasında gibi görünse de günümüzde her mevsimde kullanılmaktadır.

Bakır ombre modelleri

Bakır ombre fiyatları bölgeden bölgeye değişmektedir.

Bakır ombre fiyatları şudur diyemiyoruz maalesef. Kuaförün semtinden, saç renginize kadar değişen etkenler ombre fiyatlarını etkilemektedir. Biz yine de sizlere birkaç şehrin fiyatlarını verelim. Ancak bu fiyatlarda saça yapılacak işlemlere, saç uzunluğuna ve saçlarınızın işlenmiş olup olmadığına göre değişir. Fiyat listemiz sadece fikir amaçlıdır.

Ombre Modeli 2019-2020  Fiyatları

 • Ombre Fiyatları 2019-2020
 • Konya ombre fiyatları: 220-750 TL arası
 • İstanbul ombre fiyatları: 280-1200 TL arası
 • İzmir ombre fiyatları: 250-1075 TL arası
 • Adana ombre fiyatları: 180-650 TL arası
 • Aydın ombre fiyatları: 200-775 TL arası
 • Bursa ombre fiyatları:180-750 TL arası
 • Gaziantep ombre fiyatları: 190-950 TL arası
 • Erzurum ombre fiyatları: 180-600 TL arası
 • Antalya ombre fiyatları: 325-1150 TL arası
 • Trabzon ombre fiyatları: 200-750 TL arası
 • Samsun ombre fiyatları: 150-600 TL arası
 • Kayseri ombre fiyatları: 225-775 TL arası
 • Eskişehir ombre fiyatları: 275-875 TL arası
 • Diyarbakır ombre fiyatları: 150-590 TL arası

Bu fiyatlarda kent merkezleri ile ilçelerde değişiklik göstermektedir. En net bilgiyi kuaförünüzle konuşarak alacağınızı belirtelim.

Bal Köpüğü Ombre Modeli

Saç uçlarınızın tatlımı tatlı ve belirgin bir hal almasını istiyorsanız bal köpüğü ombre tam size göre. Özellikle sağlıklı saç uçlarında mükemmel sonuçlar vermektedir.

Bal köpüğü ombre kimlere yakışır

Esmerlere Yakışan Ombre Modeli

 • Gri ombre
 • Karamel ombre

  Esmerlere Yakışan Ombre Modeli

Koyu saç renklerinin saç uçlarına dore, kızıl, bakır tonlarında ombre yaptırarak daha enerjik ve göz alıcı olabilirsiniz.

Buğday Tenliler İçin Ombre Modelleri

Kumral ombre modeli buğday tenli kişilerde harika sonuçlar yaratacaktır.

Ayrıca, fındık kabuğu, karamel ve kızıl ombre de oldukça başarılı sonuçlar verecektir.

Beyaz Tenlilerde Ombre

 • Bakır ombre
 • Karamel ombre
 • Kahverengi ombre
 • Siyah saça ombre
 • Mor ombre kısacası ombrenin her tonu doğru oranda ve tonda kullanıldığı zaman beyaz tenli kişilere yakışmaktadır.

  Beyaz Tenlilerde Ombre-Ombre Nedir? Nasıl Yapılır? 2019-2020 Modelleri Ve Fiyatları

   

Ombre Nedir-Nasıl Yapılır-2019-2020 Modelleri Ve Fiyatları ,başlıklı yazımızda bizlere en çok yönelttiğiniz sorulara cevap vermeye çalıştık.

Ombre Ne Kadar  ve Ombre renkleri 2019-2020 resim galerisini inceleyerek daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Ombre Modeli-Ombre Çeşitleri

 

 

Bir önceki makalemiz olan Doğal Saç Modelleri Yapılışı başlıklı yazımızda doğal saç çeşitleri, doğal saç kesimleri ve doğal saç modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

Yazımızı Okumak İçin :   Alttan Topuz Modelleri Nasıl Yapılır-Kimlere Yakışır?
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu