Küllü Sari Ombre Saç

11.12.2022
2.777
Küllü Sari Ombre Saç

 Küllü sarı ombre saç, nasıl yapılır, kimlere yakışır konulu yazımızda esmer tene küllü sarı ombre ve diğer seçeneklerinden bahsedeceğiz. Küllü sarı saç renkleri son dönemlerin trend saç renkleri arasında yer almaktadır. Özellikle griye dönük küllü sarı ombre kadınların en beğendiği ve en sık kullandığı sarı ombre renkler arasındadır.

Öyle ki birçok ünlülerin ombreli saçları arasında açık küllü sarı ombre, koyu küllü sarı ombre iyi görmekteyiz. Size yeni sezonda açık küllü sarı ve koyu küllü sarı ombre şans vermek istiyorsunız yazımızın detaylarına göz atabilirsiniz.

Küllü Sari Ombre Saç

Küllü sarı ombre kimlere yakışır denilince ilk olarak akla esmer ve buğday tenliler gelir. Bu da siyah saça küllü sarı ombre, küllü kumral küllü sarı ombre gibi seçenekleri öne çıkarmaktadır.

Modern kadın saç renkleri arasında uçuş uçuş olan parlak küllü sarı saç rengi de sıklıkla tercih edilmektedir. Çünkü küllü sarı saç boyası kullananlar naturel yansımalarla doğal görünüm kazanmaktadırlar.

sarı ombre modelleri küllü sarı

sarı ombre modelleri küllü sarı

Küllü sarı ombre saç modellerini kumral saçlarda daha çok görmekteyiz. Özellikle kumral saça küllü sarı saç ombre, fındık kabuğu saç rengine küllü sarı ombre düşünmelisiniz. Ayrıca bal rengi saçlara küllü sarı ombre, gri saç üstüne küllü sarı ombre de kullanabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kumral Ombre Modelleri

Platin saç rengine küllü sarı ombre, bebek sarısı saç rengine küllü ombre seçenekleri de bulabilirsiniz. Ek olarak siyah saça külü sarı ombre mutlaka denemeniz gereken seçenek diyebiliriz.  Özellikle de esmer ve buğday tenlilerin mutlaka deneyimlemesini tavsiye ederiz.

Koyu renk saçlara sahipsiniz ve “size sarı ombre yakışmaz” diye düşünüyorsunuz. O halde doğal saç renginizin üzerine küllü sarı ombre uygulamasını kuaförünüze danışmanızı öneririz.

Aslında küllü sarı hemen hemen tüm saç renkleri ile uyum sağlamaktadır. Ancak bazı ten renginde sorun yaşanabileceği düşüncesi nedeni ile kuaförünüzle görüşmeniz en doğrusudur.

Esmer tene küllü sarı ombre olarak koyu küllü sarı ombre seçeneğinin daha tarz ve daha modern duracağını belirtelim. Özellikle küllü platin ombre ile yüzünüzdeki farklı görünüme sizde hayran kalacaksınız.

Açık bir ten rengine sahipseniz özellikle düz saça açık küllü sarı saç boyası veya çok açık küllü sarı ombre denemelisiniz. Böylece saçlarınızda farklı bir görünüm kazanacaktır. Yoğun küllü sarı saç boyası üzerine açık küllü sarı ombre veya koyu küllü sarı ombre kullanabilirsiniz.

Kahverengi saç uçlarına küllü sarı ombre

Kahverengi saç uçlarına küllü sarı ombre

Küllü Sarı Ombre Kimlere Yakışır

“Küllü sarı saç rengi bana yakışır mı “diyen esmer, buğday tenli ve beyaz tenler buradamısınız? Gri saç, kahverengi saç, kumral saç, kahve köpüğü saç, bal köpüğü saç ve soğan kabuğu saç rengi üzerine küllü sarı ombre yaptırabilirsiniz.

Saç renginize göre küllü sarı saç ombre, küllü gri sarı ombre, açık sarı ombre yapabilirsiniz. Özellikle esmer tene yoğun sarı ombre önermiyoruz. Özellikle siyah saça ve kahverengi saça küllü sarı ombre daha güzel olacaktır.

Aslında küllü ombre beyaz ve buğday tenlilere daha çok yakışır. Ancak Diğer saç renkleri ile de güzel sonuçlar elde edilmektedir. Burada dikkat edilecek en önemli detay saç reni, ten rengi ve külü ombrenin doğru eşleştirilmesidir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Ombreli Kıvırcık Saç Modelleri Ve Renkleri

İlk defa küllü ombre yaptıracaklar küllü sari ombre yaptırmadan önce kuaföründen fikir almalıdır. Çünkü kuaför saç renginizi birebir görecek ve daha doğru yönlendirecektir.

Küllü Sarı Nasıl Yapılır?

Küllü sarı, sarı saç boyasının gri tonları ile harmanlanması ile ortaya çıkan saç rengidir. Tek başına komple uygulama yerine genelde ombre veya balyaj olarak kullanılmaktadır.

Aşağıdaki resim galerisinde küllü sarı ombre ile ışıldayan saçlardan derlediğimiz görselleri sunuyoruz. Daha fazla detay ve ayrıntı için inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi Küllü Sarı Ombre Nasıl Yapılır?

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu