Kıvırcık Saç Ombre Modelleri | En Çok Yakışan Renkleri İle

16.04.2024
1.104
Kıvırcık Saç Ombre Modelleri | En Çok Yakışan Renkleri İle

Kıvırcık saç ombre modelleri, doğru renklerle eşleştirildiği zaman kusursuzu sunmaktadır. Bugün sizlere kıvırcık saça ombre renkleri hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca kıvırcık saça ombre nasıl yapılır konusuna değineceğiz. Aslında ombreli kıvırcık saç, hemen hemen herkeste kusursuz görünüm sunmaktadır.

Ombre en çok hangi saça yakışır sorusunun cevapları arasında kıvırcık saçlar da vardır. Çünkü kıvırcık saç ile doğru eşleştirilen ombre renkleri kusursuz görünüm sunmaktadır.

Kıvırcık Saçta Ombre Saç Modelleri

Bu senenin saç modası arasında ombreli kıvırcık saçlar ilk sıralarda yer almaktadır. Peki kıvırcık saç ombre modelleri nelerdir? Kıvırcık saça ince ombre mi, kalın ombre mi yapılır? Ombre hangi kıvırcık saça yapılır? İster doğal kıvırcık saç olsun ister perma  saç olsun ombre uygulanabilir.

Kivircik-sac-ombre-modelleri-kizil-ombre

Kıvırcık saç ombre renkleri kızıl ombre

Yenilikçi tekniğin öncüsü olan ombre ile kıvırcık buklelerinizi buluşturarak çok daha zarif ve etkileyici görünebilirsiniz.

Hassas kıvırcık saçlara ombre yapılmadan önce mutlaka saç bakımı kürü uygulanmalıdır. Böylece saçlar zarar görmeden ışıltılı bir görünüm kazanır.

Kıvırcık Saça Ombre Nasıl Yapılır?

Ombrenin kıvırcık saçlarınız da daha doğal ve kusursuz görünmesini istiyorsanız ombre öncesi saçlarınızı düzleştirin. Kıvırcık saçlara geçici fön çektikten sonra hangi ombreyi yapacağınıza karar vermelisiniz. Yani saç yoğunluğuna ve yapısına göre ince ombre veya kalın ombre tercihi yapmalısınız.

Ardından krepe yapılan saçlara ten rengine ve doğal saç rengine uyumlu boya ile saçlar paketlenir. Bekleme süresi sonrasında saçları yıkayarak kullanabilirsiniz.

Kıvırcık saçlara ombre yapmadan önce bilinmesi gereken bir detaylar vardır. Kıvırcık saç şekillendirme genelde jöle ile yapılmaktadır. Bu da ombre renklerinin koyu görünmesine neden almaktadır. Eğer sürekli jöle ile saçlarınızı şekillendiriyor sanırım, tercih ettiğiniz ombre rengi istediğiniz rengin yarım ton açığı olmalıdır. Böylece jöle kullanımı sonrası saçlarınız daha koyu olmayacaktır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Ombre Modelleri, Renkleri Ve Fiyatları-Dev İnceleme

Kıvırcık Saç Ombre Renkleri

Ombre, diplerde koyu olan uçlara doğru açılan saç açma işlemidir. Bu nedenle doğal saç renginin tonlarında ombre yapılması en doğrusudur. Ancak farklı renklerde veya doğal saç rengi ile uyumlu renklerde ombre de yapılmaktadır.

kivircik-sac-ombre-modelleri

kıvırcık saç ombre modelleri

Kıvırcık saç için ombre renkleri, kişinin ten rengine yakışan renk tonlarından seçilmelidir. Bal köpüğü ombre, sarı ombre, kızıl ombre, mor ombre, küllü gri ombre ve platin ombre en çok tercih edilen renklerdir. Ayrıca ballı sarışın ombre, bakır ombre, bronz ombre de trend kıvırcık saç ombre renkleri şeklindedir.

Kıvırcık Saçlı Esmerler İçin Ombre Renkleri

Ombre renklerine karar verirken doğal saç renkleriniz doğrultusunda seçimler yapmalısınız. Örneğin  kıvırcık siyah saça sarı ombre, kızıl ombre veya karamel ombre yapabilirsiniz.

Kıvırcık esmere yakışan ombre renkleri sizi daha dinamik ve enerjik gösterecek onlardan seçilmelidir. Kızıl ombre, bakır ombre, bronz ombre ve bal köpüğü ombre zeytini inceleyebilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Siyah Saçta Sarı Ombre Tonları

Beyaz Tenli Kıvırcık Saçlar İçin Ombre Renkleri

Açık tenliler için ombre renkleri sınırsızdır diyebiliriz. Ancak çok açık ombre renkleri kullanmanızı önermiyoruz. Çünkü çok açık ombreli kıvırcık saçlar ile solgun görünebilirsiniz. Bu nedenle canlı ve enerjik renklerle ombre yapmanızı öneririz.

Kısa Kıvırcık Saç Ombre Modelleri

Ombre, kısa saçlara da en az uzun saçlara yakıştığı kadar yakışmaktadır. Yeter ki yüz şekline göre saç kesimi sonrasında doğru ombre renkleri belirleyin. Çünkü yüzü aydınlatan ombre renkleri seçmelisiniz. Böylece daha bakımlı, aydınlık ve fresh bir görünüme kavuşabilirsiniz. Sarı, kızıl, mor, mavi ve mor renkleri kullanarak kıs saça ombre yaptırabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde kıvırcık saçlara yakışan ombre renkleri ve modelleri arasından derlenen görselleri inceleyin. Böylece size daha çok yakışacak kıvırcık saç için ombre renklerini fark edebilirsiniz.

Resim Galerisi: Ombreli Saç

Bir önceki makalemiz olan Karamel Kumral Saç Rengi- Tüm Detaylarıyla başlıklı yazımızda karamel kumral ve Kumral karamel saç rengi hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu