Kumral Ombre Modelleri

22.03.2022
5.087
Kumral Ombre Modelleri

Kumral Ombre Modelleri son dönemlerde trend olan ve modası geçmeyecek gibi duran muhteşem saç modelleri arasındadır. Açık küllü kumral ombre, koyu kumral ombre yapımında farklı renk tonları kullanılabilir. Ombre saç günümüzün trend saç renkleri arasında yer almaktadır. Siyah saçlardan kumral saçlara kadar tüm saçlara uygulanan ombre ie kusursuz saçlara sahip olabilirsiniz. Ombre saç renkleri en güzel kumral saçta durur. Yani şöyle; Ombre  saç renkleri en güzel kumral saça  ombre olarak uygulanır.

Kumral saç renkleri tuval gibidir. En moda ombre renkleri, saç renkleri mükemmel bir şekilde saça işlenir.

Kumral Saça Ombre Nasıl Yapılır?

Kumral saça evde ombre yapımı, daha önce evde ombre yapmayan kişiler için uygun değildir. Zira bilinçsizce yapılan ombre ile saçlarınıza çok büyük zararlar verebilirsiniz.

koyu kumral saça ışıltı

koyu kumral saça ışıltı

Ompre modelleri arasında yer alan kumral saç rengi küllü kumral ombre, kumral doğal ombre kumral saça mor ombre veya kumral saça sarı ombre ya da diğer renkler dikkatli kullanılmalıdır.

Ombre, saçlara dikine atılan ışıltılardır… Koyu kumral saça ışıltı ve açık kumral saça ışıltı atılabilir. Kumral saç uçlarına veya saç boyuna atacağınız ışıltı rengi doğal göründüğü zaman çok daha etkileyici ve kusursuz görünmektedir.

Kumral saça ombre işleminde istenilen tonun tutturulması veya doğal görünüm yakalanması için saçların tamamına işlem yapılması gerekmektedir.

Saçların tamamına uygulanacak renk açma işlemi sonrasında ortadan ikiye ayrılan saçlar işlem yapmaya hazır demektir.

İlk olarak ombre uygulanacak saçları tutam tutam yaptıktan sonra tepe noktasına tutturun. Sarı ombre yapacaksanız, sarı uygulanacak kısımlara boya kullanıldıktan sonra 10 santimlik alüminyum folyo ile sardıktan sonra folyoyu saçınıza tutturun.

Sarı renk uygulaması yaptığınız alanlar dışında kalan diğer saçlara kumral boya uygulayın. bekleme süresi sonunda ise ılık su ile yıkayın.

kullu ombre

kullu ombre

Yıkama yaparken renklerin birbirine zararı olmayan hafif bir karışması olabilir. Renk karışması aşırı değilse doğal bir görünüm verecektir.

Kumral Saç Ombre Yapımında Bilmeniz Gerekenler

Kumral saç renginin veya kumral saçlarda kullanılacak sarı ombre renginin açıklı koyulu tonları birlikte kullanılabilir. Bunu koyudan açığa veya açıktan koyuya ışıltı isteyenler rahatlıkla tercih edebilir.

Daha önceden hiç boya uygulanmamış kumral saçlara sahipseniz sadece açıcı kullanarak saçlara doğal ışıltı yapabilirsiniz. (Profesyonel kişilerin yapması daha doğru olacaktır)

Kumral saça ışıltı modelleri hangi renklerle sağlanır gelin birlikte görelim. Kumral saç tonu üzerine gri ve sarı ışıltıların doğal durduğunu ve en çok tercih edilen olduğunu bilmenizi isteriz.

Kumral Ombre Modelleri Sarı Saç

Bu senenin ombre modelleri çerçevesinde çok farklı tarza, saç uzunluğuna, yüz tipi ve ten rengine göre modeller bulunmaktadır. Özel günlerde kullanım dışında günlük saç modelleri içinde de kolay kullanılan ve kolay yapılan saç modelleri arasında yer alan kumral ombre saç öne çıkmaktadır.

Kumral Ombre Modelleri Sarı Saç

Son zamanlarda kumral saça kısa ombre modelleri de uygulanmakta ve fazlasıyla şık olmaktadır. Evde ombre yapımı için fazla uğraşmayın deriz. Hatta ombre yapımı için kuaförünüzü de iyi seçmelisiniz. Zira ombre saça ışıltı katmak ve bunu yaparken doğal görünüm kazandırmak profesyonellik gerektirir.

Kumral Ombre Saç Renkleri

  • Karamel ombre kumral saça
  • Küllü sarı ombre kumral saça
  • Küllü gri ombre kumral saça
  • Küllü kumral ombre
  • Kumral saça sarı ombre
  • Küllü kahve ombre kumral renklere yakışan küllü saç renkleri arasında yer almaktadır.
  • Kumral saça mor ombre: Kumral saç rengine ara ara mor ışıltılar atılarak uygulanmaktadır.
  • Kumral doğal ombre, doğal ışıltılı ombre saç renkleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

    Doğal ombre kumral saça-Sarı kumral koyu saç ombre modeli

Kısa Saça Ombre Yapımı

Kısa kumral saç ombre; Ombre sadece uzun saça uygulanmamaktadır. Günümüzde kısa saç modelleri rahatlığı ile sıklıkla tercih edilmektedir. Bu nedenle kısa saça mükemmel ombre modelleri uygulanmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Punk Saç Modelleri

Omuz hizasında saç, kısa saç, hatta punk saça bile uygulanabilen kısa saça ombre modelleri uygulanmaktadır. Kısa kumral saça en çok yakışan ombre sarı ombre olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kısa saça ombre-sarı ombre

Sarı ombre ile daha enerjik, daha dinamik, daha genç ve daha bakımlı görüneceğinizi de unutmayın.

Yeni sezon ombre saç renkleri arasında kumral saça uygulanan kumralın içine kızıl atılan ombre renkleri de bulunmaktadır.

Ombre Saç Uzun Modelleri

Ombre uzun saç modelleri saçlarda daha etkileyici ve kusursuz görünmektedir. Özellikle dalgalı uzun kumral saçlar kesinlikle denemeye değer diyoruz.

Uzun saça ombre ile hiç olmadığınız kadar şık olacağınıza emin olun. Uzun saça ombre hakkında fazla söze gerek yok aslında. Sadece kumral saçlara ve ten renginize en çok yakışan ve doğal geçişlere sahip olan ombre rengini bulmanız yeterli olacaktır.

kumral doğal ombre

kumral doğal ombre

Küllü Kumral Ombre

Küllü kumral saça platin ombre; Ombre küllü kumral doğal görünümü ile en sık tercih edilen ombre renkleri arasında yer almaktadır.

Kullu ombre kumral saç rengi denilince ilk akla gelen ömre rengidir. Yediden yetmişe herkesin tercih edebildiği kumral saç rengi küllü kumral ombre ile büyüleyici saçlara sahip olabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Küllü Kumral Kime Yakışır?

Kumral saçlar için ombre modelleri arasında küllü platin ombre de yer almaktadır. Küllü kumral saça ombre balyaj uygulaması ile daha doğal saç modellerine sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kumral Ombre

 

Bir önceki makalemiz olan Kahve Köpüğü Saç Rengi-Nasıl Elde Edilir-Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda Kahve Köpüğü Saç Rengi-Nasıl Elde Edilir-Kimlere Yakışır hakkında bilgiler vermekteyiz.

Tarz Kadın Blogu