Tarz Kadın

Punk Saç Modelleri

13.12.2019
811
Punk Saç Modelleri

Punk Saç Modelleri bayan kullanıcılar tarafından da sıklıkla kullanılmaya başlandı. Günümüzde artık marjinal saç renkleri, marjinal saç kesimleri ve marjinal saç modelleri öne çıkmaktadır. Punk saç renkleri ile birlikte kullanılabileceği gibi klasik saç renkleri ile de kullanılabilir.

Punk Saç Modelleri

Punk Saç Nedir?

Günümüzde kısa saç modelleri geçmişe nazaran daha sık kullanılmaktadır. Kısa saç modelleri arasında sıra dışı olan ve özellikle gençler tarafından sıklıkla tercih edilen saç modeli ise punk saç olarak karşımıza çıkmaktadır.

Asi, sınır tanımayan punk saç kesimleri tarzınıza ve duruşunuza inanılmaz bir fark katarak sizi diğer bayanlardan ayırarak çok farklı bir görünüm kazanmanızı sağlıyor.

Hemen hemen herkese yakışan, her bayanda farklı duran, öyle ki, bazısına seksi, bazısına hırçın, bazısına asi, bazısına ise masum bir görünüm sunan punk saçlar ile farklı hem de çok farklı olmak istemez misiniz?

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Mavi Siyah Saç Detayları

Marjinal Saç Modelleri

Punk saç modeli denilince ilk akla gelen sıra dışı saç modelleridir. Kısa punk saç modeli kısa saçlar arasında tercihlerde zirveyi zorlamaktadır.

Dalgalı saç punk modeli

Uzun punk saç seçenekleri çerçevesinde ise punk örgü öne çıkmaktadır. Punk örgü uzun saçlara uygulandıktan sonra farklı tasarımlar yapılmaktadır. Dilerseniz saçların bir kısmını punk örgü ile örerek diğer kısmını salık saç şeklinde kullanabilirsiniz.

Dilerseniz saçın tamamını punk örgü şeklinde yapabilirsiniz.

Punk Saç Kesimi

Punk saç için dalgalı saç, düz saç ve kıvırcık saç olmasının hiç önemi yoktur. Her saç şekline yakışan bu modeli enseden sıfırlanarak kulak hizasından sonra saçların orantılı bir şekilde uzun bırakılmasıdır.

Bir diğer tanımı da saçların bazı kısımlarının saç sıfırlama işlemidir diyebiliriz.

Punk Örgü Nedir?

Punk örgülü saç, örgü saç modelleri arasında beğenilen ve cool görünüme kavuşmanızı sağlayan punk örgü yapılışı şöyle; saçların kenarlarını balıksırtı ördükten sonra ortada kalan kısmı da daha iri örgü ya da daha farklı saç modelleri ile tamamlamaktır.

Punk örgü saç

Punk saç modeli konusunda çok da düşünmenize gerek yok. Yaptığınız punk saç doğal, çılgın ve sıra dışı görünsün yeter. Saç rengi birde pembe, mor, mavi, yeşil gibi punk saç renkleri ile tamamlandı mı oldu da bitti işte.

  • Punk Saç Örgü Modelleri
  • Atkuyruğu punk saç
  • Üçlü örgü punk saç
Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Alttan Topuz Modelleri Nasıl Yapılır-Kimlere Yakışır?

Aşağıda punk saç stilleri, punk saç yapılışı ve punk saç stilleri ile ilgili sezonun son trendlerinden derlediğimiz resim galerisini inceleyerek punk saç hakkında daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Punk Saç

 

Bir önceki makalemiz olan Gelin Saç Modelleri 2021 başlıklı yazımızda gelin saç kesimi, gelin saç seçimi ve gelin saç stilleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu