Tarz Kadın

En Trend Kısa Saç Modelleri 2022-2023-75+Fikir

En Trend Kısa Saç Modelleri 2022-2023-75+Fikir

Kısa Saç Modelleri 2022-2023 detayları ile saçlarınızı hem yaz aylarında, hem kış aylarında kısa saç kesimi yapmak için fırsat kollayacaksınız. Kısa saç geçmişte çılgınlığı ile anılırken, günümüzde saç kesimleri arasında en modern saç şekli olarak karşımıza kısa saç kesimleri çıkmaktadır. 2021 kısa saç modelleri gibi 2022-2023 kısa saç modelleri arasında da kısa modern saç kesimleri,tarz kıs saç modelleri, kullanışlı kısa saç modelleri, düz kısa saç modelleri bayan stilleri öne çıkıyor.

Ayrıca kıvırcık kıs saç modelleri, dalgalı kısa saç modelleri de yeni model saç kesimleri arasında yerini almış bulunmaktadır.

 •  Kısa saç kimlere yakışır?
 • Kısa saç kesim modelleri nelerdir?
 • Kısa saç modelleri kadın
 • 2022-2023 saç renkleri kısa
 • Modern saç kesimi
 • Trend saç kesimleri
 • Kısa saçlı kadınlar nasıl giyinmeli

Yüz şekline göre kısa saç modelleri bayan şeklinde herkesin aklına takılan sorulara cevap bulacağız.

Kisa saç modelleri kadın stilleri

En Trend Kısa Saç Modelleri 2022-2023

2022-2023 saç modelleri kadın; Saç stilleri arasında önemli bir yere sahip olan kısa saçlar özellikle yaz ayları için saç modelleri ve terletmeyen saç modelleri olarak bilinmektedir. Oysaki kış saç modelleri olarak da artık kısa saç kullanılmaktadır.

İşte kısa saç modeli kadın konusu ile ilgili hiçbir yerde bulamayacağınız tüm detaylar…

En moda kısa saç modelleri- bu senenin modası kısa saç modelleri kadın

2022-2023 Kısa Saç Modelleri

Kısa saç modelleri geçtiğimiz sezonda trend saç modelleri arasında yer almıştı. bu senenin modası saç modelleri arasında da kısa kadın saçları tüm dikkatleri çekmekte ve zirveye oynamaktadır. Kısa saç kesim modelleri yaptırmadan önce yüz şeklinizi iyi bilmeniz gerekmektedir.

Kısa saç kesimi kısa boylu ve aşırı kilolu bayanlarda yüz hatlarını daha da belirginleştireceği için çok fazla uygun değildir. Aşırı kilolu ve kısa boylu kişiler orta boy saç modelleri arasında seçimler yapmalıdır.

Uzun boylu, düz vücut yapılı ve aşırı zayıf kişilerde de kısa saç modeli kattığı erkeksi görünüm nedeni ile çok fazla tercih edilmez.

“Bana kısa saç yakışır mı acaba” diyorsanız? Hangi saç bana yakışır testi yapalım hemen:)

saç modelleri kısa saç

Hangi Saç Bana Yakışır Testi

 • Bir cetveli alın.
 • Kulak memenizin bittiği yerden tutarak çenenizden aşağı doğru tutun.
 • Tam çenenizin bittiği yerden hizalayarak, kulak memesi ve çene hizanızın ölçüsünü alın.
 • Bu ölçü 5,5 santimden kısa ise gözünüz aydın kısa saç kadın 2022 modelleri ile mükemmel bir görünüm sunacaksınız.
 • Ancak; Bu ölçü 5,5 santim üzerinde ise kısa saç sizin için çok fazla uygun değil demektir. Kısa saç kesimi yerine orta saç modelleri veya uzun saç modelleri kullanmanızı öneriyoruz.

Saç modelleri-2022-2023 saç renkleri-Saç modelleri- kısa saç kadın

Kisa Saç Modelleri 2022-2023 De Neler Var

Kısa saç modelleri ve renkleri; Trend kisa saç modelleri konumuzu sonuna kadar okuduktan sonra en beğendiğiniz saç modeline karar vererek işte bu! Diyeceksiniz.

2022-2023 Kısa Bob Saç Kesimleri

> Bu senenin saç modası içinde bob saç kesimi, kadın kisa saç modelleri arasında en çok beğenilen ve kullanılan saç modelleridir. Bob kesim modelleri günümüzde romantik dalga ile daha da vazgeçilmez hale getirilmektedir.

Bob kısa saç modeli-2022-2023 kısa bob saç modelleri

> Özellikle çene hizasında bırakılan ve küt kesilen bob saç kesimi ile dalgalar mükemmel bir uyum sağlamaktadır. Sizde iddialı kısa saç modeli için dalgalı kısa bob saç modelleri düşünebilirsiniz.

Pixie Saç Kesimi

Pixie saç bana yakışır mı diyorsanız  detaylara göz atın. Pixie saç cesur kadınların tercihi olacak kısa saç modelleri bayan arasında yer almaktadır.

Sıradanlıktan sıkıldıysanız pixie saç modeli ile hem farklı bir görünüme kavuşacaksınız, hem de rahat ve pratik kullanıma sahip olacaksınız.

Kıvırcık kısa saç modelleri bayan 2022-2023-Pixie saç kesimi-pixie saç bana yakışır mı diyenlere

Özellikle oval yüz yapısı sahibi iseniz pixie saç stili ile hayranlık uyandırabilirsiniz.

Saç Kazıtma Modelleri-Kısa Saç Modelleri 2022-2023

Saç kazıtma modelleri bayan; Çok kısa saç modelleri arasında yer alan saç kazıtma geçmişe nazaran kadınlar tarafından daha sık kullanılmaktadır.

Eğer saçlarınızla konuşulmak, saç derinizi dinlendirmek, daha canlı ve  hacimli saçlara sahip olmak istiyorsanız bu senenin kısa saç kesimi kadın stili olarak saçlarınızı kazıtabilirsiniz.

Kazıtılmış saç modeli- saç kazıtma modelleri kadın

Saç kazıtma modelleri bayan tasarımları çok özel tasarımlar sunarak fark yaratmak isteyen cesur ve çılgın bayanların tercihi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Saçının tamamını kazıtmak istemeyenler ense kazıtma yaptırarak farklı kısa saç kesim modelleri kadın tasarımlarına imza atabilirler.

Mohawk saç modelleri kadın stilleri olarak da saçlarınızın belli bir kısmını kazıtarak kullanabilirsiniz.

Kısa saç kesim modelleri bayan-Asker trasi bayan

Asker tıraşı saç modeli olarak da bilinen kazıtma saçlar farklılığı sevenlerin tercihi olabilir.

Punk Saç Modeli Bayan

2022-2023 saç modelleri; Çılgın, asi, dağınık, kural tanımaz, rahat ve aynı zamanda etkileyici saç modeli arıyorsanız punk saç kesimi yaptırmanızı öneriyoruz.

Punk saç-2022-2023 kısa saç kesim modelleri bayan

Kisa kadin sac modelleri; Kazıtma saç, küt saç modelleri veya bob saç arasında kaldıysanız size punk saç modeli öneriyoruz.

Terletmeyen, şık ve modern saç modelleri arasında olan punk saç özellikle küçük yüzlü bayanlar için saç modelleri arasında yer almaktadır.

Küt Saç Modelleri-Kısa Saç Modelleri 2022-2023

2022-2023 kısa küt saç modelleri; Kadın kısa saç kesimleri arasında olan ve her dönem saç stilleri arasında kendisine yer bulan küt saçlar, günümüzde de sıklıkla tercih edilmektedir.

Küt saç modelleri-kısa küt saç modelleri 2022 seçenekleri arasında klasik küt saç, asimetrik küt saç, katlı küt saç bulunmaktadır.

2022-2023 Kısa saç modelleri bayan tasarımları arasında minimalist saç modelleri arasında önemli bir yere sahip olan küt saçlar, Rihana gibi bazı ünlülerin sürekli kullandığı modeller arasında yer almaktadır.

Uzun küt saç modelleri kadar sık kullanılan kısa küt saç kesimleri tombul ve yuvarlak yüz hariç tüm yüz şekline yakışmaktadır.

Katlı Kısa Saç Modelleri

Kısa kesim saç modelleri; Katlı saç modeli de kendi içinde farklı tasarımlara sahiptir. İnce telli saç kesim modelleri arasında yer alan katlı kısa saç kesim modelleri

Katlı kısa saç-  kadın tarz saç modelleri bünyesinde olan kısa saç modelleri kadın öğrenci saç modeli, ofis saç modeli ve terletmeyen saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır.

 • Katlı saç kesimi ombre
 • Katlı rocker saç
 • Katlı bob kesim
 • Kıvırcık saç katlı kesim
 • Dalgalı saç katlı kesim
 • Düz saç katlı kesim
 • Katlı küt saç modelleri 2022-2023
 • Katlı pixie saç kesimi gibi seçenekler katlı kısa saç modeli olarak sıklıkla kullanılmaktadır.

  Kısa saç renk modelleri

  Kısa saç renk modelleri özellikle kahverengi, kızıl, siyah, açık kahverengi ve kızıl renklerde kusursuz görünmektedir.

Yüz Şekline Göre Kısa Saç Modelleri Nelerdir?

Saç kesim modelleri bayan tasarımlarını uygulamadan önce yüz tipinizi öğrenmelisiniz. Yüz tipine göre kısa saç modeli seçerseniz kısa saçlarınız ile daha da alımlı ve şık olursunuz.

Yüz şekline göre bayan kısa saç modelleri tespiti ile hem doğru saç kesimi yapmış olacaksınız, hem de yüz hatlarınız daha kusursuz görünecektir.

Oval Yüz İçin Kısa Saç Modelleri

Oval yüze kısa saç modelleri; Oval yüz hemen hemen her saç şeklini kullanabilir. Ancak elmacık kemiklerinizin öne çıkmasını istiyorsanız pixie saç modeli veya kaküllü saç modeli kullanabilirsiniz. Bob saç modeli de oval yüzler için bir diğer alternatiftir.

Oval yüz için kısa saç – kisa kadin sac modelleri – Görselde oval yüz için kısa saç rengi olarak platin sarı saç tercih edilirken, saçlara verilen saç dalgası ile de kusursuz görünüm kazanılmıştır.

 • Perçemli kısa saç
 • Kaküllü kısa saç
 • Pixie kıs saç
 • Erkek tipi bayan kısa saç modeli oval yüz sahibi kişilerde mükemmel durmaktadır.

Kare Yüz İçin Kısa Saç-Kısa Saç Modelleri 2022-2023

Katlı kısa saç 2022-2023 kesimleri ile yüzünüzün keskin hatlarını daha da orantılı hale getirebilirsiniz.

Kare yüz için kısa saç-özellikle katlı kısa saç modelleri tam size göre diyebiliriz.

Size bir tüyo daha vermek istiyoruz; kısacık bir katlı ve kakül olan saç modelleri araştırması ile kare yüz hatlarınız ile bütünleşecek mükemmel saçlara kavuşabilirsiniz.

Yuvarlak Yüz İçin Kısa Saç

Yuvarlak yüzler için kısa saç modelleri 2022; Ortadan ayrılmış kısa saç modelleri ile yuvarlak yüz hatlarınızı yanaklarınızı kapatarak giderebilirsiniz.

yuvarlak yüz için saç-kısa saç modelleri bayan

Enseden kısaltılarak ön kısımda uzun bırakılan tarz saç modelleri kullanabilirsiniz. Sizin için en önemli detay, geniş yanaklarınızı saçlarınız ile kapatmak olmalıdır.

Kalp Yüz Şekli İçin Kısa Saç 

Kalp yüze sahipseniz saçlarınıza yükseklik katan saç modelleri arasında seçimler yapabilirsiniz. Keskin saç ayrımları ve alına bırakılan perçemler ile yüz şekliniz daha orantılı ve şık olacaktır.

Kalp yüz için kısa saç-bayan saç kesim modelleri

En Trend Kısa Saç Örgü Modelleri

2022-2023 kısa saç kadın modelleri; Kısa saç kadın örgü seçeneği de kısa saç kesimleri modelleri ile kullanılabilir. Omuz hizasındaki kısa saç toplama için yandan örgü, üstten örgü deneyebilirsiniz.

Kısa saça örgü nasıl yapılır dediğinizi duyar gibiyim: yandan örgü ve balıksırtı örgü ile kolay kısa saç örgü modeli yapmış olursunuz.

Kısa saçlara örgü yapımı sanıldığı kadar kolay değildir ancak bunun da kolayı var, nemli saçlara yapılan balıksırtı örgü ve üstten örgü ile zor olanı başarmış olacaksınız.

Kısa saç örgü-bayan kısa saç modelleri

Kısa Modern Saç Modelleri

Kısa kesim saç modelleri; Modern saç modelleri denilince akla kısa saç modelleri yanı sıra çok kısa saç modelleri de gelmektedir. günümüzde bayanlar özellikle de gençler çok cüretkar kısa saç kesimleri bayan tasarımları kullanmaktadır.

Yandan perçemli kısa saç modelleri, dalgalı kısa saç modeli, asimetrik kısa saç modeli, lob saç kesimi, kıvırcık kısa saç kesimi, katlı pixie saç, çok kısa bob saçlar modern kısa saç kesimleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Modern kısa saç modelleri kadın 2022-2023

Modern saç kesimleri uygulamasından önce yüz şeklinizi belirlemeli ve yüz şekline göre saç kesimi yapmalısınız. Bu senenin saç modası bünyesinde modern kısa saç tercihleri yaparak çok daha havalı, çık ve hayranlık uyandıran kısa saç kesimlerine sahip olabilirsiniz.

Kullanışlı Kısa Saç Modelleri

Kisa bayan sac modelleri denilince ilk akla gelen detay kullanışlı olup olmadığı ve hangi rengin hangi kısa saçta nasıl durduğudur.

Bu senenin kısa saç modelleri renkleri model ve renk olarak da konforu sunmaktadır. Kısa saç renkleri olarak karşımıza açık saç dipleri ile birlikte koyu saç dipleri de çıkmaktadır. Ayırca siyah saç renklerinden bal sarısı saç renklerine kadar geniş bir renk kartelasına sahiptir.

Kısa Saç Modelleri kadin

Kısa Saç Modelleri kadin

Kullanışlı saç modelleri arasında ise dağınık pixie saç ve orta uzunlukta bob kesim öne çıkmaktadır. Kulak hizasında saç modelleri olarak ise kısa küt saçları görüyoruz.

Kısa saçlarla daha çılgın saçlara, ya da tada tarz kısa saçlara ve daha modern kısa saç modelleri hakkında bilgi almak için kısa saç kesim modelleri bayan kısa saç kadın resim galerimizi inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Kısa Saç Modelleri 2022-2023 Kadın

 

Bir önceki makalemiz olan Brillant Perde Modelleri 2022-2023 başlıklı yazımızda Brillant Perde Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 20 YORUM
 1. Osman dedi ki:

  En trend kısa saç modelleri 2020 de bana göre kısa küt saç, tabi yüz şekliniz uygunsa. Ayrıca kısa saç modelleri ile ilgili detaylar çok güzel. Faydalı bir yazı olmuş👍

  1. Emine dedi ki:

   Kısa saç modelleri hakkındaki görüşleriniz için teşekkürler.

 2. Ardamahvup dedi ki:

  Kışa saç modelleRi çok detaylı bir yazı tesekkurler

  1. Emine dedi ki:

   Kısa saç modelleri başlıklı yazımızı beğenmenize çok sevindim. Amacımız sizlere güncel moda ve saç modelleri bilgileri sunmak.

 3. Nadia dedi ki:

  Bağildim maşallah 😍

  1. Emine dedi ki:

   Teşekkür ederim Nadia, iyi ki varsınız:)

 4. Nadia dedi ki:

  Her gün sizin setinizi bakiyorum çok hoşuma gitti 😍

  1. Emine dedi ki:

   Merhaba,

   Çok teşekkür ederim Nadia; iyi ki varsınız:)

 5. kibar dedi ki:

  kısa saç modelleri bana göre en rahat ve konforlu saç. Bob kesim saç, pixie saç en favori saç. özellikle küçük yüzlü kadınlara saç modeli olarak bence kısa saç en güzeli

  1. sedef dedi ki:

   Merhaba kibar, trend kısa saç modelleri içeriğimiz konusundaki katkınız için teşekkür ederim.
   Sevgiler:)

 6. Melike dedi ki:

  Kısa saç renk modelleri, altyazılı görseldeki saç modeli oval yüz şekline olur mu acaba. Yüzüm biraz tombul nasıl olur sizce. Kolay gelsin

  1. sedef dedi ki:

   Merhaba Melike,
   Bahsettiğiniz görseldeki kısa saç modeli oval yüz şekline çok yakışacaktır. Yüzünüzün tombul olmasına gelince; yanaklar tombul veya elmacık kemiklerinin olduğu kısım tombul ise bahsettiğiniz kısa saç modeli size çok yakışacaktır.
   Sevgiyle kalın:)

Tarz Kadın Blogu