Tarz Kadın

En Trend Kısa Saç Modelleri 2022 – 2023 – 85 Fikir

11.06.2022
34.351
En Trend Kısa Saç Modelleri 2022 – 2023 – 85 Fikir

Kısa Saç Modelleri 2022 – 2023 detayları ile saçlarınızı hem yaz aylarında kısa bayan saç modelleri ile buluşturacaksınız. Hemde hem kış aylarında kısa saç kesimi yapmak için fırsat kollayacaksınız. Aslında kısa saç geçmişte çılgın tasarımları ile biliniyordu. Ancak  günümüzde saç kesimleri arasında en modern saç şekli olarak karşımıza kısa saçlar çıkmaktadır. Bu da özellikle tüm kadınların dikkatini çekmektedir. Çünkü son zamanlarda kısa saçlar zirveden hiç inmiyor.

En Trend Kısa Saç Modelleri 2022 – 2023

2021 kısa saç modelleri gibi 2022 – 2023 kısa saç modelleri arasında da kısa modern saç kesimleri öne çıkmaktadır. Yani tarz kısa saç modelleri, kullanışlı kısa saç modelleri, düz kısa saç modelleri bayan stilleri öne çıkıyor.

Ayrıca kıvırcık kısa saç modelleri, dalgalı kısa saç modelleri de yeni model saç kesimleri arasında yerini almış. Gelin şimdi detaylara birlikte bakalım.

 • Her şeyden önce kısa saç kimlere yakışır sorusunun cevabını veriyoruz.
 • Devamında kısa saç kesim modelleri nelerdir konusuna değiniyoruz. Çünkü bu önemli.
 • Ardından kısa saç modelleri kadın stillerine göz atıyoruz.
 • Daha sonra 2022-2023 saç renkleri kısa
 • Ek olarak modern saç kesimi
 • Sonra da trend saç kesimleri nelermiş bakıyoruz.
 • Sonra kısa saçlı kadınlar nasıl giyinmeli diyoruz.
 • Ardından yan kazıtma saç modelleri bayan
 • Devamında 2022-2023 kış saç kesim modelleri kadın stilleri geliyor.
 • Daha sonra enseden kısa saç modelleri
 • Sonra spor kısa saç modelleri bayan
 • Devamında ise öğrenci tipi saç modelleri
 • Sonuç olarak yüz şekline göre kısa saç modelleri bayan gibi herkesin merak ettiği sorulara cevap bulacağız. Böylece saç kesimi yaptırmadan önce en doğru bilgileri almış olacaksınız.

Kisa saç modelleri kadın stilleri

Saç Modelleri Kısa Kadın

2022-2023 saç modelleri kadın; Saç stilleri arasında önemli bir yere sahiptir. Kısa saçlar özellikle yaz ayları için saç modelleri ve terletmeyen saç modelleri olarak bilinmektedir. Oysaki kış saç modelleri olarak da artık kısa saç kullanılmaktadır.

Yani kısa saç modeli kadın dört mevsim kullanılan saçlar olarak zirveye yerleşmiştir.

En moda kısa saç modelleri- bu senenin modası kısa saç modelleri kadın

2023 Kısa Saç Modelleri

Kısa saç modelleri geçtiğimiz sezonda trend saç modelleri arasında yer almıştı. Ancak bu senenin modası saç modelleri arasında da özellikle kısa kadın saçları tüm dikkatleri çekmektedir. Kısa saç kesim modelleri yaptırmadan önce özellikle yüz şeklinizi iyi bilmeniz gerekmektedir.

Ayrıca kısa saç kesimi kısa boylu ve aşırı kilolu bayanlarda yüz hatlarını daha da belirginleştireceği için çok fazla uygun değildir. Özellikle aşırı kilolu ve kısa boylu kişiler orta boy saç modelleri arasında seçimler yapmalıdır. Böylece vücut hatları daha orantılı görünecektir.

Aslında uzun boylu, düz vücut yapılı ve aşırı zayıf kişilerde kısa saç modeli çok fazla tercih edilmez. Ancak düz kadın kısa saç modelleri yerine katlı kısa saç modelleri kullanılabilir. Oysaki bu yanlıştır. Çünkü uzun boylu kadınlara uygun kısa saç modelleri de mevcuttur.

“Bana kısa saç yakışır mı acaba” diyorsanız? Öyleyse hangi saç bana yakışır testi yapalım hemen:)

saç modelleri kısa saç

Hangi Saç Bana Yakışır Testi

 • İlk olarak bir cetveli alın.
 • İkinci olarak kulak memenizin bittiği yerden tutarak çenenizden aşağı doğru tutun.
 • Son olarak ise tam çenenizin bittiği yerden hizalayarak, kulak memesi ve çene hizasının ölçüsünü alın.
 • Yani 5,5 santimden kısa ise gözünüz aydın kısa saç kadın 2022 modelleri ile mükemmel görünüm sunacaksınız.
 • Ancak; Bu ölçü 5,5 santim üzerinde ise kısa saç sizin için çok fazla uygun değil demektir. Kısa saç kesimi yerine orta saç modelleri veya uzun saç modelleri kullanmanızı öneriyoruz.

Saç modelleri-2022-2023 saç renkleri-Saç modelleri- kısa saç kadın

Kisa Saç Modelleri 2022-2023 De Neler Var

Kısa saç modelleri ve renkleri; Trend kisa saç modelleri konumuzu sonuna kadar okuduktan sonra en beğendiğiniz saç modeline karar vererek işte bu! Diyeceksiniz. Öyleyse saç modelleri kadın kısa konusunda detaylara devam edelim.

Okurlarımız buna da baktı ⇒  Bob Saç Modelleri Ve Kesimleri

2022-2023 Kısa Bob Saç Kesimleri

> Bu senenin saç modası içinde bob saç kesimi, kadın kisa saç modelleri arasında en çok beğenilen ve kullanılan saç modelleridir. Kısa bob kesim modelleri günümüzde romantik dalga ile daha da vazgeçilmez hale getirilmektedir.

Bob kısa saç modeli-2022-2023 kısa bob saç modelleri

> Özellikle çene hizasında bırakılan ve küt kesilen bob saç kesimi ile dalgalar mükemmel bir uyum sağlamaktadır. Öyleyse sizde iddialı kısa saç modeli için dalgalı kısa bob saç modelleri düşünebilirsiniz.

Çene hizasında bob kesim özellikle küçük yüz için en uygun saç modeli olarak karşımıza çıkıyor.

Pixie Saç Kesimi

Kisa sac modelleri bayan stilleri arasında pixie saçlarda yer almaktadır. Ayrıca pixie saç bana yakışır mı diyorsanız  detaylara göz atın. Pixie saç cesur kadınların tercihi olacak kısa saç modelleri bayan arasında yer almaktadır. Yani siz de deneyebilirsiniz.

Sıradanlıktan sıkıldıysanız pixie saç modeli ile farklı ve modern bir görünüme kavuşacaksınız. Üstelik rahat ve pratik kullanımından dolayı yaz kısa saç modelleri olarak da sıklıkla kullanıldığını bilmelisiniz.

Kıvırcık kısa saç modelleri bayan 2022-2023-Pixie saç kesimi-pixie saç bana yakışır mı diyenlere cevabımız hazır. Özellikle oval yüz yapısı sahibi iseniz pixie saç stili ile hayranlık uyandırabilirsiniz. Çünkü oval yüz tuval gibidir. Yani oval yüze tüm saç modellerini deneyebilirsiniz.

Saç Kazıtma Modelleri-Kısa Saç Modelleri 2022-2023

Enseden kısa saç modelleri veya yan kazıtma saç modelleri bayan stilleri öne çıkmaktadır.  Saç kazıtma modelleri bayan stillerini denediniz mi? Çok kısa saç modelleri arasında yer alan saç kazıtma, geçmişe nazaran kadınlar tarafından daha sık kullanılmaktadır. Böylece erkeğin saçı olarak biline sa kazıtmaya kadınlar da ortak olmaktadır.

Saçlarınızla konuşulmak, saç derinizi dinlendirmek, daha canlı ve  hacimli saçlara sahip olmak  mı istiyorsunuz? Öyleyse bu senenin kısa saç kesimi kadın stili olarak saçlarınızı kazıtabilirsiniz.

Kazıtılmış saç modeli- saç kazıtma modelleri kadın

Saç kazıtma modelleri bayan tasarımları çok özel tasarımlar sunarak fark yaratmaktadır. Cesur ve çılgın bayanların tercihi olarak her şeyden önce saç kazıtma modelleri karşımıza çıkmaktadır.

Saçının tamamını kazıtmak istemeyenler ense kazıtma yaptırarak farklı kısa saç kesim modelleri kadın tasarımlarına imza atabilirler. Özellikle de bu konuda cesur olanlar.

Mohawk saç modelleri kadın stilleri olarak da saçlarınızın belli bir kısmını kazıtarak kullanabilirsiniz. Böylece tarz kısa saçlar sizinle.

Kısa saç kesim modelleri bayan-Asker trasi bayan

Ayrıca asker tıraşı saç modeli olarak da bilinen kazıtma saçlar farklılığı sevenlerin tercihi olabilir.

Punk Saç Modeli Bayan

2022-2023 saç modelleri; Çılgın, asi, dağınık, kural tanımaz, rahat ve aynı zamanda etkileyici saç modeli mi arıyorsunuz? O halde, punk saç kesimi yaptırmanızı öneriyoruz.

Punk saç-2022-2023 kısa saç kesim modelleri bayan

Kisa kadin sac modelleri; Kazıtma saç, küt saç modelleri veya bob saç arasında kaldıysanız size punk saç modeli öneriyoruz.

Terletmeyen, şık ve modern saç modelleri arasında punk saç yer almaktadır. Özellikle küçük yüzlü bayanlar için saç modelleri arasında  olan punk saçı denemelisiniz. Böylece yüzünüzü daha güzel gösterebilirsiniz.

Küt Saç Modelleri-Kısa Saç Modelleri 2022-2023

2022-2023 kısa küt saç modelleri; Kadın kısa saç kesimleri arasında her dönem saç stilleri arasında kendisine yer bulan küt saçlardır. Ayrıca saç modelleri kısa kadın stilleri arasında yer alan küt saçlar bu senenin saç modelleri arasındadır. böylece hiç düşünmeden siz de deneyebilirsiniz.

Küt saç modelleri-kısa küt saç modelleri 2022 seçenekleri arasında klasik küt saç, asimetrik küt saç, katlı küt saç bulunmaktadır. Böylece bu seçeneklerden biri size uyar.

2022-2023 Kısa saç modelleri bayan tasarımları, arasında minimalist saç modelleri arasında önemli bir yere sahiptir. Ayrıca küt saçlar, Rihana gibi bazı ünlülerin sürekli kullandığı modeller arasında yer almaktadır.

Uzun küt saç modelleri kadar sık kullanılan kısa küt saç kesimleri tombul ve yuvarlak yüz hariç tüm yüz şekline yakışmaktadır. Böylece kısa küt saçı birçok kişi kullanmaktadır.

Katlı Kısa Saç Modelleri

Kısa kesim saç modelleri; Kadın kısa saç modelleri arasında yer alan katlı saç modeli, kendi içinde farklı tasarımlara sahiptir. Özellikle ince telli saç kesim modelleri arasında yer alan katlı kısa saç kesim modelleri tarz görünüm sunmaktadır.  Böylece ince telli saçlar için ayrıcalık doğmuştur.

Katlı kısa saç-  kadın tarz saç modelleri bünyesinde olan kısa saç modelleri kadın öğrenci saç modeli, ofis saç modeli ve terletmeyen saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Sonuç olarak birçok seçenek sizi bekliyor demektir.

 • Her şeyden önce katlı saç kesimi ombre,
 • Ardından katlı rocker saç,
 • Sonrasında katlı bob kesim,
 • Daha sonra kıvırcık saç katlı kesim,
 • Ek olarak dalgalı saç katlı kesim,
 • Devamında düz saç katlı kesim,
 • Katlı küt saç modelleri 2022-2023
 • Son olarak ise katlı pixie saç kesimi gibi seçenekler katlı kısa saç modeli olarak sıklıkla kullanılmaktadır.

  Kısa saç renk modelleri

  Kısa saç renk modelleri özellikle kahverengi, kızıl, siyah, açık kahverengi ve kızıl renklerde kusursuz görünmektedir.

Yüz Şekline Göre Kısa Saç Modelleri Nelerdir?

Saç kesim modelleri bayan tasarımlarını uygulamadan önce yüz tipinizi öğrenmelisiniz. Çünkü yüz tipine göre kısa saç modeli seçerseniz kısa saçlarınız ile daha da alımlı olursunuz.

Yüz şekline göre bayan kısa saç modelleri tespiti ile en doğru saç kesimi yapmış olursunuz. Ayrıca yüz tipine göre qisa sac modelleri ile yüz hatlarınız daha kusursuz görünecektir. böylece

Oval Yüz İçin Kısa Saç Modelleri

2023 oval yüze kısa saç modelleri; Oval yüz hemen hemen her saç şeklini kullanabilir. Ancak elmacık kemiklerinizin öne çıkmasını istiyorsanız pixie saç modeli veya kaküllü saç modeli kullanmalısınız. Ayrıca benzer şekilde bob saç modeli de oval yüzler için bir diğer alternatiftir. Bu nedenle kısa bob saç da düşünülmelidir.

Oval yüz için kısa saç – kisa kadin sac modelleri – Görselde oval yüz için kısa saç rengi olarak platin sarı saç tercih edilirken, saçlara verilen saç dalgası ile de kusursuz görünüm kazanılmıştır.

Özellikle oval yüze yakışan 2022-2023 saç kesim modelleri kadın stillerini merak edenler için araştırdık.

İlk olarak perçemli kısa saç modeli karşımız açıkıyor. Özellikle bunu mutlaka denemelisiniz.

Ardından kaküllü kısa saç öne çıkıyor,

Ondan sonra pixie kısa saç modelleri dikkatleri çekiyor.

Son olarak ise erkek tipi bayan kısa saç modeli oval yüz sahibi kişilerde mükemmel durmaktadır. Ancak oval yüze bu kıs saçlar dışında birçok saç modeli yakışmaktadır.

Kare Yüz İçin Kısa Saç-Kısa Saç Modelleri 2023

Katlı kısa saç 2022-2023 kesimleri ile yüzünüzün keskin hatlarını daha da orantılı hale getirebilirsiniz. Bu nedenle özellikle ince saçlara sahipsen mutlaka denemelisin.

Kare yüz için kısa saç-özellikle katlı kısa saç modelleri tam size göre diyebiliriz.

Size bir tüyo daha vermek istiyoruz; Özellikle kısacık katlı ve kaküllü saç modelleri ile kare yüz hatlarınız ile bütünleşen mükemmel saçlara kavuşabilirsiniz.

Yuvarlak Yüz İçin Kısa Saç

Tombul yuvarlak yüzler için kısa saç modelleri 2022; Özellikle ortadan ayrılmış kısa saç modelleri ile yuvarlak yüz hatlarınızı yanaklarınızı kapatarak giderebilirsiniz.

yuvarlak yüz için saç-kısa saç modelleri bayan

Ayrıca 2022 kadın saç kesim modelleri arasında yer alan enseden kısaltılarak ön kısımda uzun bırakılan tarz saç modelleri kullanabilirsiniz. Böylece en güzel saçlar sizinle olacak.

Yani sizin için en önemli detay, geniş yanaklarınızı saçlarınız ile kapatmak olmalıdır.

Kalp Yüz Şekli İçin Kısa Saç 

Kalp yüze sahipseniz saçlarınıza yükseklik katan saç modelleri arasında seçimler yapabilirsiniz. Mesela keskin saç ayrımları ve alına bırakılan perçemler ile yüz şekliniz daha orantılı ve şık olacaktır. Böylece daha estetik görüneceksiniz.

Kalp yüz için kısa saç-bayan saç kesim modelleri

En Trend Kısa Saç Örgü Modelleri

2022-2023 kısa saç kadın modelleri; Kısa saç kadın örgü seçeneği de kısa saç kesimleri modelleri ile kullanılabilir. Ayrıca omuz hizasındaki kısa saç toplama için yandan örgü, üstten örgü deneyebilirsiniz.

Kısa saça örgü nasıl yapılır dediğinizi duyar gibiyim. Özellikle yandan örgü ve balıksırtı örgü ile kolay kısa saç örgü modeli yapabilirsiniz.

Seyrek kısa saçlara örgü yapımı sanıldığı kadar kolay değildir ancak bunun da kolayı var. Özellikle nemli saçlara yapılan balıksırtı örgü ve üstten örgü ile zor olanı başarmış olacaksınız.

örgü Kısa saç-bayan kısa saç modelleri

Kısa Modern Saç Modelleri

Çok kısa kesim saç modelleri; Modern saç modelleri denilince akla kısa saç modelleri yanı sıra çok kısa saç modelleri de gelmektedir. Günümüzde bayanlar özellikle de gençler çok cüretkar kısa saç kesimleri bayan tasarımları kullanmaktadır. Özellikle modern kısa saçlar çok tercih edilmektedir.

Yandan perçemli kısa saç modelleri, dalgalı kısa saç modeli, asimetrik kısa saç modeli, lob saç kesimi bunlardan bazılarıdır. Ayrıca kıvırcık kısa saç kesimi, katlı pixie saç, çok kısa bob saçlar modern kısa saç kesimleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Öyleyse bu saçlar arasında yüz tipine göre seçimler yapmalısın. Böylece çok daha estetik bir görünüme kavuşursun.

Modern kısa saç modelleri kadın 2022-2023

Modern saç kesimleri uygulamasından önce yüz şeklinizi belirlemeli ve yüz şekline göre saç kesimi yapmalısınız. Bu senenin saç modası bünyesinde modern kısa saç tercihleri yaparak çok daha havalı ve hayranlık uyandıran kısacık saç kesimlerine sahip olabilirsiniz. böylece en güzel saç stilleri sizinle demektir..

Kullanışlı Kısa Saç Modelleri

Kisa bayan sac modelleri denilince ilk akla gelen detaylar vardır. Her şeyden önce kullanışlı olup olmadığı ve hangi rengin hangi kısa saçta nasıl durduğudur.

Bu senenin kısa saç modelleri renkleri model ve renk olarak da konforu sunmaktadır. Özellikle kısa saç renkleri olarak karşımıza açık saç dipleri ile birlikte koyu saç dipleri de çıkmaktadır. Ayrıca siyah saç renklerinden bal sarısı saç renklerine kadar geniş bir renk kartelasına sahiptir.

Kısa Saç Modelleri kadin

Kısa Saç Modelleri kadin

Kullanışlı saç modelleri arasında ise dağınık pixie saç ve orta uzunlukta bob kesim öne çıkmaktadır. Ondan sonra ise kulak hizasında saç modelleri olarak ise kısa küt saçları görüyoruz. Ardından bu saçları kendi zevkinize ve yüz tipine göre şekillendirmek kalıyor.

Yeni Kısa Saç Modelleri

Bu sezon spor kısa saç modelleri bayan stilleri öne çıkmaktadır. Ayrıca öğrenci tipi saç modelleri kullanım rahatlığı ve duruşu ile en çok tercih edilenler arasındadır.

Özellikle bu sene çok kısa saçlar yanında omuzda saç modelleri öne çıkmaktadır. Böylece saç kesimi alternatifi oluşmaktadır.

Ayrıca kısa saç renkleri de kesimi kadar önemlidir. Yani doğru kadın sac kesimi kısa stili ile doğru saç renkleri buluşmalıdır. Peki bu nasıl olur? Herşeyden önce cilt alt tonunu belirle. Ardından sezonun moda saç renklerini öğren. Son olarak ise ten rengi ile uyum yakalayıp yakalamadığını çözdün mü, tamamdır. Başka bir deyişle sonuç olarak kusursuz görünüm seni bekliyor demektir.

Sonuç olarak saç kısa modelleri yapısı ve tipi ile kaldırmalıdır. Böylece en doğru saç modeli tercih edilmiş olur.

Her şeyden önce kısa saçlarla daha çılgın saçlara, yada daha tarz kısa saçlara ve daha modern kısa saç modelleri hakkında bilgi almak istiyor olabilirsiniz. Öyleyse kısa saç kesim modelleri bayan kısa saç kadın resim galerimizi inceleyebilirsiniz. Böylece daha detaylı bilgi sahibi olursunuz.

Resim Galerisi: Kısa Saç Modelleri 2022 – 2023 Kadın

 

Bir önceki makalemiz olan Doğal Saç Modelleri 2023 Stilleri başlıklı yazımızda doğal saç ve Doğal Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 20 YORUM
 1. Osman dedi ki:

  En trend kısa saç modelleri 2020 de bana göre kısa küt saç, tabi yüz şekliniz uygunsa. Ayrıca kısa saç modelleri ile ilgili detaylar çok güzel. Faydalı bir yazı olmuş👍

  1. Emine dedi ki:

   Kısa saç modelleri hakkındaki görüşleriniz için teşekkürler.

 2. Ardamahvup dedi ki:

  Kışa saç modelleRi çok detaylı bir yazı tesekkurler

  1. Emine dedi ki:

   Kısa saç modelleri başlıklı yazımızı beğenmenize çok sevindim. Amacımız sizlere güncel moda ve saç modelleri bilgileri sunmak.

 3. Nadia dedi ki:

  Bağildim maşallah 😍

  1. Emine dedi ki:

   Teşekkür ederim Nadia, iyi ki varsınız:)

 4. Nadia dedi ki:

  Her gün sizin setinizi bakiyorum çok hoşuma gitti 😍

  1. Emine dedi ki:

   Merhaba,

   Çok teşekkür ederim Nadia; iyi ki varsınız:)

 5. kibar dedi ki:

  kısa saç modelleri bana göre en rahat ve konforlu saç. Bob kesim saç, pixie saç en favori saç. özellikle küçük yüzlü kadınlara saç modeli olarak bence kısa saç en güzeli

  1. sedef dedi ki:

   Merhaba kibar, trend kısa saç modelleri içeriğimiz konusundaki katkınız için teşekkür ederim.
   Sevgiler:)

 6. Melike dedi ki:

  Kısa saç renk modelleri, altyazılı görseldeki saç modeli oval yüz şekline olur mu acaba. Yüzüm biraz tombul nasıl olur sizce. Kolay gelsin

  1. sedef dedi ki:

   Merhaba Melike,
   Bahsettiğiniz görseldeki kısa saç modeli oval yüz şekline çok yakışacaktır. Yüzünüzün tombul olmasına gelince; yanaklar tombul veya elmacık kemiklerinin olduğu kısım tombul ise bahsettiğiniz kısa saç modeli size çok yakışacaktır.
   Sevgiyle kalın:)

Tarz Kadın Blogu