Tarz Kadın

Yüz Şekline Göre Saç Kesimleri

20.12.2020
375
Yüz Şekline Göre Saç Kesimleri

Yüz şekline göre saç kesimleri başlıklı yazımızda kendi yüzünüze yakışan saç rengini bulma konusunda pratik bilgiler vereceğiz. Bu saç bana yakışır mı sorusunu sormadan kolaylıkla yüz şekline uygun saç kesimi için kararlar verebileceksiniz. Saç kesimleri denilince akla ilk gelen soru yüz şekline yakışıp yakışmayacağıdır.

Eğer yüz şekline yakışmayan bir saç modeli uygularsanız geri dönüşü olmayan  veya geri dönüşü çok zor olan hatalar yapılmış olur.

Yüz Şekline Göre Saç Kesimleri

Doğru saç kesimi için yüz şekillerine ve hangi yüze hangi saç şekli gider sorusunun cevabını bilmek gerekir. Yüz şekline göre saç kesimi yapıldığı zaman saç kesimleri mükemmel sonuçlar vermektedir.

Yüz şekline göre saç kesimleri-orta boy saç hangi yüze yakışır

Yüz şekline göre saç kesimleri-orta boy saç hangi yüze yakışır

Yüze göre saç kesimi bu sezon farklı modellerle öne çıkmakta ve yeni uygulamalarla sizlere buluşturmaktadır.

Oval Yüz Şekli İçin Saç Kesimi Modeli

Oval yüz şekline sahip olan erkek ve bayanlar çok şanslılar. Çünkü oval yüz şekline hemen bütün saç kesimleri ve saç modelleri yakışmaktadır.

Öyle ki çok sevilmesine rağmen birçok kişiye yakışmayan bob saç kesimi ve long bob kesimi bile oval yüz şeklinde mükemmel durmaktadır.

Son dönemlerin  favorisi olan ve modası geçmeyen saç kesimleri arasında yer alan önleri uzun arka kısımları ise kısa bırakıldığı saç modelleri de oval yüz şeklinde rahatlıkla kullanılabilir.

Yüz Şekline Göre saç-küt saç hangi yüze yakışır

Yüz Şekline Göre saç-küt saç hangi yüze yakışır

Üçgen Yüz Şekli İçin Saç Kesimi Modelleri

Üçgen yüz şekli nasıl olur sorusunun cevabını verelim ilk önce. Alın kısmı geniş çene kısmı sivri kişilerin yüz şekline üçgen yüz şekli denmektedir. Hacimli saç modelleri ile yüzünüz 3 daha yuvarlak ve daha estetik gösterebilirsiniz. Bunun içinde kısa saç kesimi ve uzun saç kesimi için dalgalı saç modellerini öneriyoruz.

Saçlarını sürekli açık kullanmaktan sıkıldıysanız salaş, dağınık at kuyruğu saç modeli ile de fazlasıyla estetik görünürsünüz.

Yuvarlak Yüz Şekli İçin Saç Kesimi Modeli

Yuvarlak yüze yakışan saç modelleri arasında ilk sıralarda hareketli kesimlerden olan katlı saç modelleri dikkat çekmektedir. Yüzünüzü daha uzun gösterecek katlı saç kesimi için omuz hizası mesafesi yeterli olacaktır.

yuvarlak tombul yüze saç modelleri

yuvarlak tombul yüze saç modelleri

Yuvarlak, tombul bir yüze sahipseniz ve yüz hatlarına yakışan saç modellerini merak ettiysen iri dalgalı saç modelinde denemenizi tavsiye ediyoruz.

Kare Yüz Şekli İçin Saç Kesimi Modelleri

Keskin ve köşeli yüz hatlarınız varsa yüz tipine göre saç kesimi için perçemli saç modellerini tercih edebilirsiniz. Bu şekilde her zaman dikkat çekici ve göz alıcı olursunuz.

Kalp Yüz Şekli İçin Saç Kesim Modelleri

Takipçi saç modelleri kalp yüze yakışan saç modelleri arasında ilk sıradadır. Özellikle katlı saçlarda uygulanan uzun kaküller sizi çok daha dikkat çekici gösterecektir. Yüz hattına uygun saç kesimleri için kısa saçlarda minik kahkül, tatlı orta boy saçlarda yarım kahkül yüreğinizin güzelliğini ön plana çıkaracaktır.

Yüz Şekline Göre Saç nasıl kesilir

Yüz Şekline Göre Saç nasıl kesilir

Dikdörtgen Yüz Şekli İçin Saç Kesim Modelleri

Saç modelleri açısından en zor yüz şekli dikdörtgen yüz tipi olarak karşımıza çıkmaktadır. Dikdörtgen yüz tipine sahipseniz kendinize yakıştırdığınız bir saç modeli varsa kolay kolay vazgeçemezsiniz.

Dikdörtgen yüze giden saç modelleri arasında perçemli saç kesimleri ilk sıralardadır. Ayrıca dalgalı saç ile savaş saç modelleri de sorunlu saçlara nazaran dikdörtgen yüz hatlarını daha estetik gösterecektir.

Aşağıdaki resim galerisinde yüz şekillerine göre saç modelleri görselleri paylaşılmıştır. Siz de kendinize uygun saç modelini aşağıdaki görsellerden bulabilirsiniz.

Resim Galerisi Hangi Yüze Hangi Saç Modeli Yakışır?

 

 

Bir önceki makalemiz olan Kahve Köpüğü Saç Rengi Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda Kahve Köpüğü Saç Rengi Kimlere Yakışır hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu