Tarz Kadın

Yüz Şekline Göre Saç Kesim Modelleri

25.07.2022
1.520
Yüz Şekline Göre Saç Kesim Modelleri

Yüz şekline göre saç kesim modelleri başlıklı yazımızda yüz şekli bulma ve yüz şekline göre saç kesimleri kadın bilgileri vereceğiz. Ayrıca yüzünüze yakışan saç rengini bulma konusunda da pratik bilgiler vereceğiz. Bu saç bana yakışır mı sorusunu sormadan kolaylıkla yüz şekline uygun saç kesimi için kararlar verebileceksiniz. Saç kesimleri denilince akla ilk gelen soru yüz şekline yakışıp yakışmayacağıdır.

Eğer yüz şekline yakışmayan bir saç modeli uygularsanız geri dönüşü olmayan veya çok zor olan bir sonuç olur.

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi Nedir?

Herkesin yüz şekli farklıdır. Bu da farklı saç modellerini öne çıkarmaktadır. Çünkü yüz şekillerine göre saç kesimi ile daha etkileyici görünüm sunarsınız.

Tüm saç modellerini taşıyan oval yüz dışında diğer yüz tipleri için özel saç modelleri vardır. yani üçgen yüz saç modelleri ile dikdörtgen yüz şekli saç kesimi kadın stilleri farklıdır.

Yüz Şekline Göre Saç Kesim Modelleri

Doğru saç kesimi için yüz şekillerine ve hangi yüze hangi saç şekli gider sorusunun cevabını bilmek gerekir. Çünkü yüz şekline göre saç kesimi yapıldığı zaman saç kesimleri mükemmel sonuçlar vermektedir.

Yüz şekline göre saç kesimleri-orta boy saç hangi yüze yakışır

Yüz şekline göre saç kesimleri-orta boy saç hangi yüze yakışır

Yüze göre saç kesimi bu sezon farklı modellerle öne çıkmaktadır.

Oval Yüz Şekli İçin Saç Kesimi Modeli

Yuz sekline gore sac kesimleri; Oval yüz şekline sahip olan erkek ve bayanlar çok şanslılar. Çünkü oval yüz şekline bütün saç kesimleri ve saç modelleri yakışmaktadır.

Hatta birçok kişiye yakışmayan bob saç kesimi ve long bob kesimi bile oval yüz şeklinde mükemmeldir.

Oval yüz şekline göre saç kesim modelleri; Son dönemlerin favorisi olan ve modası geçmeyen saç kesimleri vardır. Önleri uzun arka kısımları kısa saç modelleri de oval yüz şeklinde rahatlıkla kullanılabilir.

Yüz Şekline Göre saç-küt saç hangi yüze yakışır

Yüz Şekline Göre saç-küt saç hangi yüze yakışır

Üçgen Yüz Şekli İçin Saç Kesimi Modelleri

Yüz şekline göre saç modelleri uygulaması ile yüz şeklini ve modeli belirleyebilirsiniz. Gelin önce üçgen yüz şekli nasıl olur sorusunun cevabını verelim.

Alın kısmı geniş çene kısmı sivri kişilerin yüz şekline üçgen yüz şekli denmektedir. Hacimli saç modelleri ile yüzünüzü daha yuvarlak ve daha estetik gösterebilirsiniz. Bunun içinde kısa saç kesimi ve uzun saç kesimi için dalgalı saç modellerini öneriyoruz.

Saçlarını sürekli açık kullanmaktan sıkıldıysanız salaş, dağınık at kuyruğu yapın. Ayırca örgülü saç modeli ile de fazlasıyla estetik görünürsünüz.

Yuvarlak Yüz Şekli İçin Saç Kesimi Modeli

Yuvarlak yüze yakışan saç modelleri arasında ilk sıralarda hareketli kesimlerden olan katlı saç modelleri vardır.

Yüzünüzü daha uzun gösterecek katlı saç kesimi için omuz hizası mesafesi yeterli olacaktır.

yuvarlak tombul yüze saç modelleri

yuvarlak tombul yüze saç modelleri

Aslında yuvarlak, tombul bir yüze mi sahipsiniz.? Yüz hatlarına yakışan saç modellerini merak ettiysen, iri dalgalı saç modelinde denemelisin.

Kare Yüz Şekli İçin Saç Kesimi Modelleri

Keskin ve köşeli yüz hatlarınız varsa yüz tipine göre saç kesimi için perçemli saç modellerini tercih edebilirsiniz. Bu şekilde her zaman dikkat çekici ve göz alıcı olursunuz.

Kalp Yüz Şekli İçin Saç Kesim Modelleri

Takipçi saç modelleri kalp yüze yakışan saç modelleri arasında ilk sıradadır. Özellikle katlı saçlarda uygulanan uzun kaküller sizi çok daha dikkat çekici gösterecektir.

Yüz hattına uygun saç kesimleri için kısa saçlarda minik kahkül kullanın. Katlı orta boy saçlarda yarım kahkül yüzünüzün güzelliğini ön plana çıkaracaktır.

Yüz Şekline Göre Saç nasıl kesilir

Yüz Şekline Göre Saç nasıl kesilir

Dikdörtgen Yüz Şekli İçin Saç Kesim Modelleri

Saç modelleri açısından en zor yüz şekli dikdörtgen yüz tipi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yani dikdörtgen yüz tipine sahipseniz, kendinize yakıştırdığınız bir saç modelinden kolay vazgeçemezsiniz.

Dikdörtgen yüze giden saç modelleri arasında perçemli saç kesimleri ilk sıralardadır. Ayrıca dalgalı saç ile salaş saç modelleri de sorunlu saçlara nazaran dikdörtgen yüz hatlarını güzelleştirir. Dikdortgen yuz sac modeli kadin stilleri olarak şakakları örten perçemli saç öneriyoruz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri

Aşağıdaki resim galerisinde yüz şekillerine göre saç modelleri görselleri paylaşılmıştır. Siz de kendinize uygun saç modelini aşağıdaki görsellerden bulabilirsiniz.

Resim Galerisi Hangi Yüze Hangi Saç Modeli Yakışır?

 

 

Bir önceki makalemiz olan Küllü Gri Saç Rengi Nasıl Elde Edilir Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda Küllü gri saç ve Küllü gri saç rengi hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu