Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri 2024

19.11.2023
3.152
Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri 2024

Yüz şekline göre kaş modelleri başlıklı yazımızda yüz şekli bulma ve en güzel kaşlar için kaş şekilleri hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca genç gösteren kaş modelleri bilgileri vereceğiz. Kaşa şekil verme sırasında izleyeceğiniz doğru adımlar ve doğru kaş şekli ile kusursuz bir yüz görünümüne kavuşmanızı sağlayacaktır. Bu da evde kaş şekillendirme yapmadan yüz tipi belirlemeye kadar birkaç detayı bilmenizden geçmektedir. Kaş şekli belirleme, yüz tipine göre kaş modelleri ve en güzel kaş modelleri ile ilgili detayları birlikte inceleyelim.

Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri | Kaş Şekilleri

Kaş modelleri ve kaş şekilleri öncesi doğru kaş alma tekniklerini ve yüz şekline göre kaş almanın sırlarını öğrenmeniz gerekmektedir. Bu nedenle biz de size  yüz şeklim ne? sorusunun cevabı ve yüz şekline göre kaş alma yöntemlerinden önce kaş almanın püf noktaları hakkında bilgiler vereceğiz.

En güzel kaşlar

En güzel kaşlar

Kaş Şekli Belirleme

Kaş Almanın Püf Noktaları;

  • Kaş alma işleminden önce kaş kalemi ile ilk olarak burnun kıvrım noktasından yukarıya doğru bir çizgi çekilir. Böylece kaşın başlangıç kısmı belirlenmektedir.
  • Ardından kalem ile burnun dış kısmından göz bebeğinin ortasından kaşınıza gelin. Bu da Kaştaki modeller için en önemli noktadır. Çünkü kaştaki kavici belirleme noktasıdır.
  • Son adımda ise burnun bitiş noktasına ve gözün bitiş kısmına denk gelecek şekilde bir çizgi daha atın. Bu da kaşın bittiği nokta olmalıdır.
  • Daha sonra bu çerçevenin dışında kalan kaşların tamamen ya uygun bir materyal yardımıyla alın.
  • Kaşları fırça ile yukarıya kaldırdıktan sonra başlangıç ve kavis noktasında fazlalık olan kaşları kesmelisiniz.
Evde kaş şekillendirme

Evde kaş şekillendirme

Bütün bunları yüz tipi belirleme işlemi sonrası yapmanız gerektiğini unutmayın! Çünkü günümüzde her sezon farklı kaş modelleri moda olmaktadır.

Son dönemlerde bayan kaş modelleri arasında en çok kullanılan kaş modelleri arasında hafif kavisli kaş modelleri, düz kaş modelleri ve kalın ilk sıradadır. Ayrıca kalın kaş modası, kontür kaş modelleri, keman kaş, doğal kaş modelleri de vardır. Son olarak ise kalkık kaş modelleridir. Ancak hangi yüze nasıl kaş yakışır sorusunu bilmelisiniz. Çünkü herkes tarafından bilinen kaş modelleri size yakışmayabilir. Bu nedenle yeni kaş modelleri de olsa mutlaka yüz şekliniz ile uyumlu olmalıdır:)

Uzun Yüze Yakışan Kaş Modelleri

Uzun yüze yakışan kaş modeli hangisidir? Kaş modelleri kadın tasarımları arasında olan yana doğru giden açılı kaş modelleri sizin için uygun olacaktır. Çünkü açılı kaş modeli ile yüzünüz daha orantılı ve estetik görünecektir.

Düz kaş modelleri olarak da bilinen açılı kaş için kaşların başlangıç kısmı belirgin halde olmalı ve düz bir hatta alınmalıdır. . Ardından kaşların bitiminin de gözlerin köşelerinden daha geride tutulması gerekir.Yani kaş bitimi aşağıya doğru oval inmemelidir. Kaz ayağı çizgisinde düz ve kalın bırakılmalıdır. Son olarak ise aradaki seyrek kaşlarının doldurulması gerekmektedir.

Düz kaş modelleri kimlere yakışır? Düz kaş özellikleri çerçevesinde dikdörtgen yüzleri de görüyoruz. Çünkü dikdörtgen yüz şekli, düş kaş modelleri ile daha orantılı ve estetik hale gelmektedir.

Kaş şekilleri

Kaş şekilleri

Kare Yüz Şekline Yakışan Kaş Modelleri

Kaş modelleri arasında olan kavisli kaş modeli sizin için uygun olan güzel kaş modelleri arasındadır.

Kaşlardaki kavisli görünüm için en önemli detay ise kaş kalınlığıdır. Kare yüz hattını orantılamak için doğal kavisi şekillendirmek ve kaşları yukarıya doğru taramak gerekmektedir.

Oval Yüze Kaş Modeli

Oval yüze yakışan kaş modelleri için evde kaş şekillendirme veya kuaförde kaş şekillendirme yapabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kaş Nasıl Alınır? Kolay Kaş Alma Yöntemleri

Aslında oval yüz tipine hemen hemen her kaş modeli yakışmaktadır. Ancak doğal kaş modeli olarak bilinen doğal açılı kaşlar en doğrusudur. Moda dünyasında oval yüz hattına sahip modacılar genelde kalın kaş kullanmayı tercih etmektedir. Ancak minyon ve küçük oval yüze sahipseniz kalın kaşlardan uzak durmalısınız. Bunun yerine inceltilerek yumuşatılmış daha ince kaş modelleri doğru olacaktır.

Kaş modelleri kadın

Kaş modelleri kadın

Kaş modelleri kadın tasarımları hakkında yeterince bilgiye sahip değil misiniz? Yüz şekli belirleme konusunda kararsız mısınız? O halde kaş alma şekilleri ve yüz tipi belirleme hakkında ilk desteği kuaförünüzden almalısınız. 

Yuvarlak Yüze Kaş Modelleri

Yuvarlak yüze hangi kaş modeli gider konusu netliktir. Yani yüzde net ifadeler sunan keskin açılı ve hafif kavisli kaş modelleri kullanılmalıdır. Çünkü kaşların net ve belirgin olması yüz şeklini daha estetik ve güzel gösterecektir. Özellikle yukarı doğru kavisli kaş, yuvarlak yüz için en güzel kaş modelidir. Göz kapaklarınıza göre çok keskin veya hafif yumuşak kavisler verebilirsiniz.

Kavisli kaş şekli nasıl olmalıdır? Aslında kavisli kaş, halk arasında en yaygın bilinen kaş modelleri olan yay kaş modelidir. Yani yay kaş veya kavisli kaş tam da yuvarlak yüz şekline göredir. Yuvarlak yüzler için 2024 kaş modası, aşırı ince ve kalın yapmadan kavisli kaş modelleridir.

Kaş Modelleri 2024

2023 kaş modelleri ve kaş şekilleri arasında kalın kaş modelleri, yukarı taranmış kaşlar, kavisli kaş ilk sıradaydı. 2024 kaş modelleri olarak da düz kaş modelleri, kalkık kaş modelleri ve kavisli kaş modelleri öne çıkmaktadır. Ayrıca kalın kaş modelleri de yüz şekline uygun şekilde tasarlanarak kullanılmaktadır. Çok ince kaş modelleri, 2024 yeni kaş modelleri arasında da yok. Yani bu senenin kaş modelleri olarak daha doğal ve hafif kalın kaşlar moda diyebiliriz.

Kaş modelleri 2024

Kaş modelleri 2024

En güzel kaş modelleri yüz tipine göre doğru kaş şekillendirmeleri ile ortaya çıkmaktadır. Günümüzde şeffaf renkli kaş jelleri ile birlikte ortaya çıkan kaç sabunları vardır. Bu malzemeler yukarıya taranan kalın kaşları çok daha güzel ve kusursuz göstermektedir.

Kalın kaş modelleri kadın stilleri kullanacaksanız kaşların arasındaki boşlukları kaş renginize uygun kalemle doldurmalısınız. Bunun için kaş kalemi renkleri veya kaş farı renkleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kara Kaş Kara Göze Hangi Saç Rengi Gider?

Bayan kaş modelleri bu sene farklı uygulamalar ile daha çok kullanılacak gibi görülmektedir. En güzel kaş şekilleri için yapılan uygulamalar arasında microblading, kaş laminasyonu, kaş serumlarını görüyoruz.

Microblading Nedir? Microblading kaş modelleri nasıl olur? Kozmetik dövme tekniği olarak karşımıza çıkmaktadır. Microblading, özellikle seyrek ve dökülmüş kaşları daha sık ve daha gür hale getirmek için kullanılmaktadır.

Kaş laminasyonu nedir?  Kaş laminasyonu yukarıya doğru taranarak şekillendirilen kas şekilleri uygulamasının uzun süre kalıcı olması diyebiliriz. 3 ay kadar kalıcı özelliği olan kaş laminasyonunu, sık sık kaş sabunu ve kaş jeli kullanmak istemeyen kadınların tercihi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Seyrek olan kaşları gürleştirerek en güzel kaş çeşitleri kadın stillerini uygulamak isteyen kadınlar ne yapmalıdır. Aslında doğal kaş serumları da kaşları gürleştirmek için kullanılmaktadır.

Genç Gösteren Kaş Modelleri

Hafif kavisli kalın kaş modelleri sizi daha genç gösterecektir. Özellikle düşük göz kapakları olanlar mutlaka geniş açılı kaş kullanmalıdır. Böylece gözler olduğundan daha yukarıda görünecektir. Bu da daha genç görünmenizi sağlayacaktır.

genç gösteren kaş modelleri

genç gösteren kaş modelleri

Düz kalın kaş modelleri de genç gösteren kaş şekilleridir. Birçok kişi ince kavisli kaşları ileri yaşlarda da kullanmaktadır. Oysaki ince kaş düşük göz kapaklarını daha da belirgin hale getirmektedir. Bu da kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterecektir.

Düz kalın kaş modelleri de genç gösteren kaş şekilleridir. Birçok kişi ince kavisli kaşları ileri yaşlarda da kullanmaktadır. Oysaki ince kaş düşük göz kapaklarını daha da belirgin hale getirmektedir. Bu da kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterecektir.

Aşağıdaki resim galerisinde yüz şekline göre kaş modelleri hakkında daha fazla fikir edinebileceğiniz görseller sunuyoruz. Görselleri inceleyerek sorularınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Resim Galerisi: Yüz Şekli Belirleme Ve Yüz Şekline Göre Saç

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu