Tarz Kadın

Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri 2022-2023

Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri 2022-2023

Yüz şekline göre kaş modelleri başlıklı yazımızda yüz şekli bulma ve en güzel kaşlar için kaş alma şekilleri hakkında bilgiler vereceğiz. Kaşa şekil verme sırasında izleyeceğiniz doğru adımlar ve doğru kaş şekli ile kusursuz bir yüz görünümüne kavuşmanızı sağlayacaktır. Bu da evde kaş şekillendirmeden yüz tipi belirlemeye kadar birkaç detayı bilmenizden geçmektedir. Kaş şekli belirleme, yüz tipine göre kaş modelleri ve en güzel kaş modelleri ile ilgili detayları birlikte inceleyelim.

Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri Nelerdir?

Kaş modelleri ve kaş şekilleri öncesi doğru kaş alma tekniklerini ve yüz şekline göre kaş almanın sırlarını öğrenmeniz gerekmektedir. Bu nedenle biz de size  yüz şeklim ne? sorusunun cevabı ve yüz şekline göre kaş alma yöntemlerinden önce kaş almanın püf noktaları hakkında bilgiler vereceğiz.

En güzel kaşlar

En güzel kaşlar

Kaş Şekli Belirleme

Kaş Almanın Püf Noktaları;

  • Kaş alma işleminden önce kaş kalemi ile ilk olarak burnun kıvrım noktasından yukarıya doğru bir çizgi çekerek kaşın başlangıç kısmını belirleyin.
  • İkinci olarak kalem ile burnun dış kısmından göz bebeğine doğru gelerek kayıt kısmına ikinci bir çizgi atın.
  • Son adımda ise burnun bitiş noktasına ve gözün bitiş kısmına denk gelecek şekilde bir çizgi daha atın.
  • Bu üç çizgiyi birbirine ekleyerek kaşınızın çerçevesini oluşturabilirsiniz.
  • Daha sonra bu çerçevenin dışında kalan kaşların tamamen ya uygun bir materyal yardımıyla alın.
  • Kaşları fırça ile yukarıya kaldırdıktan sonra başlangıç ve kavis noktasında fazlalık olan kaşları kesmelisiniz.
Evde kaş şekillendirme

Evde kaş şekillendirme

Bütün bunları yüz tipi belirleme işlemi sonrası yapmanız gerektiğini unutmayın. Zira günümüzde her sezon farklı kaş modelleri moda olmaktadır.

Son dönemlerde bayan kaş modelleri arasında en çok kullanılan kaş modelleri arasında kavisli kaş modelleri, kalın kaş modası, kontür kaş modelleri, keman kaş, doğal kaş modelleri, kalkık kaş modelleri ve düz kaş modellerdir.

Bu kaş modelleri arasından doğru seçim yaparak kaşa şekil verme işlemi için yüz tipinize uyumlu modelleri seçmek zorundasınız.

Uzun Yüze Yakışan Kaş Modelleri

Uzun yüze yakışan kaş modeli; Kaş modelleri kadın tasarımları arasında olan yana doğru giden açılı kaş modelleri sizin için uygun olacaktır. Açılı kaş modeli ile yüzünüz daha orantılı ve estetik görünecektir.

Düz kaş olarak da bilinen açılı kaş için kaşların baş kısmının belirgin hale getirilmesi kaşlarının bitiminin de gözlerinizin köşelerinden daha geride tutulması ve aradaki seyrek kaşlarının doldurulması gerekmektedir.

Tam da bu noktada düz kaş modelleri kimlere yakışır sorusunun cevabında dikdörtgen yüzleri de görüyoruz.

Kaş şekilleri

Kaş şekilleri

Kare Yüz Şekline Yakışan Kaş Modelleri

Kaş modelleri arasında olan kavisli kaş modeli sizin için uygun olan güzel kaş modelleri arasında en uygunudur.

Kaşlarınızdaki kavisli görünüm için en önemli detay ise kaşlarınızın kalınlığıdır. Kare yüz hattını orantılamak için doğal kavisi şekillendirmek ve kaşları yukarıya doğru taramak gerekmektedir.

Oval Yüze Yakışan Kaş Modelleri

Evde kaş şekillendirme veya kuaförde kaş şekillendirme için en kolay yüz, oval yüz tipidir.

Oval yüz tipine hemen hemen her kaş modeli yakışmaktadır. Moda dünyasında oval yüz hattına sahip modacılar kalın kaş kullanmayı tercih etse de her kaş modeli rahatlıkla kullanılabilir.

Kaş modelleri kadın

Kaş modelleri kadın

Eğer kaş modelleri kadın tasarımları hakkında yeterince bilgiye sahip değilseniz ve yüz şekli belirleme konusunda kararsız iseniz kaş alma şekilleri ve yüz tipi belirleme hakkında ilk desteği kuaförünüzden almalısınız. 

Kaş Modelleri 2022

Saç modelleri 2022 kaş şekilleri arasında kalın kaş modelleri, yukarı taranmış kaşlar, kalkık kaş modelleri ve düz kaş modelleri öne çıkmaktadır. Salgın döneminde doğal kaş modellerinin öne çıkması, 2022-2023 kaç modellerinde de devam etmektedir.

En güzel kaş modelleri yüz tipine göre doğru kaş şekillendirmeleri ile ortaya çıkmaktadır. Günümüzde şeffaf renkli kaş jelleri ile birlikte ortaya çıkan kaç sabunları yukarıya taranan kalın kaşları çok daha güzel ve kusursuz göstermektedir.

Kaş modelleri 2022

Kaş modelleri 2022

Kalın kaş modelleri kadın stilleri kullanacaksanız kaşların arasındaki boşlukları kaç renginize uygun kalem ile doldurmanız gerekmektedir. Bunun için 2022-2023 kaş kalemi renkleri veya kaş farı renkleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Bayan kaş modelleri bu sene farklı uygulamalar ile daha çok kullanılacak gibi görülmektedir. En güzel kas şekilleri için yapılan uygulamalar arasında microblading, kaş laminasyonu, kaş serumlarını görüyoruz.

Microblading nedir? Kozmetik dövme tekniği olarak karşımıza çıkan microblading ile seyrek ve dökülmüş kaşları daha sık ve daha gür hale getirmek için kullanılmaktadır.

Kaç laminasyonu nedir?  Kaç laminasyonu yukarıya doğru taranarak şekillendirilen kas şekilleri uygulamasının uzun süre kalıcı olması diyebiliriz. 3 ay kadar kalıcı özelliği olan kaş laminasyonunu,sık sık kaş sabunu ve kaş jeli kullanmak istemeyen kadınların tercihi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Seyrek olan kaşları doğal şekilde gürleştirerek en güzel kaş çeşitleri kadın stillerini uygulamak isteyen kadınlar için doğal kaş serumları da kaşları gürleştirmek için kullanılmaktadır.

Aşağıdaki resim galerisinde yüz şekline göre kaş modelleri hakkında daha fazla fikir edinebileceğiniz görseller sunuyoruz. Görselleri inceleyerek sorularınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. 

Resim Galerisi: Yüz Şekli Belirleme Ve Yüz Şekline Göre Saç

 

Bir önceki makalemiz olan Küt Saç Modelleri 2022-2023 başlıklı yazımızda 2021 Küt Saç Modelleri ve küt kesim hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu