Kaş Nasıl Alınır? Kolay Kaş Alma Yöntemleri

19.11.2023
370
Kaş Nasıl Alınır? Kolay Kaş Alma Yöntemleri

Kaş nasıl alınır? Evde kaş alma yöntemleri nelerdir? Kaşımı nasıl almalıyım gibi soruların cevaplarını gelin birlikte görelim. Aslında kaş alma, doğru işlemlerle ve doğru tekniklerle yapıldığı zaman kusursuz görünüm sunmaktadır. Çünkü yüz ifadesini etkileyen en önemli unsurlardan birisi kaş modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle güzel kaş nasıl alınır sorusunun cevabını bilmek gerekmektedir. İşte en kolay kaş alma yöntemleri…

Kaş Nasıl Alınır? En Kolay Kaş Alma Tekniği Hangisidir?

Kaş nasıl alınır? Daha önce evde iple kaş alma, kaş alma makinesi ile kaş alma veya kaş alma aparatı ile kaş alma tekniği yapmadınız mı? O halde yazınızda dikkatli inceleyin ve içeriğin sonundaki videoyu izleyin.

doğru kaş alma teknikleri

doğru kaş alma teknikleri

Kaş Alma İşleminde 1 Adım; Kaş Altında Ve Kaş Üstünde Temizlik

Doğru kaş alma teknikleri çerçevesinde ilk işlem kaşların altındaki ve üstündeki ince ve göz yoran tüyleri almaktır. Böylece kaşları daha doğru şekillendirebilirsiniz. Öncelikle yüzünüzde makyaj var ise bunu silmelisiniz. Peki, kaş altında veya üstündeki tüyler nasıl alınmalıdır? Bunun için cımbız kullanabileceğiniz gibi ağda da kullanabilirsiniz. Bunların dışında taş alma makinesi veya kaş alma aparatı da işinizi kolaylaştıracaktır.

Kaş Alma İşleminde 2. Adım;  Taranan Kaşlar

Evde düzgün kaş alma için 2 aşamada kaşları kaş fırçası ile yönünde taramak vardır. Böylece kaşlarınızı daha düzgün şekil verebilirsiniz. Dilerseniz parmaklarınızla da düzeltebilirsiniz.

evde kaş alma

evde kaş alma

Kaş Almak İçin 3 Adım; Kaş Ortası Nasıl Alınır?

Aslında evde kaş alma düşünüldüğü kadar zor değildir. Öncelikle yüz şekline göre kaş alma yapmalısınız. Çünkü aynı yüz şekline sahip değilseniz, arkadaşınıza yakışan kaçmalıyız size yakışmayacaktır. Yüz şekline göre kaş modelini belirledikten sonra cımbız kullanarak kaşlarınızı alabilirsiniz. Bunun için dilerseniz alınacak bölgeyi çizin. Böylece daha dengeli ve düzgün kaş alma yapabilirsiniz. Özellikle evde kaş alma işlemini ilk defa gerçekleştirecek kişiler için bu tekniği kesinlikle öneriyoruz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri 2024

Cımbız ile kaş alma dışında evde kaş alma makinesi veya kaş alma aparatı kullanarak da kolaylıkla kaş alabilirsiniz.

Kaş ortası alırken yüz şeklinin önemi ortaya çıkmaktadır. Çünkü bazı kaş modellerinde kaş ortası yok denecek kadar azdır. Bazı kaş modellerinde ise daha kavisli ve keskindir.

kaş alma teknikleri

kaş alma teknikleri

Bu nedenle yüz şeklini belirledikten sonra kaşların kenarını toparlayın. Ardından şekil vereceğiniz kısımları dikkatlice alın. Bunun için diğer elinizle kaşınızı gerdirmelisiniz. Böylece daha kolay kaş alma işlemi yapabilirsiniz.

Kaş Alma İşleminde Son Adım; Taranan Kaşlara Son Rötuşları Yakın

Kaş alma işlemini bitirdiğinizi düşünüyorsanız kaşları taramalısınız. Böylece gözden kaçan yerleri düzeltme şansınız olacaktır. Bunu yine cımbızla veya kaş alma ile aparatları ile yapabilirsiniz.

Kaş nasıl alınmalıdır

Kaş nasıl alınmalıdır

Kaşlarınızda bütün düzeltmeleri yaptığınızı düşünüyorsanız göz çevrenizi silerek işlemi bitirebilirsiniz. Eğer hassas bir cilde sahipseniz işlem sonrasında göz çevrenizden nemlendirici kullanabilirsiniz.

Doğru Kaş Alma Teknikleri | Video

Evde ilk defa kaş alma sırasında minik aksilikler olabilir. Ancak birkaç denemeden sonra kuaförler kadar güzel kaş alma işlemi yapabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kaş Alma

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu