Saç Örgü Modelleri Yapımı (yeni sezon)

01.07.2021
5.649
Saç Örgü Modelleri Yapımı (yeni sezon)

Saç örgü modelleri yapımı ile karşınızdayız. Saç örgüsü modelleri sayısız model seçeneği sunmaktadır. düğün için saç örgü modellerinden tutunda günlük saç örgü modellerine kadar pek çok seçenek mevcuttur. Vaktiniz varsa değişik saç örgü modelleri yapabilirsiniz. Ancak vaktiniz yoksa kolay saç örgüleri ile de daha şık ve bakımlı görünebilirsiniz. Bugün daha çok pratik saç örgü modelleri yapımı hakkında bilgiler vereceğiz. sizlere iyi fikirlerimiz var. İşte bu senenin saç modası çerçevesinde en güzel saç örgü modelleri ve yapılışları…

Saç Örgü Modelleri Yapımı

Saç örük  modelleri ile dışarıya çıktığınızda şık, ve doğal olduğunuz kadar da havalı olacaksınız. Evde kolay saç örgüleri ile hiç zorlanmadan saçlarınıza şık örgüler yapabilirsiniz.

Taç Örgü Saç

Saçlarınızın derli toplu ama göz alıcı örgüye sahip olmasını istiyorsanız taç örgü saç tam da size göre diyebiliriz. Saçta taç örgü modelleri her türlü ortamda kullanabileceğiniz kadın saç stili olarak karşımıza çıkmaktadır. Saçlarınızın bir kenarından bir miktar saç alarak yuvarlak bir şekilde örün, örgü kafanızın etrafını saracak şekilde olacak.

Taç örgü saç modelleri

Bu şekilde iki ya da üç sıra örebileceğiniz gibi sadece her iki yandan alınan tutamı arkada da bitirebilirsiniz.

İki Yandan Örgü Nasıl Yapılır?

İki örgü saç modelleri kısa saç örgü modelleri ve uzun saç örgü modelleri olarak kullanılan sac örgü modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

İki yandan örgü modelleri pratik saç örgü modelleri yapımıdır diyebiliriz.

Kolay sac örgü modelleri arasında yer alan iki yandan saç örgü modelleri için saçları ortadan ayırarak sıkıca lastik ile bağlayın. Aşağıda kalan kısımları üçe ayırarak klasik örgü olarak örerek saç uçlarına kadar geldikten sonra uç kısımlarını toka ile tutturun.

Balık Sırtı Saç Örgüsü Nasıl Yapılır?

Balık sırtı saç örgüsü modelleri ilk etapta zor gibi gelse de saçlarınızı birkaç kez ördükten sonra yapımı son derece kolaydır. Balık sırtı saç örme yapmadan önce mutlaka saçlarınızı nemli hale getirmelisiniz. Bu işlem saçlarınızın daha sıkı ve düz örgülü olmasını sağlarken kolay bir şekilde örmenizi sağlayacaktır.

Kat kat saç kesiminiz varsa balık sırtı saç örgüsü sonrası saçlarınız çok da düzgün durmayabilir. Saçın katlı kısımları kolayca dağılacağı için güzel bir görünüm sunmayabilir. Ancak dağınık saç örgü modelleri size göre ise katlı saçlara da balık sırtı saç örgüsü yapılabilir.

İki yandan saç örgü modelleri

Balık Sırtı Nasıl Örülür?

Balık sırtı saç örgüsü için saçları üçe ayırdıktan sonra kenardaki saçları tutam tutam alarak  ve örgüye dahil ederek yapabilirsiniz.

Boksör Örgüsü Nasıl Yapılır?

Saçları ortadan ayırdıktan sonra ilk tarafın ön kısımlarından saç uçlarına kadar ters örgü örerek saç örgü yapma şeklidir.

Boksör örgü nasıl yapılır? Boksör örgü yapımı için bildiğimiz klasik balık sırtı örgünün ikilisi diyebiliriz aslında. Ortadan ayırdığınız saçları her iki yandan dilerseniz ters örgü, dilerseniz balık sırtı örgü şeklinde ördükten sonra en uçlarını lastik toka ile tutturabilirsiniz.

Orta boy saç örgü modelleri, kısa saç örgü modelleri ve uzun saç örgü modelleri olarak boksör örgü yapabilirsiniz.

Boksör örgüsü saç yapılışı

Hollanda Örgüsü Topuz

Hollanda saç örgüsü için farklı tasarımlar mevcuttur. En sık kullanılan Hollanda saç örgüsü modellerinden biri de Hollanda saç örgüsü topuz modelidir. Hollanda örgüsü yapımı için saçları ikiye ayırın. Arka kısmından, yani saçların diplerinden başlayarak tepe noktasına kadar örün. Kalan saçları tepe kısmında toka ile topuz şekli verin. İkinci tarafı da aynı yapın.

Hollanda Örgüsü Topuz-kolay saç örgüleri nasıl yapılır

Ardından iki tarafın tepe kısmında saçları birleştirerek topuz şekli verin.

Balık Kılçığı Örgüsü Yapımı

Balık kılçığı saç modeli abiye saç örgü modeli, düğün saç örgü modeli, okul saç örgü modeli, günlük saçörgü modeli gibi çok yönlü sac orgü modelleri arasında yer almaktadır. Saçları ikiye ayırıyoruz. İki tarafını elimizle tutuyoruz. Sağ taraftan ince bir tutam alarak ortaya getiriyoruz, soldan bir tutam alarak ortaya getiriyoruz. Bu işlemi saç diplerine kadar yapıyoruz.

Balık kılçığı nasıl örülür-saç modelleri bayan örgü yapılışı

Balık kılçığı saç örgüsü ile yandan ikili balık kılçığı örgü, üstten balık kılçığı örgü gibi farklı seçeneklerde yapılabilir.

Kolay Örgü Topuz

Saçları arkaya alarak dip kısmından örmeye başlayın.

Kolay örgü saç modelleri

Kolay örgü saç modelleri-saç modelleri bayan örgü yapılışı

Örme işlemi sonrasında kendi etrafında dolayarak topuz şekli verin.  Dilerseniz önlerden minik tutamlar çıkartarak dağınık topuz şekli verin.

Deniz Kızı Örgüsü

Deniz kızı örgüsü yapımı da son derece kolaydır. Tabi bir o kadar da şık. Saçlarınızı arkaya doğru tarayın. Tepe kısmından bir tutam alarak örgüye başlayın.

Deniz kızı saç örgüsü-saç örgü modelleri yapımı

Ardından her iki yandan tutamlar alarak örgüye dahil ederek deniz kızı örgü modelini tamamlayın.

Maşalı Saç Örgü Modelleri

Dikkat çeken çok beğenilen saç örgü modelleri arasında yer alan maşalı şelale örgüsü ile özel gün ve gecelerinizde bile kullanacağınız bir saç örgü modeline sahip olabilirsiniz.

Maşalı saç örgüleri

Aşağıdaki 2021-2022 saç örgü modelleri ve yapılışları resim galerisini inceleyerek daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Resim Galerisi: En Güzel Saç Örgüleri

 

Bir önceki makalemiz olan Doğal Saç Modelleri 2024 | Nasıl Yapılır? Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda doğal saç ve Doğal Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu