Tarz Kadın

Bob Saç Modelleri 2020

18.01.2020
507
Bob Saç Modelleri 2020

Kısa saç kesimi modelleri arasında olan bob saç modelleri son dönemlerin en favori saç şekilleri arasında yer almaktadır. Bob saç neden bu kadar çok beğeniliyor diyenlere oldukça estetik ve şık görünüşü diyebiliriz.

Kullanıcılar en çok bob saç nedir diye merak ediyor. Ee bu kadar çok beğenilen ve trend saç modeli olan bob saç kesim modelleri, bob saç kimlere yakışır? Bob saç nasıl şekillendirilir gibi deli soruları hangimiz merak etmeyiz ki:)

Bob Saç Modelleri

Bop saç modeli kesiminden şekillendirmesine ve rengine kadar merak edilmektedir. Merak edilen tüm detayları sizler için araştırdık.

Bob Saç Nedir?

Ker türlü yüz şekline ve her türlü saça uyum sağlayan modelleri bulunan saç modeli diyebiliriz aslında. Buna inanmıyorsanız yazımızı sonuna kadar okuduktan sonra bizlere hak vereceksiniz.

Bob Saç nedir

Bob Saç Kesimi

Bop saç kesimi için küt saç diyenlerde var sezen aksu saçı diyenlerde. Oysaki bunlar tam olarak doğru değil.

Uzun bob saç modeli ve kısa bob saç modeli diye ikiye ayırabiliriz.

Önler genelde uzun bırakıldığı için her yüz tipine yakışmaktadır. Modern, şık ve spor bir görünüm sunan bob saç rahat kullanımı da beraberinde getirmektedir.

Bob saç kesimi: arka kısımları bombeli ve kısadır. Ön tarafa doğru simetrik bir şekilde uzamaktadır. Kulak hizasında, kulak üstünde, kulak seviyesinde, kulakların bir miktar altında ve omuzlara dökülen modelleri vardır.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Örgü Saç Modelleri Yeni

En çok kullanılan bob saç modeli arkası bombeli ve kısa önü uzun olan modelidir.

Bob saç kesimleri genel olarak şu şekilde adlandırılmıştır.

Bob Saç Modelleri Ve Kesimleri

  • Lob saç kesimi ( bu modelde saçların ön kısmı daha uzun bırakılmaktadır)
  • Küt Bob Saç Kesimi
  • Geleneksel a-line bob saç
  • Kısa asimetrik bob saç
  • Dalgalı bob saç kesimi
  • Ters bob saç kesimi
  • Pixie bob saç kesimi
  • Asi bob saç kesimi şeklindedir.

Tarz bob kesim saç için en iyi yollar! Sofistiek ve şık bir bob kesim ile klas bir görünüme kavuşabileceğiniz gibi cesur bir punk rock görünümüne de kavuşabilirsiniz. Bu sadece saçlarınızı o an nasıl şekillendireceğinize bağlı.

Bob saç modeli 2020

Bob Saç Renkleri

Bob kesim saç için her saç rengi uygulanabilir. Parlak ve tarz ombre modellerinden ince ışıltılara ve gölgeli vurgulara, yumuşak balyaj renklerinden bebek sarısı saç rengine, aydınlatıcı gölgelerden tek ve klasik renklere kadar bir çok seçeneği bulunmaktadır.

Saç renkleri ten rengine göre belirlenmelidir. Böylece yüz hatlarınız daha şekilli ve çekici olacaktır.

Hangi Saça Hangi Bob Modeli Olur?

Her saça göre bir bob kesim saç bulmanız mümkün. Kısa saç kestirmeye cesaretiniz yoksa bence bu düşüncenizden vazgeçin ve en yakın kuaföre koşun:)

Dalgalı Saçlar İçin Hangi Bob Saç Kesimi Olur?

Dalgalı ve kıvırcık saçlar aynı modeli kestirebilir aslında. Kısa katlı bob saç kesimi, sağ kısa bob saç kesimi ve önü uzun arkası kıssa olan lob saç kesimi mükemmel olacaktır. Bu bob saç modelleri ile saç buklelerinize aşık olabilirsiniz.

Dalgalı bob saç

Düz Saçlar İçin Hangi Bob Saç Kesimi

Düz saçlar genelde cansız ve sönük durur. Ancak uygun bob saç modelleri ile çok daha güzel saçlara sahip olabilirsiniz. Düz saçlar katlı bob kesim, çene hizasında biten küt bob kesim ve klasik bob kesim ile daha düzel görünebilirsiniz.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   En Trend Kısa Saç Modelleri 2020-2021 Detayları

Kalın Telli Saçlara Hangi Bob Kesim Olur?

Kalın telli saçlar çoğu kişi için zor ve dayanılmaz saç modelidir. Şekil alması, saç şeklinin kalıcı olması ve kullanımı çok zordur. Kısa bob saç kesimi ile kalın telli saçlara şekil vermek çok daha kolay ve rahat olacaktır.

İnce Telli Saçlara Hangi Bob Saç Olur?

İnce telli ve seyrek saçlar hacimsizliği nedeni ile yüzünüzü solgun ve yorgun gösterebilir. Ancak kısa bob saç kesimi ile ince saçlarınız çok daha hacimli ve dolgun duracaktır.

Bob saç en çok da seyrek saçlılara dolgun görünüm kazandırdığı için tercih edilir. Saç dökülmesine kesin çözüm diyebiliriz. Çünkü bob saç ile saçlar gür ve hacimli olacağı için saç dökülmesi kimin umrunda:)

Bob Saç Kimlere Yakışır

Bob saç modeli uzun ve kısa detaylara sahip olduğu için her yüz şekline uyum sağlayacak şekilde kesilebilir.

Bob saç kimlere yakışır

Bob saç uzun yüz şekline, oval yüz şekline, minyatür-küçük yüz şekline yakışmaktadır.

Yuvarlak tombul yüz şekli olanların yüzünü olduğundan daha tombul göstereceği için kullanılmamalıdır.

Bob Saç Kesimi Nasıl Şekillendirilir?

Jöle, maşa veya fön yardımı ile çok havalı ve farklı saçlara sahip olabilirsiniz.

Gördüğünüz gib her saç rengine, her saç tarzına ve her saç şekline göre bir bob saç mutlaka var. Size uygun bob saç hangisi?

Aşağıdaki galeriyi inceleyerek size uygun bob saç modelini bulabilirsiniz.

Resim Galerisi: Bob Kesim Saç

 

Bir önceki makalemiz olan En Trend Kısa Saç Modelleri 2020-2021 Detayları başlıklı yazımızda Kısa Saç Modelleri 2019 Detayları ve saç modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu