Tarz Kadın

Bob Saç Modelleri Ve Kesimleri

01.11.2021
5.568
Bob Saç Modelleri Ve Kesimleri

Kısa saç kesimi modelleri ve kesimleri arasında olan bob saç modelleri son dönemlerin en favori saç şekilleri arasında yer almaktadır. Bob saç neden bu kadar çok beğeniliyor diyenlere oldukça estetik, modern ve şık görünüşü nedeniyle diyebiliriz.

Kullanıcılar en çok bob saç nedir, bob kesim nedir diye merak ediyor. Bu senenin saç trendleri arasında da yer alan bob sac modelleri ve bob saç kesim modelleri nelerdir? Bob saç kimlere yakışır? Bob saç nasıl şekillendirilir? Kıvırcık bob saç kesimi nasıl olur? Kısa bob saç modelleri nelerdir? Asimetrik bob kesim nasıl olur? Yumuşak bob  kesim modeli nedir? Bob küt saç modelleri kime yakışır gibi soruları da beraberinde getirmektedir.

Bob Saç Modelleri Ve Kesimleri Nelerdir?

Bob saç kesimi yapmadan önce bob saç modeli nedir sorusu akla gelmektedir. Bob saç modeli saçların arkası ense kısmını açıkta bırakarak bombeli bir görünüm verilen, aynı zamanda öne doğru eğimli kesilen saç modelidir.

bob kesim nedir

bob kesim nedir

Bob saç kesimi kimlere yakışır? Kısa bob saç kesimi kimlere yakışır sorularının cevapları çok seçeneklidir. Bu nedenle bob saç kesimine karar verdikten sonra yüz tipinize uygun formda şekillendirmelisiniz. Bop saç modeli kesiminden şekillendirmesine ve rengine kadar merak edilmektedir. Merak edilen tüm detayları sizler için araştırdık.

Bob Saç Nedir?

Arkası bombeli saç modeli de diyebileceğimiz bob sac, kısa bob saç kesimi, uzun bob saç kesimi, dalgalı bob saç kesimi, kıvırcık bob saç kesimi, önü uzun arkası kısa saç modelleri kıvırcık gibi seçenekler sunmaktadır. Her türlü yüz şekline ve her türlü saça uyum sağlayan bob modelleri bulunan saç modeli diyebiliriz.

Bob Saç nedir

Bob Saç Kesimi

Bop saç kesimi için küt saç diyenlerde var sezen aksu saç modeli diyenlerde. Oysaki bunlar tam olarak doğru değil.

Uzun bob saç modeli ve kısa bob saç modeli diye ikiye ayırabiliriz.

Bob saç modeli kimlere yakışır? Önler genelde uzun bırakıldığı için her yüz tipine yakışmaktadır. Modern, şık ve spor bir görünüm sunan bob saç rahat kullanımı da beraberinde getirmektedir.

Bob saç kesimi nasıl olur? Arka kısımları bombeli ve kısadır. Ön tarafa doğru simetrik bir şekilde uzamaktadır. Kulak hizasında, kulak üstünde, kulak seviyesinde, kulakların bir miktar altında ve omuzlara dökülen modelleri vardır.

En çok kullanılan bob saç modeli arkası bombeli ve kısa önü uzun olan modelidir. Önü uzun arkası kısa saç modelleri arasında yer alan bob kesim,in kıvırcık, dalgalı ve düz bob model gibi çok seçeneği nedeni ile hemen hemen tüm yüz tipi ile uyumludur diyebiliriz.

Bob saç kesimleri genel olarak şu şekilde adlandırılmıştır.

Bob Saç Modelleri Ve Kesimleri

  • Lob saç kesimi ( bu modelde hem saçların ön kısmı, hem de arka kısmı daha uzun bırakılmaktadır. Omuz hizası ve ya omuzdan daha uzun kesimleri vardır.)
  • Küt Bob Saç Kesimi
  • Geleneksel a-line bob saç
  • Kısa asimetrik bob saç
  • Dalgalı bob saç kesimi
  • Ters bob saç kesimi
  • Pixie bob saç kesimi
  • Asi bob saç kesimi şeklindedir.

Tarz bob kesim saç için en iyi yollar! Sofistik ve şık bir bob kesim ile klas bir görünüme kavuşabileceğiniz gibi cesur bir punk rock görünümüne de kavuşabilirsiniz. Bu sadece saçlarınızı o an nasıl şekillendireceğinize bağlı.

Bob saç modeli 2022-2023

Bob Saç Renkleri

Bu senenin trend saç renkleri bob kesim saç için de kullanılabilir. Cilt alt tonuna göre saç rengi belirleyerek doğru bob model ile bütünlük sağlamalısınız.

Parlak ve tarz ombre modellerinden ince ışıltılara ve gölgeli vurgulara, yumuşak balyaj renklerinden bebek sarısı saç rengine, aydınlatıcı gölgelerden tek ve klasik renklere kadar bir çok seçeneği bulunmaktadır.

Saç renkleri ten rengine göre belirlenmelidir. Böylece yüz hatlarınız daha şekilli ve çekici olacaktır.

Hangi Saça Hangi Bob Modeli Olur?

Her saça göre bir bob kesim saç bulmanız mümkün. Kısa saç kestirmeye cesaretiniz yoksa bence bu düşüncenizden vazgeçin ve en yakın kuaföre koşun:)

Dalgalı Saçlar İçin Hangi Bob Saç Kesimi Olur?

Dalgalı ve kıvırcık saçlar aynı modeli kestirebilir aslında. Kısa katlı bob saç kesimi, sağ kısa bob saç kesimi ve önü uzun arkası kıssa olan lob saç kesimi mükemmel olacaktır. Bu bob saç modelleri ile saç buklelerinize aşık olabilirsiniz.

Dalgalı bob saç

Dalgalı bob saç

Düz Saçlar İçin Hangi Bob Saç Kesimi Olur?

Düz saçlar genelde cansız ve sönük durur. Ancak uygun bob saç modelleri ile çok daha güzel saçlara sahip olabilirsiniz. Düz saçlar katlı bob kesim, çene hizasında biten küt bob kesim ve klasik bob kesim ile daha düzel görünebilirsiniz.

Kalın Telli Saçlara Hangi Bob Kesim Olur?

Kalın telli saçlar çoğu kişi için zor ve dayanılmaz saç modelidir. Şekil alması, saç şeklinin kalıcı olması ve kullanımı çok zordur. Kısa bob saç kesimi ile kalın telli saçlara şekil vermek çok daha kolay ve rahat olacaktır.

İnce Telli Saçlara Hangi Bob Saç Olur?

İnce telli ve seyrek saçlar hacimsizliği nedeni ile yüzünüzü solgun ve yorgun gösterebilir. Ancak kısa bob saç kesimi ile ince saçlarınız çok daha hacimli ve dolgun duracaktır.

Bob saç en çok da seyrek saçlılara dolgun görünüm kazandırdığı için tercih edilir. Saç dökülmesine kesin çözüm diyebiliriz. Çünkü bob saç ile saçlar gür ve hacimli olacağı için saç dökülmesi kimin umrunda:)

Bob Saç Kesimi Kimlere Yakışır?

Bob saç kesimleri kimlere yakışmaktadır? Bob saç modeli uzun ve kısa formlara sahip olduğu için her yüz şekline uyum sağlayacak şekilde kesilebilir.

Bob saç kimlere yakışır

Bob saç uzun yüz şekline, oval yüz şekline, minyatür-küçük yüz şekline yakışmaktadır.

Yuvarlak tombul yüz şekli olanların yüzünü olduğundan daha tombul göstereceği için kullanılmamalıdır.

Bob Saç Kesimi Nasıl Şekillendirilir?

Jöle, maşa veya fön yardımı ile çok havalı ve farklı ve yumuşak bob saç kesim modellerine sahip olabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi her saç rengine, her saç tarzına ve her saç şekline göre bir bob saç mutlaka var. Size uygun bob saç kesimi hangisi?

Aşağıdaki resim galerisinde kısa bob saç kesiminden uzun bob saça kadar bu senenin trend bob kesimlerinden derlenen görselleri inceleyebilirsiniz. Yüz tipine uygun bob saç kesimi için galeriyi inceleyerek detaylara göre seçimler yapabilirsiniz.

Resim Galerisi: Bop Kesim Saç

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Topuz Modelleri 2024: Kolay ve Etkileyici Tasarımlar başlıklı yazımızda Düz topuz modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
Tarz Kadın Blogu