Oval Yüzler İçin Kısa Saç Modelleri

19.11.2021
3.537
Oval Yüzler İçin Kısa Saç Modelleri

Oval yüzler için kısa saç modelleri araması yapıyorsanız tam yerindesiniz. Oval yüze yakışan kısa saç  modelleri hakkında tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz. Oval yüz şekli tuval gibidir. Her saç modeli ve saç kesimi yakışır. Oval yüz, geçmişten günümüzde yüz hatları açısından en ideal yüz şeklidir. Tabi oval yüzlere saç kesimi yapılırken de bazı minik detayları bilmek gerekir.

Oval yüz için kısa saç modelleri, oval yüz için küt saç modelleri, oval yüz için uzun saç modelleri hakkında birçok farklı seçenek vardır. Oval yüz saç kesimi bayan modelleri için oval yüzlü bayanların kiloları ve boyu da esas alınarak saç kesimleri yapılmalıdır. İşte oval yuz icin sac kesimleri ve modelleri hakkındaki detaylar…

Oval Yüzler İçin Kısa Saç Modelleri

Oval yüz kısa saç modelleri, kısa saçların en çok kullanıldığı modellerdir. Oval yüze saç kesimi kısa modelleri olarak tüm modelleri kullanılabilir desek mübalağa yapmış olmayız.

oval yüz için kısa saç modelleri

oval yüz için kısa saç modelleri

Oval yüze kısa saç, orta uzunlukta saç ve uzun saç modelleri gibi çok yakışmaktadır. Yüz hatlarınız kusursuz olduğu için dilediğiniz saç kesim modelini korkusuzca uygulayacağınız oval yüz şekline en çok yakışan saç modellerini sizler için derledik.

Bu yazımızı okuyanlar, buna da baktı ⇒ En Güzel Kısa Saç Modelleri 30+ Stil

Oval Yüz Şekli Nasıl Anlaşılır?

Bunu öğrenmenin en net yolu yüzünüzü ölçmekten geçer. Minik bir metre veya mezura ile yüz hattı belirleme ölçümü için hazırlanalım.

İlk olarak alnınızda saçlarınızın bittiği kısımdan başlayarak çenenizin bittiği arayı ölçün ve not alın.

İkinci olarak iki kaşınızın bittiği noktadan başlayarak şakaklarınızın arasını ölçün ve not alın.

Bir sonraki ölçüm ise elmacık kemiklerinizin arasındaki mesafe ölçümüdür. Tıpkı şakaklar gibi iki elmacık kemiği arasını ölçün ve not alın.

Son olarak ise metreyi dudak üstüne koyarak kulak hizasını ölçün ve not alın.

oval yüz kısa saç modelleri

oval yüz kısa saç modelleri

Bu ölçümleri yaparken tek başınıza ölçüm yapamazsanız bir arkadaşınızdan yardım alın.

Çünkü ölçüm yaptığınız bölgeler iki tahtanın arasıymış gibi elinizle set oluşturmalısınız.

Mesela şakak arasını ölçeceksiniz, ellerinizi şakaklarını üstüne dik şekilde koyarak arasını ölçmek gibi.

Diğerleri de bu şekilde ölçülecek.

Yüz şeklini belirlemede bir diğer pratik yol ise fotoğrafınız üzerinde bu noktaları işaretlemek ve ardından ölçüm yaptığınız noktaları çizerek sonuca ulaşmaktır.

Oval Yüze Kısa Saç Modelleri

Oval yüz için kısa saç modeli denilince akla oval yüze küt saç modellerinden pixie sa modellerine kadar geniş bir yelpazeye sahiptir.

Oval Yüze Kısa Bob Saç Modeli

Oval yüze yakışan kısa saç modellerinde ilk sırada bob saç modeli vardır. Saçlarınız hacimsiz ise katlı bob saç, hacimli saçlara sahipseniz küt bob saç kestirebilirsiniz.

Katlı bob saç oval yüze

Katlı bob saç oval yüze

Kısa dalgalı bob, asimetrik bob, kısa kıvırcık bob da sizin saç tarzınız olabilir. Oval yüze saç kesimi bayan için asla sorun teşkil etmez. Bob saçı tüm saç şekillerinde ve tüm saç renklerinde kullanabilirsiniz.

Bu yazımızı okuyanlar, buna da baktı ⇒ Bob Saç Modelleri Ve Kesimleri

Oval Yüze Asimetrik Kısa Saç Kesimi

Asimetrik kısa saç modelleri de sizde oldukça şık duracaktır. Asimetrik saç kesimlerinde saç uçlarına renk attırarak veya röfle ya da ombre yaptırarak kullanabilirsiniz.

Oval yüze asimetrik kesim

Saç kesimi mesafenizi belirledikten sonra asimetrik kesim ile şekillendirebilirsiniz. Seyrek saçlarınız varsa katlı asimetrik kesim kısa saç kullanabilirsiniz.

Oval Yüze Pixie Cut Saç

Cesur, daha alımlı ve cazibeli görünmek için pixie saç modelini deneyebilirsiniz. Oval yüze modern kısa saç kesimi nasıl olur derseniz, birçok kişi pixie cut saç der.

Pixie cut saç kesimlerinde platin saç rengi, açık kumral saç rengi gibi açık renkler yanında, koyu kahve saç rengi ve siyah saç rengi gibi koyu saç renkleri de kullanılmaktadır.

Pembe saç rengi ve kırmızı saç rengi gibi marjinal saç renklerini de pixie cut saç rengi ile kullanabilirsiniz.

oval yüze kısa saç modeli pixie saç

Moda haftalarında mankenlerin en çok kullandığı pixie saç da oval yüzlere fazlasıyla güzellik katacaktır. Dalgalı ve kıvırcık saçlarda oldukça hoş duracaktır.

Bu yazımızı okuyanlar, buna da baktı ⇒ En Trend Kısa Saç Modelleri 2021-60+Fikir

Oval Yüze Punk Saç

Biraz çocuksu, biraz sınır tanımayan ama sonuna kadar asi saçlar için punk modeli kullanabilirsiniz.

Punk saç oval yüz için

Punk saç oval yüz için

Punk saç modelinde ustura ile kazıtılan bölgeler yoğun olabileceği gibi minimal de tutulabilir. Bu tamamen size kalmış. Kıvırcık ve dalgalı saçlarınızda punk saç kullanmanız mümkün.

Oval Yüze Kısa Küt Saç

Oval yüze küt saç modeli boyunu dilerseniz kulak altında, dilerseniz kulak üstünde dilerseniz de omuz başında bırakabilirsiniz. Eğer kısa boyunlu iseniz boyunu açıkta bırakacak kısalıkta küt saç kesimi kullanmalısınız.

Oval yüze kısa küt saç

Ortadan ayrılmış şekli sizde daha şık ve alımlı duracaktır. Kalın telli saçlarınız varsa küt saç deneyebilirsiniz.

Oval Yüze Modern Aslan Yelesi

Podyum güzellerinin bir diğer saç modeli de aslan yelesi saç modelidir. Her yüz şekline yakışmaz ancak oval yüzlerde mükemmel durur. Hacimli saçlarınız varsa modern aslan yelesi saçı deneyebilirsiniz.

aslan yelesi saç oval yüze

Hacimli saçlar, ince telli saçlar, kalın telli saçlar, kıvırcık saçlar, dalgalı saçlar, seyrek saçlar. Sizin saçınız bunlardan hangisi?

Aşağıda sezonun yeni trendlerinden derlediğimiz oval yüze 2022-2023 kısa saç modelleri resim galerisini paylaşıyoruz.

Resim Galerisi: Oval Yüzlü Kadınlar İçin Kısa Saç Modelleri

 

 

 

 

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Saç Modelleri Kadın | En Güzel Stiller başlıklı yazımızda Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu