Koyu Kahvenin Üstüne Hangi Renk Boya Tutar?

22.06.2022
2.270
Koyu Kahvenin Üstüne Hangi Renk Boya Tutar?

Saç açıcı kullanmadan saç boyamak saçların yıpranmaması için son derece önemlidir. Koyu kahvenin üstüne hangi renk tutar sorusunun cevabında açıcı kullanmadan saç boyamak yatmaktadır. Özellikle günümüzde kadınlar saçlarında sık sık renk değişikliğine gitmektedir. Bu şekilde de sürekli kullanılan açıcı saç yapısına olmaktadır. İmaj sahibi kadınlar kuyu kahve üstüne hangi renk boya tutar sorusunun cevabını araştırmaktadır. Çünkü bu doğrultuda açıcı kullanmadan saç boyama gerçekleşir.

Koyu Kahvenin Üstüne Hangi Renk Boya Tutar?

Sık sık açıcı kullanmak zorunda kalmak birçok kadını saç boyamaktan alı koymaktadır. Oysa ki açıcı kullanmadan saç boyamak da mümkündür. Bugün sizlere koyu kahvenin üstüne kullanmadan yapabileceğiniz boya renklerinden bahsedeceğiz.

Koyu kahvenin üstüne hangi renk tutar

Koyu kahvenin üstüne hangi renk tutar

Çok koyu kahve saçın üstüne kahve tonlarını kullanabilirsiniz. Ancak açık kahve tonlarında kullanmak istiyorsanız istediğiniz açık kahve tonunun bir ton açığını kullanmanız gerekmektedir. Bunun nedeni ise saçlarınızın koyu kahve olmasıdır.

Koyu Kahve Üstüne Bakır Tutar Mı?

Birçok kadın koyu kahvenin üstüne bakır tutar mı soru sorulmaktadır. Çünkü bakır saç boyası tonları bu senenin saç trendleri arasında yer almaktadır.

Çok koyu kahve saçlarınız var ise bakırın koyu tonlarını kullanabilirsiniz. Çünkü açık bakır tonlarını tutturmanız için  ne yazık ki açıcı kullanmanız gerekecektir.

Koyu Kahverengi Saça Kumral Boya Olur Mu?

Aslında saçlarınız çok koyu kahverengi, yani siyaha yakın koyu kahverengi değilse kumral saç boyası kullanabilirsiniz. Ancak dikkat edilmesi gereken birkaç detay var. Her şeyden önce çok açık kumral saç boyası kullanmamanız gerekmektedir. Çünkü çok açık kumral saç boyası koyu  kahvenin üstüne tam tonu ile tutmayacaktır. Koyu kahverenginin üzerine açık kumral saç rengini tutturmak için açıcı kullanmalısınız.

Koyu kahvenin üstüne kumral olur mu

Koyu kahvenin üstüne kumral olur mu

Ancak diğer kumral tonlarının bir ton açığını tercih ederek koyu kahverengi saçın üzerine açıcı kullanmadan uygulayabilirsiniz.

Çikolata kahvenin üzerine kumral saç boyası kullanacaksanız yukarıda bahsettiğimiz yöntemi kullanmalısınız. Böylece kullanacağınız boya kutusunun üzerindeki rengi tut dönebilirsiniz. Tutturabilirsiniz çünkü koyu kahverengi saçlar çok koyu olduğu için istediğiniz boya renginin bir numara açığı ile hedefe ulaşabilirsiniz.

Koyu Kahvenin Üstüne Kızıl Saç Boyası

Kızıl saç boyası koyu renklerin üzerine açıcı kullanmadan net olarak tutturulan saç boyası renkleri arasında yer almaktadır. Yani tüm ten renkleri ile uyum sağlayan koyu kahve kızıl uyumuna size kullanarak görebilirsiniz. Aslında koyu kahve üzerine kızıl kullanmadan önce özellikle denemenizi istediğimiz bir taktik var.

Saçların tamamını kızım ile boyamadan önce koyu kahvenin üzerine kızıl balyaj yaparak sonucu önceden gözlemleyebilirsiniz. Böylece canınızı sıkacak ortadan kalkacaktır.

Koyu kahvenin üstüne bal köpüğü

Koyu kahvenin üstüne bal köpüğü

Koyu Kahvenin Üstüne Bal Köpüğü

Bal köpüğü saç rengi kahverengi saç rengi ve tonları ile rahatlıkla kullanılmaktadır. Aslında koyu kahve saçlara ışıltı atmak isteyenlere önereceğimiz ilk renk bal köpüğü saç boyasıdır. Çünkü bal köpüğü rengi ile ışıltılı, göz kamaştıran saçlara sahip olabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Koyu Kahverengi Saça Hangi Renk Balyaj Gider

Koyu Kahvenin Üstüne Çikolata Kahve

Özellikle koyu saç renklerini koyu kahverengi üzerine kullanabileceğinizi belirtmiştik. Ek aslında çikolata kahve de koyu kahverengi saçın üzerine kullanabileceğiniz renkler arasındadır. Her şeyden önce kumraldan esmere kadar birçok kişi ve kusursuz durduğunu bilmelisiniz. Böylece çikolata kahve saç boyasını sizde koyu kahve saçın üzerine deneyebilirsiniz.

Kahverengi saçın üzerine kullanabileceğimiz boya renkleri sadece koyu tonlardan oluşmuyor elbette. Özellikle patlıcan moru, sıcak çikolata, koyu kumral ve kestane tonlarını, koyu kahverengi saçın üstüne denemelisiniz.

Çok Koyu Kahve Üzerine Balyaj Veya Ombre

Koyu kahverengi saçın üzerine açıcı kullanmadan kullanacağınız boya renklerini, balyaj veya ombre ile deneyebilirsiniz. Böylece kullanmak istediğiniz saç renginin hemen kahverengi saçlarla hem de ten rengi uyumunun gözlemleyebilirsiniz.

Koyu kahve üstüne balyaj

Koyu kahve üstüne balyaj

Aşağıdaki resim galerisinden koyu kahverengi saçlarla kullanabileceğimiz boya renklerine yer verdik. Böylece galeriye inceleyerek sizde kahverengi saçın üzerine kullanabileceğiniz renkleri gözlemleyebilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı  ⇒Kahverengi Saça Hangi Renk Ombre Gider?

Resim Galerisi: Kahverengi Saça Hangi Renk Boya Olur

Bir önceki makalemiz olan Karamel Kumral Saç Rengi- Tüm Detaylarıyla başlıklı yazımızda karamel kumral ve Kumral karamel saç rengi hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu