2024 Salaş Topuz Modelleri: Kısa ve Uzun Saçlar İçin

08.02.2024
2.017
2024 Salaş Topuz Modelleri: Kısa ve Uzun Saçlar İçin

2024 Salaş topuz modelleri tarz günlük salaş topuz modeli, ensede salaş topum modeli ve bunun dışında pek çok seçeneğe sahiptir. Salaş toplama modelleri arasında en çok kullanılan seçeneklerden biri de salaş topuz saç modelleri şeklindedir.

Peki, salaş topuz nasıl yapılır? Kısa saç salaş topuz modeli, uzun saç salaş topuz modeli, dağınık salaş topuzlar, salaş örgü topuz saç modelleri nelerdir? Salaş topuz yapımı tüm saç modellerinde yapılmaktadır. Ancak dalgalı saçlarda daha güzel ve çekici göründüğünü de taştışmasız bir gerçektir.

2024 Salaş topuz Modelleri

2024 Saç topuz modelleri yapımı arasında en kolay topuz yapma, salaş topuz diyebiliriz. Salaş toplu saç modellerinin en güzeli, salaş saç modelleri topuz stilleri yapımını detaylarını birlikte görelim.

Saç topuz modelleri yapımı genelde taranmış ve fön çekilmiş saçlarda uygulanmaktadır. Oysaki dağınık salaş topuz modelinde saçlarınızı özenle tarayarak fön çekmeye gerek yoktur.

Kusursuz topuz salaş saç modelleri yapmak istiyorsanız saçlarınızın en az 3-4 saat önce taranmış olmalıdır. Saçları tarayarak yaptığınız salaş topuz saç modeli doğal ve dağınık görünümünü vermeyebilir.

salaş dağınık topuz yapımı

salaş dağınık topuz yapımı

Toplu salaş saç modeli topuz stilinde, topuz yapmak için ilk topuz modeline karar vermelisiniz.

Yani, ensede salaş topuz, yüksek salaş topuz, örgülü salaş topuz, yoksa ikili salaş topuz mu?

Salaş topuz saç modelleri seçeneğini belirledikten sonra ellerinizi ıslatarak saça nem verin.

Dağınık salaş topuz yapımı için belirlediğiniz bölgede saçlarınızı gevşek bir şekilde toplayın.

Salaş toplama modelleri nasıl yapılır?  Saçların ön ve kulak arkası kısımlarından, saç hacminiz doğrultusunda belli saç tutarlarını bırakmak gerekmektedir. Bunun en kolay yolu saçların tamamını gevşek bir şekilde topladıktan sonra saçların ön kısmından kulak arkasına kadar olan bölgeyi düzgün bir hatla bağladığınız yerden çıkarmaktır. Aslında bağlamadan önce de saç tutamını çıkartabilirsiniz.

Aslında salaş topuz modelleri yapımının en büyük dezavantajı çok çabuk dağılması olarak görülmektedir. Salaş topuz yapımı sırasında saç firketesi, tel toka ve sabitleyici kullanarak kolay dağılmasını engelleyebilirsiniz.

Salaş Topuz Yapımı

Aslında saç modelleri salaş topuz yapımı basit ve kusursuz seçenekler sunmaktadır. Saçlarınızı topladıktan sonra tam orta kısımdan bir miktar saçı salaş topuz tokasına sararak sabitleyin.

Ardından geride kalan saç uçlarını rastgele ve gevşek bir şekilde topuz tokasını kapatacak şekilde saç firketesi yardımı ile tutturun.

salaş topuz yapımı

salaş topuz yapımı

Arka taraftaki saçlar tamamen bittikten sonra kulak arkasındaki saçları salaş bir şekilde topuzun üst kısmına getirerek sabitleyin. En son ön kısımdaki saçları yine gevşek bir şekilde topuzun üzerinde sabitleyin. Son olarak ise dilediğiniz kısımlarından minik tutamlar çıkarın. Sabitleyici uygulamayı unutmayın.

Kısa Saça Salaş Topuz

Topuz modelleri salaş stilleri uzun saçta daha kolay yapılmaktadır. Kısa saçta salaş topuz modelleri ise daha kısıtlı tasarımlarda karşımıza çıkmaktadır. Ancak kısa saçın boyutuna uygun yerde salaş saç topuzu yapabilirsiniz. Özellikle dağını salaş topuzlar kısa saçlarda daha güzel durmaktadır.

Salaş Örgü Topuz Saç Modelleri

Salaş örgü topuz saç modellerini klasik örgü, balıksırtı örgü, kılçık örgü ve ikili örgü şeklindedir. Yüz tipine uygunluk testi sorasında farklı stillerde salaş örgülü topuz saç modeli yapabilirsiniz. Üstelik örgülü salaş topuz modelleri, tüm yüz tipleri için uygun seçenekler sunmaktadır.

Günlük Salaş Topuz Modelleri Yapımı

Günlük salaş topuz modelleri yapımı son derece kolaydır. Anne topuz da diyebileceğimiz salaş topuz modeli için orta uzunlukta saç yeterlidir.

Dalgalı saçlarda çok daha güzel durduğunu bilmelisiniz. Saçları dilediğiniz noktada alelade toplayın. yüz şeklinize yakışan noktada saç tutamları çıkartın. Hepsi bu kadar. Salaş saç topuzu hazır. Uzun yüz için katmanlı perçem, yuvarlak yüz için şakak hizasında saç tutamı bırakabilirsiniz.

Gelin salaş topuz modelleri ile de bir çok gelinliğe uyan saç modeli yapabilirsiniz. Özellikle ensede salaş topuz modellerinin birçok gelinin hayali olduğunu bilmelisiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin salaş topuz modelleri yapımı görselleri paylaşıyoruz. Görselleri inceleyerek saç tipinize uygun salaş topuz saç modeli konusunda destek almak için yorum kısmından bizlere dönüş sağlayabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒Kıvırcık Saçlar İçin Topuz Modelleri

Resim Galerisi: Salaş Topuz 2024-2025

Bir önceki makalemiz olan Kısa Saç Örgü Modelleri Ve Yapılışları başlıklı yazımızda Kısa saç örgü modelleri ve yapılışları hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu