Kıvırcık Saçlar İçin Topuz Modelleri

03.08.2021
2.408
Kıvırcık Saçlar İçin Topuz Modelleri

Kıvırcık saçlar için topuz modelleri başlıklı yazımızda kıvırcık saç toplama modelleri arasında yer alan kıvırcık saç topuz modellerinden bahsedeceğiz, kıvırcık saç bağlama modelleri arasında yer alan ve kolay kıvırcık saç modelleri olarak karşımıza çıkan kıvırcık saç topuz modelleri nasıl yapılır sorusunun cevaplarını gelin birlikte inceleyelim.

Kıvırcık Saçlar İçin Topuz Modelleri

Kıvırcık saça şekil vermek zor olmasının yanında kolaylıklar da sunmaktadır aslında. Kıvırcık saçlar için saç toplama modelleri arasında yer alan kıvırcık saça topuz modelleri en çok kullanılan kivircik sac toplama stilleri arasında yer almaktadır.

Kıvırcık dağınık topuz saç modelleri

Kıvırcık dağınık topuz saç modelleri

Kıvırcık topuz modelleri arasında tepeden kıvırcık topuz, kıvırcık dağınık topuz saç modelleri, kıvırcık alttan topuz saç modelleri ve kıvırcık yarım topuz yer almaktadır. Kivircik topuz günlük kıvırcık saç modelleri olarak da kullanılmaktadır.

Kıvırcık Dağınık Topuz Saç Modelleri

Kıvırcık saçlarda saç modelleri arasında yer alan dağınık topuz, yandan dağınık topuz, arkadan dağınık topuz, at kuyruğu bölgesinde dağınık topuz, alttan dağınık topuz ve dağınık ense topuzu şeklinde yapılmaktadır.

Topuz yapımı özellikle dağınık topuz yapımı kıvırcık saçlarda mükemmel durmaktadır. Dağınık kıvırcık saç topuz modelleri, kıvırcık abiye saç modellerinden tutunda kıvırcık saç düğün modellerine kadar geniş bir yelpazede kullanılmaktadır.

Dağınık  Kıvırcık Saç Topuz Modelleri Nasıl Yapılır?

Saç topuz modelleri arasında en şık topuz modeli olarak karşımıza çıkan dağınık kıvırcık topuz yapımı için saçlar istenilen noktada lastik toka ile bağlanır. Bağlama işlemi sonrası isterseniz burgu yaparak, isterseniz lastik tokanın etrafını salaş bir şekilde sararak ve aralardan bir kaç tel saç çıkararak kıvırcık saç dağınık topuz modelleri yapabilirsiniz.

Kıvırcık saç dağınık topuz modelleri

Kıvırcık saç dağınık topuz modelleri

Kıvırcık saç düşük dağınık topuz ise dağınık ense topuzu şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Dağınık ense topuzu da günlük kıvırcık saç topuz modellerinden kıvırcık saç gelin topuzu modelleri ne kadar geniş bir alanda kullanılmaktadır.

Öyle ki; saç  aksesuarı kullanılmadan yapılan dağınık ense topuzu, günlük kıvırcık saç topuzu, saç aksesuarı ile zenginleştirilerek yapılan dağınık ense topuzu ise kıvırcık saç gelin topuzu olarak kullanılmaktadır. Kıvırcık toplu saç modelleri arasında yer alan kıvırcık saç dağınık ense topuzuna ne kadar çok dağınık form verilirse o kadar dikkat çekici ve güzel görünecektir.

Kıvırcık Saçla Topuz Modelleri-Örgülü Dağınık Topuz

Kabarık kıvırcık saçlara sahipseniz örgülü dağınık topuz modeli yaparak saçlarınızı daha düzenliği be daha hoş bir forum’da kullanabilirsiniz. Örgülü dağınık topuz modeli yaparken dikkat edeceğiniz tek. Yapacağınız tek örgü veya çift örgünün salaş bir şekilde yapılmasıdır.

Kıvırcık saç topuz

Kıvırcık saç topuz

Kıvırcık Kısa Saç Topuz Modelleri

Kısa kıvırcık saça yapılabilecek modeller arasında kıvırcık topuz saç modelleri de yer almaktadır. Özellikle yarım topuz saç modeli kısa kıvırcık saç topuz modelleri olarak sıklıkla kullanılmaktadır.

Kıvırcık saç yarım toplama modeli olan yarım topuz modeli ile hem rahat hem de şık saç modeline kavuşmuş olursunuz.

Kıvırcık topuz modelleri uzun saç stilleri için veya kısa saç stilleri için yapılırsa yapılsın mutlaka kulak kenarlarından veya şaka kısımlarından tutamları bırakılmalıdır.

Aşağıdaki resim galerisinde kıvırcık topuz saç modelleri arasından derlenen görselleri sunuyoruz. Çok kıvırcık saç modelleri veya doğal kıvırcık saç modelleri için topuz yapımını merak ediyorsanız kıvırcık saç topuzu görsellerini inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Kıvırcık Saç Topuzu

 

Bir önceki makalemiz olan Yuvarlak Yüzler İçin Saç Modelleri başlıklı yazımızda Yuvarlak Yüze Saç Modeli Kadın hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu