Kıvırcık Saç Düğün Modelleri Kadın

15.08.2023
466
Kıvırcık Saç Düğün Modelleri Kadın

Kıvırcık saç düğün modelleri kadın stilleri ile enerjik, dinamik ve daha genç görünebilirsiniz. Aslında kıvırcık düğün saç modelleri sayısız seçeneğe sahiptir. Ancak biz bugün sizlere kıvırcık saç modeli düğün stilleri arasından en çok beğenilenleri paylaşacağız. Kıvırcık saç modeli düğün için ise öncelikle kombini belirlemenizi öneririz. Ardından yüz şekline uygun kısa kıvırcık saç stilleri veya uzun kıvırcık saç düğün stilleri  arasından seçim yapabilirsiniz.

Kıvırcık Saç Düğün Modelleri Kadın

Aslında kıvırcık saç düğün modelleri seçmeden önce öncelikle tarzını belirlemelisiniz. Çünkü romantik saç modelleri yanında enerjik saç modelleri de bulunmaktadır. Yüz şekliniz ve kombininiz hangi tarzda uygunsa o yönde saç modeli seçmenizi öneriyoruz.

kivircik dugun sac modelleri

kivircik dugun sac modelleri

Çünkü açık kıvırcık saç modellerinden toplu kıvırcık saç modellerine kadar pek çok seçenek mevcuttur.

Kıvırcık Topuz

Her saç tipinde olduğu gibi kıvırcık saçlarda da topuz, olmazsa olmaz saç modelleri arasındadır. Özellikle yaka detayının fark edilmesini istediğiniz kıyafetlerinizde mutlaka topuz kullanmalısınız. Uzun kıvırcık saç için topuz modelleri yanında kısa kıvırcık saç için topuz modelleri de mevcuttur.

Aslında kısa kıvırcık saç için topuz modelleri genelde yarım topuz şeklindedir. Ancak işinin ehli bir kuaför tarafından kısa kıvırcık saçı dağınık topuz veya sıkı topuzla yapılmaktadır. Bunun için saçların toplanabilecek kadar yani orta uzunlukta olması yeterlidir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kıvırcık Saçlar İçin Topuz Modelleri

Kıvırcık saç topuz modellerini aksesuarlı veya aksesuarsız kullanabilirsiniz. Hemen hemen tüm yüz şekillerine uygun topuz modelleri vardır. Örneğin, yuvarlak yüze sıkı topuz, uzun yüze dağınık topuz gibi…

Yandan Toplu Kıvırcık Saç

Aslında kıvırcık saçlar, en çok şekillendirilen, hatta olay şekillendirilen ve kusursuz görünüm sunan saçlar arasında yer almaktadır. Yandan toplu kıvırcık saç modeli de gıvırcık saçlara yakışan kivircik dugun sac modelleri arasındadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kıvırcık Kabarık Saç Kesim Modelleri

Saçları kafanızın bir tarafından sıyırarak diğer tarafta toplayabilirsiniz. Topladığınız bu saçları dilerseniz örgü, dilerseniz topuz dilerseniz de açık saç şeklinde kullanabilirsiniz. Topladığınız kısma saç aksesuarı kullanarak daha kusursuz da etkileyici bir görünüme kavuşacağınızı unutmayın!

Açık Kıvırcık Saç Stilleri

Düğün için kısa kıvırcık saçlar ve uzun kıvırcık saçlar, açık saç şeklinde  kullanılmaktadır. Tercih ettiğiniz abiye modelinin üzerine ince buklelerin dökülmesi etkileyici görünüm sunmamızı sağlayacaktır.

kıvırcık düğün saç modelleri

kıvırcık düğün saç modelleri

Ancak aşırı kıvırcık ve kabarık saçlara sahipseniz enseye kadar örgü sonrasında saçları açık bırakabilirsiniz. Ek olarak saçak aksesuarları veya saç şekillendiriciler ile aşırı kıvırcık saçları daha yumuşak görünümlü hale getirebilirsiniz.

Ayrıca  tepeden tokalı veya tepeden toplu saç modeli kullanabilirsiniz.  Şakak hizasından toka kullanabilirsiniz. Yine şaka hizasından arkaya doğru çektiğiniz saçları toka ile tutturabilirsiniz. Kısacası açık kıvırcık saçları yüz şeklinize uygunluk doğrultusunda şekillendirebilirsiniz.

Yarım Toplu Kıvırcık Düğün Saç Stilleri

Aşırı hareketli biriyseniz topuz saç modelleri kullanmanızı öneririz. Ancak kıvırcık topuz kullanmak istemeyen hareketli kadınlar için yarım toplu saçları öneriyoruz. Yanlardan aldığınız saç tutamlarını arkadan küçük tokalarla sabitleyebilirsiniz.

Kıvırcık Saçlar İçin At Kuyruğu Düğün Saç Stilleri

At kuyruğu saç modeli tüm saç modellerinde alımlı bir görünüm sunmaktadır. Özellikle sırt dekolteli abiye kullanıyorsanız kıvırcık saçlarda at kuyruğu saç modelini öneriyoruz. Böylece daha etkileyici ve güzel görünebilirsiniz.

Kısa Kıvırcık Saç Düğün Modelleri

Kısa kıvırcık düğün saçları için saç aksesuarlarından yararlanabilirsiniz. Aşırı kısa saçlara sahip değilseniz yarım topuz, dağınık topuz, yüksek topuz ve balerin topuz yapabilirsiniz. Ancak kıvırcık saçlarda topuz yapımında saçlar sıkı şekilde sarılamayabilir. Bunun için maşalı topuz modellerini inceleyebilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒  Kıvırcık Saç Toplama Modelleri Kadın (bu senenin)

Kısa kıvırcık saçlar, taç, saç küpesi, saç incisi gibi aksesuarlarla daha da güzel görünmektedir. Dilerseniz sade veya gösterişli taç kullanarak da daha etkileyici görünebilirsiniz.

Aşağıda kıvırcık saçlar için düğün saçı görsellerini bu senenin kıvırcık düğün saç modeli arasından derledik. Dilerseniz görselleri inceleyerek size uygun saç modelini belirleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Kıvırcık Düğün Saçları

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu