Kıvırcık Kabarık Saç Kesim Modelleri

29.07.2021
2.421
Kıvırcık Kabarık Saç Kesim Modelleri

Kıvırcık kabarık saç kesim modelleri söz dinlemeyen saçlara sahip olan bayanların merak konusudur. Kabarık saç için kesim modelleri dikkatli yapılmadığı takdirde daha da kabararak olumsuz bir görünüm sormanızı sağlayacaktır. Birçok kişi kabarık saçları uzun kullanmaktan ve sürekli toplu tutmak zorunda kalmaktadır. Oysaki kabarık kısa saç kesim modelleri ile de kullanışlı ve tarz saç kesimlerine sahip olabilirsiniz.

Kıvırcık Kabarık Saç Kesim Modelleri

Kabarık saç kesim modelleri bayan stilleri olarak karşımıza çıkan kısa saç kesim modelleri bayan stilleri bulunmaktadır. Kabarık saçlar için kısa saç kesim modelleri arıyorsanız ilk olarak bakmanız gereken saç modelinden başlayalım.

Kabarık Saç İçin Kesim Modelleri-  Katlı Bob Kesim

Kıvırcık ve kabarık saç kesimleri doğru saç modelleri ile birleştirildiği zaman dikkat çekici görünüm sormanızı sağlarken rahat kullanımda sağlamaktadır. Katlı bob kesim kıvırcık saçların kullanacağı saç kesim modelleri arasında yer almaktadır.

Kabarık saçlara uygun saç kesimleri

Kabarık saçlara uygun saç kesimleri

Katlı bob saç kesimi yapılırken katlar saçların uçlarına atılmalıdır. Saçların dip kısmından atılan katlar saçlarınızın daha gür ve kabarık görünmesini sağlayacağı için bu detaya dikkat etmenizi ısrarla öneriyoruz.

Kıvırcık Ve Kabarık Saç Modelleri– Perçemli Saç

Kıvırcık kabarık saç nasıl kesilmeli? Kıvırcık kabarık saç kaküllü saç kesimini asla kaldırmaz. Zira kahküllü saç modelleri kıvırcık ve kabarık saçlara uygulandığı zaman sürekli fön ile sürekli söz dinler hale getirilmesi gerekmektedir. Oysaki perçemli saç kesimleri arasından kulak bitimi kesimli perçemli saç kesimleri tercih edebilirsiniz.

Kabarık Saça Hangi Kesim Gider

Kıvırcık kabarık saç kısa saçlarla söz dinler hale getirilmek isteniyorsa saç uçlarına yoğunlaşan katlara yaptırmalısınız.

Kabarık saçlar için saç kesimi

Kabarık saçlar için saç kesimi

Özellikle dalgalı kabarık saç kesimleri ve kıvırcık kabarık saç kesimleri dalgalı modellerden tercih edilmeli ve saç uçlarına mutlaka yoğun katılmalıdır.

Omuz hizasında katlı saç kesimi, çene hizasında katlı saç kesimi yaptırırken saç uçlarına kat attırmayı unutmayın.

Kabarık Saçlar İçin Saç Kesimi- Asimetrik Bob Kesim

Kıvırcık kabarık saçlara sahip olanlar asimetrik bob kesim ile saçlarını kolaylıkla şekillendirebilirler.

Kabarık saçlara kesim modelleri

Kabarık saçlara kesim modelleri

Sürekli kabaran ve söz dinlemeyen saçlarınızı asimetrik bob kesim yaptıktan sonra saç uçlarına saç kremi sürerek saçlarınızın kabarmasını önleyebilirsiniz.

Kabarık Saçlara Kesim Modelleri- V Saç Kesimi

Birçok geldi yaprak isim olarak bilinen v saç kesimi özellikle saç uçlarında yoğun kabarıklık olan kişilerin tercih ettiği saç modelidir.

Kabarık saçlar için saç kesimleri

Kabarık saçlar için saç kesimleri

V saç kesiminde saçların ön kısımlarının arka kısımlarından daha kısa tutularak  saçların kabarması önlenmektedir.

V saç kesimini orta boy dalgalı saçlara veya kıvırcık saçlara uygulayabilirsiniz.

Kıvırcık Kabarık Saçlara Uygun Saç Kesimleri- Pixie Saç

Kabarık saçlar için kesim modelleri arasından en kullanışlı olan saç modeli pixie saç olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kabarık saçlar için kesim modelleri

Kabarık saçlar için kesim modelleri

Çok kısa saç modelleri arasında yer alan pixie saç, aşırı kabaran kıvırcık saç modellerini bile söz dinler hale getirecektir. Çabasız ve rahat kullanımlı saç kesim modeli arıyorsanız pixie saç kesim modelini düşünmenizi tavsiye ediyoruz.

Kabarık Saçlar İçin Saç Kesimleri- Lop Kesim

Omuz hizasında veya omuzların bir tık üzerinde saç modeli arıyorsanız lop kesim saç tam size göre diyebiliriz. Lop kesim saçlarda saçların ön kısımlarına uzun perçemler atılarak saçlar daha kullanışlı ve daha dingin hale getirilmektedir.

Kabarık saçlar için saç kesim modelleri

Kabarık saçlar için saç kesim modelleri

Aşağıdaki resim galerisinde kabarık saçlara kısa saç modelleri ve kıvırcık kabarık saç kesimleri hakkında görseller sunuyoruz. Daha fazla detay için görsellere göz atabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kabarık Kıvırcık Saç Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Doğal Saç Modelleri 2024 | Nasıl Yapılır? Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda doğal saç ve Doğal Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu