Kabarık Saç Modelleri Bayan | 13 Farklı Model

14.05.2024
1.876
Kabarık Saç Modelleri Bayan | 13 Farklı Model

Kabarık saç modelleri bayan başlıklı yazımızda kabarık saç nasıl yapılır sorusunun cevabı niteliğinde detaylar verecek ve görseller paylaşacağız. Kabarık saçlara uygun saç modelleri uygulamalarında saçları şekillendirmek her zaman zor olmuştur. Doğal kabarık saç yapımı veya bazı işlemlerden sonra kabaran saç yapımı sizi biraz zorlayabilir. Şimdi paylaşacağımız bilgilerle kabarık saç yapımını kolaylıkla sağlayacaksınız.

Kabarık Saçlar İçin Saç Modelleri Bayan

Kabarık Saçlar İçin Saç Modelleri farklı seçeneklerle karşımıza çıkmaktadır. Öncelikle saçlar neden kabarır sorusunun cevabını vererek konumuza başlayalım. Kuru saçlar ve bakımsız saçlar normalden çok daha kabarık ve şekil almayan saçlardır. Tam da bu noktada saçlara nem kazandıracak işlemler yapmak saçlarınızın söz dinlemesine yardımcı olacaktır.

Kabarık dalgalı saç modelleri

Kabarık dalgalı saç toplama seçenekleri

Nemini kaybeden saç havadaki nemi kendi bünyesine çektiği için saçlarda kabarma gerçekleşir.

Saçlar neden nemini kaybeder? saçlarınızı her iki günde bir şampuanla yıkamak saçların nemini kaybetmesin sağlar. Bu da havadaki nemi kendisine çekmesinin ve saçların kabarmasının önünü açar. Saçlarınızı her iki günde bir yıkamak yerine haftada bir kez yıkayarak saç kabarması nedenlerinin önüne geçebilirsiniz. Saçlarınız aşırı yağlanıyorsa kuru şampuan ile veya sadece saç kremi ile saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Kabarık Saç Nasıl Yapılır?

Aslında kabarık saçlar için saç modellerinin yapılışları basit tekniklere sahiptir. Kabarık saç yapımı öncesi saçlar saç kremi ile söz dinler hale getirilmelidir. Ardından aşağıdaki modeller arasında yüz şekline uygun olanlar seçilmelidir.

Kabarık Saç Örgüsü Modeli

Kabarık saçlar için saç modelleri arasında ilk sırada saç örgüleri gelmektedir. Söz dinlemeyen saçlarınızın farklı saç örgü modelleri ile söz dinler hale getirebilirsiniz. Kabarık dalgalı saç ve kabarık kıvırcık saç modelleri için saç örgü modellerini kullanabilirsiniz. Böylece hem modern hem de tarz görünebilirsiniz.

Kabarık kısa saç modelleri

Kısa kabarık saça yakışan topuz modeli

Kabarık Saç Atkuyruğu Modeli

Kabarık saç modeli olarak karşımıza çıkan bir diğer saç modeli de at kuyruğu saç modelidir. Özellikte sıkı at kuyruğu ve sıkı at kuyruğu ile birlikte kullanılan topuz kullanabilirsiniz. Böylece kabarık saçlarınız kabarmayacaktır. Örgülü atkuyruğu, burgulu atkuyruğu, yüksek at kuyruğu, sıkı atkuyruğu veya gevşek atkuyruğu kullanabilirsiniz.

Kabarık Saç Topuzu

Kabarık saç stilleri arasında topuz saç modellerinin de geniş yer kapladığını görüyoruz. Yüz şekline uygun sıkı topuz, ense topuzu, yüksek topuz, örgülü topuz yapabilirsiniz. Dağınık topuz dışında tüm topum modellerini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde kabarık saçlara uygulanan en güzel kabarık saçlar için saç modeli görselleri paylaşıyoruz. Daha fazla detay ve ayrıntı için galeri inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Kabarık Saç

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu