Düz Topuz Modelleri 2024: Kolay ve Etkileyici Tasarımlar

30.11.2023
4.929
Düz Topuz Modelleri 2024: Kolay ve Etkileyici Tasarımlar

Düz Topuz Modelleri 2024-2025 saç stilleri arasında düz sade topuz modelleri de var, düz fönlü topuz saç modelleri de var. Aslında düz topuz, saç modelleri stiliyle bayanlar için oldukça önemlidir. Düz topuz modelleri arasında ensede düz topuz modelleri, düz dağınık topuz modelleri öne çıkmaktadır. Ek olarak düz fönlü topuz modelleri de abiye ve ofis saçı olarak özellikle perçemle kusursuzu sunmaktadır.

Ayrıca sade topuz modelleri ve örgülü topuz modelleri öne çıkmaktadır. Aslında düz topuz deyip geçmemek lazım. Çünkü düz topuz yapımı abiye topuz modellerinden gelin düz topuz modellerine kadar birçok seçenek sunmaktadır. Düz topuz saç modelleri ile ilgili merak edilenleri sizler için araştırdık.

Düz Topuz Modelleri 2024-2025

2024 Düz Saç Modelleri

Düz dağınık topuz modelleri hemen hemen her kadına yakışır. Aslında düz saç kullanıcıları saçlarına kolay şekil veremediklerinden şikayetçidirler. Oysaki bu böyle değildir. Düz saç için de yapılacak birçok gösterişli saç modeli bulunmaktadır. Topuz modelleri de bunlardan en şık olan düz saç modelidir.

Saç düz topuz modelleri ile daha etkileyici ve tarz görünecektir.

Düz saç topuzları arasında neler var?

  • Düz saç ensede topuz modelleri
  • Düz saç salaş topuz modelleri
  • Düz saç dağınık topuz modelleri
  • Düz saç örgülü topuz modelleri gibi seçenekleri vardır.

Dümdüz saçlarla yapılan topuz saç, birçok yüz tipi için uygundur. Uzun saç topuz, kısa saç topuz, orta boy saç topuz, tüm saç boylarında rahatlıkla uygulanmaktadır. Düz topuz yapılışı çok da zor değil aslında. Her yaştan bayanın kullanabileceği düz saç toplama modelleri ile hayranlık uyandıracak şıklığı yakalayabilirsiniz.

Düz saç topuz modelleri-sade topuz

Düz Topuz Modeli-Düz Topuz Nasıl Yapılır?

En güzel düz topuz nasıl yapılır? Düz Topuz Yapılışı…

Saçları su ile veya saç spreyi ile nemlendirerek tarayın. Saçların nemli olması saçlarda kabarmayı ve saçlarda elektriklenmeyi önleme için gereklidir.

Saçları ensenin 2 parmak üstünden avucunuza doğru tarayarak sıkıca tarak saç lastiği ile tutturun.

Ardından saçları tek yönde fazla sıkmadan bükerek bağladığınız yerin çevresine sarın. Sararken de saçları bükmeye devam edin.

Tamamen sardığınız saçı filkete veya tel toka ile sabitleyin.

Saç Fileli Abiye İçin Düz Topuz Modelleri

Düz topuz yapımı ile düz topuz modelini daha gösterişli ve görkemli hale getirmek için saç filesinden yardım alabilirsiniz. Fileli topuz yaparken düz fönlü topuz modelini kullanmalısınız. Böylece topuz filesini odak noktası yaparak daha da gösterişli hale getirebilirsiniz.

Saçlarınızı bağladıktan sonra lastiğin hemen üstünden örterek saçın alt kısmından firkete ile tutturun.

Ardından saç filesi tokası saç uçlarına kadar çekerek saçı içine alın.

Saçları hafif enine genişlettikten sonra içten enseye doğru ters sarın.

Sarma işlemi sonlanınca iki ucu üstten birleştirerek firkete veya tel toka ile tutturun

Düz ensede topuz modeli-düz ense topuzu

Ensede Düz Topuz Modelleri

Düz ense topuzu; Saç filesi ile uyguladığınız saç sarma tekniğini saç filesi olmadan uygulayarak ensede düz topuz yapabilirsiniz. Ensede topuz yapmadan önce saçlara sprey sıkarak işinizi daha da kolay hale getirebilirsiniz. Kısa saçlara ense topuzu modelini uygulamanız tarz topuz saçlara kavuşmanızı sağlayacaktır.

Düz Dağınık Topuz Modeli

Duz topuz; Saçları olabildiğince arkaya tarayarak özensiz ve gevşek bir şekilde toplayın. Topladığınız saçları farklı yerlerden tel toka ile tutturarak topuz görünümü verin.

Dağınık topuz modelleri 2022 de en çok kullanılan topuz modeli olarak karşımıza çıkıyordu. Bu senenin saç toplama modelleri arasında da düz dağınık topuz modellerini görüyoruz.

Son olarak ise ön kısımdan ve her iki yanlardan birer tutam saç çıkartın.Bu gevşek saç toplama şeklini ensede yaparak ensede gevşek topuz yapabilirsiniz.

Sabitleyici sprey kullanarak saçlarını sabitlemeyi unutma. İşte hazırsın:)

Dağınık Düz Topuz Modelleri

Düz Örgülü Saç Topuzu

Örgülü düz topuz modelleri nasıl yapılır?

Saçlarınızı taradıktan sonra klasik üç Örgü yapın.

Ardından saçı dip kısmından kendi etrafında sararak topuz görünümü kazandırın. Doğal örgülü topuz için saçlarınızdan minik bukleler çıkarmayı unutmayın.

Düz Doğal Topuz modelleri

Doğal topuz modelleri, fönlü veya fönsüz saçta rahatlıkla uygulanmaktadır. Genelde günlük saç modelleri olarak kullanılan sade topuz, abiye ve ofis saçına da dönüşmektedir. İnce telli zayıf saçlara sahipseniz salaş düz sade topuz yapmalısınız. Böylece hem saçlarınız hacimli görünecek, hem de daha etkileyici görünüm sunacaksınız.

Sade topuz düz saçlarla genelde ense topuzu şeklindedir. Özellikle ofis için saç modelleri olarak tercih edilmektedir. Düz saçları yan ense topuzu olarak da kullanabilirsiniz.

Düz topuz seçeneklerinde uzun perçem, katlı perçem ve kahkül saçlara stil sahibi bir hava katmaktadır. Bunun için yüz şekline yakışan perçem ve kahkül seçenekleri arasından size uygun olanı seçmelisiniz.

Düz saça topuz modelleri hakkında daha fazla detay ve fikir için derlediğimiz resim galerisini incelemenizi öneriyoruz.

Resim Galerisi: Düz  Saç Modelleri-Gösterişli Topuz Modelleri

 

 

Bir önceki makalemiz olan Kahve Köpüğü Saç Rengi-Nasıl Elde Edilir-Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda Kahve Köpüğü Saç Rengi-Nasıl Elde Edilir-Kimlere Yakışır hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu