Dağınık Topuz Modelleri Ve Yapılışları: Günlük Ve Özel Günler İçin

29.10.2023
4.290
Dağınık Topuz Modelleri Ve Yapılışları: Günlük Ve Özel Günler İçin

Dağınık Topuz Modelleri ve yapılışları ile şık ve basit topuz modelleri bilgileri ile ev topuz modellerinden abiye topuz modellerine kadar pek çok alanda kullanılan dağınık topuz modellerinden bahsedeceğiz. Dağınık topuz modelleri nedense öylesine yapıldı mı daha kusursuz ve mükemmel olur. Ancak bir arkadaşla çay içmeye gideceğiniz zaman ise uğraş babam uğraş, aynı şık ve alımlı görüntü yakalanamaz sanki:)

Şimdi hep birlikte evde dağınık topuz modelleri, kolay dağınık topuz modelleri, maşalı dağınık topuz yapımı görelim. Ardından kısa saç dağınık topuz modelleri yapılışı ve kolay dağınık topuz nasıl yapılırın detaylarını görelim.

Dağınık Topuz Modelleri Seçenekleri

Daginik topuz modelleri çerçevesinde salaş ev topuzu nasıl yapılır? Bombeli topuz nasıl yapılır sorusunun cevaplarını da göreceğiz.

Evde dağınık topuz

Dağınık topuz modelleri denilince akla gelenler;

Dağınık topuz deyip de geçmeyin, evde dağınık topuz yapımı çok kolaydır. Salaş dağınık topuzun profesyonel kısmında da pek çok seçeneği bulunmaktadır.

 • Yandan dağınık topuz modelleri
 • Kıvırcık dağınık topuz saç modelleri
 • Sade dağınık topuz modelleri
 • Ensede dağınık topuz modelleri
 • Maşalı dağınık topuz
 • Uzun saç dağınık topuz modelleri
 • Örgülü dağınık topuz saç modelleri
 • Alttan dağınık topuz modelleri
 • Yüksek dağınık topuz modelleri
 • Hafif dağınık topuz modelleri
 • Düz dağınık topuz
 • Basit topuz modelleri dağınık
 • Dağınık gelin saç modelleri
 • Dalgalı dağınık topuz modelleri gibi pek çok seçeneği bulunmaktadır.

Kolay topuz saç modelleri

En trend ve en güzel dağınık topuz modelleri arasında yandan dağınık topuz modelleri ilk sıradadır. Hemen hemen her kadına yakışan yandan dağınık topuz, saçların hacmini ve güzelliğini belli etmenin en güzel yollarındadır.

Yandan dağınık topuz hangi saça yapılmalıdır? Aslında toplanacak uzunluğa sahip tüm saçlarda yapılmaktadır. Ancak orta boy ve uzun saçlara daha çok yakışmaktadır. Özellikle kaküllü dağınık topuz veya perçemli dağınık topuz, mutlaka doğru yüz şekliyle eşleştirilmelidir.

Yandan Dağınık Topuz Nasıl Yapılır?

İlk olarak saçlarını yandan at kuyruğu şeklinde bağla. Aslında yandan saçları bağladığınız noktayı yüz şekline göre kendiniz belirleyebilirsiniz. Uzun yüze sahip kişiler enseden, yuvarlak yüze sahip kişiler enseden biraz yukarıdan bağlayabilirler.

Ardından salaş bir şekilde bağlayın. Bağladığınız noktanın belli yerlerinden minik tutamlar çıkardıktan sonra yan dağınık topuz modeli kullanıma hazır.

Ensede Dağınık Topuz Nasıl Yapılır?

Alttan topuz olarak da bilinen ensede dağınık topuz modelleri de diğer topuz modelleri gibi çok sevilmektedir.

Ensede dağınık topuz, maşa ile dalgalandırılmış saçlarda çok daha şık durmaktadır.

Günlük dağınık topuz modeli olarak ensede dağınık topuzu kullanıyorsanız saç köpüğü ile sabitlemelisiniz. Böylece en hareketli günlerde bile bozulmayan saçlar sizinle olacaktır.

Düz dağınık topuz modeli

Ensede dağınık topuz nasıl yapılır? Saçlarını saç lastiği ile ense hizasında toplayarak dağınık topuz şekli ver. Çok derli toplu yapma. Ensede dağınık topuz modelinin en makbulü ensede salaş topuz saç modeli olanıdır.

Salaş topuz evde kıvırcık saçlardan düz saçlara kadar tüm saç tiplerine kolaylıkla uygulanabilir. Abiye saç modelleri için de salaş topuz modellerini kullanabilirsiniz.

Dağınık topuz kime yakışmaktadır? Dağınık topuz elmacık kemikleri belirgin şişman ve tombul yüz dışında hemen hemen herkese yakışır.

Salaş, gevşek topuz hangi kıyafetle kullanılmalıdır?  Dağınık salaş topuz, V yaka, yakası açık kıyafetlerle, straplez yaka, kare yaka ve düşük omuz kıyafetler ile daha şık durmaktadır.

Örgülü Dağınık Topuz Modeli

Düz ve hacimli saçlarda daha çok kullanılmaktadır. Basit topuz modelleri arasında da salaş örgülü gevşek topuz modelleri yer almaktadır.

Örgülü dağınık topuz saç modelleri

Örgülü dağınık topuz nasıl yapılmalıdır? Saçların dilerseniz bir tarafından dilerseniz iki tarafından salaş bir örgü yapın.

Ardından saçları saç lastiği ile yukarıdan bağlayarak arta kalan saçlardan da tutam tutam alarak dağınık topuz görünümü verin. Eğer çok hacimli ve söz dinlemeyen saçlarınız varsa saç spreyi ile dağınık topuzu sabitlemeyi unutmayın!

Kısa Saça Dağınık Topuz Modeli

Kısa saç dağınık topuz modelleri ve yapılışları tüm saçlarda kullanabilirsiniz. Çünkü dağınık saçlar, düz, dalgalı ve kıvırcık saçlarda kusursuz görünüm sunmaktadır.

hafif dağınık topuz modelleri

Kısa saçlarda çok uygulanmayacağı düşünülse de kolay dağınık saç modelleri arasında yer almaktadır. Kısa saçlarda dağınık topuz nasıl yapılmaktadır?

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Örgülü Topuz Modelleri | Bu Senenin

Burada dikkat edeceğiniz en önemli nokta saçları attan topuz veya yüksek topuz kısmında toplamaktır. Ardından geri kalan saçları serbest bırakmaktadır. Çok kısa saçlara sahipseniz tel toka kullanarak kısa saça dağınık topuz yapabilirsiniz.

Dağınık Topuz Modelleri Yapılışı Püf Noktaları

> Şık ve doğru dağınık topuz için çok sıkı yapmamak şarttır.

> Dağılmaması için tel toka ile de minik saç tutamlarını sabitlemelisiniz.

> Saçlarınız dalgalı veya kıvırcık ise asla düzleştirmeyin.

> Saçlarınızın uç kısmını saç bakım yağı ile kıvama getirdikten sonra toplayın.

> Eğer çok kabarık ve gür saçlara sahipsen saç bakım yağı saçının tamamında kullanmalısın.

Evde dağınık topuz yapımı

> Dağınık topuz özellikleri arasında ilk sırada önlerden bırakılan saç tutamları gelmektedir. Sende önlerden minik saç tutamları bırakmayı unutma.

> Saç tutamlarını topuz işlemine geçmeden yap. İlk olarak saçlarını kulak hizasından bırak ardından dağınık topuzu yap. Bu tutamlar çok bakımsızsa saç bakım yağı seti ile bakım yapabilirsiniz.

> Zor şekil alan saçlar için dağınık topuz uygulamasından sonra mutlaka saç spreyi ile sabitlemelisiniz. Saç güzelleştirici krem ile saçlarınıza bakım yaparsanız doğal, şık ve olağanüstü dağınık topuz yapmış olursunuz.

Dağınık topuz modellerini dağınık gelin saç modelleri olarak da kullanılmaktadır. Dağınık saç modelleri, düğünlerde gelin saç modelleri dışında abiye saç modelleri olarak da kullanılmaktadır. Özellikle halter yaka, kayık yaka, kalp yak gelinliklerle çok güzel görünmektedir.

Evde Dağınık Topuz

Ev topuz modelleri arasında gevşek dağınık topuz modelleri ilk sıralarda yer almaktadır. Evde dağınık topuz yapımı size abartılı geliyorsa, günlük kolay topuz modellerini mutlaka denemelisiniz. Evde topuz yapımı için deneyeceğiniz birkaç topuz saç yapımı modeli bulunmaktadır.

Dalgalı dağınık topuz modelleri

Dağınık Topuz Modelleri-Evde Yarım Topuz

Omuz hizasındaki saçlarda, orta boy ve uzun saçlarda kullanabileceğiniz yarım saç topuzu kullanabilirsiniz. Böylece kolay saç toplama ile daha güzel saçlara sahip olabilirsiniz.

Yarım saç topuzu nasıl yapılmalıdır? Saçları ortadan ayırın, sonra üst kısımları toplayın, saçın ön kısmından biraz çektikten sonra bombeli bir görünüm verebilirsiniz.

Toplu saçın uçlarından başlayarak saçları bükme işlemi yaparak basit topuz şekli kazandırın. Geri kalan kısımlarını dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

Bombeli Topuz Modelleri

Bombeli topuz nasıl yapılmalıdır? Aslında bombeli topuzu, saça krepe yaptıktan sonra yapmak yeterlidir. İsteğe göre saç aksesuarı da kullanabilirsiniz. Bombeli topuz daha çok gelin saçı ve abiye saçı olarak kullanılmaktadır.

Aşağıdaki dağınık topuz resim galerisinde bu senenin dağınık topuz modelleri görsellerini inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Dalgalı Dağınık Topuz

Bir önceki makalemiz olan Doğal Saç Modelleri 2024 | Nasıl Yapılır? Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda doğal saç ve Doğal Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu