Tarz Kadın

Dağınık Topuz Modelleri İncelemesi

01.04.2020
1.177
Dağınık Topuz Modelleri İncelemesi

Dağınık Topuz Modelleri İncelemesi yapacağımız yazımızda bayanların günlük kullanımda, özel davetlerde ve düğünlerde en çok kullanılan dağınık topuz modelleri hakkında bilgiler paylaşacağız. Dağınık topuz modelleri nedense can sıkıntısıyla yapıldı mı mükemmel olur. Ancak bir arkadaşla çay içmeye gideceğiniz zaman ise uğraş babam uğraş, aynı şık ve alımlı görüntü yakalanamaz.

Bunların hepsini bir tarafa bırakalım ve dağınık topuz hakkında bilinmesi gereken şeyleri paylaşalım. Bunu yaparken de kolay dağınık topuz nasıl yapılır öğrenmiş olacağız inşallah.

Dağınık Topuz Modelleri İncelemesi

Evde dağınık topuz

İlk olarak dağınık topuz modelleri denilince akla gelenler diyelim.

Dağınık topuz deyip de geçmeyin, evde dağınık topuz yapımı çok kolay gelebilir ancak işin profesyonel kısmında da pek çok seçeneği bulunmaktadır.

 • Yandan dağınık topuz modelleri
 • Kıvırcık dağınık topuz saç modelleri
 • Sade dağınık topuz modelleri
 • Ensede dağınık topuz modelleri
 • Maşalı dağınık topuz
 • Uzun saç dağınık topuz modelleri
 • Örgülü dağınık topuz saç modelleri
 • Alttan dağınık topuz modelleri
 • Yüksek dağınık topuz modelleri
 • Hafif dağınık topuz modelleri
 • Düz dağınık topuz
 • Dağınık gelin saç modelleri
 • Dalgalı dağınık topuz modelleri gibi pek çok seçeneği bulunmaktadır.

Kolay topuz saç modelleri

En trend ve en güzel dağınık topuz modelleri arasında yandan dağınık topuz modelleri ilk sıradadır. Hemen hemen her kadına yakışan bu model saçların hacmini ve güzelliğini belli etmenin en güzel yoludur.

Yandan dağınık topuz hangi saça yapılır diye sorarsanız, size cevabımız orta boy ve uzun saçlara yakışıyor diyebiliriz. Birde kakül veya perçeminiz varsa mükemmel bir saç modeline kavuştunuz diyebiliriz.

Yandan Dağınık Topuz Nasıl Yapılır?

İlk olarak saçlarını yandan at kuyruğu şeklinde bağla.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Kuru Saçlar İçin Evde Maske Yapımı

Sonda sıkı olmayacak şekilde burarak dağınık topuz görüntüsü ver.

Ensede Dağınık Topuz Nasıl Yapılır?

Ensede dağınık topuz modelleri de diğer topuz modelleri gibi çok sevilmektedir.

Ensede dağınık topuz, maşa ile dalgalandırılmış saçlarda çok daha şık durmaktadır.

Günlük dağınık topuz modeli olarak ensede dağınık topuzu kullanıyorsanız saç köpüğü ile kıvama getirdiğiniz saçlara uygulayabilirsiniz.

Düz dağınık topuz modeli

Ensede dağınık topuz nasıl yapılır? Saçlarını saç lastiği ile ense hizasında toplayarak dağınık topuz şekli ver. Çok derli toplu yapma. Ensede dağınık topuz modelinin en makbulü ensede salaş topuz saç modeli olanıdır.

Örgülü Dağınık Topuz Modeli

Güz ve hacimli saçlarda daha çok kullanılmaktadır.

Örgülü dağınık topuz saç modelleri

Örgülü dağınık topuz nasıl yapılır? Saçların dilerseniz bir tarafından dilerseniz iki tarafından salaş bir örgü yapın.

Ardından saçları saç lastiği ile yukardan bağlayarak arta kalan saçlardan da tutam tutam alarak dağınık topuz görünümü verin. Eğer çok hacimli ve öz dinlemeyen saçlarınız varsa saç spreyi ile dağınık topuzunuzu sabitlemeyi unutmayın.

Kısa Saça Dağınık Topuz Modeli

hafif dağınık topuz modelleri

Kısa saçlarda çok uygulanmayacağı düşünülse de kolay dağınık saç modelleri arasında yer almaktadır. Kısa saçlarda dağınık topuz nasıl yapılır?

Burada dikkat edeceğiniz en önemli nokta kısa saçları saç spreyi ile toplamanız ve sabitlemenizdir. Bu detaylara dikkat edilirse mükemmel bir dağınık saç modeli yapmış olursun.

Dağınık Topuz Modelleri Yapılışı Sırasında Nelere Dikkat Edilir?

> Şık ve doğru dağınık topuz için çok sıkı yapmamak şarttır.

> Dağılmaması için tel toka ile de minik saç tutamlarını sabitlemelisiniz.

> Saçlarınızı asla düzleştirmeyin.

> Saçlarınızın uç kısmını saç bakım yağı ile kıvama getirdikten sonra toplayın.

> Eğer çok kabarık ve gür saçlara sahipsen saç bakım yağı saçının tamamında kullanmalısın.

Evde dağınık topuz yapımı

> Dağınık topuz özellikleri arasında ilk sırada önlerden bırakılan saç tutamları gelmektedir. Sende önlerden minik saç tutamları bırakmayı unutma.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Kızıl Balyaj Kimlere Yakışır?

> Saç tutamlarını topuz işlemine geçmeden yap. İlk olarak saçlarını kulak hizasından bırak ardından dağınık topuzu yap. Bu tutamlar çok bakımsızsa saç bakım yağı seti ile bakım yapabilirsiniz.

> Zor şekil alan saçlar için dağınık topuz uygulamasından sonra mutlaka saç spreyi ile sabitlemelisiniz. Saç güzelleştirici krem ile saçlarınıza bakım yaparsanız doğal, şık ve olağanüstü dağınık topuz yapmış olursunuz.

Dağınık topuz modellerini dağınık gelin saç modelleri, düğünlerde, Dağınık gelin saç modelleri ve abiye saç modelleri olarak da kullanılabilir.

Evde Dağınık Topuz

Evde dağınık topuz yapımı size abartılı geliyorsa, günlük kolay topuz modellerini mutlaka denemelisiniz. Evde topuz yapımı için deneyeceğiniz birkaç topuz saç yapımı modeli bulunmaktadır.

Dalgalı dağınık topuz modelleri

Dağınık Topuz Modelleri-Evde Yarım Topuz

Omuz hizasındaki saçlarda, orta boy ve uzun saçlarda kullanabileceğiniz yarım saç topuzu ile kolay saç toplaması yapmış olursunuz.

Yarım saç topuzu nasıl yapılır? Saçları ortadan ayırdıktan sonra üst kısımları toplayarak, saçın ön kısmından biraz çekerek bombeli bir görünüm verin. Toplu saçın uçlarından başlayarak saçları bükme işlemi yaparak basit topuz şekli kazandırın. Geri kalan kısımlarını dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

Resim Galerisi: Dalgalı Dağınık Topuz

 

 

 

 

 

 

Bir önceki makalemiz olan Evde Saç Boyama Teknikleri başlıklı yazımızda evde saç boyama, evde saç nasıl boyanır ve saç bakım yöntemleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu