Örgülü Topuz Modelleri | Bu Senenin

24.06.2023
2.337
Örgülü Topuz Modelleri | Bu Senenin

Örgülü topuz modelleri yeni sezon seçeneklerinde dağınık örgü saç modelleri topuz, iki yandan iki topuz saç modelleri örgülü, ensede örgü topuz modelleri vardır. Ayrıca örgülü dağınık topuz modelleri,kolay örgülü topuz modelleri gibi belikli topuz saç modelleri vardır. En sık kullanılan topuz modelleri arasında örgülü topuz yapımı ilk sıralardadır diyebiliriz. Örgülü saç topuzu ile günlük saç modelleri, ofis saç modelleri ve abiye saç modelleri yapabilirsiniz.

Kadınların en çok sevdiği saç modeli arasında yer alan örgülü topuz saç modelleri abiye  kombinlerinde en sık kullanılan saç modelleridir. Aslında gelinlik saç modeli olarak da saç örgü topuz modelleri kullanılmaktadır.

Örgülü Topuz Modelleri | Örgülü Topuz Yapımı

Kolay örgülü topuz modelleri ile basit detaylar yaparak güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Öyleyse topuz örgü modeli kimlere yakışır sorusunun cevabını da verelim.

Örgülü saç modelleri kataloğu incelemesi yaparak aklınıza gelen tüm soruların cevaplarını sizler için vermeye çalıştık. İçeriğin sonunda örgülü saç topuzu hakkında hala aklınıza takılan sorular varsa yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Örgü saç topuz modeli arasında örgülü salaş topuz, örgülü dağınık topuz, örgülü yarım topuz vardır. Ek olarak örgülü balerin topuzu, örgülü gelin topuzu, yandan örgülü topuz, önden örgülü topuz saç modeli kullanılmaktadır. İki örgülü topuz saç modeli, arkadan örgülü topuz gibi pek çok model de karşımıza çıkmaktadır.

örgülü topuz modeli abiye

örgülü topuz modeli abiye

Örgülü Salaş Topuz

Dağınık örgü topuz modelini hemen hemen her kadın sever. Çünkü birçok ortamda kurtarıcı saç modelidir. Yani topuz örgü modelleri arasında olan salaş topuz modelleri, her türlü ortamda ve her yaşta kullanılabilir. Topuz saç modelleri arasında yer alan örgü salaş topuz modeli abiye kombinlerinden günlük kombinlere kadar kullanılabilen bir saç modelidir. Salaş örgü topuz modelini günlük kombinlerde kullanacaksanız evde kendiniz rahatlıkla yapabilirsiniz.

Salaş örgülü topuz saç modelini abiyelerde mi kullanmak istiyorsunuz? O halde yarı topuz saç  modelleri, yandan topuz modeli, yarım örgü saç modeli topuz, üstten topuz modelleri kullanabilirsiniz. Ayrıca balerin topuzu örgülü seçeneklerini yaparak da büyüleyici saçlara sahip olabilirsiniz.

<yoastmark class=

Örgülü Yarım Topuz Saçlar

Yarım topuz saç modelleri; Örgü yarım topuzların çok fazla seçenekleri vardır.  Örgüyü saçlarınızın her iki yanından, üst kısımdan veya sadece bir yan taraftan yaparak yarım topuz yapabilirsiniz.

Yarım topuz saç örgü topuz modelleri özellikle günlük kombinlerden bohem tarzı gelinlik saçına kadar kullanılmaktadır. Ayrıca öğrenci saç modeli ve ev hanımı saç modeli olarak da kullanılmaktadır. Yani hemen hemen herkesin rahatlıkla kullanabileceği kolay örgülü topuz modellerindedir. Örgülü yarım topuz saç kime yakışır sorusunun cevabı olarak da oval yüz şekline kalp yüz şekline ve yuvarlak yüze diyebiliriz.

Bu senenin <yoastmark class=

Örgülü Balerin Topuzu

Bale topuzu olarak da bilinen balerin topuzu örgülü modelleri, tüm saç seçenekleri için uygundur. Örgülü balerin topuz saçı için saçları at kuyruğu şeklinde topladıktan sonra iki parçaya ayırarak örün. Ardından bu örgüleri sırası ile düzgünce dolayarak uygun bir toka ile tutturun.

Balerin topuzu örgülü modelleri, özellikle dekolte abiye modelleri ile sıklıkla tercih edilen bir saç modelidir. Evde kendiniz de rahat saçlar ve pratik saçlar için örgülü balerin topuzu yapabilirsiniz.

Örgülü topuz modeli

Örgülü topuz modeli-örgülü balerin topuzu

Yandan Örgülü Topuzlar

Dağınık örgü veya gevşek örgü ile de yapılmaktadır. Yandan topuz modelleri örgülü seçenekleri ile çok daha dikkat çekici ve tarz olmaktadır. Yandan örgülü saça topuz modelinin kendine özgü bir havası ve gösterişi vardır. Yan örgülü topuz nasıl yapılır? Yan örgülü topuz modelinde saçların yan tarafına dilerseniz salaş  örgü, dilerseniz sıkı örgü ile topuz yapabilirsiniz. Yandan örgülü topuz modeli gelin saç modeli, nişanlık saç modeli olarak kullanılmaktadır. Ayrıca evde söz söz saç modeli  ve abiye saç modeli olarak da kullanılmaktadır.

Örgülü saç topuzu modelleri

Örgülü saç topuzu modelleri-yandan örgülü topuz

Önden Örgülü Topuzlar

Belikli topuz saç modelleri arasında önden örgülü saç modelleri özellikle gençlerin kullandığı modellerdir. Genç topuz modelleri arasında da yer alan önden örgü topuz modelleri, taç örgü şeklinde  veya yarım örgü topuz modeli şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Saç örgü topuz modeli şeklinde kullanılacaksa alttan topuz, düşük topuz ve ense topuzu modelleri ile kullanılmalıdır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒En Çok Beğenilen Abiye Topuz Modelleri

Önden saç örgülü düşük topuz modelleri hemen hemen her türlü abiye modeli ile en çok tercih edilen saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca gelin adaylarının en sık kullandığı  gelinlik saç modeli olduğu da bilinmektedir.

Önden örgülü saç topuzu

Önden örgülü saç topuzu

İkili Saç Topuzları Örgülü

İki yandan topuz saç modelleri de genç topuz modelleri arasında yer almaktadır. İkili saç topuzları örgülü versiyonları son dönemlerde çok beğenildi ve kullanımı artarak devam etmektedir.  Saçlarınızı dilerseniz yarım topuz dilerseniz tam topuz şeklinde ikili örgülü topuz yaparak  kullanabilirsiniz. İkili topuz örgülü modelleri günlük kombinlerde, örgü topuz genç saç modeli, örgülü okul saç modelleri olarak da kullanılmaktadır.

İkili saç örgülü topuzlar

İkili saç örgülü topuzlar

Arkadan Örgülü Topuz Saç Modeli

Arkadan örgülü topuz saç modeli özellikle kısa saçlarda kullanılmaktadır. Kısa saçlara topuz yapmak istediğiniz zaman saçlar özellikle arka kısımlardan çok fazla çıkar. Bunu önlemek ve kısa saça topuz yapmak için  arkadan örgülü topuz saç modelini kullanabilirsiniz. Arkadan örgülü topuzları da abiye saç modeli ve günlük saç modelleri olarak kullanabilirsiniz.

Enseden örgülü topuz

Enseden örgülü topuz

Kızıl Düşük Örgülü Topuz Saç

Örgülü toplu saç modelleri arasında düşük örgülü saçlar da bulunmaktadır. Düşük örgülü topuz saç, en çok kullanılan saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır.

.Modası geçmeyen gelin saçı modeli arasında düşük örgü topuz modeli bulunmaktadır. Saçlarında aksesuar seven bayanlar düşük örgü topuz modeli ile hayranlık uyandıran şıklığı yakalayabilirler.

Örgülü Ense Topuzu- Düşük Topuz

Örgülü ense topuzu taç örgü, yarım örgü, yandan örgü ve önden örgü saç modeli ile kullanılmaktadır. Abiye saç modelleri arasında en çok beğenilen modellerden olan örgülü ense topuzu her yaştan bayana yakışmaktadır.

açık dalgalı örgülü saç modelleri

açık dalgalı örgülü saç modelleri

Kolay Örgülü Topuz Modelleri

Kolay örgü topuz modelleri için klasik örgü ve ters örgü kullanılmaktadır. Ayrıca kullanacağınız saç modeline göre kılçık örgü, Fransız örgüsü ve şelale örgü de kullanılmaktadır. Özellikle bölgesel örgülerde şelale örgü kullanabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Zarif Topuz Modelleri

Yazımızda salaş örgü topuz modeli başta olmak üzere (belikli topuz modelleri) örgü topuz modellerinden bahsettik.  Resim galerimizi inceleyerek örgülü topuz modelleri hakkında daha fazla inceleme yapabilirsiniz.

Resim Galerisi: Örgülü Saç Topuzları Nelerdir? Kimlere Yakışır?

 

Bir önceki makalemiz olan Doğal Saç Modelleri 2024 | Nasıl Yapılır? Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda doğal saç ve Doğal Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu