Tarz Kadın

Örgülü Topuz Modelleri Ve Yapılışları 2022-2023

17.04.2022
1.666
Örgülü Topuz Modelleri Ve Yapılışları 2022-2023

Örgülü topuz modelleri 2022-2023 seçenekleri arasında iki yandan iki topuz saç modelleri örgülü, ensede örgü topuz modelleri, örgülü dağınık topuz modelleri ve benzeri pek çok model içermektedir. En sık kullanılan  topuz modelleri arasında örgülü topuz yapımı ilk sıralardadır diyebiliriz. Örgülü saç topuzu ile günlük saç modelleri, ofis saç modelleri ve abiye saç modelleri yapabilirsiniz. Kadınların en çok sevdiği saç modelleri arasında yer alan örgülü topuz saç modelleri abiye  kombinlerinde en sık kullanılan saç modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Hemen hemen her saç rengi ile kullanılabilecek örgülü saç topuzu hakkında merak ettiğiniz her şeyi yazımızın detaylarında bulabilirsiniz. Örgülü saç modelleri kataloğu incelemesi yaparak aklınıza gelen tüm soruların cevaplarını sizler için vermeye çalıştık. İçeriğin sonunda  örgülü saç topuzu hakkında hala aklınıza takılan sorular varsa yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Örgülü Topuz Modelleri 2022-2023-Örgü Topuz Yapımı

Örgülü saç topuz modelleri arasında örgülü salaş topuz, örgülü dağınık topuz, örgülü yarım topuz, örgülü balerin topuzu, örgülü gelin topuzu, yandan örgülü topuz, önden örgülü topuz saç modeli, iki örgülü topuz saç modeli, arkadan örgülü topuz gibi pek çok model karşımıza çıkmaktadır.

örgülü topuz modeli abiye

örgülü topuz modeli abiye

Örgülü Salaş Topuz Modelleri

Topuz örgü modelleri arasında yer alan salaş topuz modelleri, her türlü ortamda ve her yaşta kullanılabilir özelliktedir. Topuz saç modelleri arasında yer alan örgülü salaş topuz modelleri abiye kombinlerinden günlük kombinlere kadar kullanılabilen bir saç modelidir. Salaş örgü topuz modelini günlük kombinlerde kullanacaksanız evde kendiniz rahatlıkla yapabilirsiniz.

Salaş örgülü topuz saç modelini abiyelerde kullanmak istiyorsanız yarı topuz saç  modelleri, yandan topuz modelleri, yarı örgülü saç modelleri topuz, üstten topuz modelleri, balerin topuzu örgülü seçeneklerini yaparak kullanabilirsiniz.

Örgülü salaş topuz modelleri

Örgülü salaş topuz modelleri

Örgülü Yarım Topuz Saçlar

Yarı topuz saç modelleri; Örgülü yarım topuzların çok fazla seçenekleri vardır.  Örgüyü saçlarınızın her iki yanından, üst kısımdan veya sadece bir yan taraftan yaparak yarım topuz yapabilirsiniz.

Yarım topuz saç örgülü topuz modelleri özellikle günlük kombinlerde, bohem tarzı gelinlik saçı olarak ve öğrenci saç modeli olarak tercih edilebilir. Örgülü yarım topuz saç kime yakışır sorusunun cevabı olarak da oval yüz şekline kalp yüz şekline yakıştığını söyleyebiliriz.

Örgülü topuz modelleri 2021

Örgülü topuz modelleri 2022-2023

Örgülü Balerin Topuzu Saçlar

Örgülü balerin topuz saçı için saçları at kuyruğu şeklinde topladıktan sonra iki parçaya ayırarak örün. Ardından bu örgüleri sırası ile düzgünce dolayarak uygun bir toka ile tutturun.

Balerin topuzu örgülü modelleri, özellikle dekolte abiye modelleri ile sıklıkla tercih edilen bir saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Evde kendiniz de rahat saçlar ve pratik saçlar için örgülü balerin topuzu yapabilirsiniz.

Örgülü topuz modeli

Örgülü topuz modeli-örgülü balerin topuzu

Yandan Örgülü Topuzlar

Yandan topuz modelleri örgülü seçenekleri ile çok daha dikkat çekici ve tarz olmaktadır. Yandan örgülü saça topuz modelinin kendine özgü bir havası ve gösterişi vardır. Yan örgülü topuz nasıl yapılır? Yan örgülü topuz modelinde saçların yan tarafına dilerseniz salaş  örgü, dilerseniz sıkı örgü ile topuz yapabilirsiniz. Yandan örgülü topuz modelleri gelin saç modeli, nişanlık saç modeli,  evde söz söz saç modeli  ve abiye saç modeli olarak kullanılmaktadır.

Örgülü saç topuzu modelleri

Örgülü saç topuzu modelleri-yandan örgülü topuz

Önden Örgülü Topuzlar

Öncen örgülü saç modelleri özellikle gençlerin kullandığı modeller olarak karşımıza çıkmaktadır. Genç topuz modelleri arasında da yer alan önden örgülü topuz modelleri, taç örgü şeklinde  veya yarım örgülü topuz modeli şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Saç örgü topuz modeli şeklinde kullanılacaksa alttan topuz, düşük topuz ve ense topuzu modelleri ile kullanılmalıdır.

Önden saç örgülü düşük topuz modelleri hemen hemen her türlü abiye modeli ile en çok tercih edilen saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca gelin adaylarının en sık kullandığı  gelinlik saç modeli olduğu da bilinmektedir.

Önden örgülü saç topuzu

Önden örgülü saç topuzu

İkili Saç Topuzları Örgülü

İki yandan iki topuz saç modelleri de genç topuz modelleri arasında yer almaktadır. İkili saç topuzları örgülü versiyonları son dönemlerde çok beğenildi ve kullanımı artarak devam etmektedir.  Saçlarınızı dilerseniz yarım topuz dilerseniz tam topuz şeklinde ikili örgülü topuz yaparak  kullanabilirsiniz. İkili örgülü topuz günlük kombinlerde, örgü topuz genç saç modelleri, örgülü okul saç modelleri olarak sıklıkla tercih edilmektedir.

İkili saç örgülü topuzlar

İkili saç örgülü topuzlar

Arkadan Örgülü Topuz Saç Modelleri

Arkadan örgülü topuz saç modelleri özellikle kısa saçlarda kullanılmaktadır. Kısa saçlara topuz yapmak istediğiniz zaman saçlar özellikle artık kısımlardan çok fazla çıkar. Bunu önlemek ve kısa saça topuz yapmak için  arkadan örgülü topuz saç modelini kullanabilirsiniz. Arkadan örgülü topuzları da abiye saç modeli ve günlük saç modelleri olarak kullanabilirsiniz.

Enseden örgülü topuz

Enseden örgülü topuz

Kızıl Düşük Örgülü Topuz Saç

Örgülü toplu saç modelleri arasında düşük örgülü saçlar da bulunmaktadır. Düşük örgülü topuz saç, en çok kullanılan saç modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Modası geçmeyen gelin saçı modelleri arasında düşük örgülü topuz modelleri bulunmaktadır. Saçlarında aksesuar seven bayanlar düşük örgü topuz modelleri ile hayranlık uyandıran şıklığı yakalayabilirler.

Örgülü Ense Topuzu- Düşük Topuz

Örgülü ense topuzu taç örgü, yarım örgü, yandan örgü ve önden örgü saç modeli ile kullanılmaktadır. Abiye saç modelleri arasında en çok beğenilen modellerden olan örgülü ense topuzu her yaştan bayana yakışmaktadır.

açık dalgalı örgülü saç modelleri

açık dalgalı örgülü saç modelleri

Yazımızda salaş örgü topuz modelleri başta olmak üzere (belikli topuz modelleri) örgülü topuz modellerinden bahsettik.  Resim galerimizi inceleyerek örgülü topuz saç modelleri hakkında daha fazla inceleme yapabilirsiniz.

Resim Galerisi: Örgülü Saç Topuzları Nelerdir? Kimlere Yakışır?

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Topuz Modelleri 2023 (Denemeye Değer) başlıklı yazımızda Düz topuz modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu