Tarz Kadın

Örgülü Topuz Modelleri 2021-2022

04.12.2020
654
Örgülü Topuz Modelleri 2021-2022

Örgülü topuz modelleri 2021-2022 kadınlar arasında en sık kullanılan saç modelleri yapılarak karşımıza çıkmaktadır. Örgülü topuz denilince akla birçok seçenek gelmektedir. Örgülü saç topuzu ile günlük saç modelleri, ofis saç modelleri ve abiye saç modelleri yapabilirsiniz. Kadınların en çok sevdiği saç modelleri arasında yer alan örgülü topuz saç modelleri abiye  kombinlerinde en sık kullanılan saç modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Hemen hemen her saç rengi ile kullanılabilecek örgülü saç topuzu hakkında merak ettiğiniz her şeyi yazımızın detaylarında bulabilirsiniz. Örgülü saç modelleri kataloğu incelemesi yaparak aklınıza gelen tüm soruların cevaplarını sizler için vermeye çalıştık. Yüzümüzün sonunda  örgülü saç topuzu hakkında hala aklınıza takılan sorular varsa yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Örgülü Topuz Modelleri 2021-2022

Örgülü saç topuz modelleri arasında örgülü salaş topuz, örgülü dağınık topuz, örgülü yarım topuz, örgülü balerin topuzu, örgülü gelin topuzu, yandan örgülü topuz, önden örgülü topuz saç modeli, iki örgülü topuz saç modeli, arkadan örgülü topuz gibi pek çok model karşımıza çıkmaktadır.

örgülü topuz modeli abiye

örgülü topuz modeli abiye

 

Örgülü Salaş Topuz Modelleri-Örgülü Topuz Modelleri 2021-2022

Topuz saç modelleri arasında yer alan örgülü salaş topuz modelleri abiye kombinlerinden günlük kombinlere kadar kullanılabilen bir saç modelidir. Salaş örgü topuz modelini günlük kombinler de kullanacaksanız evde kendiniz rahatlıkla yapabilirsiniz.

Salaş örgülü topuz saç modelini abiyelerde kullanmak istiyorsanız uygun makyajla ve uygun abiye ile mükemmeli yakalayabilirsiniz.

Örgülü salaş topuz modelleri

Örgülü salaş topuz modelleri

Örgülü Yarım Topuz Saçlar-Örgülü Topuz Modelleri 2021-2022

Örgülü yarım topuzları çok fazla seçenekleri vardır.  Örgüyü saçlarınızın her iki yanından, üst kısımdan veya sadece bir yan taraftan yaparak yarım topuz yapabilirsiniz.

Yarım topuz saç örgülü topuz modelleri özellikle günlük kombinlerde, bohem tarzı gelinlik saçı olarak ve öğrenci saç modeli olarak tercih edilebilir. Örgülü yarım topuz saç kime yakışır sorusunun cevabı olarak da oval yüz şekline kalp yüz şekline yakıştığını söyleyebiliriz.

Örgülü topuz modelleri 2021

Örgülü topuz modelleri 2021

Örgülü Balerin Topuzu Saçlar

Örgülü balerin topuz saçı için saçları at kuyruğu şeklinde topladıktan sonra iki parçaya ayırarak örün. Ardından bu örgüleri sırası ile düzgünce dolayarak uygun bir toka ile tutturun.

Balerin topuzu özellikle dekolte abiye modelleri ile sıklıkla tercih edilen bir saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Evde kendiniz de rahat saçlar ve pratik saçlar için örgülü balerin topuzu yapabilirsiniz.

Örgülü topuz modeli

Örgülü topuz modeli-örgülü balerin topuzu

Yandan Örgülü Topuzlar

Yandan örgülü saça topuz modelinin kendine özgü bir havası ve gösterişi bulun. Bulunmaktadır. Yan örgülü topuz modelinde saçların yan tarafına dilerseniz salaş  örgü, dilerseniz sıkı örgü ile topuz yapabilirsiniz. Yandan örgülü topuz modelleri gelin saç modeli, nişanlık saç modeli,  evde söz söz saç modeli  ve abiye saç modeli olarak kullanılmaktadır.

Örgülü saç topuzu modelleri

Örgülü saç topuzu modelleri-yandan örgülü topuz

Önden Örgülü Topuzlar

Önden örgülü topuz modelleri taç örgü şeklinde  veya yarım  örgülü topuz  modelinde karşımıza çıkmaktadır. Saç örgü topuz modeli şeklinde kullanılacaksa alttan topuz, düşük topuz ve ense topuzu modelleri ile kullanılmalıdır.

Önden saç örgülü düşük topuz modelleri hemen hemen her türlü abiye modeli ile en çok tercih edilen saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca gelin adaylarının en sık kullandığı  gelinlik saç modeli olduğu da bilinmektedir.

Önden örgülü saç topuzu

Önden örgülü saç topuzu

İkili Saç Topuzları Örgülü

Ikili saç topuzları son dönemlerde çok beğenildi ve kullanımı artarak devam etmektedir.  Saçlarınızı dilerseniz yarım topuz dilerseniz tam topuz şeklinde ikili örgülü topuz yaparak  kullanabilirsiniz.  İkili örgülü topuz günlük kombinlerde, örgü topuz genç saç modelleri, örgülü okul saç modelleri olarak sıklıkla tercih edilmektedir.

İkili saç örgülü topuzlar

İkili saç örgülü topuzlar

Arkadan Örgülü Topuz Saç Modelleri

Arkadan örgülü topuz saç modelleri özellikle kısa saçlarda kullanılmaktadır. Kısa saçlara topuz yapmak istediğiniz zaman saçlar özellikle artık kısımlardan çok fazla çıkar. Bunu önlemek ve kısa saça topuz yapmak için  arkadan örgülü topuz saç modelini kullanabilirsiniz. Arkadan örgülü topuzları da abiye saç modeli ve günlük saç modelleri olarak kullanabilirsiniz.

Enseden örgülü topuz

Enseden örgülü topuz

Kızıl Düşük Örgülü Topuz Saç

Düşük örgülü topuz saç gelin saçı diyebiliriz. Gelin saç olarak asla modası geçmeyen saç modelleri arasında düşük örgülü topuz modelleri bulunmaktadır. Saçlarında saçlarında ak saçlarında aksesuar seven bayanlar düşük örgü topuz modelleri ile hayranlık uyandıran şıklığı yakalayabilirler.

Bakır Örgülü Ense Topuzu- Düşük Topuz

Örgülü ense topuzu taç örgü, yarım örgü, yandan örgü ve önden örgü saç modeli ile kullanılmaktadır. Abiye saç modelleri arasında en çok beğenilen modellerden olan örgülü ense topuzu her yaştan bayana yakışmaktadır.

açık dalgalı örgülü saç modelleri

açık dalgalı örgülü saç modelleri

Yazımızda salaş örgü topuz modelleri başta olmak üzere örgülü topuz modellerinden bahsettik.  Resim galerimizi inceleyerek örgülü topuz saç modelleri hakkında daha fazla inceleme yapabilirsiniz.

Resim Galerisi: Örgülü Saç Topuzları Nelerdir? Kimlere Yakışır?

 

Bir önceki makalemiz olan Evde Platin Sarı Saç Rengi Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızda Evde Platin Sarı Saç Rengi Nasıl Yapılır hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu