Tarz Kadın

En Çok Beğenilen Abiye Topuz Modelleri

04.06.2022
5.813
En Çok Beğenilen Abiye Topuz Modelleri

En Çok Beğenilen Abiye Topuz Modelleri konumuzda en güzel abiye topuz modelleri örneklerini ve görselleri bulabilirsiniz. İlk olarak ensede topuz, sonrasında dağınık topuz, yarım topuz, örgülü topuz ve helen topuzu son olarak ise elegan topuz bilgileri vereceğiz. Özellikle özel gün ve geceleri için abiye saç modeli denilince akla ilk gelen abiye saç topuzu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Geçtiğimiz sezonlardan bu sezona en güzel abiye saç modelleri olarak miras kalan dağınık saç modelleri ve dağınık topuz saç modelleri vardır. Bunun dışında, beğenilerek kullanılan yüksek topuz modelleri ve helen topuzu da öne çıkmaktadır. Gelin şimdi tüm topuz modellerine birlikte bakalım

Bu Senenin Abiye Topuz Saç Modelleri

En güzel abiye saç modelleri arasında ensede topuz modelleri, abiye dağınık topuz modelleri, yarım topuz modelleri abiye, örgülü dağınık topuz modelleri vardır.

Bunların dışında helen topuzu modelleri ve klasik topuz modelleri de abiye üstüne topuz modelleri olarak kullanılmaktadır. Yani bu seçeneklerden biri mutlaka senin için uygundur. Bu nedenle içeriğin sonunda görselleri mutlaka incelemelisiniz.

Ensede Abiye Topuz Modelleri

Ensede topuz modeli (alttan topuz modeli) hemen hemen her yüze giden abiye saçları arasında yer almaktadır. Bu nedenle korkusuzca yapabilirsin. Daginik topuz modelleri sevenler, abiye için ense topuzu deneyebilirler. Veya diğer seçeneklere göz atabilir.

Ensede abiye topuz modelleri-abiye saç modelleri topuz

Ünlülerin abiye saç modeli olarak sıklıkla tercih etikleri ensede topuz saç modelidir. Siz de ense abiye topuz ile bulunduğunuz ortamda kusursuz görünebilirsiniz. Bunun için ilk fırsatta denemelisiniz.

Evde abiye topuz saç modelleri arasında yer alan ensede topuz yapılır mı? Elbette yapılır.

Yalnız özel bir davete gidecekseniz kuaförde yaptırmanızı öneriyoruz. Ancak evde de kolay abiye topuz modelleri yapabilirsiniz. Bunun için Topuz saç tokası, lastik ve tarak yeterli olacaktır.

Kolay Abiye Dağınık Topuz Modelleri

Şık ve kolay topuz modelleri mi arıyorsunuz, o zaman dağınık topuz modelleri tam da size göre. Özellikle platin saç, gri saç ve sarı saçlarda açık renkli saçlar üzerinde bir başka güzel durduğunu bilmenizi isteriz.

Sonuç olarak Dağınık topuz modelleri abiye saçları olarak en çok tercih edilen saç modelleri arasında yer almaktadır.

Dağınık saç topuz modelleri-abiye dağınık topuz modelleri

Kısa saç ve uzun saç dağınık topuz modelleri özellikle oval yüz tipinde kusursuz görünmektedir. Yani oval yüz tipine sahipseniz hiç düşünmeden kullanabilirsiniz.

En önemlisi daginik topuz sac modelleri kıvırcık saçlardan düz saçlara kadar tüm saçlarda uygundur. Bu nedenle en güzel topuz saç modelleri arasında yer almaktadır.

Hacimsiz saçlara nasıl şekil verilir, ince telli saçlar nasıl yapılır diye soranlara dağınık topuz modellerini öneriyoruz. Çünkü hem kolay, hem de kusursuz görünüm sunduğu bir gerçek var.

Yapılışı; dağınık topuz modelinde saçlar başın tepesinden kulak arkası da dahil ayrılarak tepeden toplanır. Çünkü bu nokta topuzun olmasını istediğiniz noktadır. Yani saçları dilerseniz ensede, dilerseniz at kuyruğu noktasında, dilerseniz de saçın en tepesinde toplamalısınız.

Kısa saçlara sahip olanlar üzülmesin, çünkü dağınık topuz kısa saç düğün modelleri tüm abiyelerde kullanılacak şekilde sunulmaktadır.

Son olarak lastik toka ile tutturulduktan sonra saça krepe yapılarak hacim verilir. En son olarak ise bağlana kısmın etrafından sarılarak topuz yapılır.

Evde topuz yapma için video mu arıyorsunuz.  O halde aşağıdaki kolay abiye topuz modelleri videosunu izleyerek kolay abiye ense topuzu yapabilirsiniz. İzleme sonrasında topuz yapımının kolay olduğunu fark edeceksiniz.

Evde Kolay Abiye topuz Modelleri Video

Yarım Topuz Saç Modelleri Abiye

Her geçen gün daha çok taraftarı olan ve daha sık kullanılmaya başlanılan abiye saç modeli nedir diye soracak olursanız, size yarım topuz saç modelidir de deriz. Çünkü hem kolay, hem kullanışlı, hem de kusursuz görünüm sunuyor.

Yarım topuz modelleri

Kolay ve kullanışlı topuz modeli olarak karşımıza çıkan yarım topuz saç modeli her saç tipine uygundur. Bu nedenle sen de denemelisin. Özellikle kısa saçlar için abiye topuz modeli olarak da yarım topuz modeli kullanılmaktadır.

Örgülü Dağınık Topuz Modelleri

Sıradan topuz modelleri size göre değilse örgülü topuz modelini öneriyoruz. Çünkü, özel gün ve gecelerde sade topuz modeli yerine örgülü topuz modeli yaparak daha da dikkat çekici olabilirsin. Özellikle uzun saçlara sahipsen saç modelleri dağınık topuz örgülü seçeneğini mutlaka denemelisin.

Örgülü Salaş topuz modelleri abiye

Bunun için saçların ön tarafından bir iki bukle saç çıkartarak ve örgüyü genişleterek dağınık görünüm vermen yeterli olacaktır. Bu senenin abiye elbisesi saç modeli örgülü dağınık topuz, size daha cool bir görünüm sunacaktır. Özellikle uzun saçlara sahipsen, mutlaka denemelisin.

Helen Topuzu Modelleri

Tüm kesimlerde abiye üstü topuz modelleri olarak karşımıza çıkan bir saç modeli vardır. Bu da çok beğenilerek kullanılan helen topuz modelidir. Öyleyse helen topuzu nasıl yapılır görelim.

Helen topuzu modeli-topuz modelleri abiye

Helen Topuzu Nasıl Yapılır?

İlk olarak saçlar önden ve arkadan ikiye ayrılır. O halde başlayalım

Ardından her iki taraf ayrı ayrı örülerek uçlarına lastik toka takılır. Çünkü, kolay çözülmemesi gerekiyor.

Sonrasında, örgülü saçlar altta veya tepede birleştirilerek abiyeye uygun, abiye saç tokaları ile tamamlanmalıdır.

Bilmelisiniz ki sade şıklıktan hoşlananlar abartılı topuz modelleri yerine helen topuz modelini tercih ediyor.

Elegan Topuz Modeli Abiye

Sade topuz modeli arıyorsanız elegan topuz modelini kullanabilirsiniz. Özellikle sırtı açık abiye elbise modelleri ile şıklığı yakalamak daha kolay olmaktadır. Bunun için yeni sezon elegan saç modeli incelemesi yapın lütfen:)

Elegan topuz modelleri tam size göre olabilir

Yazının sonuna geldiğimizde sonuç olarak dağınık topuz başta olmak üzere birkaç topuz modelini abiye topuzu olarak kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken abiyeyi seçmek ve doğru topuz modelini bulmak. Bunun için Abiye Saç Modelleri Nelerdir? (35+ Görsel) başlıklı yazıyı da inceleyebilirsiniz.

Aşağıdaki topuz saç modelleri görseller galerisinde abiye topuzu modelleri hakkında daha fazla fikir bulabilirsiniz. O halde galeriyi bir an önce incelemelisiniz:)

Resim Galerisi: Abiye Elbise Topuz Modelleri

 

 

 

Bir önceki makalemiz olan Yeni Sezon Gelin Saç Modelleri | Taçlı Gelin Saçı başlıklı yazımızda En Güzel Gelin Saçı hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu