Tarz Kadın

Zarif Topuz Modelleri

30.04.2023
396
Zarif Topuz Modelleri

Zarif topuz modelleri son dönemlerde her alanda kullanılmaya başlandı. En güzel zarif topuz saç modelleri arasında düz topuz, alttan topuz modelleri, düşük topuz modelleri, yandan topuz modelleri yer almaktadır. Aslında aşırı dağınık yapılmayan dağınık topuz modelleri de zarif topuz  arasında yer almaktadır.

Zarif Topuz Modelleri Nelerdir?

Kadınlarda olarak günlük yaşantımızda saçlarımız ile ön plana çıkmak isteriz. Ancak bunu yaparken de pratik olduğu kadar güzel saç modelleri olsun isteriz. Bu nedenle özellikle şık ve zarif gösterecek topuz modelleri araştırılmaktadır.

düz topuz

düz topuz

Düz Topuz

Hemen hemen tüm saç tipleri için kullanılan topuz saç modelleri arasında  düz topuz ilk sırada yer almaktadır. Özellikle hafif dalgalı saçlarla yapılan dalgalı topuz, düz saç dokuz modelleri kusursuz görünüm sunmaktadır.

Yapımı oldukça kolay olan düz topuz, hemen hemen tüm kombinler ile uyum sağlamaktadır. Özellikle  abiye üstüne, elbise üstüne veya etek gömlek üstüne topuz olarak kullanılmaktadır. Ancak spor kombinlerde de düz topuz modellerinin sıklıkla kullanıldığını görüyoruz.

Balerin Topuzu Modelleri

Özellikle genç kullanıcıların ilgi gösterdiği balerin topuzu birçok alanda kullanılmaktadır. Mezuniyet geceleri, düğün kombinleri hatta spor kombinleri ile bile eşleştirebileceğiniz balerin topuzu seçenekleri vardır. Tüm saç tiplerine uyarlayabileceğiniz balerin topuzu saç modeli ile yüzünüzün daha genç ve gergin görüneceğini de unutmayın!

balerin topuzu modelleri

balerin topuzu modelleri

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Balerin Topuzu Nasıl Yapılmalıdır? (Videolu)

Alttan Topuz Modelleri

Alttaki topuz modelleri, ense topuzu modelleri olarak da bilinen alttan topuz modelleri en şık ve zarif topuz seçeneğidir. Aklınıza gelebilecek tüm kıyafet kombinleri ile alttan topuz modelini eşleştirebilirsiniz. Yapımı oldukça kolay ama duruşu son derece şık ve zarif olan alttan topuz modelini bu yazımızda inceledik. Daha fazla ayrıntı ve detay için Alttan Topuz Modelleri Nasıl Yapılır-Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Örgülü Topuz Modelleri

Örgülü saçlar hemen hemen tüm kadınlara yakışan ve güzel saç modelleri içeren saçlar arasındadır.  Saç örgüleri tüm topuz modelleri ile eşleştirilerek örgülü topuz haline getirilmektedir.

Örgülü Topuz Modelleri

Örgülü Topuz Modelleri

Tüm yüz şekillerine uyarlanabilecek örgülü topuz modelleri vardır. Örgülü dağınık topuz aşırı derecede abartılmadığı zaman en zarif topuz modelleri arasında yer almaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Örgülü Topuz Modelleri Ve Yapılışları 2023-2024

Örgülü topuz yapımı için  bölgesel örgü tekniğini kullanabileceğiniz gibi yaygın saç örgü modelleri ile de yapabilirsiniz.

Düşük Topuz Modelleri

Genç, dinamik ve enerjik gösteren topu seçenekleri arasında düşük topuz modelleri de vardır. Örgülü düşük topuz, maşalı düşük topuz veya sade düşük topuz seçenekleri bulunmaktadır. Yüz şeklinize göre kaküllü veya kahkülsüz düşük topuz seçeneklerini de düşünebilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kıvırcık Saçlar İçin Topuz Modelleri

Düşük topuz modelleri dalgalı saçlarda daha hoş ve etkileyici durmaktadır. Bu nedenle özellikle aldığı saçlarla kullanmanızı öneririm.

düşük topuz modelleri

düşük topuz modelleri

Dalgalı saç ile düşük topuz yaparken çok fazla uğraşmadan kolayca yapabilirsiniz. Hatta hafif salaş ve hafif dağınık yapıldığı zaman çok daha kusursuz görünüm sunduğunu bilmelisiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin en zarif ve şık topuz modelleri arasından derlenen görselleri sunuyoruz. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Saç Topuzu | Zarif

 

Bir önceki makalemiz olan Evde Ombre Nasıl Yapılır ki başlıklı yazımızda Evde ombre nasıl yapılır, evde ombre yapımı ve ombre hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu