Tarz Kadın

Balerin Topuzu Nasıl Yapılmalıdır? (Videolu)

29.03.2023
1.829
Balerin Topuzu Nasıl Yapılmalıdır? (Videolu)

Balerin topuzu nasıl yapılır konusu detaylarında prenses topuz olarak da bilinen bale topuzu, Japon topuzu bilgileri vereceğiz. Balerinlerin topuzu birçok kişi tarafından bilinmektedir. Birçok kişi de topuz nasıl yapılır sorusu çerçevesinde balerin topuzunun yapılışını merak etmektedir. men hemen herkes bilir.

Topuz modeli, genel olarak beğenilen saç modelleri arasındadır. Özellikle prenses topuzu özel günlerin ve kendisini sevenlerin favorisidir. 5 adımda balerin topuzu yapabilirsiniz. Evet, yanlış okumadınız. 5 Adımda kolay balerin topuz yapımı için içeriğimize göz atsanız iyi olur. İşte detaylar…

Balerin Topuzu

Aslında donut tokası da denilen balerin topuz tokası ile kolaylıkla balerin topuzu yapabilirsiniz. Donut tokası yok ise evde kolaylıkla balerin topuz tokası yapabilirsiniz. Kolay topuz yapma modelleri arasında yer alan bale topuzu için basit bir kaç adımı izlemek yeterlidir.

Topuz tokasi, balerin topuz

Topuz tokasi, balerin topuz

İçeriğimiz sonunda ayrıca bale topuz yapımı videosu inceleyebilirsiniz. Böylece kolay bale topuz yapımı ile evde topuz yapabilirsiniz.

Balerin Topuzu Nasıl Yapılır?

Bayan balerin topuz modelleri arasında dağınık prenses topuz, örgülü balerin topuz en çok kullan topuz modelleri arasındadır.

Ayrıca topuz tokası ise balerin topuz gibi en çok beğenilen en güzel topuz modellerinde önemlidir.

Şimdi sizlere bijuterilerde satılan topuz tokası ile balerin (prenses) topuzu yapma konusunda bilgiler vereceğiz.

Aslında balerin topuzu saç modeli, çocuk okul saç modeli, çocuk abiye saç modeli olarak da kullanılmaktadır.

Balerin topuzunun altına nasıl elbise gider?  V yaka abiye saç modeli, halter yaka kıyafetin üstüne saç modeli, ofis saç modeli olarak kullanılmaktadır.

Ayrıca gelinlik saç modeli, nişan saç modeli gibi sayısız ortamda kullanılan bir saç modelidir. Aslında günlük saç modellerinden özel günler için tüm alanlarda kullanabilirsiniz.

Balerin (Prenses) Topuzu Yapımı

  1. Saçlarınızı nemli bir şekilde taradıktan sonra tepe noktasında lastik toka bağlayın. Aşırı sıkı bağlamamanız rahatlık açısından önemlidir. Çünkü prenses topuzu uzun saatler boyunca bozulmadan kullanılmaktadır. Bu nedenle çok sıkı bağlarsanız bir süre sonra baş ağrısı yapacaktır.
  2. Saçınızı bağladıktan sonra topuz tokasını saçınıza takın.
  3. Ardından saçlarınızı eşit miktarda tokanın etrafına dağılacak şekilde geçirerek bir lastik toka daha takın. Topuz tokasının etrafındaki saçlar tokayı iyice sarmalıdır. Yani toka saçların arasından asla görünmemelidir.
  4. Buraya kadar yaptığınız işlemler tüm bale topuzu yapımı işlemlerinde geçerlidir.
  5. Kenarda kalan saçları tel toka veya saç firketesi ile tutturun.
Dağınık balerin topuzu

Dağınık balerin topuz

⇒ Örgülü balerin topuzu veya dağınık balerin topuzunda işlemler bundan sonra gerçekleştirilmektedir. Eğer örgülü balerin topuzunu mu düşünüyorsunuz? Öyleyse kalan saçları donut tokasının etrafından örerek en alttan tutturmanız gerekmektedir.

Dağınık bale topuzu için ise saçlarınızda ara ara ince tutamlar çıkarmanız gerekmektedir. Üstelik sıkı değil de daha salaş bağlamalısınız.

⇒Saçları topuzun etrafına örgülü bir şekilde veya düz bir şekilde sardınız. Saçlarınızı tel toka ile sabitledikten sonra etraftan çıkan minik saçlarınızı saç şekillendirici ve  ince bir tarak ile düzeltmeler yapabilirsiniz.

Donut (prenses) topuz nasıl yapılır sorusunun cevabına ek olarak aşağıda da bir video paylaşıyoruz.

Balerin Topuzu Video-İki farklı Balerin Topuz Yapımı

Saça topuz yapma konusunda uzman olsanız da olmasanız da balerin topuzunu kolaylıkla yapabilirsiniz.

Balerin Topuz Tokası Yapımı-Donut Tokası Yapımı

Uzun bir çorap veya tozluk kullanarak topuz tokası yapabilirsiniz. bunun en kolay yolu tozluğu kendi etrafında sıkıca sarmaktır. Çorap ile donut tokası yapmak için ise çorabın uç kısmını kesmeniz gerekmektedir.

donut-tokasi-nasil-yapilir

donut tokası nasıl yapılır

Uç kısmını kestiğiniz çorabı da kendi etrafında sararak donut tokasını balerin topuz tokasını yapabilirsiniz.

Yazımızın sonunda balerin topuz hangi kıyafetlerle kullanılmalıdır? Bale (prenses ) topuzu kimlere yakışır sorusu cevaplarını resim galerisinde bulabilirsiniz.

Resim Prenses Topuz Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Topuz Modelleri 2024: Kolay ve Etkileyici Tasarımlar başlıklı yazımızda Düz topuz modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu