Tarz Kadın

Balerin Topuzu Nasıl Yapılır?+Videolu Anlatım

14.09.2022
1.262
Balerin Topuzu Nasıl Yapılır?+Videolu Anlatım

Balerin topuzu nasıl yapılır hemen hemen herkes bilir. Ancak kolay balerin topuz yapımı için içeriğimize göz atsanız iyi olur. Aslında donut tokası da denilen balerin topuz tokası ile kolaylıkla balerin topuz yapabilirsiniz.

Donut tokası yok ise evde kolaylıkla balerin topuzu tokası yapabilirsiniz. Kolay topuz yapma modelleri arasında yer alan balerin topuzu için basit bir kaç adımı izlemek yeterlidir.

İçeriğimiz sonunda ayrıca balerin topuzu yapımı videosu paylaşarak kolay balerin topuzu ile evde topuz yapımı için de fikirler vereceğiz.

Balerin Topuzu Nasıl Yapılır?

Bayan balerin topuz modelleri arasında dağınık balerin topuzu, örgülü balerin topuzu en çok kullan topuz modelleri arasındadır.

Ayrıca topuz tokasi balerin topuz gibi en çok beğenilen en güzel topuz modeller bulunmaktadır.

Şimdi sizlere bijuterilerde satılan donut tokaları ile balerin topuzu yapma konusunda bilgiler vereceğiz.

Topuz tokasi, balerin topuz

Topuz tokasi, balerin topuz

Aslında balerin topuzu saç modeli, çocuk okul saç modeli, çocuk abiye saç modeli olarak da kullanılmaktadır.

Balerin topuzu hangi elbise ile olur?  V yaka abiye saç modeli, halter yaka kıyafetin üstüne saç modeli, ofis saç modeli olarak kullanılmaktadır.

Ayrıca gelinlik saç modeli, nişan saç modeli gibi sayısız ortamda kullanılan bir saç modelidir.

Balerin Topuzu Yapımı

  • Saçlarınızı nemli bir şekilde taradıktan sonra at kuyruğu noktasından bir miktar daha yukarıdan lastik toka bağlayın. Aşırı sıkı bağlamamanız rahatlık açısından önemlidir. Çünkü balerin topuzu uzun saatler boyunca bozulmadan kullanılmaktadır. Bu nedenle çok sıkı at kuyruğu yaparsanız bir süre sonra baş ağrısı yapacaktır.
  • Saçınızı bağladıktan sonra donut tokasını saçınıza takın.
  • Ardından saçlarınızı eşit miktarda tokanın etrafına dağılacak şekilde geçirerek bir lastik toka daha takın. Donut tokanın etrafındaki saçlar tokayı iyice sarmalıdır. Yani toka saçların arasından asla görünmemelidir.
Dağınık balerin topuzu

Dağınık balerin topuzu

  • Buraya kadar yaptığınız işlemler tüm balerin topuzu yapımı işlemlerinde geçerlidir.

⇒ Örgü balerin topuzu veya dağınık balerin topuzu işlemleri bundan sonra gerçekleştirilmektedir. Eğer örgülü balerin topuzu yapacaksanız kalan saçları donut tokasının etrafından örerek en alttan tutturmanız gerekmektedir.

⇒ Dağınık balerin topuzu için ise saçlarınızda ara ara ince tutamlar çıkarmanız gerekmektedir.

Topuzun etrafına örgülü bir şekilde veya düz bir şekilde sardınız. Saçlarınızı tel toka ile sabitledikten sonra etraftan çıkan minik saçlarınızı saç şekillendirici ve  ince bir tarak ile düzeltmeler yapabilirsiniz.

Balerin topuz nasıl yapılır sorusunun cevabını sizlerle yazılı olarak paylaştık aşağıda da bir video paylaşıyoruz.

Balerin Topuzu Nasıl Yapılır Video-İki farklı Balerin Topuz Yapımı

Saça topuz yapma konusunda uzman olsanız da olmasanız da balerin topuzunu kolaylıkla yapabilirsiniz.

Balerin Topuz Tokası Yapımı-Donut Tokası Yapımı

Uzun bir çorap veya tozluk kullanarak topuz tokası yapabilirsiniz. bunun en kolay yolu tozluğu kendi etrafında sıkıca sarmaktır. Çorap ile donut tokası yapmak için ise çorabın uç kısmını kesmeniz gerekmektedir.

donut-tokasi-nasil-yapilir

donut tokası nasıl yapılır

Uç kısmını kestiğiniz çorabı da kendi etrafında sararak donut tokasını kolaylıkla yapabilirsiniz.

Yazımızın sonunda balerin topuzu hangi kıyafetlerle kullanılmalıdır sorusunun cevabı niteliğinde görselleri paylaşıyoruz. Balerin topuzu ile nasıl kıyafet giyilmelidir sorusunun cevabını merak ediyorsanız görsellerimiz inceleyebilirsiniz.

Resim Balerin Topuz Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Saç Bakım Yağı Nasıl Kullanılır-Saç Bakım Yağları başlıklı yazımızda en iyi saç bakım yağı ve Saç Bakım Yağı Nasıl Kullanılır hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu