Tarz Kadın

Balerin Topuzu Nasıl Yapılır?

25.01.2021
508
Balerin Topuzu Nasıl Yapılır?

Balerin topuzu nasıl yapılır başlıklı yazımızda geçmişten günümüze gelen her türlü kombine rahatlıkla uyum sağlayabilen, bunu yaparken de kullanıcısına mükemmel bir görünüm kazandıran balerin topuzu hakkında detaylar vereceğiz. İçeriğimizde balerin topuzu yapımı videosu paylaşarak kolay balerin topuzu ile evde topuz yapımı için de fikirler vereceğiz.

Balerin Topuzu Nasıl Yapılır?

Balerin topuz modelleri arasında dağınık balerin topuzu, örgülü balerin topuzu ve topuz tokasi balerin topuz gibi en çok beğenilen en güzel topuz modeller bulunmaktadır. Şimdi sizlere bijuterilerde satılan donut tokaları ile balerin topuzu yapma konusunda bilgiler vereceğiz.

Topuz tokasi, balerin topuz

Topuz tokasi, balerin topuz

Balerin topuzu saç modeli çocuk okul saç modeli, çocuk abiye saç modeli olarak kullanılabileceği gibi, V yaka abiye saç modeli, halter yaka kıyafetin üstüne saç modeli, ofis saç modeli, gelinlik saç modeli, nişan saç modeli gibi sayısız ortamda kullanılan bir saç modelidir.

Balerin Topuzu Yapımı

Saçlarınızı nemli bir şekilde taradıktan sonra at kuyruğu noktasından bir miktar daha yukarıdan lastik toka ile aşırı sıkı olmayacak şekilde saçlarınızı bağlayın. Balerin topuzu güzel yapıldığı zaman uzun saatler boyunca bozulmayacak için çok sıkı at kuyruğu yaparsanız süre sonra baş ağrısı yapacaktır.

Saçınızı bağladıktan sonra donut tokasını saçınıza takın.

Ardından saçlarınızı eşit miktarda tokanın etrafına dağılacak şekilde geçirerek bir lastik toka  daha takın. Bu işlem sırasında ki en önemli detay saçların içerisinden donut tokasının asla görünmemesidir.

Dağınık balerin topuzu

Dağınık balerin topuzu

Buraya kadar yaptığınız işlemler tüm balerin topuzu yapımı işlemlerinde geçerlidir.

Örgü balerin topuzu veya dağınık balerin topuzu işlemleri bundan sonra gerçekleştirilmektedir. Eğer örgülü balerin topuzu yapacaksanız kalan saçları donut tokasının etrafından örerek en alttan tutturmanız gerekmektedir.

Dağınık balerin topuzu için ise saçlarınızda ara ara ince tutamlar çıkarmanız gerekmektedir.

Topuzun etrafına örgülü bir şekilde veya düz bir şekilde sardınız saçlarınızı tel toka ile sabitledikten sonra etraftan çıkan minik saçlarınızı saç şekillendirici ve  ince bir tarak ile düzeltmeler yapabilirsiniz.

Balerin topuz nasıl yapılır sorusunun cevabını sizlerle yazılı olarak paylaştık aşağıda da bir video paylaşıyoruz.

Balerin Topuzu Nasıl Yapılır Video-İki farklı Balerin Topuz Yapımı

Yazımızın sonunda balerin topuzu hangi kıyafetlerle kullanılır sorusunun cevabı olabilecek görselleri paylaşıyoruz. Balerin topuzu ile nasıl kıyafet giyilir sorusunun cevabını merak ediyorsanız görsellerimiz inceleyebilirsiniz.

Resim Balerin Topuz Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Evde Platin Sarı Saç Rengi Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızda Evde Platin Sarı Saç Rengi Nasıl Yapılır hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu