Tarz Kadın

Alttan Topuz Modelleri Nasıl Yapılır-Kimlere Yakışır?

16.08.2019
1.613
Alttan Topuz Modelleri Nasıl Yapılır-Kimlere Yakışır?

Alttan Topuz Modelleri Nasıl Yapılır-Kimlere Yakışır? Alttan topuz modeli, özel gün ve gecelerde kullanımının yanı sıra günlük yaşamda şık ve gösterişli olmak isteyenlerin tercihi olarak karşımıza çıkmaktadır. Şık topuz modeli için ille de kuaförünüzün yolunu tutmanıza gerek yok. Bugün sizlere en çok kullanılan alttan topuz modelleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Hadi başlayalım…

Alttan topuz hemen hemen her saça yakışıyor gibi dursa da karamel ve kestane renkli saçlarda mükemmeli sunmaktadır.

Alttan Topuz Modelleri Nasıl Yapılır-Kimlere Yakışır?

Ense topuzu nasıl yapılır? Saçlar nemlendirilerek tamamen arkaya alınarak ensenin tam orta kısmından ve ensenin çok az üzerinden sıkı veya salaş şekilde toplanır.

Topuz modelleri arasında ilk sıralarda olan alttan topuz nasıl yapılır?

Saçlar taranarak nemli hale getirilir.

En tepeden ve önden kare şeklinde bir tutam saç toka ile ayrılır.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Saç Nasıl Uzar-Hızlı Saç Uzatma Fikirleri

Ardından tam tepe noktasında bitecek şekilde bir saç daha ayırıyoruz. Bu saçları topuz nasıl kabarık olur sorusuna cevap bulmak için ayırıyoruz. Yani bu saçlarla topuzu biraz kabarık ve gösterişli hale getireceğiz.

Ardından saçları tarakla veya fırça ile toplayarak avuç içine sıkı bir şekilde topladıktan sonra lastik tokayı takıyoruz.

Daha sonra tepe noktasından biten ikinci saça krepe yapıyoruz.

Saça krepe nasıl yapılır?

Saça krepe etme ne demek?

Saça krepe yapmanın en kolay yolu, saçların krepe yapacağınız kısmını elinize alarak yukarı kaldırdıktan sonra dişleri ince olan ev yıpratmadan tarayan bir tarak ile saçların uzundan aşağı doğru hafif hareketlerle taranır. Ardından yavaşça bir iki tur düz taranarak uygulamaya hazır hale getirilir.

Saça krepe atma saça hacim kazandırma işlemidir.

Ensede topuz yapımına geri dönelim.

Krepe ile hacim kazandırdığınız saçları lastikle bağladığınız saçların sağından veya solundan indirerek saçın etrafına sarın. Ardından toka ile sıkılaştırın.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Doğal Saç Modelleri Yapılışı

Lastikle bağladığınız saçları ikiye ayırın.

İlk parçaya krepe yaparak lastiğin alt kısmından enseye tokalayın ve saçı yayın. Diğer saça da krepe atarak dilediniz şekilde saça dolayın.

En tepede topladığınız saçları tarayarak istediğiniz şekli verebilirsiniz.

Aşağıda ensede topuz modeli uygulamalarına dair görseller paylaşacağız.

Alttan Topuz Modelleri Resim Galerisi:

Alttan topuz modelleri uygulamasını ense topuzu örgülü, alttan salaş topuz, alttan dağınık topuz, alttan örgülü topuz şeklinde yapabilirsiniz. Günlük topuz modelleri olarak da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda günlük topuz modelleri hakkında bilgiler vereceğiz. Bizi takipte kalın:)

 

Bir önceki makalemiz olan Evde Saç Boyama Teknikleri başlıklı yazımızda evde saç boyama, evde saç nasıl boyanır ve saç bakım yöntemleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu