Tarz Kadın

Günlük Topuz Modelleri Ve Yapılışları Kolay Teknikli 2024

29.10.2023
4.446
Günlük Topuz Modelleri Ve Yapılışları Kolay Teknikli 2024

Günlük Topuz Modelleri ve yapılışları kolay topuz yapma teknikleri ile öne çıkmaktadır. Kolay topuz yapma modelleri ile günlük salaş topuz modelleri yapımı, spor topuz modelleri paylaşacağız. Aslında pratik daginik topuz yapimi en kolayıdır. Ancak saça topuz yapma seçenekleri de sayısız diyebiliriz. Gelin şimdi hep birlikte günlük topuz nasıl yapılır diyelim?

Kolay topuz modelleri, evde topuz modelleri… Toplu saç modelleri özellikle yaz aylarında, çalışma ortamında ve günlük hayatta rahat kullanımı nedeni ile sıklıkla tercih edilmektedir. Birçok bayan topuz yapılışı denilince yapımındaki zorluk nedeni “aman kalsın” der. Oysaki her topuz modelinin kendisine göre kolay bir tekniği vardır.

İşte detaylar…

Günlük Topuz Modelleri ve Yapılışları Kolay Teknikli Modelleri

Günlük topuz modelleri spor topuz modellerinden iki topuz modeline kadar geniş seçenek vardır. Evde kolay topuz yapılışı tekniklerini öğrendikten sonra sizde kuaför topuzu gibi topuz yapacak ve havanızı atacaksınız.

En basit topuz modelleri ve yapılışları ile her daim bakımlı ve şık olacaksınız.

Basit topuz modelleri

Kolay Dağınık Topuz Yapımı günlük; Her saça ve her yüz şekline kolaylıkla uyum sağlayan, günlük saç modelleri arasında dağınık topuz da vardır. Aslında dağınık topuz günlük saç topuz modeli denilince ilk akla gelen saç modelidir. Günlük dağınık topuz modelleri başta olmak üzere iki kulak saç modelleri de vardır. Ayrıca maşalı doğal dalgalı saç topuz modelleri de sayısız seçeneklerden birkaçıdır.

Dağınık Topuz Nasıl Yapılır?

Dağınık topuz günlük saç yapımında ilk sıralarda dedik. O halde, birlikte dağınık topuz modelleri yapımına bakalım.

Saçları en gevşek ve salaş hali ile yukarıda rastgele toplayın. Lastik toka ile tutturduktan sonra topuz şekli verin. (Saçları tutturacağınız noktayı siz yüz tipinize uygun bölgeyi seçerek belirlemelisiniz)

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Dağınık Topuz Modelleri Ve Yapılışları: Günlük Ve Özel Günler İçin

Daha sonra şakaklardan veya kulak hizasından birkaç tutam çıkartılarak spreyle sabitlenir. Dağınık topuz günlük modeli saç yapımı bu kadar kolay.

Düşük Topuz Modelleri Ve Yapılışı

Kolay topuz yapma teknikleri arasında düşük topuz saç modelleri de bulunmaktadır. Ense topuzu da denilen düşük topuz, evde topuz modelleri arasında en çok tercih edilen modeldir. Düşük topuz modeli, her türlü ortamda kullanabileceğiniz güzelliğe sahiptir. Üstelik basit saç toplama tekniği olarak en beğenilen topuz saç modelleri arasında da yer almaktadır.

Ensede düşük topuz modelleri

Düşük Topuz Nasıl Yapılır?

Günlük topuz modelleri nasıl yapılmalıdır? Saçları güzelce taradıktan sonra ense hizasında atkuyruğu gibi yarı sıkı bir şekilde toplayın.

Toplanan saçlara burgu yaparak topuz şekli verin. Dilerseniz Alttan Topuz Modelleri Nasıl Yapılır-Kimlere Yakışmaktadır? başlıklı yazımızı ziyaret ederek daha detaylı fikre sahip olabilirsiniz.

Gül Topuz Modelleri Ve Yapılışları | Topuz Nasıl Yapılmalıdır

Özel gün ve gecelerde dikkat çekmek isteyen bayanlar gül topuzu denilen toplu saç modelini tercih etmektedir.

Sarı saça Gül Topuz Modelleri

Gül topuzu nasıl yapılır

Gül topuzu, kolay günlük topuz modelleri arasında değildir. Uzman kuaförlerin yapabileceği, özellikle düğünlerde gelin topuzu veya abiye saç topuzu modeli olarak öne çıkmaktadır.

Evde Basit Gül Topuz Nasıl Yapılır?

Saçlar tarandıktan sonra iki parçaya bölünür. Ardından nereye yapılacaksa burgu yapılarak o kısma tutturulur.

Burgular gül şekline alması için elle salaş hale getirilir. İşte günlük saç modelleri arasından en romantiğine sahip oldunuz.

Yarım Topuz Modelleri Ve Yapılışları

Son dönemlerde oldukça trend olan yarım topuz modeli ile sizde şık bir gün geçirebilirsiniz. Şimdiye kadar evde topuz modelleri arasında yer alan yarım topuz yapmadıysanız ilk fırsatta yapın deriz.

Yarım Topuz Modelleri ve yapılışı

Yarım Topuz Nasıl Yapılır?

Saçlarınızı tarayarak saçın üst kısmını tepeden sıkıca toplayın.

Topladığınız saçlara topuz şekli vererek kendi etrafında sarın.

Kısa saç için yarım topuz yapıyorsanız alttan çıkan saçları da üstteki topuzun etrafına sarın. Geride kalan saçları da isterseniz maşa ile doğal saç dalgası yapın, isterseniz de fön çekerek düzleştirin.

Örgülü Topuz Modelleri Ve Yapılışları

Evde kolay topuz yapılışları ve günlük toplu saç modelleri arasında en çok kullanılan kolay topuz yapımı, örgülü topuz modeli olarak karşımıza çıkmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Örgülü Topuz Modelleri | Bu Senenin

Özellikle çok uzun ve söz dinlemeyen saçlarınız varsa günlük topuz olarak örgülü topuz modelleri tam sizlik diyebiliriz.

Örgülü Topuz Modelleri

Örgülü Topuz Nasıl Yapılır?

Günlük saç modelleri ve yapılışları; Saçlarınızı nemli hale getirerek tarayın. Ardından topuz noktasında lastik toka ile bağlayın. Çok sıkı olmadan örün. (dilerseniz kılçık örgü veya balık sırtı örgü tekniği ile de saç örgü yapabilirsiniz)

Ardından kendi ekseni etrafında sararak topuz şekli ver verdikten sonra toka ile sabitleyin. Bu topuzu dilerseniz alttan topuz modeli hizasında dilerseniz yüksek topuz modeli hizasında yapın.

Topuza doğal bir görünüm katarak doğal topuz modelleri yapmak mı istiyorsunuz? O halde topuzun uygun yerlerinden minik saç tutamları çıkartarak sprey ile sabitleyin.

Kolay Örgülü Topuz Yapımı

Günlük topuz nasıl yapılır? Kolay örgülü topuz için saçları ense hizasında bağladıktan sonra örün. Ardından örgüyü yukarı kaldırarak saçın tam ortasından geçirin ve topuz şekli verin. İşte kuaför topuzu yapımı kadar şık bir topuza sahip oldunuz.

İkili Topuz Modelleri Ve Yapılışları

İki kulak saç modelleri gibi ikili topuz modelleri de özellikle gençlerin kullandığı genç topuz veya spor topuz modelleri olarak öne çıkıyor.

İkili Topuz Nasıl Yapılır?

Saçlarınızı eşit mesafede olacak şekilde iki yerden lastik toka ile tutturun. Ardından her iki yere de ayrı ayrı kolay topuz yaparak toka ile sabitleyin. İkili topuz dilerseniz aşağıdaki görselde olduğu gibi yarım topuz şeklinde de yapabilirsiniz.

İkili topuz modelini balerin topuz noktasında yapabilirsiniz. Ayrıca alttan topuz gibi aşağı kısımda da yapabilirsiniz. İşte kimsenin evde yaptığınıza inanamayacağı günlük topuz saç modelleri arasından en güzeli:)

İkili Topuz Modelleri-günlük topuz saç modelleri

Salaş Balerin Topuzu

Aslında salaş balerin topuzu ister günlük topuz, ister özel gün ve gece topuz olarak kullanılabilen bir topuz şeklidir. Salaş topuz stili, salaş balerin topuzu modelinden tutunda salaş alttan topuz modeline kadar uygulanmaktadır.

Saçlarınızı saç kremi veya saç köpüğü ile hafif doğal dalgalı hale getirin.

salaş balerin topuzu

Saçlarınızı balerin topuz noktasında lastik toka ile ikinci dolamada saç uçlarını lastik tokanın içinde bırakın.

Lastiği üçüncü kez dolarken üst kısımlardaki saçları sararak salaş topuz görünümü kazandırın. Eğer çok salaş ise lastiği bir iki kez daha dolayın. İşte topuz saç modelleri günlük tasarımları arasında olan salaş balerin topuzunuz hazır.

Saçları bu şekilde yaptıktan sonra saçların ön kısımlarını ve yanlarını ellerinizle hafif gevşeterek salaş bir görünüm kazandırın

  • Tepeden maşalı topuz  modeli (bu modeli daha önceden saçlara maşa yaptıysanız kolaylıkla evde tepeden masalı topuz formuna sokabilirsiniz)
  • Saç bandı ile kolay topuz yapımı
  • Yandan örgülü topuz modeli yapımı da tam size göre:)

Daha fazla kolay günlük topuz yapılışları için kolay günlük topuz modelleri resim galerimizi inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Toplu Saç Modelleri Günlük

Bir önceki makalemiz olan Açık Saç Modelleri 2024: Her Yaşa uygun Seçeneklerle 30 + Model başlıklı yazımızda Açık Saç Modelleri ve Açık Saç Modelleri-Günlük-Abiye hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu