Siyah Saça Hangi Renk Boya Olur?

03.03.2021
4.419
Siyah Saça Hangi Renk Boya Olur?

Siyah saça hangi renk boya olur başlıklı yazımızda saç rengi seçme konusunda kararsız kalanlara siyah saça gidecek renkler hakkında bilgiler vereceğiz. Siyah saç modelleri kadın stilleri ülkemizde çok yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Doğal siyah saç veya boya siyah saç kullananlar, siyah saçtan sıkılınca siyah saça hangi renk boya olur sorusunu sıklıkla sormaktadır. Gelin hep birlikte konunun detaylarına göz atalım.

Siyah Saça Hangi Renk Boya Olur?

Siyah saça hangi renk gider sorusunun cevabı yazımızın detaylarını okuduktan sonra tercih edeceğiniz rengi cilt alt tonuna göre seçmeyi unutmayın.

Siyah saça hangi renk gider

Siyah saça hangi renk gider

Boyalı siyah saç veya doğal siyah saç sahibi iseniz her ikisi için farklı işlem yapmak zorundasınız. Doğal siyah saçlar için açıcı kullanmadan saçlarınızın rengini gittikçe açmak istiyorsanız koyudan aşağı doğru bir yol izlemeniz gerekmektedir. Gerek boyalı siyah saçlar, gerek doğal siyah saçlarda saçlarınızı birden açık renk olarak kullanmak istiyorsanız kesinlikle açıcı kullanmalısınız.

Size önerimiz saçlarınızı koyudan açığa doğru aşama aşama doğal bir şekilde açmanız olacaktır. Bu şekilde saç sağlığınızı da bozmamış olursunuz.

Siyah Saça Gidecek Renkler

Siyah saça hangi renk tutar sorusunda cevaplarda ilk sırayı koyu kestane olarak görmekteyiz. Siyah saç renginden koyu kestane saç rengine geçerken açıcı kullanmanıza gerek yoktur. Özellikle doğal siyah saç üzerine giden boya olarak karşımıza çıkan renk kesinlikle koyu kestanedir. Koyu kestane ile saç rengi seçme konusunda ilk adımı atmış ve saçlarınızı bir iki ton açmış olursunuz.

Siyah saça Saç rengi seçme

Siyah saça Saç rengi seçme

Siyah saça hangi renk boya yakışır sorusunun cevapları arasında patlıcan moru saç renginin de sıklıkla tercih edildiğini görmekteyiz. Doğal siyah saç üzerine patlıcan moru saç boyası uygulayarak ışıkta parlayan hoş bir renge sahip olabilirsiniz. Siyah üzerine patlıcan moru kullandığın zaman çok yoğun bir patlıcan moru saç rengi oluşturamazsınız. Ancak ışıltılı, parlak ve göz alıcı saçlara sahip olabilirsiniz.

Siyah saç rengine hangi renk boya gider sorusunun cevapları arasında koyu kahve saç rengini de görmekteyiz. Özellikle aşama aşama saçları açmayı düşünüyorsanız koyu kestane saç renginden sonra sizlere koyu kahve saç rengini öneriyoruz. Koyu kahve saç renginden sonra ise açık kahve ve karamel tonlarını kullanarak saçlarınızı aşama aşama açmaya devam edebilirsiniz ve tüm bunları yaparken açıcı kullanmanıza gerek yoktur.

Siyah Saça Hangi Renk Boya Gider?

Koyu kumral saç boyası siyah saçlar üzerine kullanabileceğiniz saç boyası renklerinden bir diğeridir. Siyah saçlardan direk koyu kumral saç boyasına geçerseniz saçlarınızda aşırı bir açılma olmadığını fark edeceksiniz. Siyah saç üzerine koyu kumral saç boyası ile bir-iki ton açık saç renklerine sahip olabilirsiniz.

Siyah saçlara hangi renk boya yakışır

Siyah saçlara hangi renk boya yakışır

Bizim sizlere önerimiz siyah saçlardan direk açık renk saçlara geçmek istiyorsanız uzman bir kuaföre gitmeniz ve kaliteli ürünlerle bunu yapmanızdır. Aksi takdirde hem istediğiniz saç boyası tutmayacak hem de saçlarınız aşırı derecede yıpratacaktır.

Siyah saça hangi renk gider sorusunun cevabını da çok açık saç renkleri yok lise karda bahsettiğimiz renkleri kullanabilirsiniz. Ancak sarı, bal rengi beyaz soğan kabuğu tarz renkler istiyorsanız kesinlikle ve kesinlikle kuaförde işlem yaptırmanızı öneriyoruz.

Aşağıdaki resim galerisinde açıcı kullanmadan siyah saça hangi renk boya kullanılır sorusunun cevabı niteliğindeki görselleri daha fazla ayrıntı ve detay için sizlere sunuyoruz.

Resim Galerisi: Siyah Saça Hangi Renk Boya Tutar?

 

Bir önceki makalemiz olan Yuvarlak Yüzler İçin Saç Modelleri başlıklı yazımızda Yuvarlak Yüze Saç Modeli Kadın hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu